Şimdi Ara

Valve Linux İşletim Sistemi İçin Tester Arıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•      Uzun zaman önce Valve, resmi internet sitesinde oyunları Linux işletim sistemine port etmesi adına programcı aradığını yazmıştı. Fakat bu iş ilanından ne ses çıktı, ne seda. Bugün itibariyle Valve'in Linux ile ilişkisi yeniden canlandı.

Linux sistemlerindeki programların testlerini yapan sitelerden Phoronix'in kurucusu Michael Larabel, Twitter hesabı üzerinden bazı görüntüler paylaştı. Bu görüntülerde Gabe Newell, Larabel'e bazı programların uzmanlar tarafından test edilmesi gerektiğine dair bir mail atmış. 

Görünüşe göre Valve oyunları ve Steam, Linux yolunda. Oyun açısından epey öksüz kalan Linux'lara güzel bir hediye Valve'den geliyor.

• Linux'da profesyonel yapımlar görmek gerçekten güzel olur.
  • anlaşıldı dota 2 geliyor ubuntu ya :D
  • Valve'ın Linux ile ilişkisinin canlanmasının bir sebebide Steambox'a linux tabanlı bir steam arayüzü yapma düşünceside olabilir.
  • İnşallah güzel bir hediye olur hem oyunculara hem Linux'a :)
  • Valveye gerçekten teşekkür ediyorum ulusal işletim sistemimizdede deger linux türevlerindede steamı ve valve oyunlarını oynayabilecegiz
  • Belki Team Fortress 2'de penguen şeklinde şapkalar olur Team Fortress 2'ye yeni başlayan Linux kullanıcıları için. Benzer bir şeyi Steam Mac için çıktığında da yapmışlardı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.