Şimdi Ara

Apple, yeni iPad'lerdeki WiFi sorununu takibe aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
4.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple, yeni iPad'lerdeki WiFi sorununu takibe aldı

Önce ısınma ardından kısmi stok sorunlarıyla gündeme gelen Apple'ın Retina ekranlı tableti yeni iPad ile ilgili yeni bir sorun daha Apple tartışma forumlarını meşgul ediyor.

Yaklaşık 700 kadar şikayet alan problem sadece WiFi versiyonlarında ortaya çıkıyor ve WiFi ağlarından kopma, yavaş indirme-yükleme hızı, ağlara bağlanamama gibi farklı hatalara sebep oluyor.

4G+WiFi modellerinde üst kısımdaki kauçuk kaplamanın böyle bir problemi engellediği ifade ediliyor.

9to5Mac sitesinin haberine göre ortaya çıkan şirket içi bir AppleCare dökümanı hatalı yeni iPad modellerine "Captured" ibaresinin eklendiğini gösteriyor. Bu ibare modelin ve kutu aksesuarlarının hızlıca Apple mühendislerine ulaştırıldığı ve incelemelerin başladığı anlamına geliyor. İncelemelerin ardından da Apple hatalı modelleri yenisiyle değiştiriyor.

Ayrıca Apple'ın AppleCare çalışanlarına bahse konu hataların normal yazılım bug'larından kaynaklanıp kaynaklanmadığını da incelemesi talimatını verdiği belirtiliyor. Bu da Apple'ın iOS 5.1 sürümünde bir hata olup olmadığını araştırdığını gösteriyor.

• İOS 5.1 de bir sorun varsa 5.1 e yukseltilen tüm cihazlar etkilenmez mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iDenis

İOS 5.1 de bir sorun varsa 5.1 e yukseltilen tüm cihazlar etkilenmez mı?

Sorun donanimsal sanirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • apple hata yapmaz. siz tutmasını bilememişsiniz111!!bir!1!bir!!

• Güzel hareket, kopyala yapıştır 2 dk türkçeye çevir sonra haber editörlüğü yap Bir şey ekleme ya da deneme, yaşama yok...

http://9to5mac.com/2012/04/04/apple-investigating-new-ipad-wifi-issues-tells-applecare-to-replace-affected-units/
  • quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

Güzel hareket, kopyala yapıştır 2 dk türkçeye çevir sonra haber editörlüğü yap Bir şey ekleme ya da deneme, yaşama yok...

http://9to5mac.com/2012/04/04/apple-investigating-new-ipad-wifi-issues-tells-applecare-to-replace-affected-units/

Kolaysa sen yap.Git başvur o zaman!

• Yazik la anten hatasi wifi hatasi derken tepetaklak gitcek apple

• Güzel hareket, kopyala yapıştır 2 dk türkçeye çevir sonra haber editörlüğü yap Bir şey ekleme ya da deneme, yaşama yok...

Arkadaşım sen konsilide etmek nedir bilirmisin. Herkes senin gibi 9to5mac yada gsmarena web sitelerini bilmek zorunda değil yada ingilizce bilip o haberi okumak. Ne güzel burda en güncel haberleri tek bir çatı altında okuyabiliyorsun. Ki haberin alındığı web siteside belirtiliyor. Ne alıp veremediğin var anlamadım.

• Şu bölümde avukatlık yapanlara bitiyorum... Editör yabancı sitelerdeki ingilizce yazıyı buraya kopyala yapıştır yapıyor ve göklere çıkıyor...

quote:

I am in a hotel with my laptop and new ipad3. The laptop wifi reception is as strong as it gets, but the iPad only registers a weak signal. Anyone else having similar problems? Any suggestions?
    It has absolutely nothing to do with routers. I am right next to my wife, to whom I gave my iPad 1: she has full bars and I have 1-2. FYI: on Speedtest near the router I get over 10 mb downloads; 20 feet away I get .2 mb downloads. That’s ridiculous.
    Same problem; same issue. Mine with University’s wifi or my home wifi (Airport Express). Original iPad maintains a strong connection right next to new iPad, which doesn’t.

Kısmını unutmuşsunuz editör(!) bey, lütfen bunu da kopyalayın habere...

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Arkadaşım sen konsilide etmek nedir bilirmisin. Herkes senin gibi 9to5mac yada gsmarena web sitelerini bilmek zorunda değil yada ingilizce bilip o haberi okumak. Ne güzel burda en güncel haberleri tek bir çatı altında okuyabiliyorsun. Ki haberin alındığı web siteside belirtiliyor. Ne alıp veremediğin var anlamadım.

Lise yıllarında derslerden kaçarken, ingilizceyi tınlamazken iyi, okumaya gelince herkes ingilizce bilmiyor kötü...

Bu mantık yüzünden ülkemiz bu hale geliyor işte... Sanki bilimsel metin derecesinde ingilizce istiyor bu şeyler... Zamanında derslerden kaçmayın, çalışın arkadaşım... İyi kötü her seviyede ingilizce öğrenmek mümkün okullarda... Tamam çok rezalet eğitim veriliyor ama şu metin anlaşılabilir bir nebze de olsa...

• "Apple Mühendisleri" sanki dünya dışı gezegenlerden gelen, ultra süper zeki, insan üstü varlıklar falan. İlginç.
  • quote:

Güzel hareket, kopyala yapıştır 2 dk türkçeye çevir sonra haber editörlüğü yap Bir şey ekleme ya da deneme, yaşama yok...

Fesatlık diz boyu Adam ... sitesinin haberine göre demiş zaten!

• Ben kaynağı görememişim beyler, çok pardon... Devam beyler avukatlığa...
  • quote:

Ben kaynağı görememişim beyler, çok pardon... Devam beyler avukatlığa...

Her haber DH'ye özel olmak zorunda mı?
    Çok biliyorsan kendin gider kendi siteni kurarsın, kendi bildiklerinle kendi hitini kazanır DH'yi geçersin.
    Ancak konuşmayı bilirsiniz, avukatmış kimse kimsenin oğlu, kardeşi yada babası falan değil, ben haberin editörünün tipini bile hayatımda görmemişim ama şuanda savunuyorum savunmam ile avukatlık yapmamın alakası yok, haksız olduğunu gördüğüm ve birde üyelere "avukat" şeklinde hitapta bulunarak haddinizi aşmanızın karşısında tepkimi gösteriyorum.
    Hem az önce arkadaşın da dediği gibi; Kaynak gösterilmiş, sırf böyle bir haber var diye editörün kalkıp kendide başlı başına bir inceleme yapıp, haberi kendi adına doğrulayıp öyle mi konu açması lazım?
    Sonra da şöyle dersiniz; Vay efendim siz bu haberi daha yeni mi veriyorsunuz, vay efendim bilmem şu site kaç gün önce bu konuda haber yaptı vs...

Dediğim gibi; Çok biliyorsanız, kendiniz yaparsınız. Şuanda o konumda olan siz değilsiniz, kendisi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Lise yıllarında derslerden kaçarken, ingilizceyi tınlamazken iyi, okumaya gelince herkes ingilizce bilmiyor kötü...

Bu mantık yüzünden ülkemiz bu hale geliyor işte... Sanki bilimsel metin derecesinde ingilizce istiyor bu şeyler... Zamanında derslerden kaçmayın, çalışın arkadaşım... İyi kötü her seviyede ingilizce öğrenmek mümkün okullarda... Tamam çok rezalet eğitim veriliyor ama şu metin anlaşılabilir bir nebze de olsa...

Ingilizce bilmemeyi memleket meselesi yaptin, ya bravo.
    Ustunu insanlarin Ingilizce'den kactigini iddia ederek Ingilizce bilmeyenleri sucluyorsun.

Bu sitede bildigim kadariyla en cok elestirilen editorlerden biri Ekrem Bey'dir. Genelde Apple haberleri yuzunden.
    Yani kimse O'nu goklere cikarmiyor. Ama bu haberde alinti yapmis, alinti yaptigi kaynagi da vermis, bitti gitti.
    Ne yani oturup wifi sorunu olanlarla birebir roportaj mi yapacak, Amerika'ya gidip sorunu yerinden mi tespit edecek ?

Senin mantiginla Donanimhaberde ayda 1 haber cikar. Bak bakalim diger konularda editorler farkli bisey yapiyor mu?

Editor gundemi takip eder, begendigi, paylasilmasinda fayda buldugu haberi kaynak gostererek paylasir, hepsi bu.
    Hatta bunu uyeler de yapabilir, yapiyorlar zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZZ RAT

Ustunu insanlarin Ingilizce'den kactigini iddia ederek Ingilizce bilmeyenleri sucluyorsun.

Dış devletlere yabancı kalmamak bir memleket meselesidir.... Aksini iddia edenler de bu ülkenin gelişmesinin önünde duran en büyük kamburlardır... Çok şükür yeni nesil bu kamburluğu biraz atmaya başladı, dışarıya açıldı...

İnşallah devamını da getiririz, tek isteğim budur...

Bu ülkenin evlatları derslerden kaçıyorlarsa, hiçbir şeyi tınlamıyorlarsa bu onların problemidir... İlerde de bu olgu ülkenin önünde tıkaç görevi görecektir... Hiçbir şeyin bahanesi yoktur... Ücretsiz ingilizce kursları var halk eğitim merkezlerinde kaç kişi katılıyor ?

Ama kim uğraşacak ki bunlarla... Oyun oynamak, erotik yayınlar izlemek varken...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jovanovic -- 5 Nisan 2012; 21:56:46 >

• en azından problemlere uraşıyor biz samsunglular olarak ise kendi kendimize wifi ye çare arıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mladenbmv

en azından problemlere uraşıyor biz samsunglular olarak ise kendi kendimize wifi ye çare arıyoruz.

Samsung'lardaki sorunun yazılımsal olmasından olmasın? Zaten güncellemeler ile yaşanan sorunu giderdiler. Ayrıca donanımsal olan ekran burn-in, kapanıp açılmama, kilitlenme gibi sorunlarla karşılaşan arkadaşların cihazları değiştirildi.
  • Almayacağı cihazı eleştirenler yok mu..

Yeterli.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ZZ RAT

Dış devletlere yabancı kalmamak bir memleket meselesidir.... Aksini iddia edenler de bu ülkenin gelişmesinin önünde duran en büyük kamburlardır... Çok şükür yeni nesil bu kamburluğu biraz atmaya başladı, dışarıya açıldı...

İnşallah devamını da getiririz, tek isteğim budur...

Bu ülkenin evlatları derslerden kaçıyorlarsa, hiçbir şeyi tınlamıyorlarsa bu onların problemidir... İlerde de bu olgu ülkenin önünde tıkaç görevi görecektir... Hiçbir şeyin bahanesi yoktur... Ücretsiz ingilizce kursları var halk eğitim merkezlerinde kaç kişi katılıyor ?

Ama kim uğraşacak ki bunlarla... Oyun oynamak, erotik yayınlar izlemek varken...

Goruslerinize kisaca cevap vereyim:

1- Amerika'da siradan vatandas (Latinler haric) Ingilizce disinda baska bir dil bilmez, hatta umursamazlar da.
    Latinler cok oldugu icin Ispanyolca dersleri vardir ama onu da Latinler haric kimse sallamaz.
    Simdi Amerika dis devletlere yabanci mi, cahil mi, bu ulkede bir kambur mu ?

2- Dis devletlere yabanci kalmamak “memleket meselesi” degildir. Siz baska seyle karistirmissiniz.
    Memleket meselesi, yabanci devletlere muhtac olmadan pekcok seyi kendin yapabilmektir.
    Yap otomobil ya da ucak, yap ipad gibi bir tablet, cep telefonu, ondan sonra yabanci dili konusalim.

3- Bu ulkede muhtesem bir egitim sistemi var ve Ingilizce ogretimi modern ve cagin gereksinimlerini karsiliyor da mi, bu ulkenin evlatlari bu egitimden kacmis ?

4- Oyun oynamak ve erotic yayin izlemek kisisel tercihlerdir, elestirmek haddime degil, sizin de olmamali.
    Ustelik oyun piyasasi bugun itibariyle onlarca milyar dolari bulan bir sector, ulkelerin en basarili muhendisleri oyun yazmak,
    bu isten para kazanmak icin birbirleriyle yarisiyor.

5- Ben tum haber kaynaklarini takip edemedigim icin Donanimhaber’e uyeyim. Burdaki uyeler bulduklari haberleri paylasarak bilginin yayilmasini sagliyor. Isim gucum yok aksama kadar sitelerde ipad’in wi-fi sorunu var mi yok mu takip edemem, Donanimhaber bunun icin var.

Neyse cok uzattim, konu nerden nereye gelmis.
    Sonuc: Yeni ipad daha bi dolu problemlere gebe gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZZ RAT -- 5 Nisan 2012; 22:27:43 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.