Şimdi Ara

AMD'de kan kaybı sürüyor; İki önemli isim daha ayrılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
7.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Tepe yöneticisi Rory Read liderliğindeki yeni yönetim anlayışı çerçevesinde stratejisinde değişiklikler yapan AMD'de kan kaybı sürüyor. Son olarak grafik teknolojilerinde sektörün en kıdemli yöneticilerinden birisi olan ve ATi döneminden bu yana şirketin GPU Bölümü'nde çok önemli görevler alan üst yönetici Eric Demers, şirketteki görevini bırakarak mobil teknoloji devi  Qualcomm'a mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı olarak adım atmıştı.

Eric Demers sonrasında AMD ile yollarını ayıran yöneticiler kervanına  Godfrey Cheng de dahil oldu. Yine ATi döneminde gelen yöneticilerden birisi olan Cheng, Tüketici Ürünlerinden Sorumlu teknik müdür olarak görev yapan Cheng, resmi Facebook sayfasından yaptığı açıklamayla bu gelişmeyi ilk ağızdan doğrulamış oldu. Buna ek olarak AMD'nin sunucu tarafındaki üst yöneticilerinden Patrick Patla'nın da Samsung'un henüz açıklanmayan ancak sunucu pazarıyla ilgili olduğu yeni operasyonunu yönetmek üzere başkan yardımcısı sıfatıyla Güney Kore merkezli şirkette göreve başlayacağı, ünlü ekonomi yayını Wall Street Journal tarafından rapor edildi. 

• bence driverlarından sorumla en üst yönetici kimse o görevi bıraksın
  • Gerçekten çok büyük bi şirket. nvidiaya karşı bi sempatim olmasına rağmen eğer böyle giderse amd işlemci pazarında olduğu gibi ekran kartındada ortadan kalkacak ve bu eminimki hiç kimsenin işine gelmicek nvidia aynı intel gibi tek başına kalırsa ekran kartı pazarında hayali bile kötü.
  • amd ye yeni yönetici favori adayım başta cestvrai hocam iyi yönetici olur
  • Amd batarsa o çok sevinçli nvidia kullanıcıları gtx 680 kartlarını aynı fiyattan alabilirlermi merak ediyorum :)
  • aslında kan kaybuı demek doğru değil..yeni yönetim kurulu başkanı geldiğinde bunların olabileceğini açıkça dile getirmişti..kafası uyuşmayan isimlere teşekkür ediyor..ayrıca her birinin diğer sektörlere yön veren firmalarda yönetici olarak iş hayatlarına devam edecek olmalarıda AMD için kısa vadede olmasada uzun vadede avantajdır..intele nvıdıa ya gidip bilgi birikimlerini onlar için harcasa daha iyi olmayacaktır öyle değilmi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: beray07

Tüm dünya toplanıp kan verse yine yaramaz

Sevgili beray.

Umarım dileğiniz gerçekleşir ve AMD iflas eder. Siz de seve seve 128 bitlik gts450'ye 2000 tl verir güle oynaya kullanırsınız. Bir de yanına Vatan'dan 1200 liraya Celeron'u %25 indirimle aldınız mı tadından yenmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: iktyas

bence driverlarından sorumla en üst yönetici kimse o görevi bıraksın

:D :D :D

AMD candir yahu :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD GPU Bölümü'nün teknoloji şefi Eric Demers ayrılıyor
    http://forum.donanimhaber.com/m_57741701/mpage_1/f_/key_//tm.htm#57741701

Sen mi geçeceksin diyene ... Yaprakları gördün mü
    AMD 2012 yi büyük zararla kapatacak ( 2 .iddaam ) CPU, Ekran kartı satışları mükemmel gidiyor

quote:

Orijinalden alıntı: Momo-Oz

Amd batarsa o çok sevinçli nvidia kullanıcıları gtx 680 kartlarını aynı fiyattan alabilirlermi merak ediyorum :)

merak etme daha ucuza alırsın çünkü gıdım performansa kimse para vermez (iki firma arasında anlaşma olmasın ...)

128bit kartı 450 tl ye almazsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 3 Nisan 2012; 20:39:24 >

• AMD HD serisiyle, Stream Processors serisine geçti !
    mimaride fazla bir köklü değişiklik olmadığı için sadece
    Stream Processors sayısı ciddi bir şekilde artıyor
    tek bir drv neredeyse 6 yıl önceki sisteme bile uyuyor !
    açıkcası AMD bu noktada yol haritası oldukça sağlam !
    bu açıdan NV gibi devamı gelmeyen mimarilerle kullanıcıları kandırmadığı için
    kısacası sorun yok ! AMD doğru yolda güzel gidiyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sél@h@ttin

aslında kan kaybuı demek doğru değil..yeni yönetim kurulu başkanı geldiğinde bunların olabileceğini açıkça dile getirmişti..kafası uyuşmayan isimlere teşekkür ediyor..ayrıca her birinin diğer sektörlere yön veren firmalarda yönetici olarak iş hayatlarına devam edecek olmalarıda AMD için kısa vadede olmasada uzun vadede avantajdır..intele nvıdıa ya gidip bilgi birikimlerini onlar için harcasa daha iyi olmayacaktır öyle değilmi...

dediğin şuna benzedi adam kanserden öldü e olsun en azından cinayete kurban gitmedi der gibi ki ayrılan kişi qualcoma gitmiş orta kısa vadede amdnin athlon işlemcilerine en büyük rakip olur kendileri.

• quote:

Orijinalden alıntı: karamelemre

AMD çok bozdu, çok çok bozdu; önünü alamadık öyle bozdu yani.

Şaka bir yana AMD'nin piyasada tutulması lazım yoksa CPU'da Intel, GPU'da Nvidia bize fiyatları kökler...

AMD 6 ve 7 serisinde hem fiyat hem performans olarak rakibine diz çöktürdüğünde fiyatları yukarı çekip gözü kapalı amd-atı alan ben dahil bi çok kullanıcıyı kendinden soğutmadan düşünecekti...
    Büyüklerimizin dediği gibi..Makam yükseldikçe gönlü alçalmalı..Şahıs firma farketmez..
  • almanların bir atasözü vardır: "Öldü öluyor, son nefesini veriyor denilenler en uzun yaşar..."

tüm yeşil renk kahinlere ve burnunun önünü dahi göremeyenlere buradan selamlar ve saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bthunv

quote:

aslında kan kaybuı demek doğru değil..yeni yönetim kurulu başkanı geldiğinde bunların olabileceğini açıkça dile getirmişti..kafası uyuşmayan isimlere teşekkür ediyor..ayrıca her birinin diğer sektörlere yön veren firmalarda yönetici olarak iş hayatlarına devam edecek olmalarıda AMD için kısa vadede olmasada uzun vadede avantajdır..intele nvıdıa ya gidip bilgi birikimlerini onlar için harcasa daha iyi olmayacaktır öyle değilmi...

dediğin şuna benzedi adam kanserden öldü e olsun en azından cinayete kurban gitmedi der gibi ki ayrılan kişi qualcoma gitmiş orta kısa vadede amdnin athlon işlemcilerine en büyük rakip olur kendileri.

ufkunu aç..şu iki ismin özellikle saydığım firmalara gitmemesi için AMD nin kesenin ağzını açtığına adım gibi eminimki bu ikisini tamaı ile ikna etmiştir..İki isimde atı geleneğine saygı duyan kişiler..o açılan kese kafalarındaki son soruları cevaplandırmış ve haliyle haberde geçen firmalara gitmiştir...

• quote:

quote:

quote:

ufkunu aç..şu iki ismin özellikle saydığım firmalara gitmemesi için AMD nin kesenin ağzını açtığına adım gibi eminimki bu ikisini tamaı ile ikna etmiştir..İki isimde atı geleneğine saygı duyan kişiler..o açılan kese kafalarındaki son soruları cevaplandırmış ve haliyle haberde geçen firmalara gitmiştir...

bence o kişilerin nvidiaya gitmemesi tek bişeyi gösterir oda amdyle adamların sorun yaşadığı bunu fırsat bilen qualcomunda kesenin ağzını açtığını.Ve nvidianın o kişilerle ilgilenmediğini.

• öyle birşey olursa amd nin batması gibi ki inşallah olmaz öyle birşey ikinci el araba alır gibi bilgisayar alırız. adamlar nasıl olsa piyasada bizden başkası yok deyip ocağa kömür atar gibi fiyatları yükseltecekler allah sonumuzu hayretsin
  • quote:

quote:

quote:

quote:

bence o kişilerin nvidiaya gitmemesi tek bişeyi gösterir oda amdyle adamların sorun yaşadığı bunu fırsat bilen qualcomunda kesenin ağzını açtığını.Ve nvidianın o kişilerle ilgilenmediğini.

sen öyle diyorsan doğrudur..
    ama unutma enebi dediğimiz adamlarda bizim kazanamadığımız bi şey var P.R.E.N.S ip...

• Umarım kan kaybından ölmez.AMD biterse game over olur.İntelcileri görürüm ozaman intel sistemi kurabilmek için para denkleştirmeye çelıştıklarını.
  • AMD batsada bütün intel FANATİKLERİ 2-3 katı fiyatına yıllarca aynı işlemci alsalar. Aynı intel dansöz gibi zevkten oynarken bizim intel fanatikleri dansöze para takar gibi intelin memişlerine para taksa.
    Dimi arkadaşlar tadından yenmez böyle bişey olsa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: beray07

Tüm dünya toplanıp kan verse yine yaramaz

beray anladım gügel kardeşim nvidia fanısın okula nvidia ekran kartıyla geliyorsun ama @Foxbat haklı

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.