Şimdi Ara

347. DÖNEM (AĞUSTOS 2012) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI-Güncel Liste ilk Mesajda (634. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.745
Cevap
96
Favori
724.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 632633634635636
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: K4TL14M

Yol parasını bırak ben daha 3 kere maaş aldım. Verdikleri 22 lira onu da vermiyolar.3 maaşı da zorla aldık kendileri yatırmadılar gittik haber verdik vermesek hiç yatıracakları yoktu.

Aynen benimde öyle bende 3 kere maaş alabildim 22 lirayı çok mu gördüler artık anlamadım :)
  • orkun25

bittikten sonra bende öyle dicem hocam nasıl geçti dicem de şimdi onu diyemiyoruz işte sorun orda zonguldaktayım ben.
  • Dedeler geçmiyor bu günler

Şaka şaka sabah içtiması dışında keyifler yerinde..
  • :D:D:D:D herseyin hayırlısı kardeşlerim...sabah iştimasınada belli bır sureden sonra alısıyorsun bee sıkıntı yok...komutanları tanıyana kadar hersey... dıyorlar ya askerde herkes esittir,yok öle birşey kısa dönemin ayrıcalıgını her zaman yasıyorsunuz.ha şuda bır gercek kötü komutan heryerde kötüdür. ama benım komutanlarım on numara insanlardı... biter torunlar biter sıkıntı yapmayın... neler geçmiyor.3 ay mı geçmeyecek:D
  • Az önce baktım 22 lira maaş yatmış yol parası yok yine.Yatmayacak heralde yol parası.
  • Benimki daha yatmamıştı 2 ün önce baktım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4'üncü Zh. Tug. K. Yrd. Top. Tb. 2'inci 155/39 mm K/M Ob. Bt. Atış Bt. erzurum için bilgi verebilecek veya tanıdığı olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkndvrsli

4'üncü Zh. Tug. K. Yrd. Top. Tb. 2'inci 155/39 mm K/M Ob. Bt. Atış Bt. erzurum için bilgi verebilecek veya tanıdığı olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim...

bizim kışlaya geliyosun biz mekanizeyiz ne sormak istiyosan sor:)
  • quote:

Az önce baktım 22 lira maaş yatmış yol parası yok yine.Yatmayacak heralde yol parası.

Geçen sene Ocak gibi gelmiştim Mart ayındaydı yanlış hatırlamıyorsam, komutan aradı yol parasının yattığını haber vermişti. Yol parası ile maaş farklı şekillerde geliyor yazıcıydım ordan biliyorum, onun evrak gidip gelmesi biraz daha farklı ve uzayabiliyor ama bikaç ay içinde yatacaktır. Benim parayı ikametgah verdiğim yerin postahanesine göndermişlerdi.
  • Aynı yerde askerlik yaptığım arkadaşlara yatmış yol parası bende hala tık yok :).Arkadaş bölükteydi ben hizmet muhafız.Hizmet muhafız zaten üvey evlat maaşları bile yatırmıyolardı
  • Bizde kuruşu dahil veriyolardı, bölükten bölüğe değişiyor tabi.
  • quote:

Aynı yerde askerlik yaptığım arkadaşlara yatmış yol parası bende hala tık yok :).Arkadaş bölükteydi ben hizmet muhafız.Hizmet muhafız zaten üvey evlat maaşları bile yatırmıyolardı

quote:

Orijinalden alıntı: randomZ

quote:

Az önce baktım 22 lira maaş yatmış yol parası yok yine.Yatmayacak heralde yol parası.

Geçen sene Ocak gibi gelmiştim Mart ayındaydı yanlış hatırlamıyorsam, komutan aradı yol parasının yattığını haber vermişti. Yol parası ile maaş farklı şekillerde geliyor yazıcıydım ordan biliyorum, onun evrak gidip gelmesi biraz daha farklı ve uzayabiliyor ama bikaç ay içinde yatacaktır. Benim parayı ikametgah verdiğim yerin postahanesine göndermişlerdi.

quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

Benimki daha yatmamıştı 2 ün önce baktım

posta çeki ile evine haber kağıdı geliyor milletin yatıpta sizin yatmaması diye birşey yok haber kağıdı gelmediyse gidip bi ptt şubesinde kimlikle beraber sordurun 91/4 yazıcı vardı biz yatırdık abi dedi gittim meğerse haber kağıdım gelmemiş adamlar parayı 13 şubatta yatırmış ben çektim 21 şubatta kimlikle aldım parayı haber kağıdı kaybolmuş olabilir mal gibi beklemeyin yani gidin ptt şubesinden sordurun.

edit: bu arada yazmayı unutmuşum askerliği edirnede yaptım izmir ikametim ve asal şubem 25tl para yatırmışlar. Ayrıca bi para yatmıyormuş yani maaş + yol gibi birşey yok tek para yatıyor bana 25tl yattı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.C. -- 24 Şubat 2013; 10:44:11 >

• 70 lira yatmış.
  • 10. Alaydan kimse yok mu yahu. Biri varsa ses versin
  • gittimde döndüm bile arkadaşım :) tşk.ler
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.C.

quote:

Aynı yerde askerlik yaptığım arkadaşlara yatmış yol parası bende hala tık yok :).Arkadaş bölükteydi ben hizmet muhafız.Hizmet muhafız zaten üvey evlat maaşları bile yatırmıyolardı

quote:

quote:

quote:

posta çeki ile evine haber kağıdı geliyor milletin yatıpta sizin yatmaması diye birşey yok haber kağıdı gelmediyse gidip bi ptt şubesinde kimlikle beraber sordurun 91/4 yazıcı vardı biz yatırdık abi dedi gittim meğerse haber kağıdım gelmemiş adamlar parayı 13 şubatta yatırmış ben çektim 21 şubatta kimlikle aldım parayı haber kağıdı kaybolmuş olabilir mal gibi beklemeyin yani gidin ptt şubesinden sordurun.

edit: bu arada yazmayı unutmuşum askerliği edirnede yaptım izmir ikametim ve asal şubem 25tl para yatırmışlar. Ayrıca bi para yatmıyormuş yani maaş + yol gibi birşey yok tek para yatıyor bana 25tl yattı

Ben ptt şubesine gittim ordaki yetkili posta çeki gelmeden göremiyoruz demişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: painless11

quote:

Orijinalden alıntı: A.C.

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben ptt şubesine gittim ordaki yetkili posta çeki gelmeden göremiyoruz demişti.

durumu uygun bir dille anlatırsan görürler hocam başından savmak için diyorlar onu çünkü psota çeki kaybolursa ne olacak sence? vermeyecek mi ömür boyu. Ama uygun bir diile konuş anlat böyle böyle dediler oradan konutum yolladık dediler de posta geçi 10gündür gelmedi de kayboldu heralde acil para lazım vs. dersen bakarlar. Ben posta çeki olmadan aldım.

• Denetlemeler olduğu için bölük astsubayı terhis belgesini verememişti. Şubeden alırsın demişti.
    1.5 ay oldu şubeye gittim terhis belgem daha gelmemiş.
    3 ay süresi varmış bölük astsubayıda çok ağır bir adam benden önce terhis olan 91/3 tertiplerin dosyalarını daha göndermemişti.
  • 347 yedek subayım geçmiyor günler arkadaş ya atarsa 115 bunaldım artık yaz gelsede bitse askerlik işimize baksak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deliboo

347 yedek subayım geçmiyor günler arkadaş ya atarsa 115 bunaldım artık yaz gelsede bitse askerlik işimize baksak

Ben hep kısa dönem çıkmasını istemiştim ama keşke uzun çıksaydı.En azından 2500 maaşım olurdu.Şimdi geldik 2 aydır iş arıyoz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K4TL14M -- 4 Mart 2013; 12:30:37 >
  • 
Sayfa: önceki 632633634635636
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.