Şimdi Ara

Instagram'ın Android versiyonu yakın planda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
13.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Piyasaya sürüldüğü 2010 yılından bu yana sadece iOS platformuna özel olan ünlü fotoğraf düzenleme yazılımı Instagram, beklendiği üzere Android platformu için de yayımlandı. Hazırlık çalışmaları uzunca bir süredir devam eden Android için Instagram uygulaması, eski adıyla Android Market yeni adıyla Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak kullanıma sunuldu. 430,000 Android kullanıcısının ön kayıt yaptırdığı uygulama, Android işletim sisteminin 2.2 ve üzeri sürümüne sahip tüm akıllı telefonlarla kullanılabilirken, tabletlerde ise henüz "resmi olarak" kullanılamıyor.

Akıllı telefonunuza indirdiğiniz Instagram uygulamasını kullanmaya başlamak için ilk olarak kayıt olmanız gerekiyor. Elektronik posta adresi, rumuz ve şifre isteyen basit bir formu doldurduktan sonra eğer sistemde istediğiniz rumuzu kullanan bir başkası yoksa yani rumuz (nick name) uygun ise uygulamayı kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Bu noktada sistem size seçenek olarak kontakt listeniz, Facebook ve Twitter hesabınızda olup Instagram kullanan arkadaşlarınızı takip etme seçeneği de veriyor. Eğer arkadaşlarınızın Instagram üzerinde neler yaptığını görmek istiyorsanız buradaki seçenekleri takip ederek sosyal medya hesaplarını Instagram uygulamanız ile eşleyebiliyorsunuz.

Tüm bu adımları geçtikten sonra uygulamanın ana ekranında farklı sekmeler sizi karşılıyor olacak. İlk ekranda Instagram'daki arkadaşlarınızın yaptığı son güncellemeler ve gelişmelerin yer aldığı bildirim ekranı karşınıza çıkacak. Hemen onun yanındaki yıldız butonu ise Instagram'da popüler olan fotoğrafları listeminizi sağlıyor. Üzerinde kamera ikonu olan buton ise en çok kullanacağınız kısım olacak zira bu buton vasıtasıyla Instagram üzerinden fotoğraf çekerek doğrudan düzenlemeye başlayabiliyorsunuz. Ancak buna ek olarak telefonunuz ile çektiğiniz diğer fotoğrafları da galeriler kısmında Instagram'a yönlendirerek üzerinde düzenleme yapmaya başlayabiliyorsunuz. Uygulamanın ana ekranında yer alan kalp ikonlu buton ile takip ettiğiniz kişilerin güncellemelerine doğrudan erişebilirken, hemen yanında yer alan son sekmede istastikleriniz yer alıyor.

Kuşkusuz Instagram'ın bu denli popüler olmasında en büyük pay, sahip olduğu özel efektler. Android için Instagram uygulaması da normal seçeneği de dahil olmak üzere efektler kısmında 18 farklı seçenek yer alıyor. Bu seçenekler arasında fotoğrafın renkleriyle oynayanlardan farklı çerçeve alternatiflerine kadar değişik uygulama türleriyle fotoğraflarınıza farklı bir hava katabiliyorsunuz. 

Bu efektlere ek olarak üst kısımda yer alan seçenekler vasıtasıyla örneğin tek bir buton ile fotoğraflarınızı döndürebiliyorsunuz. Bundan sonraki aşamada ise fotoğrafınızı hangi mecralarda paylaşacağınız seçiyorsunuz ki buradaki varsayılan seçeneklerin arasında Facebook, Twitter, Foursquare ve Tumblr'nin olduğunu da not düşelim. Ayrıca dilerseniz fotoğraflarınızı konum bilgisi ekleyerek paylaşabilmeniz de mümkün. Tabi sosyal medyada paylaşacağınız fotoğraflarınız için eğer not düşmek istiyorsanız, onu da bu aşamada gerçekleştirmeniz gerekiyor zira bir sonraki adımda yüklemi işlemi başlamış oluyor. Kısaca özetlemek gerekirse, Apple iOS platformunda 27 milyondan fazla indirilerek önemli bir başarıya imza atan Instagram, Android ekosistemi ile birlikte kullanıcı sayısını arttıracak gibi görünüyor ancak bu noktada Android telefon üreticilerin kendi akıllı telefonlarında yerleşik fotoğraf düzenleme özellikleri veriyor olması, Instagram'ın işini bir miktar zorlaştırabilir. Android 2.2 ve üzeri işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcıları için Instagram uygulamasının adresi;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instagram.android

• ancak bu noktada Android telefon üreticilerin kendi akıllı telefonlarında yerleşik fotoğraf düzenleme özellikleri veriyor olması, Instagram'ın işini bir miktar zorlaştırabilir. " şunu biri açabilir mi ?
  • @theformul, HTC telefonlarında çektiğiniz fotoğraflara Instagram tarzı efektler uygulayabiliyorsunuz :))
  • Android'e instagram geldi diye bazıları iphone'u çöpe atacakmış. Attığınız iphone'ları kuşlar gözleme sanıp yiyor ve radyasyondan ölüyorlar. Paylaşalım lütfen
  • Arkadaşlar uygulama resimleri Facebook'ta bir albüme atabliyormu? Sanırım ios ta yapılabiliyor bir kaç arkadaşımın fotoğraflarında "Instagram Photos" diye albüm var.

Bunları manuel atmıyorlar sanırım otomatik atmanın yolunu söyleyebilecek olan varmı?

Not: Facebook uygulama izinlerini verdim.

Edit: SORUN ÇÖZÜLDÜ Bilgisayardan Instagram izinlerini kaldırın telefondan log out yapın tekrar girin ve facebook'a bağlanarak izin verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slade Wilson -- 3 Nisan 2012; 22:43:15 >
  • iphone un donanım özellikleriyle bi yere varamayan kullanıcıları artık "sizde instagram varmı hıh" diyemicekler... =)
  • abartılmış bir uygulama. zaten android de benzer efektleri yapan uygulamalar bulunmaktaydı.
  • Yav ben efekti veriyorum, ileri diyorum. twitterı seçiyorum. upload ediyorum. twitterda gözüküyor ama simsiyah gözüküyor.. yani benim foto yerine simsiyah birşey çıkıyor
  • iOS cihaz da kullandım, şu an Android kullanıyorum ve programı ilk defa duyuyorum. Eksikliğini hissetmedim hiç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi Hayvan

Yav ben efekti veriyorum, ileri diyorum. twitterı seçiyorum. upload ediyorum. twitterda gözüküyor ama simsiyah gözüküyor.. yani benim foto yerine simsiyah birşey çıkıyor

Hangi model? Galaxy ACE s5830i 'de benzer bir sorun var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emredici

quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi Hayvan

Yav ben efekti veriyorum, ileri diyorum. twitterı seçiyorum. upload ediyorum. twitterda gözüküyor ama simsiyah gözüküyor.. yani benim foto yerine simsiyah birşey çıkıyor

Hangi model? Galaxy ACE s5830i 'de benzer bir sorun var.

evet s5830..
  • pixlromatic her türlü iş görüyor.Benzer uygulamalar da mevcut. Umarım abartıldığı ve anlatıldığı kadar kullanışlı ve faydalı olur. Beklendiğine değer
  • Pix-o matik diye bır program var androidde.Onu kullanıyordun gayet basarılı o da.Instagrama gecıs yapıyorum sımdı.
  • Pixlr'ın efekt konusunda daha başarılı oldugu kesinlikle doğru

Ama instagram kendi içerdiği kullanıcı ağıyla pixlr'dan ayrılarak resim editleme işinden daha farklı bir işe taşıyor olayı
  • markette görünmüyor instagram?
  • Instagramın olayını çözdüm.
    http://instagr.am/p/I-LZ7FzTWn/

Edit: Bu da ekstra.
    http://instagr.am/p/I-KhTjzTWW/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper5398 -- 4 Nisan 2012; 0:11:45 >
  • Apaci guide v1.0
  • Sade ip uygulaması oldugu için bu kadarda abartmaya gerek yok

Tek Başına Pixlr-o-matic Bu uygulamaya 10 basar...

üstelik pxlr de 18 efekt degil yüzlercesi var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikonx -- 4 Nisan 2012; 0:25:52 >
  • tamamıyle abartı markette yıllardır zaten biiiiirsürü secenek var
  • Şimdi çoğu insan pixlr-o-matic denen aplikasyonun güzelliğinden bahsetmiş. Farkındayım bende nerdeyse 5-6 aydır onu kullanıyorum.
    Ama bunun olayı farklı abiler. Amerika devlet başkanı bile 2012 seçimlerinde oy kazanabilmek için bu ağa katıldı, biz mi burun kıvırcaz :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.