Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note modelinin erken ICS ROM'u internette yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
5.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Galaxy Note modelinin erken ICS ROM'u internette yayınlandı

5 milyon satış rakamını geçerek Samsung'un en başarılı Galaxy modelleri arasındaki yerini alan Note için Android 4.0 güncellemesinin yaz aylarına doğru yayınlanacağı açıklanmış ve Note kullanıcıları hayal kırıklığına uğramıştı.

RootzWiki forumlarında ise Note modeli için hazırlanan ICS güncellemesinin erken sürümü kullanıcılarla paylaşıldı. Exe uzantısına sahip olan ROM'un Odin vasıtasıyla kolayca cihaza kurulabileceği belirtilmiş.

Erken ROM'da sistemin en iyi şekilde optimize edildiği belirtiliyor. Ne var ki S-Pen teknolojisine yönelik uygulamaları içeren Premium Suite henüz ROM içerisine dahil edilmemiş. TouchWiz arayüzü ise ilk açılışta çöküyor.

RootzWiki topluluğu ROM üzerinde çalışmalara başladı ve ilerleyen haftalarda daha da iyileştirilmiş bir sürüm kullanıma sunulacak. Kaynak linkinden isteyenler Galaxy Note ICS ROM'unu indirerek deneyebilirler.

• böyle terbiyesizlik olmaz üstünden 1 sene geçecek hala zaymet olup yayınlayacak... bir cacık olmaz bu şirketten...
  • Androidin belki de en büyük problemi bu güncelleme sorunu. ıcs çıkalı 6 ay oldu ama daha ıcs güncellemesi alan cihaz sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Su güncelleme konusundaki problemi de hallederlerse kullanıcı kitlesi ciddi olarak artış gösterir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple çakmış herkese kendine gelemiyor şirketler... Hala bir iPhonenun ve iPaddin rakibi yok... Ne telefon nede güncelleme çıkartabildiler... TV işinden zaten zarar ediyorlar. Yakında batmaları yakın. Bu kadar dandik ürünle ne kadar dayanabilirlerki????
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Apple çakmış herkese kendine gelemiyor şirketler... Hala bir iPhonenun ve iPaddin rakibi yok... Ne telefon nede güncelleme çıkartabildiler... TV işinden zaten zarar ediyorlar. Yakında batmaları yakın. Bu kadar dandik ürünle ne kadar dayanabilirlerki????

Maximum 2001
  • Tamamen 2.3 Gingerbread'deki Samsung TouchWiz arayüzünün aynısı. ICS'in o çok güzel arayüzünü berbat etmişler.
  • arkadaşlar hep söylüyorum,ben kendimde android kullanıyorum yıllardır.ama ios etmiyor hiç biri,androidli telefonlar 1 yıl geçemden güncelleme bitiyor ölüyor,bir sürüm güncellmesi alana kadar başka sürüm çıkıyor,ics daha %2 lerde,adamlar android 5 çıkaracak ama daha ics alan telefonlar parmakla sayılır.ios böyle değil işte yıllaca güncellmemye devam,3gs örnek 4 yılı nerdeyse hala güncellme alıyor.androdin geleceği hiçde iyi değil bence.apple babamın oğlu değil keza androidte sadece obbjektif bakıyorum olaya,milyonlarca galaxy s satan samsungda android için en iyi verilecek örnektir telefonu bitirdiler.
  • Google bu konuda bir adım atmalı. Üreticilere, iş ortaklarına güncellemeler konusunda bir süre koymalı. Bu firmaların insiyatifine kalırsak 7.sürüm çıktığında 4.sürüm ancak gelir. Güncellemeler çok düzensiz. Böyle devam ederse android'e geçildiğinde tek alınabilecek cihaz google'n kendi cihazı olacaktır. Bunun dışında Android gerçekten özgürlük. Custom haliyle bile. İos'da custom olaram bir zil sesini bile değiştiremiyorum. Ve Android markette ücretsiz olan bir çok uygulama İos'da paralı. En basitinden Angry Birds Space
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efe

Androidin belki de en büyük problemi bu güncelleme sorunu. ıcs çıkalı 6 ay oldu ama daha ıcs güncellemesi alan cihaz sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Su güncelleme konusundaki problemi de hallederlerse kullanıcı kitlesi ciddi olarak artış gösterir.

Android'in değil, üreticilerin sorunu..

Binlerce aynı model farklı isimle telefon çıkartana kadar güncellemelere yoğunlaşsalar 5 ayda 5 milyon değil 25 milyon galaxy note satarlardı en basidi.
  • ben bi değişiklik göremedm .s
  • quote:

Orijinalden alıntı: carnador

quote:

Androidin belki de en büyük problemi bu güncelleme sorunu. ıcs çıkalı 6 ay oldu ama daha ıcs güncellemesi alan cihaz sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Binlerce aynı model farklı isimle telefon çıkartana kadar güncellemelere yoğunlaşsalar 5 ayda 5 milyon değil 25 milyon galaxy note satarlardı en basidi.

Doğrudur.Google cihazlarına güncelleme anında geliyor.Ancak Google şurada hata yapıyor,yazılımını üreticilere satıyor ama gerisine hiç karışmıyor.Biz de üreticilerin insafına kalıyoruz.Google üreticilere güncellemelerin çabuk adapte edilebilmesi için bazı kurallar ve şartlar koymalı.Mesela Galaxy S ile aynı donanıma sahip Nexus S ICS güncellemesi alırken,Galaxy S e donanım bahane edilerek destek gelmiyorsa burada Google devreye girip üreticileri zorlamalıdır.Belli kriterler koymalıdır.''Kardeşim sen benim yazılımım sayesinde adam oldun kar yapmaya başladın,o zaman ben yeni güncelleme çıkarttığım zaman şu şu donanımı destekleyen bütün modellerine,şu vakte kadar uygulayacaksın'' gibi mesela.

Custom ROM yapan bir geliştirici bile 2 hafta gibi kısa sürede ''tek başına'' üzerinde çalışıp kendi romunu yayınlayabiliyorsa,Dünya devi olan Sony,Samsung,Motorola,HTC gibi firmalar bünyelerinde barındırdığı onlarca yazılım uzmanına rağmen 6 ayı geçkin bir süredir 10-15 tane modele ICS yi yazamıyorsa dükkanı kapatıp gitsinler.Üretici firmaların amacı eski cihazlarına destek vermeyerek daha çok kar elde etmek için yeni cihazların alınması için tüketiciyi kandırmaya çalışmaktan başka birşey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe -- 4 Nisan 2012; 12:03:27 >

• samsung touchwiz den kurtulmali once
  • quote:

quote:

quote:

Doğrudur.Google cihazlarına güncelleme anında geliyor.Ancak Google şurada hata yapıyor,yazılımını üreticilere satıyor ama gerisine hiç karışmıyor.Biz de üreticilerin insafına kalıyoruz.Google üreticilere güncellemelerin çabuk adapte edilebilmesi için üreticilere bazı kurallar ve şartlar koymalı.Mesela Galaxy S ile aynı donanıma sahip Nexus S ICS güncellemesi alırken,Galaxy S e donanım bahane edilerek destek gelmiyorsa burada Google devreye girip üreticileri zorlamalıdır.Belli kriterler koymalıdır.

Custom ROM yapan bir geliştirici bile 2 hafta gibi kısa sürede ''tek başına'' üzerinde çalışıp kendi romunu yayınlayabiliyorsa,Dünya devi olan Sony,Samsung,Motorola,HTC gibi firmalar bünyelerinde barındırdığı onlarca yazılım uzmanına rağmen 6 ayı geçkin bir süredir 10-15 tane modele ICS yi yazamıyorsa dükkanı kapatıp gitsinler.Üretici firmaların amacı eski cihazlarına destek vermeyerek daha çok kar elde etmek için yeni cihazların alınması için tüketiciyi kandırmaya çalışmaktan başka birşey değil.

Öyle yaptırımları başlamıştı diye biliyorum ve her telefona 2 yıl boyunca android desteği verilecekti vs. ama hepsi yalan oldu. Ben çok dedim hala da diyorum.. Google birara güvenlik nedeniyle, kaynak dosyalarını kapatacaktı android'in ve ios tarzı bir sisteme dönecekti ki, eğer öyle birşey olsaydı ve ya olursa gelecekte android tarih olur yani

Son cümlen çok doğru sonuna kadar katılıyorum..Müşteri memnuniyeti konusunda Apple hala rakipsiz yalan yok. En basidi, 3gs aldım 3.0.1 yüklüydü 5.1 var güncel ve hala destekliyor, arada birçok major ve minor de güncelleme aldı ve almaya devam ediyor. Üreticiler böyle bir sisteme geçmezse ki; stratejileri şuan için geçmeyecek gibi duruyor, işleri çok zor bence

• quote:

quote:

quote:

quote:

Doğrudur.Google cihazlarına güncelleme anında geliyor.Ancak Google şurada hata yapıyor,yazılımını üreticilere satıyor ama gerisine hiç karışmıyor.Biz de üreticilerin insafına kalıyoruz.Google üreticilere güncellemelerin çabuk adapte edilebilmesi için üreticilere bazı kurallar ve şartlar koymalı.Mesela Galaxy S ile aynı donanıma sahip Nexus S ICS güncellemesi alırken,Galaxy S e donanım bahane edilerek destek gelmiyorsa burada Google devreye girip üreticileri zorlamalıdır.Belli kriterler koymalıdır.

Öyle yaptırımları başlamıştı diye biliyorum ve her telefona 2 yıl boyunca android desteği verilecekti vs. ama hepsi yalan oldu. Ben çok dedim hala da diyorum.. Google birara güvenlik nedeniyle, kaynak dosyalarını kapatacaktı android'in ve ios tarzı bir sisteme dönecekti ki, eğer öyle birşey olsaydı ve ya olursa gelecekte android tarih olur yani

Son cümlen çok doğru sonuna kadar katılıyorum..Müşteri memnuniyeti konusunda Apple hala rakipsiz yalan yok. En basidi, 3gs aldım 3.0.1 yüklüydü 5.1 var güncel ve hala destekliyor, arada birçok major ve minor de güncelleme aldı ve almaya devam ediyor. Üreticiler böyle bir sisteme geçmezse ki; stratejileri şuan için geçmeyecek gibi duruyor, işleri çok zor bence

Bir Android sever ve şu an iPhone 4 kullanan biri olarak Apple'ın güncelleme konusundaki duruşunu çok beğeniyorum.Adamlar yazılımın tanıtımını yapıyorlar,tanıtım bittiği anda iTunes'tan indirip hemen kullanabiliyorsun.Belki de Apple'ın tek sevdiğim yanı bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Merc4eve

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Apple çakmış herkese kendine gelemiyor şirketler... Hala bir iPhonenun ve iPaddin rakibi yok... Ne telefon nede güncelleme çıkartabildiler... TV işinden zaten zarar ediyorlar. Yakında batmaları yakın. Bu kadar dandik ürünle ne kadar dayanabilirlerki????

Maximum 2001

Apple tek bir cihaza guncelleme veriyor binlerce modele deil ama android her cihaza optimize edilmesi gereken bir sistem iphone gibi neyin kafasini yasiyosun sen arkadas Android 4 cikti ama optimize etmek firmalara dustu binlerce cihaz var ne bekliyosun, sen cikar kolaysa ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JohnLord -- 4 Nisan 2012; 12:10:52 >

• Hiç arayüzü ellemeseydi daha iyidi.Arayüz diğerlerine göre stabil hızlı çalışıyor.Görsellik SIFIR(Tabi bu göreceli birşey.Kimileri iphone gibi sade arayüz sevebilir.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Rodriguez -- 4 Nisan 2012; 12:32:02 >
  • quote:

• Güncelleme politikalarini sevmeyenler bunun baştan boyle olacağını bilmiyorlar miydi? Her zaman nexus serisi telefonlari öneriyordum. Hakli da ciktim. Bildigin 2.3 arayüzü. Touchwiz diye bir halt yapmışlar sanki cok cok mükemmel birseymis gibi. Normal 4.0 arayuzunu hiç etmişler. Bir de bunu Google la yamamayin. Samsung un halt yemesi. Tabii sadece samsung degil mesele. Hemen hemen bütün markalar böyle güncelleme konusunda.
  • Beğenmediğiniz, Apple Iphone 3GS'e bile ios 5 çıkardı. Bazıları ise 6 ay önce aldığı cihazda halen 2.3 ile kullanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeverJames

quote:

Orijinalden alıntı: Merc4eve
    quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri Apple çakmış herkese kendine gelemiyor şirketler... Hala bir iPhonenun ve iPaddin rakibi yok... Ne telefon nede güncelleme çıkartabildiler... TV işinden zaten zarar ediyorlar. Yakında batmaları yakın. Bu kadar dandik ürünle ne kadar dayanabilirlerki????
    Maximum 2001
    Apple tek bir cihaza guncelleme veriyor binlerce modele deil ama android her cihaza optimize edilmesi gereken bir sistem iphone gibi neyin kafasini yasiyosun sen arkadas Android 4 cikti ama optimize etmek firmalara dustu binlerce cihaz var ne bekliyosun, sen cikar kolaysa ..

Binlerce cihaz çıkarırken bize mi sordular şirketler?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.