Şimdi Ara

HIS özel tasarımlı Radeon HD 7950 IceQ iTurbo modelini tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

AMD tabanlı ekran kartı üreticisi HIS, yüksek performans segmenti için hazırladığı Radeon HD 7950 IceQ Turbo modelini duyurdu. Referans tasarımla kıyaslandığında çok daha kaslı bir görünüme sahip olan ekran kartında en büyük payın, HIS'in yeni IceQ soğutucusuna ait olduğunu söyleyebiliriz. Çift slot yapısında olan soğutucu, bakır ısı boruları ve alüminyum yaprakları ile referans tasarımlı modele kıyasla daha yüksek soğutma performansını daha düşük gürültü seviyesinde sağlıyor.

AMD'nin yeni nesil Graphics NextCore mimarisine sahip 28nm Tahiti Pro grafik yongasından güç alan ekran kartı, 384-bit bellek veri yolu desteğine, 3GB GDDR5 bellek kapasitesine, 1792 paralel işlem birimine ve 112 doku ünitesine sahip. Grafik işlem birimi 900MHz'de, bellekleri ise 5000MHz'de görev yapan DirectX 11.1 destekli ekran kartının üzerinde yer alan IceQ soğutucusu sayesinde referans karttan 10 derece daha serin çalıştığına ayrıca vurgu yapılıyor.

Graphics NextCore mimarisinin yeniliklerini bünyesinde barındıran ekran kartı, Crossfire X teknolojisi ile çoklu GPU, Eyefinity teknolojisiyle de çoklu monitör kurulumlarına destek veriyor. Görüntü akarımı için DVI, HDMI ve iki adet Mini DisplayPort konnektörü ile gelen ekran kartının yaygın satışına yakında başlanması beklenirken, son kullanıcı satış fiyatı henüz açıklanmadı. 

• gerçekten iceq yenı tasarımları çok hoş eğer ledliyse kasaya güzel bir renk katacaktır coğu tasarımlarda fan renkleri malesef ledsiz siyah klasik bir görüntü var iceq sanırsam bu acığı fark etmiş ve yenı jenerasyon kartlarında kullanmaya devam etmiş
  • Asiri derecede cirkin bir goruntusu var. Sogutmada nekadar basarili olsa da olsun bu goruntu sebebi ile alinir bir kart olmaktan cok uzak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BanKoliK_ÜyE -- 5 Nisan 2012; 15:54:33 >
  • Gayet güzel ve güçlü bir görüntüsü var, alınır bir kart olmuş kanımca.
  • Çok sert çizgilere sahip, güzel olmuş.
  • IceQ 4 ten sonra beğendiğim bir tasarım.

Ortadaki düğmeye 3 defa uzun uzun basınca ne oluyor acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

IceQ 4 ten sonra beğendiğim bir tasarım.

Ortadaki düğmeye 3 defa uzun uzun basınca ne oluyor acaba

ben o bölgeyi resimden ibaret sanıyordum..
  • Tasarım 10 numara olmuş
  • vaybe bu tasarıma bile taş attınız ya.10 numara kart yapmışlar daha ne olsun,sadece eleştiri olsun diye eleştirmeyin.
  • güzel tasarım her zamanki gibi kendine özgü tasarıma sahip his markası kaliteli ürünlere sahip
  • kartın tasarımı güzel olmuş bence baya kaslı duruyo ama biraz geç mi kaldı acaba herkez gtx680 için sıraya girmişken işi zor olucak gibi zaten benim gibileri piyango vurmadıkça anca böyle resimlerine bakar o başka kartın parası çoğu kişinin aylık maaşına tekamül ediyo :D
  • Her an uçağa dönüşebilecek gibi duruyor ya da ne bileyim cyborg ninja falan.
  • ya tasarımı ne yapcaksınız anlamadımki , millet kafayı tasarıma takmış. kartın tipi güzel olsa ne olcak koynumuza almıycaz sonuçta . performanslı ve soğutucu iyi olsun yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: iktyas

ya tasarımı ne yapcaksınız anlamadımki , millet kafayı tasarıma takmış. kartın tipi güzel olsa ne olcak koynumuza almıycaz sonuçta . performanslı ve soğutucu iyi olsun yeter

quote:

GTX 680 BEkLENİYOR

GTX 680'e ne gerek var 6850 bile çoğu oyunu oynamaya yrtiyor Ultra'da olmaz ama High'da falan olur.
  • quote:

GTX 680'e ne gerek var 6850 bile çoğu oyunu oynamaya yrtiyor Ultra'da olmaz ama High'da falan olur.

quote:

performanslı ve soğutucu iyi olsun yeter

• quote:

quote:

quote:

Hayır bende diyorum ki aynı durum. Oyun oynayabiliyorsun Ultra olması şart değil. Oynamak için şekil olması şart değil ama istiyorum.

Edit : İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VokalAnestezi -- 5 Nisan 2012; 18:25:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VokalAnestezi

quote:

quote:

quote:

Hayır bende diyorum ki aynı durum. Oyun oynayabiliyorsun Ultra olması şart değil. Oynamak için şekil olması şart değil ama istiyorum.

bmw ye binen niye biniyor , şahine binsin ikiside götürüyor istediğin yere. ama biri seni yormadan 2 saatte götürüyor. diğeri seni yorarak 4 saatte götürüyor .

6850 ile ben aa açamam . ultrada oynayamam . imkanımda varsa gtx 680 alırım.

senın yaklaşımın yanlış. ben şunu deseydım ; "7950 yaramaz gtx 680 alın daha performanslı" o zaman senin cevabın ikiside ultrada oynatıyor ne gerek var gtx 680 e derdin. ama bu konu öyle değil.

• Tasarım süper.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: VokalAnestezi

quote:

quote:

quote:

bmw ye binen niye biniyor , şahine binsin ikiside götürüyor istediğin yere. ama biri seni yormadan 2 saatte götürüyor. diğeri seni yorarak 4 saatte götürüyor .

6850 ile ben aa açamam . ultrada oynayamam . imkanımda varsa gtx 680 alırım.

senın yaklaşımın yanlış. ben şunu deseydım ; "7950 yaramaz gtx 680 alın daha performanslı" o zaman senin cevabın ikiside ultrada oynatıyor ne gerek var gtx 680 e derdin. ama bu konu öyle değil.

Ben bakış açılarımız arasındaki farka değinmiştim.

Sana göre perforamsnlı olması önemlidir bana göre güzel bir tasarım herkesin senin gibi düşünmesini bekleyemezsin.

• Nvidia'nın özel tasarımlı kartlarına karşı AMD özel tasarımlı karşı atak..:) HIS iTurbo diy eadlandırmış ama ismini ne kadar hakkediyo onu bilmiyorum, soğutucu üzerine değinilmiş inşallah uygun fiyatda bunların yanında gelir..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.