Şimdi Ara

Bir hostingde iki wordpress barındırmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ücretli hostingim var içerisinde wordpress var. iki alan adım var, ikisi de buraya yönleniyor. Ben aynı hosting içerisinde ikinci bir wordpress kurulumu yapmak ve alanadı2'yi buna yönlendirmek istiyorum. Birincide Türkçe blogum var, ikincide de İngilizce blog açmak istiyorum. Bu yönde tüm çözümler olabilir aslında.
    İkisinin de teması, görünümü herşeyi birebir aynı olabilir, sorun yok.
    Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erencaner -- 4 Nisan 2012; 12:36:31 >

• merhaba;
    bir sub domain açıp 2 domaini oraya yönlendirebilirsin ve sub domaine istedigini kurup 2. domain gibi çalıştırabilirsin.
    Kolay gelsin.
  • Subdomain'e gerek yok. ikinci wordpress için yeni bir klasor oluştur o wordpressi de oraya at öyle kur yine çalışır.
  • Ben beceremedim yaa

Şimdi bir tane hostingim var 2 tane de domain'im var.

Örneğin;

Birinci Domainim:www.asd.com
    İkinci Domainim:www.qwe.com

Şimdi birinci domainime misal haber sitesi ikinci domainime oyun sitesi nasıl kurcam. Veritabanına açıyorum fakat ikinci domain'e yönlendirmeyi beceremiyorum

• 2 siteyi kurarsın fakat ya ayrı klasör ya da subdomain lazım.

blog.siteadresi.com
    siteadresi.com/blog

şeklinde
  • tek hostingte 2 farklı domaine kurulum yapamassın. Ama tek domaine istediğin kadar alt klasörle kurulum yapabilirsin.
  • Uğraşma özelden yaz bana ücretsiz host açayım sana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erencaner

selam,
    ücretli hostingim var içerisinde wordpress var. iki alan adım var, ikisi de buraya yönleniyor. Ben aynı hosting içerisinde ikinci bir wordpress kurulumu yapmak ve alanadı2'yi buna yönlendirmek istiyorum. Birincide Türkçe blogum var, ikincide de İngilizce blog açmak istiyorum. Bu yönde tüm çözümler olabilir aslında.

merhaba.bu arkadaşın sorununun aynısını bende yaşıyorum.2.bir sorunum da sayfa adım örnekwww.abc.com sa kurduğum sayfa abc.com/wordpress olarak görünüyor.ama ben orjinal alan adım yani abc.com görünmesini istiyorum.hosting.com.tr diye bi siteden hosting ve domain aldım.wordpress uzantısı olmadan nasıl görüntüleyeceğimi sordum yönlendirme yap dediler başka da cevap vermediler.ancak şimdi site kendi pcmden başka biyerden açılmıyor..yönlendirme alanlarını da bi acaip yapmışlar hangisinin ne olduğu belirsiz..yardım edebilecek olan varsa şimdiden teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: ERKUTCN

Uğraşma özelden yaz bana ücretsiz host açayım sana.

hocam bana da bi yadımcı olabilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: newemperor

quote:

Uğraşma özelden yaz bana ücretsiz host açayım sana.

hocam bana da bi yadımcı olabilirmisiniz

Buyrun hocam.
  • Subdomain olarak yapabilirsin hocam.
  • ERKUTCN kullanıcısına yanıt
    bir üstteki mesajda soruna kısaca değinmiştim.alan adımı uzantısından kurtarıp direk alan adıyla kullanmak istiyodum.mesajı okursanız hosting firmasına mesaj attığımı ve dönüş olmadığını söylemiştim.şimdi kendilerine kızıp hem ftp den hem de c panelden ne var ne yok sildim önce.sonra back up dosyasını geri yükledim fakat düzelmedi.şimdi yeni sorun şu.1-c paneli ilk kurulduğu ayarlara geri döndürüp sitemi baştan ve subdomain kullanmdan orjinal alan adıma kurabilirmiyim.(yani format reset fabrika ayarlarına benzer bişey sözkonusumu) ?
    2-hostingi başka yerden alıp siteyi yeniden kursam ne kaybederim ya da dezavantajım olurmu?
    sonuçta hertürlü baştan yapıcam siteyi.
    teşekkürler
    hocam :)
  • quote:

bir üstteki mesajda soruna kısaca değinmiştim.alan adımı uzantısından kurtarıp direk alan adıyla kullanmak istiyodum.mesajı okursanız hosting firmasına mesaj attığımı ve dönüş olmadığını söylemiştim.şimdi kendilerine kızıp hem ftp den hem de c panelden ne var ne yok sildim önce.sonra back up dosyasını geri yükledim fakat düzelmedi.şimdi yeni sorun şu.1-c paneli ilk kurulduğu ayarlara geri döndürüp sitemi baştan ve subdomain kullanmdan orjinal alan adıma kurabilirmiyim.(yani format reset fabrika ayarlarına benzer bişey sözkonusumu) ?
    2-hostingi başka yerden alıp siteyi yeniden kursam ne kaybederim ya da dezavantajım olurmu?
    teşekkürler

Başka bir hosting e geçiş yapmanızın bir dezavantajı yoktur. Zaten herşeye sıfırdan başlayacaksanız.
    Siz wordpress scripti kurarken klasör açmıssınız sanırım. Wordpress diye bir klasör açmadıysanız. Wordpress ayarlarından url kısmına /wordpress eklemiş olabilirsiniz. Bunun çözümü phpmyadmin giriş yapıp oradan düzelmekti. Lakin siz herşeyi sıfırlamışsınız. Temiz kendi sitesinden wordpress indirip tekrar kurun.

• quote:

quote:

teşekkürler

Başka bir hosting e geçiş yapmanızın bir dezavantajı yoktur. Zaten herşeye sıfırdan başlayacaksanız.
    Siz wordpress scripti kurarken klasör açmıssınız sanırım. Wordpress diye bir klasör açmadıysanız. Wordpress ayarlarından url kısmına /wordpress eklemiş olabilirsiniz. Bunun çözümü phpmyadmin giriş yapıp oradan düzelmekti. Lakin siz herşeyi sıfırlamışsınız. Temiz kendi sitesinden wordpress indirip tekrar kurun.

evet ben wordpress klasörü olarak attım.sonra pcdeki gibi klasörden kurtarmanın yolunu sordum host şirkeine ama onlar yönlendir dedi.bana mantıksız geldi ve klasörden kurtarmayı denedim.önce back up aldım ve klasörden kurtarıp back up ı geri yükledim.şu an her iki adreste de url not found hatası alıyorum.başka hostla uğraşmadan 1 saatte baştan yaparım diyorum ama ana dosyalar hangisi yani başlangıçte c panelde hangileri vardı hangileri yoktu o başlangıç ayrlarına nasıl döner bilmiyorum.onun için paramın iadesini istedim başka host almak için..tabii ona da halenn cevap gelmedi :) çok çetrefilli bi iş oldu yeni host alınca bi zaman kaybım olmaz umarım.yardımlarınız için tekrar teşekkürler

• www.webgalerisi.com

bir kaç tıklama ile worpress sitenizi kurabileceğiniz sistem cpanellerinde mevcut.İsterseniz tek tuşla worpress sitenizi silip yine bir kaaç tıklama ile oluşturabiliyorunuz.

Kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: erencaner

selam,

Arkadaşım seni bilip bilmeden yönlendirmeye çalışıyorlar :)

Sorunun cevabı ;

bir hostinge ikinci domaini ekleyip site eklemen için hostun add on domain i 2 ve daha fazla olmasın lazım

yani birden fazla domain ekleme senin de istedigin o

bir birbirinden bagımsız

www.adomain.com içinde bir wordpress

www.bdomain.com içinde baska bir wordpress

ikisi aynı hostta ama baglantısız farklı domainlerle..

bunun için subdomain vs diyorlarama yanlış .sub domain demek mevcut domainine alt klasor acmak demek alt dizin yada alt isimde denebiliyor..

2.ci domaini de yonlendir hostuna ( hosting yetkiline soyle o yapar ) ardından 2.ci domaini yonlenirince zaten ayrı klasor olacak 2.ci wordpressinide oraya kur..

ARKADŞLAR AYIPTIR YA BİLMEDEN YONLENDİRMEYİN KİMSEYİ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzMeN OzzY -- 14 Nisan 2014; 2:34:12 >

• Arkadaşlar şöyle wordpress konusu bulmuşken ben de bir şey sorayım...
    Benim:http://dohile.com şeklinde bir sitem var.
    Bu site jailbreaksiz ios hileleri üzerine kurulu.
    Ancak daha uygun bir tema arıyorum.
    Örneğin siteye direk baktığınızda yalnızca ilk iki yazı gözüküyor.
    Eskiden bir site açmıştım:http://dohile.tk o da ama o wordpress'sizdi o yüzden tablelar yardımıyla yan yana koymuştum hile resimlerini.
    Bunu wordpress için de yapmak istiyorum.
    Önerebileceğiniz bir tema var mı?
    Ör:http://iphonehile.com

• newemperor N kullanıcısına yanıt
    Pm gel yardim ederim ben sana yonlendirme ile alakası pek yok.
    Newemperor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FFE995E88 -- 21 Nisan 2014; 22:52:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.