Şimdi Ara

DH Tenisçiler Klubü - Toplanıyoruz (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.441
Cevap
33
Favori
78.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erci501

2 yıl oynadım. geçen yıl nisan dan beri oynamıyorum. askerlik dolayısıyla ara vermiştim.
    adana da yaşıyorum. üyelere ekleyebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    2-3 aydır oynuyorum üyelere ekleyebilirsin.
    ek olarak şimdi benım raket topa vurdugumda tiz bi ses cıkarıyor arkadasımla oynarken onun raketi daha tok acaba bende titreşim önleyici olmadıgından mı öyle ses cıkıyor.Alsam mı acaba bi titreşim önleyici
  • ben buraya dün yazdım sanıyordum, evet, istanbul, 1 aydır oynuyorum, hedefim yükseklerde
  • Bir de bir şey sorcam,benim raketi sallayınca sanki içinde misket varmış gibi bir ses çıkıyor , böyle yuvarlanma sesi gibi nedir acaba o.
    Modeli; Head Ti-5000, abimin raketinde öyle bir şey olmuyor ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesakon

ek olarak şimdi benım raket topa vurdugumda tiz bi ses cıkarıyor arkadasımla oynarken onun raketi daha tok acaba bende titreşim önleyici olmadıgından mı öyle ses cıkıyor.Alsam mı acaba bi titreşim önleyici

Merhaba,
    Bence kesinlikle al hocam, zaten 5-15 tL arasi bir sey, ayrica paket lastigiyle bile yapilabiliyor, youtube videosunu eklemistim, onceki sayfalarda bulabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabrikaayarlari

quote:

Orijinalden alıntı: mesakon

Merhaba,
    Bence kesinlikle al hocam, zaten 5-15 tL arasi bir sey, ayrica paket lastigiyle bile yapilabiliyor, youtube videosunu eklemistim, onceki sayfalarda bulabilirsin.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ben raket alıcam artık iyi birşey... ama bir şeye tam karar veremedim oda ağırlık..şimdi kordajsız ağırlığı 300 gr kordajla falan 320 gr gelen bir raket mi daha iyidir..yoksa kordajlı ağırlığı 280 gr olan mı? biliyorum bu kol gücüne vücut yapısına bağlı ama malesef bunu uzun süre oynayıp deneyebileceğim bir yer yok o nedenle biraz karambole alıcam gibi...porf.lardan bilgi almak isterim
  • Bana Kocaeli ve Lisanslıyı da ekleyebilirsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hells Bells

Bir de bir şey sorcam,benim raketi sallayınca sanki içinde misket varmış gibi bir ses çıkıyor , böyle yuvarlanma sesi gibi nedir acaba o.

hocam küçük bir parça raketin iç kısmında geziniyor problem yok, titreşim engelleyici yoksada öyle garip sesler çıkabiliyor

quote:

Orijinalden alıntı: elkun

arkadaşlar ben raket alıcam artık iyi birşey... ama bir şeye tam karar veremedim oda ağırlık..şimdi kordajsız ağırlığı 300 gr kordajla falan 320 gr gelen bir raket mi daha iyidir..yoksa kordajlı ağırlığı 280 gr olan mı? biliyorum bu kol gücüne vücut yapısına bağlı ama malesef bunu uzun süre oynayıp deneyebileceğim bir yer yok o nedenle biraz karambole alıcam gibi...porf.lardan bilgi almak isterim

hocam bana 280 bile ağır geliyor, aslında oynarken gelmiyorda daha hafif raketi alınca böyle baya bir rahatlıyorum halbuki arkadaşın raketi 5gr. daha hafif sadece o bile farkediyor

insanların bacakları kadar kolların yoksa 320 ağır gelir bence

@falcon-01

duvar çalışması yaparken düzgün gelmeyen toplara cevap verme alttan üstten yandan yamuk gelen toplar tekniğini yamultur ayrıca 3 saat ne sabırdır hocam zor valla

rakete ilk aşamada o kadar para vermen manasız ayrıca 300 kordajsız ilk aşama için çok çok ağır ve tahminim senin içinde ağır olur

raketin uzunluğu önemli değil eline al yere değmiyosa yada çok kısa kalmıyosa problem yok, genelde olmaz zaten

kafa ölçüsü konusunda federer 90la oynar ama 3 seneden önce birisinin 90la oynayabileceğini sanmıyorum benimkisi 105 kafa bazen küçük geliyor bazende neden bu kadar büyük aldım ya diyorum bilmiyorum 1 senedir güzel idare etti raketim beni 100-105 kafa idealdir daha küçüğü büyüğünü önermem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahago -- 25 Mayıs 2012; 1:07:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahago

quote:

Orijinalden alıntı: Hells Bells

Bir de bir şey sorcam,benim raketi sallayınca sanki içinde misket varmış gibi bir ses çıkıyor , böyle yuvarlanma sesi gibi nedir acaba o.

hocam küçük bir parça raketin iç kısmında geziniyor problem yok, titreşim engelleyici yoksada öyle garip sesler çıkabiliyor

quote:

Orijinalden alıntı: elkun

hocam bana 280 bile ağır geliyor, aslında oynarken gelmiyorda daha hafif raketi alınca böyle baya bir rahatlıyorum halbuki arkadaşın raketi 5gr. daha hafif sadece o bile farkediyor

insanların bacakları kadar kolların yoksa 320 ağır gelir bence

@falcon-01

duvar çalışması yaparken düzgün gelmeyen toplara cevap verme alttan üstten yandan yamuk gelen toplar tekniğini yamultur ayrıca 3 saat ne sabırdır hocam zor valla

rakete ilk aşamada o kadar para vermen manasız ayrıca 300 kordajsız ilk aşama için çok çok ağır ve tahminim senin içinde ağır olur

raketin uzunluğu önemli değil eline al yere değmiyosa yada çok kısa kalmıyosa problem yok, genelde olmaz zaten

kafa ölçüsü konusunda federer 90la oynar ama 3 seneden önce birisinin 90la oynayabileceğini sanmıyorum benimkisi 105 kafa bazen küçük geliyor bazende neden bu kadar büyük aldım ya diyorum bilmiyorum 1 senedir güzel idare etti raketim beni 100-105 kafa idealdir daha küçüğü büyüğünü önermem

Alıntıları Göster
    İşte geldim burdayım yaklaşık 7 aydır faal olarak oynuyorum 6 ay ders aldık 2 arkadaşımla beraber.

Senior katagorisinde turnuvaları burdan duyurabilirim isteyenler katılabilir , en yakını sanırım 28 Ağustos İstanbul Ataköy Atavak tesislerinde bir turnuva başlıyacak.Şahsi fikrim hiç çekinmeden katılın geçen ay ilk turnuvama katıldım bakırköyde 2. turda elenmiş olsam da çok çekişmeli maçlar oldu.Katılım ücretleri 60tl olması gerek.

İstanbul avrupa yakasında Bakırköy civarında partner arıyan varsa yazın bolca vaktim olucak

edit: Bu arada yeni başlıyanlar için Head YOUTEK Monster L1 raketimi satıyorum daha profesyonel bir raket almak amacıyla.İstiyenler pmden ulaşabilir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXCALIBUR -- 26 Mayıs 2012; 15:05:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXCALIBUR

İşte geldim burdayım yaklaşık 7 aydır faal olarak oynuyorum 6 ay ders aldık 2 arkadaşımla beraber.

Senior katagorisinde turnuvaları burdan duyurabilirim isteyenler katılabilir , en yakını sanırım 28 Ağustos İstanbul Ataköy Atavak tesislerinde bir turnuva başlıyacak.Şahsi fikrim hiç çekinmeden katılın geçen ay ilk turnuvama katıldım bakırköyde 2. turda elenmiş olsam da çok çekişmeli maçlar oldu.Katılım ücretleri 60tl olması gerek.

İstanbul avrupa yakasında Bakırköy civarında partner arıyan varsa yazın bolca vaktim olucak

edit: Bu arada yeni başlıyanlar için Head YOUTEK Monster L1 raketimi satıyorum daha profesyonel bir raket almak amacıyla.İstiyenler pmden ulaşabilir :)

Alıntıları Göster
    Selamlar 3 senedir oynuyorum işim sebebiyle şu anda Diyarbakır'dayım duvarda ve yeni başlayanlarla oynamaktan ziyade kendimi geliştirebileceğim karşıma rakip arıyorum tşk.ler ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

Gerçekten başlamayı çok istiyorum bunun şimdi kurs tarzı yerleride yoktur ki ya da ben bilmiyorum ne bileyim. Yazın tatil'e gittiğimde otellerde tenis kortu bulunuyordu bende malum deniyeyim diye kız arkadaşımla oynamışlığım vardı hani kötü de oynamıyorum ama biraz ders alsamda iyi şekilde oynarım diyorum.

İstanbul'da yokmu böyle ders verilen bir yer veya bedavaya gidip kendi kendimize çalışabileceğimiz bir yer. Ciddi ciddi yazdım bunu eğer bilen biri varsa lütfen yardımcı olsun bizzat yapmak istiyorum çünkü.

Hocam tenis klüpleri var, belediyelerin spor kursları var tenis kortlarında özel ders için numaralar asılı olur hep

fakat bedavaya tenis kortu çok nadir bulunuyo zaten başlangıçta duvarla oynamak geliştiriyor baya o yüzden duvar raket top yetiyor sonrada sahilde sitelerde okullarda bir yerden bulunuyor kort oynamak istedikten sonra

Fiyatı pek fark edeceğini zannetmiyorum eğer sizin bildiğiniz bir yer varsa önerebilirmisiniz? Bak bu konuyu görünce'de bir heves geldi anlatamam yakın zamanda kesinlikle başlayacağım. Bilsem burada yakında oynayabileceğim bir yer hemen alet edavatları satın alacağım o derece

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar arada bilek ağrılarım oluyor. Aklıma bu bileklikler geldi. Bu tarz şeyleri kullanan var mı? İşe yarıyor mu? Önerebileceğiniz var mı?

ve bunlardan hangisi daha kullanışlı olur?

http://www.propointsports.com/index.php?do=catalog/product&pid=344 (bu oynarken kullAnılır mı?)
    http://www.propointsports.com/index.php?do=catalog/product&pid=343
    http://store.nike.com/nl/en_gb/?l=shop,pdp,ctr-inline/cid-102202/pid-377622

Teşekkürler.
  • quote:

hocam bir ara bir maç yapalım ne seviyedeyim göreyim yahu :) ama bir problem var anadolu yakasındayım :)

hocam duyurun mutlaka 28 ağustos çok geçmiş daha erkeni yok mu :)

@bughug

hocam djokovic 2 bileğinede uzun bilekliklerden kullanıyor bana ağırlık yapıyorlar kullanmıyorum, fakat bilekleriniz ağrıyorsa bir doktora göstermenizi şiddetle tavsiye ederim kemiklere zarar gelmiş olabilir (tenisle alakalı değil herkeste olabiliyor ters bir hareket birşey olmamıştır diye devam ediyoruz sonra kemikler yanlış kaynamış oluyor ameliyat bile gerekebiliyor) aman dikkat
  • quote:

quote:

hocam bir ara bir maç yapalım ne seviyedeyim göreyim yahu :) ama bir problem var anadolu yakasındayım :)

hocam duyurun mutlaka 28 ağustos çok geçmiş daha erkeni yok mu :)

@bughug

hocam djokovic 2 bileğinede uzun bilekliklerden kullanıyor bana ağırlık yapıyorlar kullanmıyorum, fakat bilekleriniz ağrıyorsa bir doktora göstermenizi şiddetle tavsiye ederim kemiklere zarar gelmiş olabilir (tenisle alakalı değil herkeste olabiliyor ters bir hareket birşey olmamıştır diye devam ediyoruz sonra kemikler yanlış kaynamış oluyor ameliyat bile gerekebiliyor) aman dikkat

Alıntıları Göster

Bi sorum var. Ben federasyon lisansı da almıştım ne halta yarayacak bu? Antrenörlük kursuna girerken falan işe yarar diye almıştım sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:Power:.

Bi sorum var. Ben federasyon lisansı da almıştım ne halta yarayacak bu? Antrenörlük kursuna girerken falan işe yarar diye almıştım sanırım

Alıntıları Göster
    @tahago
    üstad mailini verirsen ttf nun turnuva takvimini atıyım bir sürü turnuva var aslında sezon başladı çünkü.

birde yer önemli değil bu pazartesi finallerim bitiyor sonrasında her zaman oynıyabilirim
  • quote:

@tahago
    üstad mailini verirsen ttf nun turnuva takvimini atıyım bir sürü turnuva var aslında sezon başladı çünkü.

birde yer önemli değil bu pazartesi finallerim bitiyor sonrasında her zaman oynıyabilirim

Alıntıları Göster
    @tahoo pm atamıyorum profilini gizlemişsin çünkü raket konusunda görüşme yapabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: viacon

@tahoo pm atamıyorum profilini gizlemişsin çünkü raket konusunda görüşme yapabilir miyiz?

Alıntıları Göster
    2 aylık tenis eğitimi aldım. istanbul anadolu yakasında oynamak isteyen arkadaşlar olursa iletişime geçebiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamstt12

2 aylık tenis eğitimi aldım. istanbul anadolu yakasında oynamak isteyen arkadaşlar olursa iletişime geçebiliriz

Alıntıları Göster
    İzmir'den arkadaşlar varsa sürekli oynadığım 9 Eylül Üniversitesinin Hukuk fakültesindeki kort ile arkadaşım ile oynuyorduk 2 gündür zorluk çıkartmaya çalışıyorlar halbuki kort boş. Sadece arada sırada oynayanlar oluyor o sadece.2 saat oynayıp gidiyoruz korta herhangi bir zarar verdiğimizde yok. Anadolu Üniversitesi 3.Sınıf İşletme öğrencisiyim.9 eylül'den herhangi bir yazı yada giriş yapabilme izin belgesi gibi bir şey alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viacon -- 27 Mayıs 2012; 21:53:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anthinka

hocam pm'i mesajların sağ üstündeki icon'a tıklayarakta atabilirsin raket konusunda konuda bir sürü yazı var 3 sayfayıda ctrl + f yapıp raket yazarsan bir sürü bilgi edinebilirsin

üniversitenin spor sorumlusu ile görüş telefonla arayıp isteyebilirsin orada işler nasıl işliyor bilmiyorum tabi ama o üniversiteden bir arkadaş bulursan zaten sorun olmaz ben istanbulda bizim üniversiteye istediğim arkadaşımı sokuyorum problem olmuyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Anthinka

hocam pm'i mesajların sağ üstündeki icon'a tıklayarakta atabilirsin raket konusunda konuda bir sürü yazı var 3 sayfayıda ctrl + f yapıp raket yazarsan bir sürü bilgi edinebilirsin

üniversitenin spor sorumlusu ile görüş telefonla arayıp isteyebilirsin orada işler nasıl işliyor bilmiyorum tabi ama o üniversiteden bir arkadaş bulursan zaten sorun olmaz ben istanbulda bizim üniversiteye istediğim arkadaşımı sokuyorum problem olmuyor

Alıntıları Göster
    http://www.sporena.com/US-Open-Tenis-Raket-2369.html
    bu raket nasıldır başlangıç için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolsten

Merhaba,
    Oncelikle soru cok genel, olmus, bu raketi kim kullanacak, bu raket cocuk raketi, bazen bayanlarda boyle kisa sapli kullaniyor, eger erkek kullanacaksa hic uygun degil, ama erkegin boyu 150-160 sa o zaman uygun, bu liste uzar gider. Ayrica raket boyu olarak 68.6 cm yazmislar ki o da 27 inch yapar, bence bu raket kesinlikle 27 inch falan olamaz asagidaki linke bakin kendiniz karar verin.

http://www.hepsiburada.com/liste/wilson-blade-21-cocuk-tenis-raketi/productDetails.aspx?productId=sporwrt506300&categoryId=19017&SKU=SPORWRT506300#Gorseller

saygilar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabrikaayarlari

quote:

Orijinalden alıntı: coolsten

Merhaba,
    Oncelikle soru cok genel, olmus, bu raketi kim kullanacak, bu raket cocuk raketi, bazen bayanlarda boyle kisa sapli kullaniyor, eger erkek kullanacaksa hic uygun degil, ama erkegin boyu 150-160 sa o zaman uygun, bu liste uzar gider. Ayrica raket boyu olarak 68.6 cm yazmislar ki o da 27 inch yapar, bence bu raket kesinlikle 27 inch falan olamaz asagidaki linke bakin kendiniz karar verin.

http://www.hepsiburada.com/liste/wilson-blade-21-cocuk-tenis-raketi/productDetails.aspx?productId=sporwrt506300&categoryId=19017&SKU=SPORWRT506300#Gorseller

saygilar.

182 boyundayım ve benim için. Daha önce hiç tenis oynamadım bu yaz başlaycam ona göre bir öneri yapabilirmisiniz, bütçede 100 tl yi geçmesin.Üstte arkadaşlar öneri yapmış fakat indirim kuponum var diye sporena.com sitesinden alacağım, mümkünse bu siteden önerebilirseniz sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.