Şimdi Ara

spor yemekten önce mi sonra mı yapılmalı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
106.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar yarın spora başlıyorum spor salonuna yazılmadım ayın 15 ni bekliyorum bu zamana kadar kendim koşu ve yürüyüş yapıcam. akşam yemeğinden önce yapmayı planlıyorum kimisi yemekten 2 saat sonra kimisi yemekten önce yap diyor googleda araştırdım kesin bir bilgi edinemedim. karbonhidrat diyeti ile akşam koşusu yapmayı planlıyorum umarım sağlıklı olur benim için. sporu sabah aç karnına yapmak daha mı avantajlıdır arkadaşlar?

• Yemekten 2 saat sonra diye biliyorum.
  • Sabahları, glikojen rezervin bitmiş (10-12 saat), yağ yakımına uygun haldesin.
  • Spordan önce aşırıya kaçmamak kaydıyla yağ oranı düşük protein ve karbonhidrat oranı yüksek besinler tüketebilirsin. Spordan sonra ise protein oranı yüksek yağ ve karbonhidrat oranı düşük besinler tüketmelisin. Böylece kas kütleni artırarak her çalışmada bir miktar daha fazla yağ yakarak sağlıklı şekilde, kas ve su olarak değil yağ kütlesinden kilo vermiş olursun. Eğer yeni başlıyorsan önce bir miktar kilo alman normaldir.
  • yemekten sonra elimi yıkayıp koltuğa zor gidiyorum.

Açken daha rahat spor yaparım çok açsam hafif birşeyler yerim özellikle yazın karpuz peynir ve ekmek favorimdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mens Rea

Spordan önce aşırıya kaçmamak kaydıyla yağ oranı düşük protein ve karbonhidrat oranı yüksek besinler tüketebilirsin. Spordan sonra ise protein oranı yüksek yağ ve karbonhidrat oranı düşük besinler tüketmelisin. Böylece kas kütleni artırarak her çalışmada bir miktar daha fazla yağ yakarak sağlıklı şekilde, kas ve su olarak değil yağ kütlesinden kilo vermiş olursun. Eğer yeni başlıyorsan önce bir miktar kilo alman normaldir.

Hocam karbonhidrat diyetinde karbonhidratı çok az alıyorsun mesela alkol et tavuk balık serbest iken meyve sebze bol karbonhidratlı ürünlerden uzak durmam gerekiyor. onun için karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durmam gerekiyormuş. sporda en önemli hangisi alınmalı hani yapmam karbonhidrat şart isede
  • quote:

Orijinalden alıntı: kornburak

quote:

Orijinalden alıntı: Mens Rea

Spordan önce aşırıya kaçmamak kaydıyla yağ oranı düşük protein ve karbonhidrat oranı yüksek besinler tüketebilirsin. Spordan sonra ise protein oranı yüksek yağ ve karbonhidrat oranı düşük besinler tüketmelisin. Böylece kas kütleni artırarak her çalışmada bir miktar daha fazla yağ yakarak sağlıklı şekilde, kas ve su olarak değil yağ kütlesinden kilo vermiş olursun. Eğer yeni başlıyorsan önce bir miktar kilo alman normaldir.

Hocam karbonhidrat diyetinde karbonhidratı çok az alıyorsun mesela alkol et tavuk balık serbest iken meyve sebze bol karbonhidratlı ürünlerden uzak durmam gerekiyor. onun için karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durmam gerekiyormuş. sporda en önemli hangisi alınmalı hani yapmam karbonhidrat şart isede

Karbonhidratın yakılması kolaydır ve bu yüzden en kolay enerji alabileceğin besindir. Spordan önce enerji vermesi için az miktarda ve protein ile birlikte alınması spor esnasında çok işe yarayacaktır. Zaten bu az miktarı yaktıktan sonra yağ yakımına başlar vücut. Spordan sonra ise en kısa sürede protein ağırlıklı beslenmeye ve uyku düzenine dikkat edersen istediğin sonuca ulaşırsın.
  • @ Mens Rea sağol hocam ve diğer arkadaşlar. koşucam yakında basket sahasıda var bir top alıp bol bol enerji harcıycam
  • ben yemek yedikten 30 dk - 1 saat sonra falan yapıyorum. önce mi yoksa sonra mı yemek daha doğru. bende merak ediyorum...
  • spor yapmadan 2 saat öncesine kadar aç kalman gerekiyor spordan sonra allah ne verdiyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvReN 7

ben yemek yedikten 30 dk - 1 saat sonra falan yapıyorum. önce mi yoksa sonra mı yemek daha doğru. bende merak ediyorum...

konuya atılan son mesaj 7 ağustos 2012

bu arada yemekten 2 saat sonra yapmalısın sporu. spordan 45dk-1 saat sonra da yemek yenir. tabi fitness için söylüyorum bunu
  • o kadar vaktim yok. 2 saat bekleyemem. 1 saat olabilir. zaten çok yüklenmem. hafif şeyler yerim. bana göre aç karına da olmaz bu iş zaten.
  • spora yarı aç spordan sonrada karbonhidrat ve proteine abanıyoruz
  • BİR UP ÇEKELİM
  • bir up daha çekelim, merak ettiğim bir konu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.