Şimdi Ara

Tayvan pazarı HDD fiyatlarının bu aydan itibaren düşeceğini tahmin ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
7.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tayvan pazarı HDD fiyatlarının bu aydan itibaren düşeceğini tahmin ediyor

Tayland'da yaşanan sel felaketi nedeniyle bir süredir yüksek seyreden HDD fiyatları ve buna bağlı olarak yükselen bilgisayar fiyatları bu aydan itibaren düşüşe geçebilir.

Digitimes sitesinin haberine göre Tayvan pazarındaki HDD perakende kanalları satışları artırmak için ay sonunda yüzde 10'luk bir indirim yapmayı planlıyor. 3.5 inçlik 500GB HDD modelinin yaklaşık 75$'lık fiyatı bu indirimle 68$'a düşecek.

Sel felaketi nedeniyle HDD üretiminde bir azalma söz konusu. 2011 yılı üçüncü çeyreğinde 170-180 milyon ünitelik üretim, bu yılın ikinci çeyreği itibariyle 140 - 150 milyon olarak tahmin ediliyor. Üçüncü çeyrekte ise 170-180 milyon ünitelik seviyenin yeniden yakalanacağı belirtiliyor. Ancak artan maliyetler nedeniyle fiyatların selden önceki seviyelere dönebilmesi mümkün görünmüyor.

Intel'in Ivy Bridge ve Microsoft'un Windows 8 platformlarının çıkışıyla birlikte HDD talebinin normal seviyelere çıkacağı öngörülüyor. 

HDD üreticileri bununla birlikte Avrupa ve ABD'deki durgunluk nedeniyle bu yıl PC pazarının gidişatı konusunda temkinli davranıyor. Bunda tablet ve diğer akıllı cihazların etkisi büyük. Yine de genel olarak yılın ikinci yarıları daha karlı geçiyor.

• Yeter artık kazanacağınız kadar kazandınız indirin artık fiyatları
  • Düştü zaten, 3 TB hemde harici HDD 83 dolar. Düşmeden önce düşecek deselerdi daha iyi olurdu.http://www.amazon.com/Vantec-Removable-NST-380S3-BK-External-Enclosure/dp/B005OAOUWA/ref=sr_1_11?ie=UTF8&qid=1333304738&sr=8-11
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaraKanarya

Düştü zaten, 3 TB hemde harici HDD 83 dolar. Düşmeden önce düşecek deselerdi daha iyi olurdu.http://www.amazon.com/Vantec-Removable-NST-380S3-BK-External-Enclosure/dp/B005OAOUWA/ref=sr_1_11?ie=UTF8&qid=1333304738&sr=8-11

o hdd değil case

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evil.Morty -- 1 Nisan 2012; 21:51:16 >
  • 68dolar gerçekten baya bi düşüş yaşanmış tabletin ne kadar payı vardır bilemem fakat evde çoklu kullancılar için hdd kesınlıkle gerekiyor
  • Hadi inşallah
  • evet artık düşmeli fiyatlarııı
  • düşsün artık.. HDD alıcam fiyatlar kabus gibi.
  • Güzel bir haber. Yükselen fiyatların pazarımıza hızlıca yansıdığı gibi umarım düşen fiyatlarda Türkiye pazarınada çabucak yansır ve yeni hddlerimize kavuşuruz.
  • Bu ne ya resmen hdd fiyatları ssd fiyatlarına yaklaştı temmuz ayında 120 tl olan 1 tb hdd şimdi 350 tl seli fırsat bilip fiyatları aşırı şekilde yükselttiler !
  • Harici disk fiyatları da düşüşe geçer umarım. Bu sıralar almayı düşünüyorum, fakat fiyatlar cep yakıyor.
  • Amazondan HDD arattırmıştım, araya case'i koyunca dalgaya düşmüşüm,
    Seagate Expansion 3 TB hem harici, hem USB 3.0, 139 dolar.http://www.amazon.com/Seagate-Expansion-Desktop-External-STAY3000102/dp/B0056YNA1Q/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1333310977&sr=8-8
    Bize yurttdışı fiyatların içeri yansımasını beklemek kalıyor.
  • HDD alıcaklar için tam zamanı, stoklıyıcaksın aslında bu indirimden istifade..:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: carnador

Yarıldım gerçekten acı olmuş arkadaşa

Olur öyle ufak hatalar bazen ben de caseleri HDD sanabiliyorum bir ara SSD sandım alacak oldum son anda çıkarttım sepetten bu ne la diyerek
  • SSDleri bekledik düşecek diye onlarda da tık yok, stoktaki HDDleri 2-3 katına satarak zararlarını karşılamış olmaları gerekirdi.
  • Tayvan pazarı HDD fiyatlarının bu aydan itibaren düşeceğini tahmin ediyor.

Tayland'da yaşanan sel felaketi nedeniyle bir süredir yüksek seyreden HDD fiyatları ve buna bağlı olarak yükselen bilgisayar fiyatları bu aydan itibaren düşüşe geçebilir.

tayvamı tayland mı ?
  • İnat ettim, fiyatlar eski seviyesine inmeden almayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyaan

İnat ettim, fiyatlar eski seviyesine inmeden almayacağım.

aynen.. Bu ne ya temmuz 2011ee 130 a aldigim disk 280 lira ssd desen eline saglik bi dusmedi gitti.. Bekleriz valla acelemiz yok
  • bekliycez yok öyle 3 kuruş indirip milleti gaza getirmek!
  • Vidoko doğru demiş. Eski haline inmeden almak yok, yoksa kabul ettirecekler bu fiyatları. Rekabet de iyice azaldı zaten HDD piyasasında, selden yararlanıp uzun vadeli oyunlar oynamaya kalkarlar sonra. Silin yavaştan bazı arşivlerinizi, yeniden indirirsiniz. Almayın, aldırmayın bir süre daha.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.