- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Polypad C-5900
1476 Cevap80399 Görüntüleme12 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

102 Mesaj
11 Nisan 2012; 15:47:50 

arkadaşlar bazı görsellerde ön kamerası yok gibi duruyor, alan arkadaş söylerse olup olmadığını iyi olur.

Çocuklar inanın, inanın çocuklar, güzel günler göreceğiz güneşli günler, Fenerbahçe düşmanlarını yeneceğiz, sokakları cehenneme çevireceğiz!

26 Mesaj
11 Nisan 2012; 16:22:44 

0.3 MP ÖN KAMERA MEVCUT..

45 Mesaj
11 Nisan 2012; 17:03:13 

quote:

Orijinalden alıntı: kozyatagi341978

Arkadaşlar merhaba ürün elime geçti genel olarak oldukça başarılı arka kapağı genel malzeme kalitesi oldukça iyi dokunmatik oldukça kaliteli birkaç saat kullanma fırsatım oldu herhangi bir sorunla karşılaşmadım takılma donma ve bunun gibi herhangi bişey yok ekran çözünürlüğü çok başarılı değil ancak yeterli kullanmakta olduğum android işletim sistemli telefona göre performans kötü değil genel özellikleri oldukça başarılı bu fiyata zannedersem bundan daha kaliteli bir ürün yok bir ipad değil ama bu fiyat seviyesinde daha kaliteli bir ürün olabileceni düşünmüyorum

arkadaş sana zahmet yotbeden bir 1080p indirip tv yada pc ye bağlayıp bir video çekermisin yada çekemesen bile donma filan oluyormu yani aktarım hızlımı bakabilirmisin birde zannedersem kutu içeriğinde hdmı kablosu yok eyer varsa sana zahmet burda paylaş birde kutu içeriğini tam olarak yazarsan çok iyi olur bu arada hayırlı olsun güle güle kullan

80 Mesaj
11 Nisan 2012; 17:58:29 

quote:

Orijinalden alıntı: etemsea

arkadaş sana zahmet yotbeden bir 1080p indirip tv yada pc ye bağlayıp bir video çekermisin yada çekemesen bile donma filan oluyormu yani aktarım hızlımı bakabilirmisin birde zannedersem kutu içeriğinde hdmı kablosu yok eyer varsa sana zahmet burda paylaş birde kutu içeriğini tam olarak yazarsan çok iyi olur bu arada hayırlı olsun güle güle kullan

daha öncede söylemiştim ama tekrar paylaşayım mini hdmi yuvası var lakin hdmi kablsu yok ve gereken
" mini hdmi to hdmi " kablosu :-) bundan dolayı yeni alacakların bu dediğim kabloyla almaları bütün giresunu aradım teknosa dahil ama bulamadım bu yüzden çekimi yapmadım kusura bakma.,mini usb yuvası var ve iki adet usb kablosu var,biri erkek biri dişi usb "ye dönüştürüyor.tabletin kendisinde 1080p film online izledim bir sıkıntı olmadı.birde kulaklık var unutmadan,ve seskaydı yapıyor tablet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hulki21 -- 11 Nisan 2012; 18:09:22 >

80 Mesaj
11 Nisan 2012; 18:05:09 

ön kamerası mevcut,merak edenler için üst düğmeye basmayla birlikte açılma süresi 40 sn,ikinci şarj wifi sürekli açık-2,5saat int(bunun 40 dk'sı online film)-1,5 saat oyun olmak üzere toplam 4 saat dayandi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

102 Mesaj
11 Nisan 2012; 19:26:09 

quote:

Orijinalden alıntı: hulki21

ön kamerası mevcut,merak edenler için üst düğmeye basmayla birlikte açılma süresi 40 sn,ikinci şarj wifi sürekli açık-2,5saat int(bunun 40 dk'sı online film)-1,5 saat oyun olmak üzere toplam 4 saat dayandi.

internet hızı nasıl bir de ben 3g modem kullanıcam onda ki performansını merak ediyorum. Normal wifiyle bağlantıdan farkı olur mu olumlu ya da olumsuz?

Çocuklar inanın, inanın çocuklar, güzel günler göreceğiz güneşli günler, Fenerbahçe düşmanlarını yeneceğiz, sokakları cehenneme çevireceğiz!

3459 Mesaj
11 Nisan 2012; 19:28:24 

Ben hediye olarak aldım.Teslim etmeden önce inceleme yapıcam.Soruları toplayın hepsine yanıt veriyim.Sadece 3g deneme imkanım yok.

80 Mesaj
11 Nisan 2012; 19:52:48 

quote:

Orijinalden alıntı: KG#5

internet hızı nasıl bir de ben 3g modem kullanıcam onda ki performansını merak ediyorum. Normal wifiyle bağlantıdan farkı olur mu olumlu ya da olumsuz?

bende airties rt211 var modem 3 yıllık,12 mb hızım var,evin diğer ucunda bir kolonun arkasında duruyor,arada 5 duvar 2 kolon denk geliyor,tablet modemin yaninda sıfır hatayla full çekiyor ve speedtest 12 mb çıkiyor.en uzak odamda ya 1 ya 2 diş çekiyor ve 0,5-2,5mb (speedtest)arası çekiyor.aynı odada ttnetin 3 yıllık netbooku en iyi 2 diş,i5"li lenova en iyi 4 diş çekiyor.3G olayini bilmiyorum,bende yok.
ntvspor en kötü 10sn,donanımhaber tablet sayfası en kötü 3 sn de açıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hulki21 -- 11 Nisan 2012; 20:00:28 >

45 Mesaj
11 Nisan 2012; 21:24:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Pcbuilder

Ben hediye olarak aldım.Teslim etmeden önce inceleme yapıcam.Soruları toplayın hepsine yanıt veriyim.Sadece 3g deneme imkanım yok.

arkadaş hdmı kablo varsa bi tv ye bağlasanda 1080p hd bir filim nasıl oynatıyor donma varmı bi görebilsek ikinci sorum ekran nasıl yani hd görüntü kalitesi varmı yani filim filan izlenirmi artı haporlör sesi nasıl yada haporlörü varmı hoparlör o kadar öenmli deil nasıl olsa kulaklık yerine hoporlör bağlar sesi yükseltirlir ama sen ginede cevaplarsan iyi olur üçüncü sorum bu hdmı kablosu yok diyemi yani piyasada yok diyemi fiyatı düşük yani bulamayacaksak neden hdmı çıkışlı ürün alalım dördüncü sorum 1gb rom yazıyor şişme filan oluyormu nette gezerken müzik dinleyebiliyormuyuz yada en fazla kaç uygulama açıkıkken donma oluyor yada internette gezerken çökme filan oluyormu face booka girdiğimizde bir yorum yapacaksak enterlemek gerek cihazın klavyesinde enter tuşu mevcutmu şarj aleti orjinal mi yani her prize takılabilirmi biraz abartayımda bari artık kimse soru sormasın son olarakda aydınlatma yeterlimi yani ışıklı bir ortamda kullanılabilirmi micro sd kart filan çıkıyormu içinden cihazın hafızası 4 gb zannedersem bunun kaçını kullanıcı kullanabiliyor cihazın bataryasında çelişkiler var 3500 mah diyen var sitesinde 4500 mah yazıyor batarya kaç mah?son olarak pdf exel world dosyalarını ek programlarla açabiliyormuş açtığı bu dosyalarda düzenleme yapılabiliyormu ürüne nasıl format atacaz yada fabrika ayarları filan varmı biraz detaya girdim ama çoğu kişi bu mesajdan sorularının cevabını alır zannedersem bu arada biraz abarttım ama cevaplarsan iyi olur cevaplamasanda şu tv ye bağladıkmı görüntü aktarımı nasıl onu yazsan yeter bu arada hayırlı olsun güle güle kullan

29 Mesaj
11 Nisan 2012; 21:59:36 

quote:

Hocam merhaba tvye baglama sansim olmadi malum mini hdmi gerekiyor. ama 1080p kendisi oynatiyor akici ve tekleme yok. Tesekkur ederim bu arada.

461 Mesaj
11 Nisan 2012; 22:00:51 

bende mobee s1200 almayı düşünürken c 5900 almaya karar verdim siparişi verdik bakalım gelsin bende yorum yaparım
bu arada mini hdmi topkapı vatanbilgisayarda vardı yanlış hatırlamıyosam

ve hatta ürün bu
http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=43886

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erreguay -- 11 Nisan 2012; 22:11:02 >

26 Mesaj
11 Nisan 2012; 22:21:37 

quote:

40 saniyede mi açılıyor? bu garip değil mi ya?

3459 Mesaj
11 Nisan 2012; 22:22:29 

Kargo gelir gelmez denerim. hd tv yok.

45 Mesaj
11 Nisan 2012; 23:53:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Pcbuilder

Kargo gelir gelmez denerim. hd tv yok.

saolasın.Hediye aldım diyince başkasından sana hediye geldi zannettim yani ürün elinde zannettim

2791 Mesaj
12 Nisan 2012; 0:31:56 

Deneyen yokmu arkadaşlar ürünü?

FANATİK SE'Cİ DEĞİLİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİM!!!!!!!!!!!!

2791 Mesaj
12 Nisan 2012; 2:19:22 

Birde bu ürünü dışarda elden nereden alabilirim sadece internettenmi satılıyor?

45 Mesaj
12 Nisan 2012; 11:37:08 

quote:

Orijinalden alıntı: serkangsk

Birde bu ürünü dışarda elden nereden alabilirim sadece internettenmi satılıyor?

tknosada var ama 100 tl fakla internette daha ucuz

29 Mesaj
12 Nisan 2012; 14:40:42 

quote:

Orijinalden alıntı: smoke76

40 saniyede mi açılıyor? bu garip değil mi ya?

Evet 40 sn de acilip 15 sn de kapaniyor.

2791 Mesaj
12 Nisan 2012; 15:47:45 

quote:

tknosada var ama 100 tl fakla internette daha ucuz

Capacityde bu model yoktu acaba baska yerde teshirde filan varmidir en azindan bi inceleseydik baksaydik..

45 Mesaj
12 Nisan 2012; 16:46:28 

quote:

daha öncede söylemiştim ama tekrar paylaşayım mini hdmi yuvası var lakin hdmi kablsu yok ve gereken
" mini hdmi to hdmi " kablosu :-) bundan dolayı yeni alacakların bu dediğim kabloyla almaları bütün giresunu aradım teknosa dahil ama bulamadım bu yüzden çekimi yapmadım kusura bakma.,mini usb yuvası var ve iki adet usb kablosu var,biri erkek biri dişi usb "ye dönüştürüyor.tabletin kendisinde 1080p film online izledim bir sıkıntı olmadı.birde kulaklık var unutmadan,ve seskaydı yapıyor tablet.

sana zahmet ürünün boyunu görmek için cetvelle yada metreyle eni kaç boyu kaç bi belirtirsen evde kağıda çizeyimde bakalım büyüklük olarak ne kadar birde hdmı girişi normal standartmı yoksa mini hdmı girişimi var yani bildiğimiz hmı kabloyu takabiliriz deilmi yoksa ayrı bir aparatla bağlantı filanmı yapmak lazım sana zahmet cevaplarsan çok iyi olur

2791 Mesaj
12 Nisan 2012; 21:16:14 

Arkadaslar bende aldim urunu sonunda ama sensorleri calismiyor oyle bi problem yasayan oldumu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

2791 Mesaj
12 Nisan 2012; 22:41:12 

Yok ya bu ürünün güzel yönleri olduğu kadar olumsuz yönleride var çok güzel cihaz ekranı çok iyi dokunmatiği çok iyi arayüzü çok iyi ama iş pratiğe dökülünce biraz sınıfta kaldı sanki..

461 Mesaj
12 Nisan 2012; 23:17:01 

hadiya nasılyani pratiğe dökünce sınıfta kaldı bi gereksiz şeyler kurmşlardır formatla düzelebilir belki
bide sensorler ne oldu çalışıyolarmı bi kalibirasyon istiyodur belki denedin mi

2791 Mesaj
13 Nisan 2012; 0:01:57 

İçinde hiç bir şey yüklü değildi fazladan zaten jelatinli kutuyu açtırdım adamlara.
Sensörler için kalibrasyon nerede yapılıyor bulamadım varsa programı filan söylerseniz denerim.
Valla bir kere cihazın sesi çok düşük bazı program ve müziklerde hani idare ederde çoğu şeyde kendi çektiği videolarda internetteki çoğu videoda filan çok düşük hiç yeterli denilmesin sessiz ortamda bile duymakta zorlandığım sesi ne yapayım.
İnternetteki çoğu videoyu açmakta zorlanıyo ha kendi tarayıcısında denedim ondan olabilir tavsiye edeceğiniz tarayıcı varsa denerim mesela bazı videolarda cihanızınzdaa flash yok flash olan cihazda açın gibi ilginç bi tepki verdi ama youtubede sorun yok mesela.
Bazı oyunları açmadı hiç anlamsız şekilde hata verdi ilginç.
Sensörlerin çalıştığı konusunda şüpheliyim temple runda hiç bir şekilde tepki vermiyor mesela tenis topunun sektirildiği bi oyun var ondada anlamsız şekilde kendi kendine gidiyor gibi geldi sağa sola çünkü benim hareketlerimle alakası yoktu.
İnternette bazen çok hızlı bazen çok yavaş bir tutarsızlık var onuda anlamadım.
Amaaa ekranı çok güzel dokunmatiğinden çok memnun kaldım hemen tepki veriyor ama mesela fruit ninjada rahat sürtemiyosun gibi geldi oda ekranda jelatin var daha sökmedim ondan olabilir jelatini sökersem belki daha iyi olabilir.
Bazı bir iki videoda sorun çıkartsada full hd videoları çok net ve akıcı şekilde oynatabiliyor bundan çok memnun kaldım.
Aldığımda pili %80lerdeydi 4 saatten fazla gitti sonra kapandı kendi kendine kapandığında yüzde 10lardaydı.
Harddiskleri bağlıyorum görmüyor beni hayal kırıklığına uğrattı gücü yetmiyor hddden tık tık tık diye ses geliyor ama flash diskleri okudu.
İçinde android 4le geldi.
Aynı anda bir kaç şey açtığında doğal olarak kasıyor kasmaya başlıyor geç tepki vermeye başlıyor du bakalım.

Şimdilik yorumlarım bu kadar h.sonu şehirdışında olacağım için almıştım cihazı yanımda götürürüm canım sıkılmaz diye p.tesi dönüyorum aksilik olmazsa yine yazarım arada bir yorumlarımı.

80 Mesaj
13 Nisan 2012; 0:03:12 

quote:

Orijinalden alıntı: serkangsk

Arkadaslar bende aldim urunu sonunda ama sensorleri calismiyor oyle bi problem yasayan oldumu?

sensör?benim ekran dört dönüyor,3D oyunlarda bir oyunda denedim biraz hassasiyeti eksik gibi ama çalışıyor.
yorumunu sonradan gördüm bazı oyunlarda bende de çalışmadi,şu helikopter oyununda çalişmadi bende de,video sorunu malesf var,myneti kurdum nerdeyse hiçbir videoyu göstermedi.ben opera mini browser kullaniyorum tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hulki21 -- 13 Nisan 2012; 0:12:47 >

45 Mesaj
13 Nisan 2012; 1:35:31 

quote:

sensör?benim ekran dört dönüyor,3D oyunlarda bir oyunda denedim biraz hassasiyeti eksik gibi ama çalışıyor.
yorumunu sonradan gördüm bazı oyunlarda bende de çalışmadi,şu helikopter oyununda çalişmadi bende de,video sorunu malesf var,myneti kurdum nerdeyse hiçbir videoyu göstermedi.ben opera mini browser kullaniyorum tavsiye ederim.

benim sorumada cevap verseydiniz iyi olurdu neyse sağlık olsun okadar niyetlendim almaya gittim nasip deilmiş alamadık ürün kalmamış ama hayırlısı buymuş kendi kendime dedim olmazsa dahada almam ürün güzele benziyor ama fiyatının düşmesini ve hataların giderilmesini bekleyecez seneye işallah bu arada alan arkadaşların hepsine hayırlı olsun eyer olaki satmayı düşünürler ben cazip bir fiyattan talibim seneye öğrencilere tablet dağıtılacakmış ozaman piyasa doyarda fiyatlar düşer ozaman alacaz artık hulki arkadaş sana da ayrıyetten teşekkürler her soruma cevap yazdınız saolun alamadık ama ginede saolun diğer arkadaşlarada teşekkürler

1256 Mesaj
13 Nisan 2012; 5:17:28 

kıymetli arkadaslar ,

gece gece bir hıyarın araba alarmı 45 dakıkadır susmadıgından sinir krizi gecırmeyeyım dıye baslıga daldım ve tablete konsantre oldum .Sanırım yarın alacağım ,

Konuyu tamamen okudum ve sorulanlara,merak edılenlere su anda hakımım.Lakin ileride bu tablet hakkında bılgı edınmek ısteyenlere acıklama olsun dıye bır soru lıstesı hazırladım.Ürün sahibi arkadaşlar bu soruları cevaplarlarsa polypad talipleri için doygun bir başlık olacagını ummaktayım.

Tabletin özellikleri ,

cpu : arm cortex A 8 1.2ghz tek cekırdek samsung

gpu :dual mali 400 (galaxy s2 telefonlarda da kullanılmakta)

ram:1gb ddr3 -android 4 için hayati zira android ram katili bir os-sistem acılır acılmaz 450 mb ram dırek androıd tarafından kullanılıyor zaten.

Yazılabılır bellek : 4gb ,2gb ınternal olarak atanmıs gerıye kalan 2gb sdcard olarak kullanılmakta

harıcı bellek :32 gb kadar desteklenmekte

Ekran : 7 inch 5 nokta kapasitif 16:9 lcd ekran 180 ppi ,

baglantı ve yuvaları : wifi , mini hdmi , mini usb ,3.5mm kulaklık

bluetooth ve dahılı 3g yok.ancak memleketımızde satılan huwaeı 3g dongle ıle desteklenmekte.
sensör : x,y,z 3 yonlu sensör ,acıklamada 4 yon yazdıgına bakmayın kartezyende z dogrusunun negatıf - bolumunu 4.yon olarak anılmakta.

kamera :0.3 mp dandırık ön kamera.
işletım sıstemı .androıd 4.0 ics

Kabataslak ozellıklerden anlasıldıgı gıbı cıhaz populer her formattakı
e-kıtap
dokuman
resım dosyası
vıdeo dosyası
ses dosyası
desteklemekte burada androıd 4 e tesekkurler,

vıdeo performansı ıcın 1080p vıdeoları sorunsuzca oynattıgını kullanıcı arkadaslar belırtmısler bu nokta cıhazı tv ye baglamak ısteyenler ıcın kaygı gıderıcı bır ıfade ancak sırf veya cogunlukla tabletten vıdeo seyredecekler ıcın 1080p gereksız ve hafıza ısrafından baska bır sey degıl cunku ekran cozunurlugu zaten 1080p vıdeo detayını algılatmada yetersız kalıp pıksellerı yuvarlastıracaktır bu manada 720p hatta 480p cozunurluktekı vıdeolar hatta dvd cozunurlugu( 800x480 ıle bırebır uyusmakta) daha keyıflı ve doygun vıdeo ızlenımını saglayacaktır.

soru : vıdeo ıcın asıl kaygı edılmesı gereken ınternet uzerındekı vıdeoları akıcı bır sekılde acıp yurutebılmekte mıdır?
Burada Flash vıdeolar kastedılmekte ,cunku cıhazın cpu ve gpu su en cok ınternettekı flash tabanlı uygulama ve multımedıa yuklu sayfalarda kasmakta.
bunu sınayabılmek adına , cıhaz sahıplerı herkesce bılınen http://diziport.com sitesinde rastgele bir dizi acıp seyredebılırler mı??
uygulama içinse www.miniclip.com sıtesıne gıdıp te bır oyun baslatabılırler mı?

eger yukarıda bahsettıgım sıtelerde cıhaz kanırtmadan işin altından kalkabılıyorsa bu fıyatına gore gercekten harıkulade bır tablet ıle karsı karsıya oldugumuzun 1. gerekcesı olacaktır.

soru : baglantı yuvaları hakkında, usb ve mınıhdmı genısleyıcılerı ıcın bır cogunuz kablo olmadıgından hdmı kısmını deneyememıs ancak usb portundan oncelıkle 2.5 luk harıcı hdd baglayabılırler mı , burada cıhaz hem hdd ye enerjı verıp calısmasını ustlenecek hem de ıslemcı o boyuttakı hdd yuzeyını okumakla mesgul olacagından muhtemelen kasacak ,algılamada gecıkme yasayacaktır.Bunu zıyadesıyle kavramak ıcın lutfen hdd baglayın bakalım en ucra kosedekı dosyayı dahı gorebılıyor mu ve hdd de fılm mp3 ofıs belgesı ne varsa acın bakalım tablet ne yapacak??
ayrıca usb portundan harıcı klavye veya mouse takıp dener mısınız?
dıger taraftan flash usb belleklerın sorun olacaklarını sanmıyorum...

sensör: cıhaz sensorunu test etmek maksadıyla marketten sensorler calısan bır oyun ındırıp deneyebılır mısınız? bunun ıcın marble labırent mıydı neydı bır oyun vardı...

3d hızlandırma :bazı arkadaslar gameloft oyunlarını acmadıgını soylemekte , oyun ,program uygulama yuklerken tablet versıyonu mu yoksa cep telefonu versıyonu mu olduklarına dıkkat edınız ,cunku cogu oyun uygulama daha tablet uyumluluguna ve androıd 4 surumune uyarlanmıs ve desteklenmıs degıl ,bunun harıcınde kımı 3d oyunlar var kı sırf nvidia tegra ıcın ya da powervr chıpler ıcın desteklenmekte ,yanı tablette playstatıonın kullandıgı grafık kartı olsa dahı calıstırmaz , zaten markette uygulamanın uyumlu olup olmadıkları yukleme sayfasında ve ındırme esnasında belırtılmekte , ancak yıne 3d perdormansı deneme maksatlı marketten free sunulan gameloft oyunu sixguns ve shadowgun oyunlarını yukleyebılırler mı (herhangı bır populer oyun da olabılır)
bakalım kasma yasayacak mı??

pil : 7 ınch ve işi gucu ram yemek olan androıd 4 yuklu bu tablette 4 saatın uzerınde vıdeo veya oyun calısabılmekteyse ,bu ıyı bır degerdır.
ancak basıt bır ınternet kullanımı ve 6 saate yakın e-book calısabılıyorsa bu tatmınkar olacaktır.

toparlayacak olursak :
1-3d performansı hakkında bılgı verır mısınız?
2- yogun ve sade kullanım profıllerıne gore pıl surelerı ne kadardır?
3-ınternet deneyımı acısından flashlı sıtelerde vazıyet nasıldır?flash destekleyen dolphın ve skyfıre browserları var ve opera ıle varsayılan tarayıcılardan daha hızlı daha performanslı olup flash desteklemekteler.
5-ekran dokunmatıgı hakkında deneyımlerınız nelerdır,
6-sensorler duyarlı mıdır?ekran otomatık dondurme ,veya oyunlardan anlasılabılecegı gıbı tabletı cevırmek egmek suretıyle uygulama oyun yurutmesı nasıldır,gecıkme ve algılamama var mı?
7-donanım ozellıklerdın 2W hoparlöre sayılmakta bu da anca kendısıne yeter kullaklık taktıgınızda ses yukseklıgı ve kalıtesı nasıldır??

sorular bunlar kardesler bu tasaları gozonune alıp ta cevaplarsanız cıhazı satın almak ısteyen bızlere cok buyuk yararınız olacaktır.

Gule gule kullanın
saygılarımla kıymetlı arkadaslar.
not :ınternet dısında nerede satılır bılen var mı?

"fortis est veritas,fortis et liber"
truth is strong,strong and free

26 Mesaj
13 Nisan 2012; 9:30:33 

ses konusunda şunu söyleyebilriim..
ayarlar kısmında uygulamalar için ses, sistem sesleri vs. gibi bir çok farklı durum için ses ayarları var, hepsini en sona getirdiğinde iyi ses veriyor... en azından kötü değil bence...

80 Mesaj
13 Nisan 2012; 9:43:38 

quote:

Orijinalden alıntı: smoke76

ses konusunda şunu söyleyebilriim..
ayarlar kısmında uygulamalar için ses, sistem sesleri vs. gibi bir çok farklı durum için ses ayarları var, hepsini en sona getirdiğinde iyi ses veriyor... en azından kötü değil bence...

video içinde geçerlimi bu artış özellikle video izlerken ses çok doyurucu değil..

etemsea kardeş kusura bakma belki inanmayacan ama evde cetvel bulamadım :( o yüzden ölçemedim,7 inch ekranın kenarlarına yaklaşık 1'er cm ekle işte sana boyutu ancak bu kadar açıklayabilirim.

5 Mesaj
13 Nisan 2012; 10:46:51 

quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

Bildiğim kadarıyla Teknosa satıyor ama Peşin 375 TL, taksitli 395 TL imiş.

Blues Power

2791 Mesaj
13 Nisan 2012; 11:11:40 

simdi ben h.sonu sehir disina cikiyorum diye acil sekilde dun ntden 319.tlye cihazi aldim..
h.sonu inceliycem ve begenmezsem p.tesi geri iade edicem..
simdi oncelikle ses ayarini ne yaparsaniz yapin sesi yeterli degil o bi gercek aksi soylenip insanlar yaniltilmasin..
dun internetten bi suru oyun indirdim..
h.sonuda bol bol internet performansini deneme sansi bulucam..
yanima flash diskle film aldim onuda izlicem zaman bulursam sinifi gecerse alet kalir gecemezse gule gule..
ama oynamak icin heveslendigim temple run sensor sorunu nedeniyle oynanmiyo sensor icin bugun firmayi ariycam o sorun hallolmazsa zaten direk geri vercem..
ama genel olarak ilk izlenimlerim dun geceki 5 6 saatlik incelemem eksikleri olsada guzel cihaz oldugu yonunde..
alacaklar yukarida yazdigim uzun mesaji ve burada soylenenleri gozardi etmesin lutfen..

286 Mesaj
13 Nisan 2012; 13:55:23 

http://www.hepsiburada....04&intcamp=GununTeklifi

ARKADAŞLAR BU TABLET NASIL ACABA.HEPSİ BURADA DA 169 TL GÜNÜN FIRSATI

222 Mesaj
13 Nisan 2012; 14:48:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Melihhh86

http://www.hepsiburada....04&intcamp=GununTeklifi

ARKADAŞLAR BU TABLET NASIL ACABA.HEPSİ BURADA DA 169 TL GÜNÜN FIRSATI

pil ömrü,ram ve ekran kalitesi vasat..

461 Mesaj
13 Nisan 2012; 14:49:38 

kalibirasyon galaxy fit ta 2.3.4 te ne ismi gigaset mi iste anlayin siz :) ayarlar.ekran.yatay kalibirasyon adi altinda yapiyo
zaten sensorlerden fazla bisi beklemiyorum samsung fit in bile sensorleri basarisiz geliyo bana
onun disinda videolara bakmak lazim dh deki anasayfa vidyolarini oynatiyomu sonra kral oyun a filan girince flash oyunlari calistirabiliyomu onlara bakmak lazim

2791 Mesaj
13 Nisan 2012; 14:51:08 

Servisle gorustum sensorlerde sorun oldugunu kimi oyunlarda calismadigini bazi oyunlarda saga cektigini soyledi belki ilerde guncellemeyle filan duzelir ama bilemeyiz tabiki;)

80 Mesaj
13 Nisan 2012; 14:57:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Erreguay

kalibirasyon galaxy fit ta 2.3.4 te ne ismi gigaset mi iste anlayin siz :) ayarlar.ekran.yatay kalibirasyon adi altinda yapiyo
zaten sensorlerden fazla bisi beklemiyorum samsung fit in bile sensorleri basarisiz geliyo bana
onun disinda videolara bakmak lazim dh deki anasayfa vidyolarini oynatiyomu sonra kral oyun a filan girince flash oyunlari calistirabiliyomu onlara bakmak lazim

eve gidince bakarım,dediklerine.

arkadaşlar hani kendim için konuşuyorum ama erreguay gibi nokta hedef göstererek yardım isterseniz daha çok yardımcı olurum,android ve tablette yeniyim o yüzden şu programı,şu oyunu ,şu siteyi denermisin tarzında sorarsanız daha çok yardımcı olabilirim.

45 Mesaj
13 Nisan 2012; 16:40:27 

quote:

video içinde geçerlimi bu artış özellikle video izlerken ses çok doyurucu değil..

etemsea kardeş kusura bakma belki inanmayacan ama evde cetvel bulamadım :( o yüzden ölçemedim,7 inch ekranın kenarlarına yaklaşık 1'er cm ekle işte sana boyutu ancak bu kadar açıklayabilirim.

tamam saolun bir ajanda defteri kadar biraz daha büyük hatta neyse herkese iyi forumlar artık soru sormayacam çünkü bunlar piyasanın nabzını ölçen ürünler biraz beklemekte yarar var üsstte bir arkadaş bu marka nasıl diye sormuş batarya aldığın gibi çöpe at yani ürün gerçekten vasat

3459 Mesaj
13 Nisan 2012; 17:19:44 

Benim tablet bugün geldi.Ama arızalı çıktı.Servisine gönderiyorum. Android boot ekranında donuyor açılmıyor. Yeğene almıştım sinirden eli ayağı titriyor çocuğun.

80 Mesaj
13 Nisan 2012; 19:51:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Erreguay

DH videolarınıda kraloyunlarınıda çalıştırmadı malesef

461 Mesaj
14 Nisan 2012; 1:12:53 

benimkide geldi bu gün

biraz karıştırdım bende
kral oyunda bi oyun denedim açtı benimki
dh ana sayfa vidyolarını benimkide açmadı opera veya firefox yükliyip denicem bakalım ne olucak
topu delikten geçirme oyunu vardı markette onu denedim hareket sensötleri için gayet güzel(ama biraz sağ taraf geç tepki veriyo) oyun güzel oynanıyodu

HD istiyen bi oyun deneyemedim henüz gta 3 bulmuştum bi ara bi yerden onu yekrar bulursam onu yüklicem

oyun oynarken sağ üst tarafında ısınma oluyo (ısınma normal bi ısınma ama)

65 Mesaj
14 Nisan 2012; 11:49:40 

Arkadaslar urun dun geldi .video ekleyecem merak edenler icin.ben cok begendim.dokunmatigi,malzeme kalitesi,sarji,ekrani cok iyi...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

6 Mesaj
14 Nisan 2012; 13:20:08 

Ürün dün geldi bi türlü 3g(Turkcell ZTE MF190) modemi bağlayamadım yardımcı olabilecek varmı?

Kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir. -Carl Sagan

29 Mesaj
14 Nisan 2012; 14:23:29 

quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

kıymetli arkadaslar ,

gece gece bir hıyarın araba alarmı 45 dakıkadır susmadıgından sinir krizi gecırmeyeyım dıye baslıga daldım ve tablete konsantre oldum .Sanırım yarın alacağım ,

Konuyu tamamen okudum ve sorulanlara,merak edılenlere su anda hakımım.Lakin ileride bu tablet hakkında bılgı edınmek ısteyenlere acıklama olsun dıye bır soru lıstesı hazırladım.Ürün sahibi arkadaşlar bu soruları cevaplarlarsa polypad talipleri için doygun bir başlık olacagını ummaktayım.

Tabletin özellikleri ,

cpu : arm cortex A 8 1.2ghz tek cekırdek samsung

gpu :dual mali 400 (galaxy s2 telefonlarda da kullanılmakta)

ram:1gb ddr3 -android 4 için hayati zira android ram katili bir os-sistem acılır acılmaz 450 mb ram dırek androıd tarafından kullanılıyor zaten.

Yazılabılır bellek : 4gb ,2gb ınternal olarak atanmıs gerıye kalan 2gb sdcard olarak kullanılmakta

harıcı bellek :32 gb kadar desteklenmekte

Ekran : 7 inch 5 nokta kapasitif 16:9 lcd ekran 180 ppi ,

baglantı ve yuvaları : wifi , mini hdmi , mini usb ,3.5mm kulaklık

bluetooth ve dahılı 3g yok.ancak memleketımızde satılan huwaeı 3g dongle ıle desteklenmekte.
sensör : x,y,z 3 yonlu sensör ,acıklamada 4 yon yazdıgına bakmayın kartezyende z dogrusunun negatıf - bolumunu 4.yon olarak anılmakta.

kamera :0.3 mp dandırık ön kamera.
işletım sıstemı .androıd 4.0 ics

Kabataslak ozellıklerden anlasıldıgı gıbı cıhaz populer her formattakı
e-kıtap
dokuman
resım dosyası
vıdeo dosyası
ses dosyası
desteklemekte burada androıd 4 e tesekkurler,

vıdeo performansı ıcın 1080p vıdeoları sorunsuzca oynattıgını kullanıcı arkadaslar belırtmısler bu nokta cıhazı tv ye baglamak ısteyenler ıcın kaygı gıderıcı bır ıfade ancak sırf veya cogunlukla tabletten vıdeo seyredecekler ıcın 1080p gereksız ve hafıza ısrafından baska bır sey degıl cunku ekran cozunurlugu zaten 1080p vıdeo detayını algılatmada yetersız kalıp pıksellerı yuvarlastıracaktır bu manada 720p hatta 480p cozunurluktekı vıdeolar hatta dvd cozunurlugu( 800x480 ıle bırebır uyusmakta) daha keyıflı ve doygun vıdeo ızlenımını saglayacaktır.

soru : vıdeo ıcın asıl kaygı edılmesı gereken ınternet uzerındekı vıdeoları akıcı bır sekılde acıp yurutebılmekte mıdır?
Burada Flash vıdeolar kastedılmekte ,cunku cıhazın cpu ve gpu su en cok ınternettekı flash tabanlı uygulama ve multımedıa yuklu sayfalarda kasmakta.
bunu sınayabılmek adına , cıhaz sahıplerı herkesce bılınen http://diziport.com sitesinde rastgele bir dizi acıp seyredebılırler mı??
uygulama içinse www.miniclip.com sıtesıne gıdıp te bır oyun baslatabılırler mı?

eger yukarıda bahsettıgım sıtelerde cıhaz kanırtmadan işin altından kalkabılıyorsa bu fıyatına gore gercekten harıkulade bır tablet ıle karsı karsıya oldugumuzun 1. gerekcesı olacaktır.

soru : baglantı yuvaları hakkında, usb ve mınıhdmı genısleyıcılerı ıcın bır cogunuz kablo olmadıgından hdmı kısmını deneyememıs ancak usb portundan oncelıkle 2.5 luk harıcı hdd baglayabılırler mı , burada cıhaz hem hdd ye enerjı verıp calısmasını ustlenecek hem de ıslemcı o boyuttakı hdd yuzeyını okumakla mesgul olacagından muhtemelen kasacak ,algılamada gecıkme yasayacaktır.Bunu zıyadesıyle kavramak ıcın lutfen hdd baglayın bakalım en ucra kosedekı dosyayı dahı gorebılıyor mu ve hdd de fılm mp3 ofıs belgesı ne varsa acın bakalım tablet ne yapacak??
ayrıca usb portundan harıcı klavye veya mouse takıp dener mısınız?
dıger taraftan flash usb belleklerın sorun olacaklarını sanmıyorum...

sensör: cıhaz sensorunu test etmek maksadıyla marketten sensorler calısan bır oyun ındırıp deneyebılır mısınız? bunun ıcın marble labırent mıydı neydı bır oyun vardı...

3d hızlandırma :bazı arkadaslar gameloft oyunlarını acmadıgını soylemekte , oyun ,program uygulama yuklerken tablet versıyonu mu yoksa cep telefonu versıyonu mu olduklarına dıkkat edınız ,cunku cogu oyun uygulama daha tablet uyumluluguna ve androıd 4 surumune uyarlanmıs ve desteklenmıs degıl ,bunun harıcınde kımı 3d oyunlar var kı sırf nvidia tegra ıcın ya da powervr chıpler ıcın desteklenmekte ,yanı tablette playstatıonın kullandıgı grafık kartı olsa dahı calıstırmaz , zaten markette uygulamanın uyumlu olup olmadıkları yukleme sayfasında ve ındırme esnasında belırtılmekte , ancak yıne 3d perdormansı deneme maksatlı marketten free sunulan gameloft oyunu sixguns ve shadowgun oyunlarını yukleyebılırler mı (herhangı bır populer oyun da olabılır)
bakalım kasma yasayacak mı??

pil : 7 ınch ve işi gucu ram yemek olan androıd 4 yuklu bu tablette 4 saatın uzerınde vıdeo veya oyun calısabılmekteyse ,bu ıyı bır degerdır.
ancak basıt bır ınternet kullanımı ve 6 saate yakın e-book calısabılıyorsa bu tatmınkar olacaktır.

toparlayacak olursak :
1-3d performansı hakkında bılgı verır mısınız?
2- yogun ve sade kullanım profıllerıne gore pıl surelerı ne kadardır?
3-ınternet deneyımı acısından flashlı sıtelerde vazıyet nasıldır?flash destekleyen dolphın ve skyfıre browserları var ve opera ıle varsayılan tarayıcılardan daha hızlı daha performanslı olup flash desteklemekteler.
5-ekran dokunmatıgı hakkında deneyımlerınız nelerdır,
6-sensorler duyarlı mıdır?ekran otomatık dondurme ,veya oyunlardan anlasılabılecegı gıbı tabletı cevırmek egmek suretıyle uygulama oyun yurutmesı nasıldır,gecıkme ve algılamama var mı?
7-donanım ozellıklerdın 2W hoparlöre sayılmakta bu da anca kendısıne yeter kullaklık taktıgınızda ses yukseklıgı ve kalıtesı nasıldır??

sorular bunlar kardesler bu tasaları gozonune alıp ta cevaplarsanız cıhazı satın almak ısteyen bızlere cok buyuk yararınız olacaktır.

Gule gule kullanın
saygılarımla kıymetlı arkadaslar.

Hocam öncelikle merhabalar, değindiğiniz noktalar ürünü aydınlatmada genelolarak çok yeterli.

nacizane deneyimlerimi paylaşayım dedim.
Öncelikle epeyce elimden düşürmeden kurcaladığım bir tablet,

sonuç olarak;
artıları,
1- malzeme kalitesi çok üst düzey. (kasa , plastik kalitesi, aksesuarlarvb. kesinlikle ucuz çin işi durmuyor.
2- ekran çok kaliteli ve sorunsuz. son derece başarılı
3- işlemci gerçekten güçlü, 1 gb ram pozitif depolama alanı yeterli, eğlence faktörü yüksek elde olması keyif veriyor.
4- İcs işletim sistemi. kurulum ve restore çok çabuk yapılabiliyor. cihazla uyumlu çalışıyor.
5- logitech nano alıcılı mouse bağladım sorunsuz çalışmakta.
6- usb 1 tb harddisk bağladım sorunsuz çalışıyor ancak belirteyim ki benim harddiskim enerjisini adaptörden alıyor. usb'den değil.
7- Belirtilen sitelerden miniclip'i denedim laptopunkinden daha yavaş yüklüyor ama açıp oynatabiliyor. Takılma yok ama yön tuşu olmadığından accelerometer ilk denediğim oyunda çalışmıyor. diğerlerini bilemem.( ancak site çok fazla flash barındırıyor. bunun da etkisi olabilir.)
8-beklentileriniz yüksek değilse (ki olmamalı çünkü bir laptop değil) hemen her beklentinizi karşılayacaktır.

eksileri;

1-Bu ayarda bir cihazda daha yüksek çözünürlük olmalıymış , o zaman tadından yenmezdi.
2-Bazı uygulamalar ics uyumlu değil sorun çıkabiliyor. (cihazın sorunu değil aslında)
3-Kendi gözlemim İCS linux bazlı olduğundan windows cihazlarla wifi yi beraber etkin kullanamıyor. yani bu cihaz ve ics li cep telefonum wifi'yi ele geçirdi laptopum girmekte zorlanıyor. aynı şekilde laptopla uzun süre nette kalırsam sonrasında android cihazlarım çok zor bağlanıyor. Bu huawei ideos x5 ics wifi probleminin de ana nedeni (tabi bence.)
4- Çok sevdiğim dolphin hd bu cihazda ekranı iyi kullanamıyor. opera'yı tavsiye ederim onunla da bazı sitelerde eklenti sıkıntısı yaşadım. Orjinal tarayıcı da yeterli.

Sorularınıza gelince;
1- 3d performansı tamaen göreceli. ama oynatamadığı oyun görmedim ve son derece akıcı. Cut the rope, Air Attack HD, Angrybirds Rio vb. Ancak belirtmeliyim ki hiçbir gameloft oyununu yükleyemedim zira cihaz uyumlu değil diyor. Tabi bunlar yazılımla aşılacak durumlar. ( ics uyumu da olmayabilir.)
2- Pil süreleri; sade kullanımda 2 gün kadar. yoğun kullanımda 1-1,5 gün kadar.
3- Flash sitelerde sorun yok (dibine kadar sömürülmediğinde) dolphin hd'nin flashı istenilen uygulamada açma opsiyonu da kullanılabilir.
4- Dokunmatik kusursuz( gerçek 5 nokta capasitive)
5 Sensörlerle alakalı sıkıntı yaşayanlar olmuş, iphone kalitesinde ben sorun yaşamadım oldukça başarılı.
6 Hoparlör bu cihazlarda olması gerektiği gibi. Çok bir şey beklemeyin ama işinizi de fazlasıyla görür. Kulaklık malzeme kalitesi10 üzerinden 6 alır performansı ise fena değil. 7-8 rahat alır.

sonuç olarak ben bu cihazları şu şekilde ölçerim: LAptopumu açmadan işlerimi yapabiliyor muyum? bu cihazla evet.

Çok yüksek beklentileri olmayan herkesi memnun edebilecek bir ürün.

umarım herkese faydalı olur. sorular olursa yanıtlamaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozyatagi341978 -- 14 Nisan 2012; 14:49:50 >

45 Mesaj
14 Nisan 2012; 14:36:41 

kozyatagi341978 sana zahmet bir tv ye bağlasan ve bir 1080p hd filim açsan görüntü aktarımı nasıl yani hızlımı ve kaliteli gösteriyormu yani cihazın ekranı kötü olabilir ama full hd tvlerde 1080p filim süper göstermesi lazım ve donma filan oluyormu bi videoya çekip buraya koyarsan sana zahmet bir de bu mini hdmı kabloyu nerden alacaz piyasada yoksa ne anlamı var birde örneğin ben cihazı alınca ben sırf download yapacam bir indirme yönetici varmı yani cihaza internetten büyük dosyalar 5-6 gb veri indirebilirmiyiz son olarakda cihazı fişe takılı kullanabiliyormuyuz yani şarjdayken kullanabilirmiyiz kullanırsak bir problem olurmu

29 Mesaj
14 Nisan 2012; 14:57:05 

quote:

kozyatagi341978 sana zahmet bir tv ye bağlasan ve bir 1080p hd filim açsan görüntü aktarımı nasıl yani hızlımı ve kaliteli gösteriyormu yani cihazın ekranı kötü olabilir ama full hd tvlerde 1080p filim süper göstermesi lazım ve donma filan oluyormu bi videoya çekip buraya koyarsan sana zahmet bir de bu mini hdmı kabloyu nerden alacaz piyasada yoksa ne anlamı var birde örneğin ben cihazı alınca ben sırf download yapacam bir indirme yönetici varmı yani cihaza internetten büyük dosyalar 5-6 gb veri indirebilirmiyiz son olarakda cihazı fişe takılı kullanabiliyormuyuz yani şarjdayken kullanabilirmiyiz kullanırsak bir problem olurmu

hocam mini hdmi kabloyu sanalpazardan sipariş verdim . ben kulanmam pek ama bulunsun diye aldım. merak eden varsa 7,5 8 lira birşeydi. gelince deneyip haber veririm. sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum .download olayı ise aynı pc gibi tıklayıp indir sistemi. downloads diye bir uygulaması var oradan işlem yapılabilir. Büyük dosyalarda sıkıntı olurmu bilemiyorum. Denemek lazım. Şarjda kullanabilirsiniz ancak şarj süresi uzar ki zaten çok hızlı şarj eden bir ürün değil. Bir not daha şarj kablosu kısa haberiniz olsun 1 metre ya da az fazla.

44 Mesaj
14 Nisan 2012; 15:01:10 

arkadaşlar ben bimde gördüm 1 hafta sonra gelecek bime ben alıcam bence çok iyi o fiyata 200 TL 512 ram var 6 saat şarjı dayanıyo hd videoları oynatabiliyo hdım çıkışı var usb çıkışı var çözünürlüğü 800x400 die hatırlıorum sorunuz varsa sorun ben söliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enes34 -- 14 Nisan 2012; 15:04:54 >

80 Mesaj
14 Nisan 2012; 15:09:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Enes34

arkadaşlar ben bimde gördüm 1 hafta sonra gelecek bime ben alıcam bence çok iyi o fiyata 200 TL 512 ram var 6 saat şarjı dayanıyo hd videoları oynatabiliyo hdım çıkışı var usb çıkışı var çözünürlüğü 800x400 die hatırlıorum sorunuz varsa sorun ben söliyim.

dostum sen yanlış yere yazdın herhalde bu konu 1 gb ram'li polypad c5900 ile ilgili

80 Mesaj
14 Nisan 2012; 15:20:51 

bir kaç arkadaşa toplu cevaptır...

diziport acıyor dizileri açıp rahatça izleniyor,miniclip oyunu oynatmadi ,kraloyun oyunu aciyor ama ağır oynuyor yaklaşik 1 sn'lik gecikmeyle algılıyor,şu meşhur shadow gun oyunun versiyon 1.0.4 (kasım 2011 vers.)apk'sını bulup yükledim oyunu çok rahat oynatıyor boştaki ram halen 600"lerdeydi.

44 Mesaj
14 Nisan 2012; 15:23:21 

pardon arkadaşlar o zaman.

45 Mesaj
14 Nisan 2012; 17:27:00 

quote:

Orijinalden alıntı: kozyatagi341978

hocam mini hdmi kabloyu sanalpazardan sipariş verdim . ben kulanmam pek ama bulunsun diye aldım. merak eden varsa 7,5 8 lira birşeydi. gelince deneyip haber veririm. sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum .download olayı ise aynı pc gibi tıklayıp indir sistemi. downloads diye bir uygulaması var oradan işlem yapılabilir. Büyük dosyalarda sıkıntı olurmu bilemiyorum. Denemek lazım. Şarjda kullanabilirsiniz ancak şarj süresi uzar ki zaten çok hızlı şarj eden bir ürün değil. Bir not daha şarj kablosu kısa haberiniz olsun 1 metre ya da az fazla.

sana zahmet bi dene tv ye bağla videoya çek.Videoya çekmesen bile donma oluyormu olmuyormu yazarsan çok iyi olur.birde internetten mi aldnız ürünü mağazadanmı sorma sebebebim internette 300 mağazalarda 385 arada bariz bi fiyat var 85 ytl (parayı sokaktan toplamıyoruz ) eyer internetten aldıysanız ürünün bozuk yada hasarlı çıkması halinde ne yapacaz zannedersem hangi firma hangi ürün olursa olsun 3 gün içinde sorgusuz sualsiz ürünü verip paramızı alabiliyoruz bu bizim yasal hakkımızmış sizce internetten alırsak bu haktan yararlanabiliyormuyuz yani bunu yazma sebebim ürün bozuk mozuk çıkar al başına belayı internette muhattabında yok uğraş dur yani demek istediğim ben internetten almayı düşünüyorum bu konuda da bilgi verrirmisiniz iyi günler sizde güle güle kullanın hayırlı olsun bide ben alabilseydim

41 Mesaj
14 Nisan 2012; 17:42:08 

Cihazı hepsiburadadan aldım...Denildiği gibi kargo kutusunu açınca cihazın kutusu,jelatini göze hoş geliyor..Tabletin arkası beyaz ve tablet çok şık..Paketi açarken 5-6 kişiydik ve herkes çok beğendi..300 TL için süper dedi herkes...Fazla para vermeye gerek yok...Cihazı açınca ekranın dönmediğini farkettim ve acaip bir moral bozukluğu oldu..Firmayı aradık güncelleme gerekebilir dediler tadı iyice kaçtı..Ekranı otomatik döndür seçeneği seçili olmasına rağmen ekran dönmüyordu..Akşam eve gidince bazı uygulamaları açınca ekranın döndüğünü fakat döndükten sonra öylece kaldığını gördüm.Eski haline getirmek için yatay veya dikey ekran kullanan başka bir uygulama açmak gerekiyor...Ekran kalitesi, çözünürlüğü çok ama çok kötü..Bilmiyorum belki de amoled samsung cep telefonu kulladığım için ekan böyle gelmiş olabilir...Wi-fi çekişi modeme yakınken iyi ama azcık uzaklaşmaya başlayınca çekim gücü çok düşüyor..3 boyutlu oyun oynadım ama sensör hassasiyetini hiç beğenmedim..300 liraya ne bekliyorsun derseniz, ancak bu olur fazlası da olmaz..Çok da eleştirmemek lazım, 300 liray ancak dandik cep telefonu alınır..HDMİ denemedim..Sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım..

80 Mesaj
14 Nisan 2012; 19:13:18 

quote:

Orijinalden alıntı: SAMOMPE

Cihazı hepsiburadadan aldım...Denildiği gibi kargo kutusunu açınca cihazın kutusu,jelatini göze hoş geliyor..Tabletin arkası beyaz ve tablet çok şık..Paketi açarken 5-6 kişiydik ve herkes çok beğendi..300 TL için süper dedi herkes...Fazla para vermeye gerek yok...Cihazı açınca ekranın dönmediğini farkettim ve acaip bir moral bozukluğu oldu..Firmayı aradık güncelleme gerekebilir dediler tadı iyice kaçtı..Ekranı otomatik döndür seçeneği seçili olmasına rağmen ekran dönmüyordu..Akşam eve gidince bazı uygulamaları açınca ekranın döndüğünü fakat döndükten sonra öylece kaldığını gördüm.Eski haline getirmek için yatay veya dikey ekran kullanan başka bir uygulama açmak gerekiyor...Ekran kalitesi, çözünürlüğü çok ama çok kötü..Bilmiyorum belki de amoled samsung cep telefonu kulladığım için ekan böyle gelmiş olabilir...Wi-fi çekişi modeme yakınken iyi ama azcık uzaklaşmaya başlayınca çekim gücü çok düşüyor..3 boyutlu oyun oynadım ama sensör hassasiyetini hiç beğenmedim..300 liraya ne bekliyorsun derseniz, ancak bu olur fazlası da olmaz..Çok da eleştirmemek lazım, 300 liray ancak dandik cep telefonu alınır..HDMİ denemedim..Sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım..

senin tabletin ana ekrandayken mi dönmüyor,bende öyle bir sorun yok,tab açılir acilmaz dönuyor,sadece bazi oyunlarda dönmüyor(örn.shadow gun 'da dönderemedim),

41 Mesaj
14 Nisan 2012; 19:20:23 

Evet ana ekrandayken dönmüyor...Bir uygulama ekranı yatay kullanıyorsa ekran yatay kalıyor, dikey kullanıyorsa dikey kalıyor...Acayip can sıkıcı bir durum...