Şimdi Ara

Eser firmasından 50$'lık fiyatıyla dikkat çeken 7.0-inç ekranlı Android tablet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Çinli üreticiler, düşük fiyatlı tablet çözümleriyle tüketicileri cezbetme çalışmalarını tüm hızlarıyla sürdürüyorlar. Bu üreticilerden birisi de Eser. Eser, kısa bir süre önce sadece 318 Yuan (~50$) fiyat etiketine sahip tabletiyle internette gündeme geldi. Ancak verilen fiyatın toptan satış fiyatı mı yoksa perakende satış fiyatı mı olduğuna dair bilgi yok. Peki, sadece 50$'lık fiyatıyla tablet ne gibi özellikler sunuyor?

ARM Cortex-A8 tabanlı Allwinner A10 platformunun, 512 MB RAM'in ve Mali-400 grafik biriminin güç verdiği tablet, Google'ın Android 2.3.4 Gingerbread işletim sistemini kullanıyor. 7.0-inç boyutunda ve 480 x 800 piksel çözünürlüğünde dokunmatik resistif ekrana sahip tablette 4 GB dahili flash belleğe yer verilmiş. Kapasite, microSD kartlar yardımıyla arttırılabilmekte.

Wi-Fi bağlantısıyla ve görüntülü konuşma için VGA kamerayla donatılan tabletin alt kısmında HDMI portu, mini USB bağlantısı, microSD kart slotu, açma / kapama tuşu ve mikrofon konumlandırılmış durumda.

• millet 50 dolara yapıyor biz daha 2 kabloyu birbirine bağlayamadık....
  • Donanımına göre fiyatı çok iyi. Eser firmasına tebrikler
  • yha buda dier çin ürünleri gibi 5krş etmezz 50$ bile cok..
  • havada kaparım ben bunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: emree1082

yha buda dier çin ürünleri gibi 5krş etmezz 50$ bile cok..

Bilgin olmadığı konuya yorum yazma lütfen
  • Şu donanımlara bakıldığında fiyat güzel.
  • 10 dolar fazla olsaydı veya daha az cözünürlük olsaydıda şu ekranı kapasitif yapsalardı daha iyi olurdu.
  • Ya donanıma bakıldığında fiyat güzel falanda, büyük sorunalrın çıkıp elimde patlamıyacağının ne garantisi var? :) Yani aslında fiyat gerçekden ciddi anlamda cezbedici, ama biraz daha cezbedmek istiyorlarsa tasarımıda ön pana çıkartsın Çin'liler.:)
  • patronun karısı Esen Eser gibi olmuş.tokatlarım ben bunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 4 Nisan 2012; 16:21:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

millet 50 dolara yapıyor biz daha 2 kabloyu birbirine bağlayamadık....

Ben demin Vu Metre yaparken bağladım Ama harbiden de Türkler hiç bişey yapmıyor. Gelecek Nesil programını izleyince halimizden utandım..
  • amerika japonya gibi gelişmiş ülkeler ilkel afrika ülkelerine para karşılığında çöp satıyor ya bu da aynı hesap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artcraft35 -- 4 Nisan 2012; 17:14:48 >
  • 50 dolar yani 120 lira falan ama böyle birşeyin bile türkiyede satılış fiyatı 150 160 TL olur çünkü bunun sebebi daha fazla ne kadar kaar edebilirim mantığı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demo11

50 dolar yani 120 lira falan ama böyle birşeyin bile türkiyede satılış fiyatı 150 160 TL olur çünkü bunun sebebi daha fazla ne kadar kaar edebilirim mantığı.

150-160la kalsa gene iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

millet 50 dolara yapıyor biz daha 2 kabloyu birbirine bağlayamadık....

kendinizi bu kadar küçük görmeyin arkadaşlar. bakın bir mühedis, tamamını olmasa bile türkiye de tablet üretmeyi başardı. yılda 600-700 adet üretiyor. bu çin mallarına veya samsung apple gibi ürünlere vereceğimiz parayı ömrümüzde bir kere yerli markaya versek. herkes ömründe sadece bir kere bu kardeşimizin ürettiği tableti alsa. ar-ge için müthiş kaynağı olur.

bizim iki kabloyu birleştirebilmemiz için kablonun ucundan birazda tüketicinin tuması gerekiyor sanıyorum. iğneyi azıcık kendimize batıralım.
    http://www.sabah.com.tr/Teknoloji/Haber/2011/11/15/tablet-bilgisayar-uretti

• Fiyat donanım olarak cok iyi bir cihaz. Fakat 7 inç olan bir ekrana 480X800 çözünürlük koymak yerine daha yüksek çözünürlüklü bir ekran tercih edilseymiş daha iyi olurmuş. PPİ oranı çok düşük olmuş.
  • ekrandan kaybetti zaten.rezistif ekransa uzak durcan bence.
  • Özelliklerine kıyasla fiyatı çok makul. Ortalama internet ve medya işlerini yapmaya yeter.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.