Şimdi Ara

Intel'in 22nm Core i7-3770K işlemcisi 7GHz'e hız aşırtıldı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
5.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  

Intel'inn 22nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Ivy Bridge kod adlı üçüncü nesil Core işlemci ailesinin ilk etaptaki en hızlı temsilcisi olacak Core i7-3770K'nın çalışma frekansı hız aşırtma ile 7GHz'e yükseltildi. Standart olarak 3.5GHz'de çalışan ve çarpan kilidi açık olarak gelen yeni işlemci, Ivy Bridge işlemciler için hazırlanan 7 serisi çipsetlerin en donanımlısı olarak gösterebileceğimiz Z77'nin kontrol ettiği Z77-GD65 anakart üzerinde profesyoneller tarafından sıvı azot ile hız aşırtıldı.

Yapılan çalışma kapsamında çekirdek gerilimi 1.968v seviyesine yükseltilen işlemcide 7GHz saat hızına BCLK değeri 111.23MHz, çarpan ise 63'e çıkartılarak ulaşıldı. Transcend üretimi DDR3 bellek modüllerinin eşlik ettiği çalışma, 22nm üretim teknolojisiyle geliştirilen Ivy Bridge işlemci ailesinin hız aşırtma potansiyelini gösteren önemli bir gösterge olarak değerlendiriliyor. 8MB Seviye 3 bellek kapasitesine ve DirectX 11 destekli HD4000 grafik birimine  sahip olan Core i7-3770K'nın, bu ayın sonuna doğru serinin diğer üyeleriyle birlikte kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor. 

• amd ye buradan selamlarımı iletiyorum saolsunlar intelin pazar payını büyütüyorlar.
  • Adamlar akmış aqa.
  • Anakartta iyi iş çıkarmış. Helal MSI'a.. 1 çekirdek ve 2 izlek açık şekilde olsada yüksek bir değer gerçekten. Hava soğutmada ki marifetini de görelim bakalım çıksında.. Çarpan sınırının yüksek tutulması Sandy Bridge'e kıyasla çok daha iyi olmuş.
  • Önceki denemelerde Hyper-Threading kapatılmıştı bunda kapatılmamış kapatılsa daha kolay olmaz mıydı acaba
  • voltaj 1.968, sıvı nitrojensiz yapılmaz bu skor kolay kolay. hava soğutma ile 5.5-6 ghz den fazlası gözükmüyor.
  • intel bu sefer de sağlam geliyor gibi, ancak fanatiklik yapmak doğru olmaz. Bağımsız test sonuçlarını görmek gerekir.
  • Ee amd den farkı ne ? amd de 8 GHz görüyodu sıvı azotla. Gidip 3-5 kilo sıvı azotmu alalım yani?? bırakın bu işleri fiyatı düşürün bize o yeter sanki 7-8 GHz kullanacak biri varda. bize parası önemli hangisi ucuzsa onu alırız!!!
  • Evet beyler sıvı azotları hazırlayalım.
  • Bende düşünüyordum asus p8z77 v-pro mu alsam msi z77a gd 65 mi diye bu haber daha sağlıklı bilgiler vermiş oldu bana :)
  • azot mu güldürmeyin beni :D
    azot la bu hızı görüp orgazm mı olucaz ne biçim bi işsizliktir bu
    ucuz a hızlı oyun nasıl oynarız bize o konuda yardım cı olsun
  • OC için çarpan kilidinin açık olması büyük avantaj elverişli OC'ye anlaşılan bu güzel işte.. Bence fiyatı asla söylemeyin! :))
  • 3770k müthiş bir işlemciye benziyor. Eğer fiyatı da makul olursa bu yılın performans lideri 3770k olabilir.
  • Anakartın hakkını vermişler
    Lakin ülkemizdeki servisleri sağolsun millet msi almaya çekinir oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Foxbat

3770k müthiş bir işlemciye benziyor. Eğer fiyatı da makul olursa bu yılın performans lideri 3770k olabilir.

Makulden Kastın nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lapry

quote:

Orijinalden alıntı: Foxbat

3770k müthiş bir işlemciye benziyor. Eğer fiyatı da makul olursa bu yılın performans lideri 3770k olabilir.

Makulden Kastın nedir?

2600k'nın ilk çıkış fiyatı mesela?
  • 4 çekirdek 4 threat default hızlardamı daha verimlidir işlemci yoksa
    1 çekirdek 2 threat 7 ghz 'damı sorarım size bilmiyorum çünkü, ha bu işlemcinin diğer çekirdeklerini neden açmıyorlar 7ghz'a getirirken :) bilen biri anlatırsa sevap işler akşam akşam
  • sıvı azotları hazırlayın arkadaşlar varsa bide 2000 lira hazırlayın yeni işlemciler geliyo lae şimdi elimizdeki 2600k,2700k ları satıp bunları alalım
    evde fabrika calıstırıyokya bunlar artık yetersiz kalır 7 ghz olması lazım
  • ya ben bişeyi anlamıyorum.. 7 ghz olunca istediği kadar stabil olsun insanın içi rahat olmaz.sanki ocakta yemek var ve yanmasın sıkıntısı..
    2700k kullanıyorum denemek için 5 ghz thermaltake fri ock soğutucu ile 2 gün duramadım.içim rahat değil.
    7 ghz o.c siz çıkarsınlar o zaman güzel derim.
  • Tek çekirdekle alınmış, sadece görüntü amaçlı alınmış bir ss aferim intel.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.