Şimdi Ara

Inno3D'nin yeni ekran kartı GeForce GTX 680 TwinFan görüntülendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Nvidia tabanlı ekran kartı üreticisi Inno3D, özel tasarımlı yeni modeli GeForce GTX 680 TwinFan'ı duyurdu. Hali hazırda referans tasarımlı modele sahip olan ve yakın zamanda ahav ve su soğutma kullanımına olanak tanıyan melez soğutuculu bir başka model daha sunması beklenen ekran kartının fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak geleceği ifade edilirken, çalışma frekansları henüz bilinmiyor. 

Siyah renkli baskılı devre kartı üzerine turuncu renkli soğutucu ile farklı bir görünüm sergileyen ekran kartında, fanların çıkartılabildiği ve bu sayede tozlanmanın neden olabileceği soğutma performansına kaybına karşı fanların kolayca temizlenebileceğine vurgu yapılıyor. Nvidia'nın Kepler tabanlı yeni nesil GK104 grafik yongasından güç alan DirectX 11.1 destekli ekran kartı, 1536 paralel işlem birimi, 2GB GDDR5 bellek ve 256-bit bellek veri yolu desteğine sahip. Yakın zamanda detaylanması beklenen kartın çıkış tarihi ve son kullanıcı satış fiyatı ise henüz açıklanmadı.  

• Şöyle siyah ve sıradışı bir renk kullanılınca soğutucuda çok şık duruyor ya.
    Zaten tasarımda çok güzel, umarız potansiyeli yüksektirdir de, hız aşırtma yapabilmek için başka soğutucuya gerek duymayız.
  • şimdiye kadar rahat 15-20 tane gtx680 haberi gördüm birçok firma ekran kartını hemen duyurdu ve ekran kartı üreten 20-30 firma var eger bu kadar kolay bişeyse neden bir türk firması ekran kartı üretmiyor ??
  • Gtx 680 acayip geldi. Her marka renkli renkli sekilli sekilli farkli ucuk tasarimli modellerini sundu. Simdiye kadar cikan Gtx veya AMD kartlardan cok ama cok ozgun ve siradisi tasarimla geldiler.

Ben bu tarz bir donemi hatirlamiyorum. Firmalar ozelliklemi bu yonetemi secti yoksa 680 serisinin sansina mi denk geldi bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inanc13

şimdiye kadar rahat 15-20 tane gtx680 haberi gördüm birçok firma ekran kartını hemen duyurdu ve ekran kartı üreten 20-30 firma var eger bu kadar kolay bişeyse neden bir türk firması ekran kartı üretmiyor ??

Ya başaramamakdan korkuyorlar yada böyle boş ve riskli bir işle uğraşmanın önemsiz geldiği için olabilir. :) belkide ülke standartlarına bakıldığında ülkenin biraz daha başka ülkelere göre bu tür teknolojilerden uzak kalması ve kaynak eksikliğide olabilir.. :(
  • Bu da güzelmiş. Özel tasarımlı gtx 680 seçiminde biraz zorlanacağız.
  • Özel tasarımların maşallahı var da biz stok olanı bile görmeye hasretiz Türkiye'de.
  • bu nedir arkadaş herkes msı ın soğutmasını kopyalıyor biraz yaratıcı olun
  • MSI ve ASUS dan hala bir hamle göremedik. komple titanium kaplama mı yapacaklar nedir

Özellikle MSI' ın TF serisi bu karta özel birşeyler yapmasını umuyorum.
    özel soğutmalı rakip kartlar oldukça fazla bu sefer..
  • Bir görüntü de biz yapabilelim diye hala beklemedeyiz ki böyle özel tüzel fan fun model de aramıyoruz
  • Ekran kartı soğutması konusunda anakart ve kasa dizaynının birlikte değiştirilip ekran kartı için cüsseli soğutucu monte edilebilir dizaynlar yapması ihtiyaç oldu.
  • Bu arada baktim hala ozel modeller gelmemis ...
  • güzelmiş
  • Çıksın çıksın da ucuzlasın
  • Tasarım süper olmud gerçekten
  • Ya bu 680 GTX ler özel soğutmalı olanları yada özel overlocklu olanları tam olarak ne zaman satışa çıkacak ülkemizde.???.Sabırsızlanıyorum artık..duyum alan varmı.Kesin net tarih verebilecek ?

Gerçi Referansları çıktı ama bunlar epey gecikti.Bu ay pc toplayacağım dedim.Diğer parçalara 2.000 TL harcadım.Tek ekran kartı kaldı.Onuda nvdia 580 yada Msi 2gb 560 Ti arasında gidip geliyordum.Yalnız 5 serisi cidden çok fazla elektrik tüketiyor.Nvdia 6 serisinihttp://extreme.outervision.com/PSUEngine test edince nerden bakarsanız bakın 100 wat fark.Buda Elektrik faturasının kabarık hale getirmesinden korkuyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: inuY

Şöyle siyah ve sıradışı bir renk kullanılınca soğutucuda çok şık duruyor ya.
    Zaten tasarımda çok güzel, umarız potansiyeli yüksektirdir de, hız aşırtma yapabilmek için başka soğutucuya gerek duymayız.

yunus abi, kart msi twin frozr II nin çakması isimlendirmede bile onu kopyalamışlar, TwinFan.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.