- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Skoda Superb 1.6 TDI Elegance aldım izlenimlerim
27 Cevap11457 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

215 Mesaj
31 Mart 2012; 16:23:48 

Arkadaşlar geçen hafta Skoda Superb 1.6 TDI elegance aldım.Aracın liste fiyatı 78.500 idi kampanya vardı 74.500 a indi ben 73 küsüre aracı aldım.Öncelikle araç elegance donanım olduğu için gerçekten iyi.1.6 TDI beklediğimden fazla performans veriyor.

Aracın sürüşü gerçekten çok yumuşak özellikle direksiyonu.Ayrıca motorun da ekonomik bir motor olması büyük bir artı.Ben passat alsaydım bu paraya Trendline alabilirdim ancak aynı motora sahip bir aracın full donanımlısını aldım.Sonuçta Audi - VW - Skoda - Seat aynı motorları kullanıyor.Aklımda passat vardı ama skoda ya da bir uğrayayım dedim ve bu aracı aldım.

5 ileri vites yetmez diyenler olabilir.Ancak bu araç dizel ve benzinli kadar devir çevirmiyor.Bu yüzden 6.vitese ihtiyaç duymuyor.Ben 210 km/h hıza çıktım araçla daha giderdi ancak yeni diye zorlamak istemedim.Ben aracı biraz sıkıştırarak kullanıyorum genelliklede klima açık şehir içi 7 yakıyorum.

Gözüme çarpan en büyük eksiklik cd çalar.Passat gibi RCD 510 olsaymış gerçekten çok iyi olurmuş.Böyle bir araca yakışmıyor.

Bu arada araç çok güzel gaz yiyor.Benzinli bir araçta bastığınız kadar basmayı deneseniz araç uçar yani o derece.

Bu arada ses sistemi görünürde VW ile aynı ama ben Skoda'nın daha kaliteli olduğunu farkettim.Gerek ekran çözünürlüğü gerek ise ses kalitesi olarak.

Aracın frenleri gayet güzel ne çok sert ne çok yumuşak.

Direksiyonun ayarlanabilmesi çok güzel bir artı.Tabi artık bu çoğu markada var.

Özellikle aracın direksiyonu çok güzel ben çok beğendim.Ergonomi açısından çok güzel ve rahat.

Ben genel olarak çok memnunum araçtan zamanım olmadığı için bu kadar yazıyorum ancak iş yoğunluğundan fırsat bulursam diğer yönlerinide yazacağım aracın.

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aliberk Çakmak -- 1 Nisan 2012; 17:59:02 >

1238 Mesaj
31 Mart 2012; 23:46:30 

Hayırlı olsun.Güle güle kullan.

215 Mesaj
1 Nisan 2012; 0:28:55 

Eyvallah sağolasın :) Daha iyisi senin olsun :)

316 Mesaj
1 Nisan 2012; 9:17:45 

Hayırlı olsun aracınız.

VW genelde RCD 510 takıyor.RNS 510 için ücret istiyor.Ayrıca çoğu Elegance Superb de RCD510lu.Sizin ki biraz şansızlık olmuş.Aynı cihazı sonradan taktırabilirsiniz.Passata uyan cihazların hepsi Superbede uyuyor.

'13 VW Passat Highline TSI
'08 Škoda Fabia TDI

215 Mesaj
1 Nisan 2012; 15:11:57 

quote:

Orijinalden alıntı: dqn

Hayırlı olsun aracınız.

VW genelde RCD 510 takıyor.RNS 510 için ücret istiyor.Ayrıca çoğu Elegance Superb de RCD510lu.Sizin ki biraz şansızlık olmuş.Aynı cihazı sonradan taktırabilirsiniz.Passata uyan cihazların hepsi Superbede uyuyor.

Pardon RCD 510 dicektim.Bayide başka Elegance ler de vardı ama onlarda da RCD 510 yoktu.O kadarda gerek duymuyorum ama dediğim gibi aracın iç mekan kalitesini düşürüyor.O yüzden taktırmayı düşünüyorum.

23 Mesaj
24 Mayıs 2012; 17:57:42 

Aracınız hayrlı olsun güle güle kullanın .Aynı aracı bende almak istiyorum ama bayilerde bir türlü test aracı bulamadık size sorularım .Şu ana kadar ş içi diışı yakıt tüketim değerleriniz ve forumlarda sıkça sözedilen içeriye yol sesi alma olayı mıcırlı yolllarda özellikle .saygılar.

215 Mesaj
24 Mayıs 2012; 18:05:37 

Öyle aman aman bir ses yok ancak yinede ses var biraz.

Dediğim gibi aracın yakıt tüketimi size bağlıdır.Şehir dışında sakin kullanımla 4,5 - 5 civarı görmek çok rahat şehir içinde de 7 civarı oluyor tüketim

23 Mesaj
24 Mayıs 2012; 18:34:35 

cevap için teşekkürler .Coming soon diyorsunuz neden passata geçme gereği hissettiniz.

541 Mesaj
24 Mayıs 2012; 20:39:53 

Hayırlı olsun

*2012 Skoda Superb 1.6 TDI CR Elegance
*Yamaha MT-125

215 Mesaj
24 Mayıs 2012; 21:07:26 

quote:

Orijinalden alıntı: sarke

cevap için teşekkürler .Coming soon diyorsunuz neden passata geçme gereği hissettiniz.

Çok beğendiğim bir araç ilerde belki sahip olurum :)

3102 Mesaj
24 Mayıs 2012; 21:28:40 

Hayırlı olsun, fsı passat tecrübem oldu çok hoşlanmadım. Daha pahalıda olsa superb alırım. (zaten bazı ülkelerde aynı donanım superb passattan pahalı satılıyor) Hayatta sedan araba sevmem ama superb beni bile cezbetti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi günerkanat -- 24 Mayıs 2012; 21:29:57 >

51 Mesaj
27 Mayıs 2012; 22:29:36 

Aliberk kardeş Allah kaza bela vermesin inşallah bende elagance 1.6 tdı aldım şeker beyaz temmuz ayında teslim senden ricam aracın kalkışı nasıl yokuşlarda yüklü nasıl biraz açarsan bu konuları sevinirim bide şu sıra merak var bende az çok anlarsın teşekkürler...

SKODA superb 1.6 TDI Elegance Şeker Beyazı 2012

51 Mesaj
27 Mayıs 2012; 22:33:40 

Aliberk kardeş Allah kaza bela vermesin inşallah bende elagance 1.6 tdı aldım şeker beyaz temmuz ayında teslim senden ricam aracın kalkışı nasıl yokuşlarda yüklü nasıl biraz açarsan bu konuları sevinirim bide şu sıra merak var bende az çok anlarsın teşekkürler...

215 Mesaj
28 Mayıs 2012; 17:26:10 

quote:

Orijinalden alıntı: cruze06

Aracınız öncelikle hayırlı olsun :)

Aracın çekişi gayet güzel yokuşlarda istediğin viteste gidebilirsin.Yani araba çekmez vites düşüreyim gibi bir durum söz konusu değil araç 1500 devirden sonra 250 NM tork veriyor bu değer gerçekten güzel.Klima aracın çekişini hiç etkilemiyor o konuda şüpheniz olmasın.

Ben bir konuda araca güvenemedim oda benim tercihim sollamalara girerken tek şerit yolda mesela vites düşüyorum.Araba yine gider ama fazla zorlamak istemiyorum ve yüksek devirde daha güvenli gidiyor.Öncelikle aracın içine oturduğunuzda sanki kafes içindeymişsiniz gibi geliyor.Aracın muhteşem bir güven hissi veriyor.Söyleyeceklerim kadar başka sorularınız varsa çekinmeden PM atabilirsiniz.

51 Mesaj
28 Mayıs 2012; 17:54:10 

teşekkür ederim kardeşim kuşkularımı aldın valla sağolasın

215 Mesaj
28 Mayıs 2012; 19:03:57 

Başka soruların varsa çekinmeden sorabilirsin :)

545 Mesaj
28 Mayıs 2012; 21:18:27 

herkese merhaba.
Öncelikle araçlarınız hayırlı olsun. Allah kazadan saklasın.
Bizde octavia almayı düşünüyoruz bı kac opsiyon la beraber. Forumlarda siparis edilen arabanın 2-3 ayda geldikleri söyleniyor. Daha Yetkili bı bayi ile görüşmedik ama sizden yardım almak istedim şimdi sipariş edince önce parayı mı yatırmamız lazım ? Yani arabayı alabilmek için haliyle suanki arabamızı satacağız eğer arabayı satıp paramizi yatırdıktan sonra 2-3 ay boyunca ne yapacağız ? Yani biz sürekli kullanıyoruz arabamızı siparisimizi versek parayi araba gelince odesek olmuyor mu veya nasil oluyor bu sipariş olayı ? yardımlarınızı bekliyorum
Biraz karışık oldu ama kusura bakmayın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yalnızaslan -- 28 Mayıs 2012; 21:22:10 >

★ iPhone 5S Kullanıcı Kulübü ★

iPhone 5S 16 GB Uzay Grisi

iocean x7 youth | MTK6589 | 5" FHD IPS screen | 1GB RAM | 4GB ROM |

215 Mesaj
28 Mayıs 2012; 22:30:32 

Ben hiç sıra beklemediğim için o konuda pek bir bilgim yok :) Cumartesi günü gittim ve aracı almaya karar verdim.Biraz kredi kullanılacaktı işlemlerin başlaması için 500 TL kapora bıraktım Salı günü gidip aracı teslim aldım :)

Ve çok güzel bir seçim yapmışım :)

Octavia 1.6 TDI Elegance çok güzel bir kombinasyon olur :) Hakkınızda hayırlısı diyelim.

İyi akşamlar...

545 Mesaj
28 Mayıs 2012; 22:47:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Aliberk Çakmak

Ben hiç sıra beklemediğim için o konuda pek bir bilgim yok :) Cumartesi günü gittim ve aracı almaya karar verdim.Biraz kredi kullanılacaktı işlemlerin başlaması için 500 TL kapora bıraktım Salı günü gidip aracı teslim aldım :)

Ve çok güzel bir seçim yapmışım :)

Octavia 1.6 TDI Elegance çok güzel bir kombinasyon olur :) Hakkınızda hayırlısı diyelim.

İyi akşamlar...

Teşekkürler Aliberk bey.
Octavia 1.6 TDI Elegance DSG düşünüyoruz. yaklaşık 1.5 ay önce ankarada ki skoda bayisinde incelemiştik.
o zaman araştırma içerisindeydik ama fikrimiz belirginleşti.
bolero, sunroof, 12 hoparlorlu ses sistemi opsiyonlarıyla berber istiyoruz ama bekleme işi kafa karıştırıyor. kaporayı veripte siparişi versek aracı teslim aldıktan sonra da parayı ödesek olmuyor mu acaba? 2-3 ay arabasız ne yaparız :D

215 Mesaj
28 Mayıs 2012; 22:51:33 

quote:

Orijinalden alıntı: yalnızaslan

Teşekkürler Aliberk bey.
Octavia 1.6 TDI Elegance DSG düşünüyoruz. yaklaşık 1.5 ay önce ankarada ki skoda bayisinde incelemiştik.
o zaman araştırma içerisindeydik ama fikrimiz belirginleşti.
bolero, sunroof, 12 hoparlorlu ses sistemi opsiyonlarıyla berber istiyoruz ama bekleme işi kafa karıştırıyor. kaporayı veripte siparişi versek aracı teslim aldıktan sonra da parayı ödesek olmuyor mu acaba? 2-3 ay arabasız ne yaparız :D

Gerçekten çok güzel bir seçim inanın çok sevindim :) Bu durumu Bayi ile konuşursanız daha kesin bir bilgi alırsanız :) Ben şimdi size ne söylesem yalan olur.

Her şey dilediğiniz gibi olsun.İyi akşamlar...

215 Mesaj
28 Mayıs 2012; 22:53:06 

Ancak ben size DSG önermem yani DSG için biraz erken diye düşünüyorum.Malum çıkardığı mekanik sorunları forumdan takip ediyoruz biraz daha bekleyin yetkililer bu konuya biraz daha açıklık getirsin o zaman kararınızı verin :)

545 Mesaj
28 Mayıs 2012; 23:06:23 

quote:

Ancak ben size DSG önermem yani DSG için biraz erken diye düşünüyorum.Malum çıkardığı mekanik sorunları forumdan takip ediyoruz biraz daha bekleyin yetkililer bu konuya biraz daha açıklık getirsin o zaman kararınızı verin :)

Aslında benimde bu konuda tereddütlerim vardı bı kac yerde gelen şikayetlerden dolayı dsg sanzumanlarda bı kac degisiklik yapıldığını okudum biraz rahatlamıştım. Hala daha da korkularım var. 1.6 yı geçmeyen dizel özellikle otomatik ve geniş hacımı konforlu bir aile arabası arıyorduk. Bu konuda skoda ben buradayım dedi ama dsg gercekten kafa karıştırıcı... Ne yapcaz bilmiyorum 1-2 ay sonra artık bı karara varicaz ama inşallah o karar hayırlı olur :)
Kazasız sürüşler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3102 Mesaj
29 Mayıs 2012; 8:39:12 

Dsg ile ilgili olarak forumda okuduklarınıza çok fazla değer vermemenizi öneririm. Her otomatik şanzımanda sorun yaşanabilir elbet fakat vw ve diğer marka fanatikleri arasındaki atışmalarda "dsg" sürekli öne sürülüyor. Vw gurunun total satış oranı baz alındığında arıza oranı düşünüldüğü gibi fazla değil

Bu konuda birde kullanıcı anketi yapıldı, durum kesinlikle abartıldığı gibi değil. Özellikle takip ettim; şikayet edenler genellikle hiç bu şanzımana sahip bir araç kullanmamış olanlar.

http://forum.donanimhaber.com/m_57951692/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi günerkanat -- 29 Mayıs 2012; 8:43:36 >

196 Mesaj
29 Mayıs 2012; 16:11:32 

quote:

son dört yıldır DSG li araçlar kullanıyorum.2 yıl 6 ileri dsg li golf gt , sonra yine 7 ileri dsg li yeti.2 yıldırda bunu kullanıyorum.en küçük bir sıkıntı yaşamadım.sonuçta şanzumanda diğer aksamlar gibi mekanik bir parça arabanın her tarafında olabileceği gibi şanzumanda da arıza olabilir.ancak bu kronik bir sorun olmadığına göre,normal karşılanmalı.DSG nin verdiği sürüş keyfi ise anlatılmaz yaşanır.

545 Mesaj
29 Mayıs 2012; 17:07:43 

quote:

Orijinalden alıntı: günerkanat

Dsg ile ilgili olarak forumda okuduklarınıza çok fazla değer vermemenizi öneririm. Her otomatik şanzımanda sorun yaşanabilir elbet fakat vw ve diğer marka fanatikleri arasındaki atışmalarda "dsg" sürekli öne sürülüyor. Vw gurunun total satış oranı baz alındığında arıza oranı düşünüldüğü gibi fazla değil

Bu konuda birde kullanıcı anketi yapıldı, durum kesinlikle abartıldığı gibi değil. Özellikle takip ettim; şikayet edenler genellikle hiç bu şanzımana sahip bir araç kullanmamış olanlar.

http://forum.donanimhaber.com/m_57951692/tm.htm

Evet. Ama bizde daha önce hiç dsg değil otomatik Yada tiptronik vites bile kullanmadık. Korkum bu yüzden Zaten babam otomatik istemiyor. Benim1 yilim daha var kullanmak için. Annemle ben otomatik istiyoruz. Yani zor ikna ettik babami skoda markasını tanımasaydı zaten hiç yaklaşmazdı 1980 skoda 742 120L vardı ben küçükten 11 yıl kullanmış babam onu. Şimdi doblomuz var. Yani ileride sorun cikarsa nerdende aldik sunu demeyi istemiyoruz ama Dediğiniz gibi birazda şans ısı bu galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

51 Mesaj
29 Mayıs 2012; 18:23:06 

YANLIZASLAN tam yerine geldin ben superb almdan önceki arabam skoda octavia'ydı 2010 şeker beyazı 1.4 tsı dsg

46 Mesaj
11 Haziran 2012; 1:33:18 

2008 Octavia pert etmıs bırı olarak ve 2004 455000 kmde bır Superb sahıbı olarak soylemelıyım kı, aracın sızı memnun edıp etmeyecegı sızın ondan ne ıstedıgınıze baglıdır. Kesinlikle aşağılamak olarak söylemiyorum bunu ama daha alt sınıftan bu arabaya geçerseniz ya da şöyle diyelim 1.6 ve daha asagısı motor hacımlı araba kullanmıssanız bu kasa bu motor yeterlidir.Ama örnek olarak oncekı superbden varsa bendekı gıbı bu kasa sızı tatmın etmez.Uzun duzluklerde zorlama ıle hemen hemen aynı hıza cıkabılırsınız ancak sollamalarda anı hızlanmalarda basınız agrır.Benım yenı Superbyı tercıh etmeme sebebım hem bu, hem su aralar onu alacak maddı gucum yok ve hem de benım superbımde standart olanların yenı superbde opsıyonel olarak 15000 tlye yaklasması. Allah kazasız belasız kullanmak nasıp etsın bu arada.

2 Mesaj
12 Eylül 2013; 20:53:44 

ARKADAŞLAR BENDE BMW 5.20İ VAR BEN ARTIK YAKIT DAN DOLAYI SIKILDIM VE BU YÜZDEN VE KALİTESİNDEN DOLAYI SKODA SUPERB 1.6 ELEGANS PRESTİJ PAKETİNİ SİPARİŞİNİ VERDİM GERÇEKTEN ÇOK MEMNUNUM BU KARARI ALDIGIM İÇİN SKODA GERÇEK BU YENİ KASA SUPERB İLE ÇOK İLERİ Bİ ADIM ATTI PASSATDAN DAHA İİ GERÇEKTEN

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Skoda » Skoda Superb 1.6 TDI Elegance aldım izlenimlerim
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375