Şimdi Ara

Gainward, GeForce GTX 680 Phantom modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Ekran kartı üreticisi Gainward, özel tasarımlı GeForce GTX 680 Phantom modelini duyurdu. Yüksek performans segmentindeki ekran kartı, özelleştirilmiş donanım detayları ve arttırılmış saat hızı ile Nvidia'nın referans tasarımlı GeForce GTX 680 modelinden ayrılmayı başarıyor. 28nm üretim teknolojisiyle geliştirilen DirectX 11.1 destekli GK104 grafik yongasından güç alan ekran kartını, 1084MHz'e çıkartılan GPU taban hızı ve 1150MHz olarak belirlenen GPU Boost hızı ile 300MHz'lik artış ile 6300MHz'e yükseltilen bellek frekansı sayesinde 3DMark 11'in Xtreme değerlendirmesinde, referans modele kıyasla %12.6,  oyunlarda ise %10 civarında daha yüksek performans gösterdiği belirtiliyor.

Gainward yeni ekran kartında Phantom II adını verdiği soğutucu tasarımını kullanıyor. Bakır ısı boruları ve çok sayıda alüminyum yaprak ile donatılan soğutucu sayesinde, yeni ekran kartının refarans model ile kıyaslandığında hem daha serin hem de daha sessiz çalıştığı bildiriliyor. 6 fazlı DrMOS PWM tasarımı ile donatılan ekran kartının, geliştirilen donanım özellikleri sayesinde oyunlarda %8-10 civarında daha yüksek performans sergilerken ayn zamanda 5 Watt daha az güç çektiği açıklandı. Gainward'ın Expertool II adını verdiği hız aşırtma yazılımı ile kullanıcıların kolayca ince ayar ve hız aşırtma yapabildiği yeni modelin satış fiyatı ise şu an için bilinmiyor. 

• tasarım eski nvida kartlarından olan GT 8800 canlandırdı bi an ama kaslı ve güzel bir soğutma sistemine sahip diğer tasarımlara bakarak çok değişik bi tasarım , ama fanların bakımı nasıl olur bilmiyorum toz girdiğinde
  • Sade ve şık tasarım. Gainward ürünlerini hiç satış sitelerinde görmüyorum. Olsa güzel olurdu.
  • Bu şekilde soğutmanın kötü tarafıda var, fanlar kasa içindeki soğuk havayı çekeceği yere pcb üzerinde ısınmış havayı çekiyor.
  • Sanirim bu sistemin sogutma basarisi digerlere oranla daha yuksek olur. Arti olarak goruntu olarakta cok hos gorunuyor.
  • daha stok fan gtx680 le tr de..özel soğutmalılar ne zaman gelir.. acaba
  • Güzel bir tasarım olmuş, kaç slot kaplıyor acaba.
  • Son resim çok tatlı ya böyle şık ve sade tasarım olamaz!
  • çok güzel sade şık ve performansının iyi daha en olsun ama Türkiye'de yok :(
  • Soğutucu güzelmiş ilk bakışda radyatöre benzettim :D çift fan olduğunu varsayarsak sadece bir kaç günde aliminyum yaprakları tozdan bembeyaz olur :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 3 Nisan 2012; 12:58:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salvatuon

Güzel bir tasarım olmuş, kaç slot kaplıyor acaba.

Tasarimda degisiklik olmadiysa ( GTX570 ) 2,5 slot kapliyor .
  • Ekran kartı pazarına renk geldi.. keşke orta segmente dönük olarak da aynı şekilde peşpeşe modeller anons edilseydi. bu kartların fiyatları çok yüksek teki bir PC fiyatına satılıyor. kartını güncellemek isteyecek biri için alması o kadar kolay bir segmentte bulunmuyorlar. orta sınıf kartlar bile 500TL fiyatları..
  • Bu kart üçurur adamı... Gainward gerçekten çok iyi bir teknoloji ile donatmış bu kartı ve başarılı performans artışları söyleniyor ancakbu performans başarısının yanında fiyat başarısıda çok önemli.. :/ Yani bazen kızmama rağmen adamlar iyiki fiyatı söylemiyor demeye başladım bende..
  • Kocaman lan bu.. Birde bunun temizlenmesi var..
  • Asusa laf edeiyorum 3 slot diye ama bu kart gelse direk alirim. Hayranim su sogutucuya.
  • fanları içinde demek heee woooaaaaaa
  • şunlar gelse de gtx580 ler iyice ucuzlasa..hatta bazı internet sitelerinde gtx580 sıfır fiyatları gtx 680 fiyatından fazla
  • Bir tane alsammi ne yapsam diye düsünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiri -- 3 Nisan 2012; 15:15:00 >
  • 3slot olması dışında tasarım olarak hoş olmuş ama kullanım olarak sıkıntılı SLI yapmayı hiç düşünmeyen tek tabanca takılmak isteyenler için ideal olabilir. Ama görünüm cidden hoş.
  • Tasarımın sade olması daha güzel olmuş aslında
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.