Şimdi Ara

Raspberry Pi dağıtımı ertelendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
3.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dünyanın en ucuz bilgisayarı ünvanını elinde tutan Raspberry girişiminin ürettiği Raspberry Pi adlı modelin B versiyonu 35$'dan İngiltere'de satışa başlamışken, A versiyonu henüz raflara çıkmadı.

B versiyonunda kısa süre önce Ethernet jakında problem oluşmuş ve firma hızlı bir şekilde arızalı modelleri değiştirmeye başlamıştı. Perakende kanallarında yaşanan gecikmeler nedeniyle beklenen satış sayısına ulaşılamadı. Ancak şimdi de satışların ertelendiği duyuruldu.

Raspberry ilk etapta 2000 üniteyi tüketicilere ulaştırdı. Ancak Avrupa'da elektronik cihazların alması gereken CE sertifikasını almadığı için iki perakende mağazası işbirliğini sona erdirdi. 

Raspberry bugüne kadar ürün için CE başvurusu yapmadı çünkü tamamlanmış bir final ürünü olmadığı için sertifikasyona gerek olmadığını düşünüyordu. Duyulan gereksinim nedeniyle CE sertifikası almak için başvuru yapan firma kısa sürede onay almak için elinden geleni yapacağını duyurdu. Onayın ardından da ilk büyük parti ülkeye giriş yapacak.

Ancak onayın ne zaman alınacağı ve stokların satışa başlayacağı hakkında firma kesin bir tarih veremiyor.

• Dünyada stok sınıtısı yaşanıyor Türkiyeye kesinlikle gelmez
  • Bunun kabı falan yok mu? Açık mı duruyor böyle? Bi şey dökülse falan gider hemen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpa07

Dünyada stok sınıtısı yaşanıyor Türkiyeye kesinlikle gelmez

Aşırı uğrasların sonundan geliyor hocam denedim baya ugrastırdı ama 2haftadır elimde
  • quote:

Orijinalden alıntı: söny

quote:

Aşırı uğrasların sonundan geliyor hocam denedim baya ugrastırdı ama 2haftadır elimde

ebay vb yerlerden temin ettin galiba.Distribütör garantisi altında TR ye gelmez.

hayırlı olsun bu arada inceleme bekleriz
  • quote:

quote:

quote:

ebay vb yerlerden temin ettin galiba.Distribütör garantisi altında TR ye gelmez.

35 dolarlık birşey sonuçta,garantisi olmasada olur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sarikanarya567

quote:

quote:

quote:

Masraflarıyla ne kadar

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Masraflarıyla ne kadar

Biraz risk iyidir o zaman :)

• Ne kadar beceriksiz bir firma
  • quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

Ne kadar beceriksiz bir firma

Firma değil. Cambridge üniversitesinin bir projesi bu. İlk iphonelar da neredeyse bir yıl sonra gelmişti türkiyeye. Seri üretim ve dağıtım ciddi süre alıyor. Ancak anladığım kadarıyla yapmak istedikleri ürünü dağıtıp 3. şahıslara kar amaçlı iş yaptrmamak için. Belirledikleri makul fiyattan internet kanalıyla tüm dünyaya ingiltereden satma gayesindeler. FArnell gibi firmalara bunu rahatlıkla yaptırabilirler. SErvis ağları vs var her ülkede.
  • Bazı ufak görülen eksiklikler büyük işleri tutuyor.. Hayırlısı inşallah kısa surede gelır onay..
  • kaç zamandır bir ürünü beceremediler gitti.ağzımızı açmış salyalarımız akarcasına merakla bekliyoruz almak için , okadar reklam ve tanıtıma rağmen bu sıkıntıları yaşatmaması lazım .
  • kesinlikle tedarik problemi var retaillerde bile adam gibi bi satis sayfasi yok ozellikle fazla gostermiyolar ana sayfalarinda cunku bi cok kisi yok yere hucum edecek ... belki bunun yerine daha sonra cikaracaklari modelleri beklemek daha akillica olabilir 512-1 gb ramli modellerden bahsediliyordu bi yerlerde
  • Bilmiyorum ama nedense bana bu iş kasten baltalanıyor gibi geliyor....
  • Dün banada Farnellden mail geldi daha önceden ön kayit yaptirmistim satin almak icin. Ürün dagitimina baslamislar o yüzden kesin siparis icin mail geldi ve verdikleri linkten siparisi verdim. Yakinda gelir herhalde artik. Posta parasi dahil Almanya fiyat 32.70 Sterlin olarak yazdi.
    Asagida cesitli ülkeler icin fiyatlari görebilirsiniz:
    http://www.raspberrypi.org/wp-content/uploads/2012/03/Screen-Shot-2012-03-27-at-12.46.13.png
  • Türkiyede ce nin anlamı yok. Tse e de gelene geçene onay verdiğine göre getirsin burda satsın. Download için süper bir cihaz.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alpa07 Dünyada stok sınıtısı yaşanıyor Türkiyeye kesinlikle gelmez
    ebay vb yerlerden temin ettin galiba.Distribütör garantisi altında TR ye gelmez. hayırlı olsun bu arada inceleme bekleriz
    Masraflarıyla ne kadar
    Biraz risk iyidir o zaman :)

süper mario oynatıyomu :)

• ben satın alamadım.. halen..
  • Banada dün siparis icin link gönderildi 27,25 GBP , Posta ücreti fiyatin icinde . Daha karar veremedim alip almayacagima .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.