Şimdi Ara

Urbanears Bagis (?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
6.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İnternette ara ara denk geldiğim ve çok fazla bilinen bir marka/model olmadığını biliyorum. Bu marka nasıldır ? Tasarımları, renk seçenekleri vs. hoş duruyor.
    Sözlük sitelerine de baktım, foruma da baktım fakat pek bilgi yok.

• Yukarılara atalım.
  • Bölüm ölmüş galiba, cevap yok.
  • Media Markt'larda görüyorum genelde. Gayet şık görünüyorlar ama kulakiçi oldukları için test edemedim.
  • Bende internet sitelerinde denk geliyorum ama nasıl bir şey olduğuna kanaat getiremedim. Ses kalitesi vb.
  • Bir adet siyah Urbanears Bagis aldım.

Urbanears Bagis (?) Urbanears Bagis (?)
     Urbanears Bagis (?) Urbanears Bagis (?) Urbanears Bagis (?)

Daha önce Sennheiser CX300 ve CX500 (ebayden alınma 2si de) kullanan biri olarak ilk izlenimim
    onları aratmadı. Bass'lar yerinde abartılı değil, Senn'lere göre bir ileride diyebilirim.

Tiz ise belki biraz daha Sennheiser'a göre geride ancak çok az, 192kbps'lerde sorun yaratmaz.

Kablosu böyle kaygan ayakkabı bağları olurya ondan, bu çok hoşuma gitti. Daha önceki ebayden
    alınma Sennheiser'lar ortalama 2,5 senede kablo arızası sebebiyle patlamıştı. Umarım Bagis uzun gider.

Iphone kullandığım için özellikle iyi oldu, mikrofonlu bir kulaklık ve sol kulaklık kısmında bulunuyor mic. Ayrıca
    mikrofonun yanındaki buton sayesinde şarkı dinlerken Play/Pause yapabiliyorsunuz. Arama geldiğinde de cevap
    vermenize yarıyor zaten. Uzun süre basılı tutarsanız aramayı geri çeviriyor ayrıca.

Almak isteyenler olursa kendi uyguladığım formülü vereyim :

1) Grupanya'ya gidin ve 3 TL'ye bunlardanistiyorum.com 30 TL hediye promosyonunu alın.

http://www.grupanya.com/istanbul-avrupa/firsat/bunlardan-istiyorum-hediye-ceki

2) bunlardanistiyorum.com gidin ve bu promosyonu kullanarak Bagis'i alın. Promosyonlar birlikte
    kulaklık bu sitede size 59 TLYe gelecek. Kargo bedava şu an.

http://www.bunlardanistiyorum.com/ProductDetails.aspx?ProductTypeID=6074

Neticede toplamda 62 TL'ye mâl oluyor. Kartlara bu fiyata 6-7 taksit imkanı da mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eozen81 -- 6 Temmuz 2012; 13:55:49 >

• Pek bilinmeyen bir üründü. Kısa ve öz bir derleme olmuş. Teşekkürler.
    Bende Limango'dan Sennheiser CX150 aldım. 32 TL'ye mal olmuştu.
  • bunlardanistiyorum.com çeki olup kullanmayacak olan varsa ücreti karşılığı alabilirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Bir adet siyah Urbanears Bagis aldım.

Urbanears Bagis (?) Urbanears Bagis (?)
     Urbanears Bagis (?) Urbanears Bagis (?) Urbanears Bagis (?)

Daha önce Sennheiser CX300 ve CX500 (ebayden alınma 2si de) kullanan biri olarak ilk izlenimim
    onları aratmadı. Bass'lar yerinde abartılı değil, Senn'lere göre bir ileride diyebilirim.

Tiz ise belki biraz daha Sennheiser'a göre geride ancak çok az, 192kbps'lerde sorun yaratmaz.

Kablosu böyle kaygan ayakkabı bağları olurya ondan, bu çok hoşuma gitti. Daha önceki ebayden
    alınma Sennheiser'lar ortalama 2,5 senede kablo arızası sebebiyle patlamıştı. Umarım Bagis uzun gider.

Iphone kullandığım için özellikle iyi oldu, mikrofonlu bir kulaklık ve sol kulaklık kısmında bulunuyor mic. Ayrıca
    mikrofonun yanındaki buton sayesinde şarkı dinlerken Play/Pause yapabiliyorsunuz. Arama geldiğinde de cevap
    vermenize yarıyor zaten. Uzun süre basılı tutarsanız aramayı geri çeviriyor ayrıca.

Almak isteyenler olursa kendi uyguladığım formülü vereyim :

1) Grupanya'ya gidin ve 3 TL'ye bunlardanistiyorum.com 30 TL hediye promosyonunu alın.

http://www.grupanya.com/istanbul-avrupa/firsat/bunlardan-istiyorum-hediye-ceki

2) bunlardanistiyorum.com gidin ve bu promosyonu kullanarak Bagis'i alın. Promosyonlar birlikte
    kulaklık bu sitede size 59 TLYe gelecek. Kargo bedava şu an.

http://www.bunlardanistiyorum.com/ProductDetails.aspx?ProductTypeID=6074

Neticede toplamda 62 TL'ye mâl oluyor. Kartlara bu fiyata 6-7 taksit imkanı da mevcut.

2 yıl sonra ki yorumlarınız nedir peki? kablolar parçalandı mı nasıl durum? şu an d&r'da indirimde almayı düşünüyorum da

• Valla ben Urbanears Bagis'de aradığımı bulamadığım için sattım daha doğrusu kulağım daha iyi kulaklıklara alıştı.

Forumda satan arkadaşlardan bakıp incelemenizi önereceğim marka Audio Technica'dır. Şu an CKS77 kullanıyorum.
    Ama CKS 90'da kullandım, ikisi de çok güzel kulaklıklar ve fiyat/performans olarak forumdaki arkadaşlardan temin
    ederseniz on numaradır.
  • urbanears performanstan önce tasarım demektir bana kalırsa, ha kalitesiz değil ortalama denilebilir.bence d&r'daki yüzde 50 indirimi göz önüne alırsak f/p açısından alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Le Blanc

urbanears performanstan önce tasarım demektir bana kalırsa, ha kalitesiz değil ortalama denilebilir.bence d&r'daki yüzde 50 indirimi göz önüne alırsak f/p açısından alınabilir.

+1

Evde vs. tek başına kullanacakları tatmin etmeyebilir.
    Ama Plattan modeli hem şık, hem renkli. Hem kullanması çok kolay, hem de yalıtım çok iyi.
    Dışarıda sokakta otobüste vs kullanacakların tam aradığı model.
    Böyle dedim diye ses kalitesi çok kötü sanmayın. Çoğu kişiyi tatmin edecektir.

Ben Plattan modelini 100 liraya aldım (hediye geldi gerçi ama ona göre yorum yapıyorum)
    Evde kullanacak olsam Sony Zx600 alırdım ama bunu kullanması gerçekten daha kolay, yürüyüş yapıp otobüste kullanmak için.

Kulaklık alırken sadece müzik türü, kalite, marka kriterlerine değil de önce nerede kullanacağınıza karar verin bence

• Konuyu hortlatıcam ama bugün test edip aldığım kulaklık bundan önce xiaomi piston 2 kullanıyordum. Piston 2 ile şu an aynı fiyatta 70 lira. (Semers bilen bilir.) Kıyaslayacak olursak Piston 2 daha tiz bir kulaklık. Bass isteyenler bagis i tercih etsin. Kalite olarak iki kulaklığa eş değer diyebilirim. Xiaomi metal olması bir avantaj. Ağırlık olarak da ikisi aynı. Tasarım olarak xiaomi daha iyi tabiki. Ancak mikrofon ve ses açma kısmı Xiaomi de çok aşağıda kalıyor. Bagis de ise sol kısımda ve daha yukarıda. Ancak üzerinde sadece bir tuş var ileri geri durdur başlat fonksiyonlarını kullanabiliyorsunuz. Ayrıca cevaplama kapatma işlevi de görüyor.

Xiaomi Piston 2 artıları:
    Metal ve hafif olması.
    Ses açma ve kısma tuşlarının olması,
    Daha çok tiz ve mid ağırlıklı bass lar iyi ama yetersiz ekolayzır tepkiside yok denecek kadar az.
    Güzel tasarım.

Urbanears Bagis artıları :

Bass lar Xiaomi ye göre daha iyi.
    Sağ kulaklık üzerindeki çıkıntı ile sol kulaklığı birbirine takabiliyorsunuz yürürken boynunuzda biri bir yere diğeri başka yere gitmiyor güzel düşünce.
    Mikrofon ve tuş sol kısımda çene altında. Xiaomide çok daha aşağıda kalıyor. ( arayıp konuşamadım mikrofon kalitesi konusunda yorum yapamıyorum. )
    jack çıkışı dik değil ve bence kablo kırılması yüzünden bu da artı özellik. (Xiaomi de dik çıkış ve buradan kablo kırıldı sağ tarafı çalışmıyor kulaklığımın.)

İlerleyen zamanda daha farklarını söyleyeceğim. Ama iki kulaklık da da ahım şahım farkı yok. Bass larda uçurum yok ama bagis daha iyi. Her ikisi de 70 lira etmez ama napalım Türkiye fiyatları böyle.

• kuscu94 K kullanıcısına yanıt
    ehem. piston 2'nin bass'i iyi ama yetersizden kastin nedir? ses siddeti mi az, cansiz mi, gurultulu mu nedir? piston 2 dusunuyordum ben ama kafami bulandirdin simdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: LivingDeads69

ehem. piston 2'nin bass'i iyi ama yetersizden kastin nedir? ses siddeti mi az, cansiz mi, gurultulu mu nedir? piston 2 dusunuyordum ben ama kafami bulandirdin simdi

bass ların derinliği daha az. Daha yayvan gibi diyeyim tarif edemedim :D ama eğer piston 2 ye hangi kulaklıktan geçtiğine bağlı düz sade hiçbişey olmayan bir kulaklıktan geçersen çok güzel tatmin eder. Piston 2 ye ben mdr ex37 kulaklıktan geçmiştim farklıydı baya ama bozulup bagis aldığımda nerdeyse aynı gibi idi. Bagis de basslar daha vurgulu iken piston 2 de mid ve tizler biraz daha ön planda. ekolayzır tepkileri ise çok farketmiyor.
  • Ben de almayı düşünüyorum da bu tür kulak içiler ağrı yapıyor medis modelini düşünüyorum onun da yalıtımı yetersiz olacak muhtemelen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.