Şimdi Ara

OCZ Vertex 4 SSD ailesi detaylandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
4.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OCZ Vertex 4 SSD ailesi detaylandı

Dünyanın önde gelen SSD üreticilerinden OCZ, ilk kez CeBIT 2012 fuarında sergilediği Vertex 4 serisi SSD sürücülerini bu aydan itibaren global pazara sunmaya hazırlanıyor.

128 GB, 256 GB ve 512 GB olmak üzere üç farklı kapasite seçeneğine sahip Vertex 4 serisi, SATA-III (6 Gbps) arabirimiyle geliyor ve Indilinx Everest 2 kontrolcü desteğini arkasına alıyor. 25 nm üretim teknolojisiyle geliştirilen MLC tipi NAND flash bellek yongasını kullanan Vertex 4 serisinin teknik özellikleri ve fiyatları sırasıyla şu şekilde;

128 GB

• 535 MB/sn sıralı okuma hızı

• 200 MB/sn sıralı yazma hızı

• 90.000 IOPS rastgele okuma performansı (Maksimum)

• 85.000 IOPS rastgele yazma performansı (Maksimum)

• 179$

256 GB

• 380 MB/sn sıralı yazma hızı

• 90.000 IOPS rastgele okuma performansı (Maksimum)

• 349$ 

512 GB

• 475 MB/sn sıralı yazma hızı

• 95.000 IOPS rastgele okuma performansı (Maksimum)

• 699$ 

AnandTech tarafından hazırlanan incelemeyi ve daha detaylı bilgileri buradan görebilirsiniz.

OCZ Vertex 4 SSD ailesi detaylandı

• bu teknolojiye para dayanmıyor.355 tl ye vertex3 aldım 1 saat önce.şimdi modası geçmiş olcak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet 52

bu teknolojiye para dayanmıyor.355 tl ye vertex3 aldım 1 saat önce.şimdi modası geçmiş olcak.

Kasada parayı ödediğiniz an eskiyor hocam :D
  • quote:

bu teknolojiye para dayanmıyor.355 tl ye vertex3 aldım 1 saat önce.şimdi modası geçmiş olcak.

Hocam bana vertex 3 her turlu yetiyor . Vertex 6-7 cıksa bana ne :) kullan gitsin , hayirli olsun :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinpurcek

quote:

Hocam bana vertex 3 her turlu yetiyor . Vertex 6-7 cıksa bana ne :) kullan gitsin , hayirli olsun :)

teşekkür ederim.konuyu kirletiyorum kusura bakmayın ama vertex3 nasıl güncelleyeceğim?en son firmware hangisi?
  • vertex 2 den doğruca revo ya geçerim o da makul olursa. Vertex 2 pek ala yetiyor şimdilik.
  • Fiyatlar fenaa :/ ama performanslar daha fena..:)
  • Vertex 3 Bundan daha iyi değilmi. 3 çüler neden üzülüyor
    200mb yazma hızı nedir abi V3 500 civarı yazıyor
  • Vertex 3 500 MB/sn yi 6 yılda bir görür ancak.
    Sıkıştıramadığı dosyaları yazarken 100 MB/sn civarı görünce şaşırmamak lazım.
    Hele küçük alanlı SSD'de kaçınılmaz son 75 MB/sn.
  • Fiyatlar adam olacak da bu hızlar ne ya? 200MB/s olmasa bile benim HDDler bile 160MB/s'i rahat görüyor. 15-20katı depolama alanı da cabası. SSD'leriyidir güzeldir ama ne bir.HDD kadar uygun fiyatlılar ne de HDDler kadar yüksek.kapasiteli.SSDler benim gibiler için flash bellekten farksız. Geçici dosyalar için iyidir ama büyük dosyalar, oyunlar için hala yetersizler...Fiyatların inmesi ve kapasitelerin artması lazım ki benim gibiler de SSD alabilsin...128GB fiyatı fena değil ama yazma hızı HDDlerle yarışacak cinsten...
  • Vertex 2 yetiyor gerçekten. Çok çok farklı bir yenilik olmadıkça yenilemeyi lüzumsuz görüyorum. Zaten hangi özellik HDD'den SSD'ye geçişteki hazzı verebilir ki?
  • yazma okuma hızları artacağını yazma hızı sata2 gibi değerlerde sürünüyor...
    v5 düşünemiyorum
  • yazma hızları önceki seriye göre çok düşük neden olaki
  • kontrolcu dandik ondan yazma hizlari kotu
  • quote:

teknolojiye değil, para sana dayanmıyor.ne istiyorsunuz anlamıyorum.Gelişmesin mi teknoloji.Biraz bakış açınızı değiştirin.Eğer teknolji çok yavaş gelişseydi belki aynıı fiyata şuan vertex 1 almış olacaktın
  • bu fiyatlar cok fena nezaman düşecek bu ssd ve hdd fiyatları
  • 512 gb lik olanı güzelmiş.ivy lerde bi çıksında, ssd li bir sistem toplamayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spaydix
    kontrolcu dandik ondan yazma hizlari kotu

Amaaan aaa. Sakın.

Sandforce lara zam mı yaptıracaksın dostum. Zaten 10 gün sonra SSD alacaktım. 10 gün sonra ne dersen de.
  • Arkadaslar vertex 3 daha iyi demeden öncehttp://www.anandtech.com/show/5719/ocz-vertex-4-review-256gb-512gb sitesinden sonuclara bir bakin derim
  • Yeni nesil SATA III SSD'ler SATA III anakartlar üzerinde ancak nakarat yaparlar. Bakınız bu modelde foyası meydana çıkan sıralı okuma yazma hızları dürüstlük mertebesine erişmiş, SSD'ye uyanan bu neslin dilinden düşmeyen IOPS kasılmış:) Bir de kontrolcü değiştirilmiş. AS SSD ile alınacak bir test sonucunda erişim süresi 3 kat azalmışsa ve fiyat da Vertex3'ten çok yüksek değilse düşünülebilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.