Şimdi Ara

5664 Tramer'den Yeni Uygulama, Artık Araçların Kilometre Kayıtları Tutulacak (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
12
Favori
332.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2004 model corsa alacağım. yalnız tramerde şaşeden sorguladıgımda sadece 2012 deki muayene kaydı geliyor. yani hem bu aracın muayeneye girecek yıllar 2004 +3,2007-2009-2011-2013 de girmesi gerek ve sadece bana gelen mesaj 23-01-2012 yılında girdigine dair alakasız muayene ve eksik muayene kaydı geliyor
    yadımcı olun lütfen ?
  • sadettin61 S kullanıcısına yanıt
    muayne kayıtları bildiğim kadarıyla 2010 dan itibaren tutulmaya başlandı, öncesine dair kayıt gelmez tramerden
  • quote:

Orijinalden alıntı: abavf

quote:

Orijinalden alıntı: power003

Hadi göreyim sizi km sahtekarları

Aşırı km yapıp sık araba değiştiren biri her muayeneden önce düşürür. Rent a car işi yapanlar mesela. 30-40 a yapıyorlar adamın 2 kere yapsa 100 lira dokunmaz bunlara. Km olayında en az 2-3 lira fazlaya satıyorlar. Esirgemez kanı bozuk olan bu parayı.

++++++

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulentboz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-arac-orjinaldir-muayenisi-sifir-lastikleri-yenidir-cok-temizdir-81192073/detay
    araç 2009 yılında 91 bin km deymiş.
    ilanda 92 bin km de .sene 2012.
    3 yıldır araç yatmış galiba

Artı olarak 1000 km boyunca geri geri sürmüş galiba

• DarK PaSSenGeR kullanıcısına yanıt
    Yani 2010 dan öncesini öğrenme şansımız yok mu benim bildiğim son 2 muayene kaydı geliyor .
  • insanın olduğu yerde hata mutlaka olur. önemli olan kasıtlı hata olmaması. far ayarı bozuk araçların muayeneden hafif kusurlu geçmesi bence kasıtlı bir hatadır.

bu durumdaysa tek yapmanız gereken belgeleri teslim alırken km bilgisini kontrol etmeniz. kolaylıkla düzeltilebilecek bir hata.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • piyasada rent a car veya sirket cikmasi bir suru araci. km ile oynayip millete giydiriyorlarken. tramer sorgusunu kısıtlı hale getirmenin anlami nedir. asil bunu bimere sikayet edin.

• Arkadaşlar plakayı 5664 e gönderim ama tuvturk muayene bilgileri gelmedi onu nsaıl yapacağım?
    Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

Arkadaşlar plakayı 5664 e gönderim ama tuvturk muayene bilgileri gelmedi onu nsaıl yapacağım?
    Teşekkürler...

İlk önce Hasar Kaydı gelir daha sonra Muayne
    bilgileri.Bende yollamıştım ama 1 gün sonra geldi muayne bilgisi.Bazende 1-2 saat içinde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OĞUZ?

quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

Arkadaşlar plakayı 5664 e gönderim ama tuvturk muayene bilgileri gelmedi onu nsaıl yapacağım?
    Teşekkürler...

İlk önce Hasar Kaydı gelir daha sonra Muayne
    bilgileri.Bende yollamıştım ama 1 gün sonra geldi muayne bilgisi.Bazende 1-2 saat içinde

açıkçası baktığım araçların hepsi 2011 model bazılarında geldi bazılarında gelmedi
    acaba hasar boşlık plaka yazıp mı göndermek gerekiyor
    yoksa kaza boşluk plaka mı gerekiyor bilemedim
  • Arabalar 3 yılda bir girer gelmediyse bir sürü ihtimal var.
    1.ya 3 yıl dolmadığı için muayeneye girmemiştir.
    2. 2011'ler için Muayene süresi dolmuş ama araç muayene olmamıştır.
    3 5664 sisteminde arıza olmuştur size yollaması gereken mesajı yollamamıştır.

İşte bunlardan dolayı bu sorgulamaları tramer-sbm üzerinden kolayca sadece plaka girerek sorgulama yapılmalı.
    Bunu engelleyip paralı sorguya yönlendiren trameri, bimere şikayet edin.
  • Bizim milletimizde de var biraz,çok takıntılı bir şekilde araba alıyoruz ilk sahibinin aldığı günkü gibi çiziksiz boyasız olsun adam alsın binemeden km yapmadan satması gereksin hatta değerinden 2-3 bin lira altına versin diye uğraşıyoruz sonra da %99u üçkağıtçı olan simsarlar galericiler bunu kullanıp kazalıyı temiz ama ufak sürtmeli,boyalıyı şasisi çok temiz çizikten boyalı,çizik vuruk dökük olanı boya olmasın diye boyatmadık diyip satıyorlar.Büyük şehir için yıllık 20.000 km küçük şehir için 15.000 km normaldir yılına göre bu değerin altındaki arabadan şüphe duymak gerekir nasıl kullanıldığı ne kadar kullanıldığından önemlidir kolay kolay 300.000km den önce motora bir şey olmaz temiz kullanılırsa.324.000 km de mercedes aldım sattım motoru açılmamıştı hiç,sorun da yoktu.Üstteki mesajda arkadaşın dediği gibi servis kaydı yoksa ilk 3 yıl muayene olmadığı için asıl km oyunları bu aralıkta oluyor 150.000 km yapıp 100.000 düşürüp 50.000de km düşürüldükten sonra muayeneye girer ve öyle satılabilir,uzmanı temiz kullanılmışsa anlayamaz şirket arabası gibi orası burası aşınmışsa anlaşılır sadece.

• güzel
  • rent a car araclarinda bazi degisen parcalara ozelllikle fabrika kalinligina gelsin diye extra boya atip. Sonra satis isleminde ruhsat rent a car gorunmesin diye araci tanidik sahisa satip hatasiz ilk sahibinden diye giydiriyorlar.

• 2006 model 31 bin km bir opel corsa alacağım, hasar sorgulamada bir şey çıkmadı,
    kilometre ise;
    2009 muayenesinde 11366 km
    2013 muayenesinde 25710 km

2011de muayane olması gerekmiyor mu, sonuç olarak gelmeme sebebi nedir? yardımcı olursanız sevinirim
  • çok mantıklı, geç bile kalındı

• bugün bir sorgulama yaptım sadece bir mesaj geldi o da kaza carpma bilgileri. km muayene bilgisini içeren ikinci mesaj gelmedi. HASAR S ŞAŞİ NO olarak sorgulattım. Plakadan daha kesin denildiği için şasiden sorgulattım ama km muayene bilgisi gelmedi.

Normal midir?
  • Bazen bir gün sonra bile gelebiliyor km bilgisi

• quote:

Orijinalden alıntı: bgs0

quote:

Orijinalden alıntı: bulentboz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-arac-orjinaldir-muayenisi-sifir-lastikleri-yenidir-cok-temizdir-81192073/detay
    araç 2009 yılında 91 bin km deymiş.
    ilanda 92 bin km de .sene 2012.
    3 yıldır araç yatmış galiba

Artı olarak 1000 km boyunca geri geri sürmüş galiba

geri geri gidince km mi düşüyor.

• arkadaşlar merhaba ben daha yeni üye oldum. 22000 civarında araç araştırıyorum.2007 model bir fiesta var. biraz araştırdım araç şuan 7. sahibinde. Sizce bu normal mi? aracın linkini atsak sıkıntı olur mu sizlerinde görmesini isterim. ona göre 5664 ten sorgulama yapayım diyorum.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.