- x
İnternet gelmiyor
6 Cevap194 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

329 Mesaj
3 Nisan 2012; 16:20:39 

Arkadaşlar modemimin güç adsl ve bilgisayara gittiğini işaret eden lambaları yanıyor fakat internete girmiyor.
Tarayıcım olan chrome u açtıgımda bekliyor bekliyoooor hata veriyor.Internet explorerda da aynı şeyi yapıyor.
Google chrome u açıp bi site yazıp sitenin görüntüleneciği ekrana geldiğimde Sol aşşağı kösede ana bilgisayar çözümleniyor diyor fakat yinede açılmıyor.
yardım please.

Sanma şahım herkesi sen sadıkane yar olur.
Herkesi sen dost mu sandın belki ol ağyar olur.
Sadıkane belki ol bu alemde dildar olur.
Yar olur ağyar olur dildar olur serdar olur.

1377 Mesaj
3 Nisan 2012; 16:33:18 

DNS ayarlarınızı değiştirmeyi denediniz mi?

1515 Mesaj
3 Nisan 2012; 16:40:22 

müşteri hizmetlerini arayıp bi sorun belki bölgenizde çalışma vardır

329 Mesaj
3 Nisan 2012; 16:52:44 

Ip ve dns değiştirmeyi denedim fakat işe yaramadı öyle görünüyorki hafta sonu bi müşteri hizmetlerini ararım.

1515 Mesaj
3 Nisan 2012; 16:57:43 

quote:

Orijinalden alıntı: verisporya

Ip ve dns değiştirmeyi denedim fakat işe yaramadı öyle görünüyorki hafta sonu bi müşteri hizmetlerini ararım.

ben size şöyle diyebilirim bundan yaklaşık 2-3 ay önce sizinki gibi modemin tüm ışıkları yanar şekilde bendede aynı sorun oldu müşteri hizmetlerini aradım bölgenizde daha iyi hizmet verebilmek için altyapı çalışması var dediler 3-4 saat kadar neyse akşam saat 7 gibi biter dediler tam 7.30'da internet hala düzelmeyince tekrar aradım müşteri hizmetlerini ama çalışma bitti düzelmesi lazım dediler o zaman arıza kaydınızı alalım dediler tamam diyip kapattım modemi resetledim yeniden kurulum yaptım bi baktım internet geldi
ertesi gün aradılar arıza kaydı vermişsiniz diye bende siz gelmeden hallettim dedim modemi yeniden kurarak

4002 Mesaj
3 Nisan 2012; 17:22:20 

quote:

Orijinalden alıntı: verisporya

Selam
IP numarası alamayan bir modem için, DNS numarasıda değiştirseniz, bir işe yaramayacaktır! Yani IP numarası olmadan bir işlem yapmanız mümkün değildir!

Bunu öğrenmek için, modeminizin arayüzüne girin ve orada IP numarası var mı ona bakın. Yoksa modemi kapatıp 10 sn. gibi bir süre sonra tekrar açın. Modem ışıklarının tamamı yandıktan sonra tekrar arayüze girerek, IP numarasına bakın.

Olmuyorsa 444 0 375 numaralı telefonu arayarak arıza kaydı yaptırın.
Kolay gelsin..

Zaman çok önemlidir, zira bunu boşa harcamak israfların en büyüğüdür..
Bay_KG

329 Mesaj
4 Nisan 2012; 12:08:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Bay_KG

Selam
IP numarası alamayan bir modem için, DNS numarasıda değiştirseniz, bir işe yaramayacaktır! Yani IP numarası olmadan bir işlem yapmanız mümkün değildir!

Bunu öğrenmek için, modeminizin arayüzüne girin ve orada IP numarası var mı ona bakın. Yoksa modemi kapatıp 10 sn. gibi bir süre sonra tekrar açın. Modem ışıklarının tamamı yandıktan sonra tekrar arayüze girerek, IP numarasına bakın.

Olmuyorsa 444 0 375 numaralı telefonu arayarak arıza kaydı yaptırın.
Kolay gelsin..

444 0 375 ttnetin mi bide modem şu sekilde

I I I I I I I
güç dünya adsl portlar
işareti

Güç ve adsl yanıyor portlardanda sadece 1 i takılı oldugu için birisi yanıyor diğerininde yanması gerekirmi ?
2 soruyada cevap verirsen sevinrim

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.191