Şimdi Ara

Playbook satışları bir milyonu geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Son dönemlerde popüler mobil cihazların kısa sürede milyon satış barajını aştığına şahit oluyoruz. Geçen yıl Şubat ayında iddialı bir şekilde piyasaya sürülen BackBerry Playbook ise bir milyon barajını yeni geçebildi.

Aradan geçen bir yılda iddiasını sürdüremeyen Playbook, raflarda kalan ürünler nedeniyle RIM firmasına yaklaşık 500 milyon dolar zarar ettirmişti. Başlangıç fiyatı o dönem 500$ iken şu anda 199$'a bulmak mümkün. Playbook OS 2.0 güncellemesi ile de satışlar bir miktar artış gösterdi. 

Satış rakamı bir milyonu geçse de cihaz başına RIM'in zarar ettiği belirtiliyor. Zarar nedeniyle uygulama geliştiricilere önemli yatırımlar yapamayan RIM ilgi çekmekten uzak kaldı. Rakipleri gibi mobil uygulama stratejisini geliştiremeyince de geride kalmaktan kurtulamadı.

Yıl sonuna doğru BlackBerry OS 10 sürümü ile mobil cihaz segmentinde yeni bir dönemi başlatmak isteyen RIM, tablet pazarında da iddialı olmaya çalışacak.

• tablet demek ipad demek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tablet dediğin ipad 3 gibi olacak, ütü bile yapabileceksin, her türlü gene rekor bu kırar apple manyakları.
  • işletim sisteminin tablet versiyonunu bilmiyorum ama telefonlarındaki işletim sistemini gördükten sonra pek umudum yok tablet versiyonundan.. telefonları eskinin motorola telefonlarının menüsü gibi.. kaldırıp duvara fırlatası geliyor insanın...
  • Rim hp gibi erken pes etmezse kesinlikle belli bir pazar payına sahip olacaktır.Özellikle tabletlerde işletim sistemi pazar payı çok değişecek,android tabletlere uyum sağlayamadı windows 8 yeterli hafiflikte gelirse payı daha da azalıp giriş seviyesi ürünlerle kısıtlı kalacak gibi duruyor.Bb'ler de telefon+tablet pazarında kaliteleriyle,akıcılığıyla mutlaka yer bulacaktır.Toplamda %10 pazar payı elde etseler uzun vadede yüz milyonluk ekosisteme ulaşabilirler bu da hiçbir programcının veya firmanın görmezden gelemeyeceği bir rakamdır.Pazar illaki wp,ios,android üçlüsüne kalacak diye bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi web17400 -- 1 Nisan 2012; 1:19:22 >
  • Adamlar hak ediyor bence zarar etmeyi 500$mış, yokya..:))
    Adamlarda maddi yeterlilik varki değişik çözümler getirmeyip hala durdukları yerde sayıyorlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: web17400

Rim hp gibi erken pes etmezse kesinlikle belli bir pazar payına sahip olacaktır.Özellikle tabletlerde işletim sistemi pazar payı çok değişecek,android tabletlere uyum sağlayamadı windows 8 yeterli hafiflikte gelirse payı daha da azalıp giriş seviyesi ürünlerle kısıtlı kalacak gibi duruyor.Bbler de telefon+tablet pazarında kaliteleriyle,akıcılığıyla mutlaka yer bulacaktır.Toplamda %10 pazar payı elde etseler uzun vadede yüz milyonluk ekosisteme ulaşabilirler bu da hiçbir programcının veya firmanın görmezden gelemeyeceği bir rakamdır.Pazar illaki wp,ios,android üçlüsüne kalacak diye bir şey yok.

Kardeş sen çok farklı bir dünya kurmuşsun :) adamalrın yaptıgı tablet 1 yılda 1 milyon sattı. telefon bölümü dökülüyor. sen neler diyorsun. pazar çoktan wp-ios-andorid e kaldı.

• Adamlar o donanima 500$ fiyat koyarlarsa zarar etmeyi hakediyor deemekdir...
  • burda olsa bir tane alırdık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

Orijinalden alıntı: web17400

Rim hp gibi erken pes etmezse kesinlikle belli bir pazar payına sahip olacaktır.Özellikle tabletlerde işletim sistemi pazar payı çok değişecek,android tabletlere uyum sağlayamadı windows 8 yeterli hafiflikte gelirse payı daha da azalıp giriş seviyesi ürünlerle kısıtlı kalacak gibi duruyor.Bbler de telefon+tablet pazarında kaliteleriyle,akıcılığıyla mutlaka yer bulacaktır.Toplamda %10 pazar payı elde etseler uzun vadede yüz milyonluk ekosisteme ulaşabilirler bu da hiçbir programcının veya firmanın görmezden gelemeyeceği bir rakamdır.Pazar illaki wp,ios,android üçlüsüne kalacak diye bir şey yok.

Kardeş sen çok farklı bir dünya kurmuşsun :) adamalrın yaptıgı tablet 1 yılda 1 milyon sattı. telefon bölümü dökülüyor. sen neler diyorsun. pazar çoktan wp-ios-andorid e kaldı.

Zaten satışlardan memnun kalmadıkları için 199 $ gibi komik bir fiyattan satıyorlar.Playbook alınmayacak tablet değil ilk playbook os'de e-posta desteği olmaması gibi saçma eksiklikler olması ve uygulama zayıflığı engelledi bence.Dünyada şuan bile 70 milyon civarı bb os kullanan cihaz var.Tabi bir kısmı eski nesil,zaten bb'nin ölüsü bile senede 15-20 milyon akıllı telefon satıyor.Qnx tabanlı bb10 hem tablette hemde talefonda kullanılacak bence 100 milyon cihaz fazla değil.Artık android uygulamalarını çalıştırabilme yeteneğide geldi.Şahsen gidip 1000 lirayı android tabletlere vereceğime 500 liraya gider playbook alırım.Multimedya ve internet için mükemmel,önemli uygulamalarda var daha ne olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• her şeye atlamasınlar o zaman. sırf üretmek için üretirlerse daha çok batarlar.
  • ben geçen sene mayıs ayından beri kullanıyorum , kardeşimde ipad2 ve xoom var. inanın playbook başka birşey , öyle stabil hızlı ve kararlıki ne kasma ne donma flash player oynatmada zaten üstüne yok. ayrıca os2 ile birlikte gelen mail desteği ve android desteği cihazı resmen şahlandırdı.çift full hd kameraya sahip ki hiçbir tablet ile kıyaslanamaz , batarya 7 saat dayanıyor.google maps ten tutun dropbox a angry birds e kadar güncel ve en sık kullanılan her program var ayrıca android uygulama yüklemenmesi de cabası. bence bu tablete çok büyük haksızlık yapılıyor bilmeyen herkes kötülüyor.unutmayın ki rim hiçbir zaman kalitesi düşük mühendislik yapmıyor.
  • bb telefonlardan yana sıkıntılar içinde fakat tabletlerden yana fiyat olarak ve ürün olarak güzel yolunda devam ediyolar türk pazarınındada baya kullancısı var ama bir çin tablet değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: BarGoS

ben geçen sene mayıs ayından beri kullanıyorum , kardeşimde ipad2 ve xoom var. inanın playbook başka birşey , öyle stabil hızlı ve kararlıki ne kasma ne donma flash player oynatmada zaten üstüne yok. ayrıca os2 ile birlikte gelen mail desteği ve android desteği cihazı resmen şahlandırdı.çift full hd kameraya sahip ki hiçbir tablet ile kıyaslanamaz , batarya 7 saat dayanıyor.google maps ten tutun dropbox a angry birds e kadar güncel ve en sık kullanılan her program var ayrıca android uygulama yüklemenmesi de cabası. bence bu tablete çok büyük haksızlık yapılıyor bilmeyen herkes kötülüyor.unutmayın ki rim hiçbir zaman kalitesi düşük mühendislik yapmıyor.
    Sadece yukarıda ki koyu yazılmış cümle dahi herşeyi özetlemeye yetiyor.

• herkes her işe el atmaya çalışırsa kimisi eleğin altında kimisi üstünde kalır.. nokia misali yaptıgı bir telefon var.. sadece onu yap yeter rim. gerisi demekki seni aşıyor karışma..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

işletim sisteminin tablet versiyonunu bilmiyorum ama telefonlarındaki işletim sistemini gördükten sonra pek umudum yok tablet versiyonundan.. telefonları eskinin motorola telefonlarının menüsü gibi.. kaldırıp duvara fırlatası geliyor insanın...

Bence blackberry'nin işletim sistemi andoridden çok daha kullanışlı. Android çok karma karışık. Kullanımı kolay stabil ve gelişmiş özelliklere sahip blackberry os. Bu konuda haksızlık yapmayın. Blackberry'nin düşüşe geçmesinin sebebi telefonların kalitesi veya işletim sistemi değil. Uygulama eksikliği ve pahalı olması. Kaldı ki insanlar telefonlarına bu kadar uygulama yükleyip ne yapıyorlar anlamıyorum. Sıkılıyolar bir zaman sonra hiç uygulama bile indirmiyorlar heveslerini aldıktan sonra.
  • sobrang kikay ng bean bag ah! aylabet ano na nrnygaai ngayong medyo flat na sya? nagagamit mo pa din? Reply:January 7th, 2012 at 4:16 pm, Kikay talaga, Karen! Tinago ko nalang sya kasi nalulungkot ako everytime nakikita ko syang flat

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.