Şimdi Ara

iPhone 4S Video Çözünürlük hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cihazın normal kamerasıyla vidyo çekerken, fotodan video moduna geçerken sanki zoom yapmış gibi oluyor, ama Lens+ diye bir program ile çekerken normal foto çeker gibi vidyo çekiyor. Lens+ ile vidyo çözünürlüğü 640x480, ve baktım hiçbir ayar yok bunu artırmak için. Normal kamerası ile çekerken kaç acaba bu değerler? cihazın kendi çözünürlüğü mi 640x480 yoksa Lens+ programının mı? Programı deneyin güzel yapmışlar ama hep 640 ile çekecekse bir anlamı kalmıyor

• Soruyu tam anlamadım ama 4S'in video kayıt çözünürlüğü 1080P saniyede 30 kare.
  • :) o zaman bir daha sorim. şimdi Lens+ programıyla çekerken 640x480 de çekiyor, çözünürlük daha fazla olması gerekirken. programın özelliği mi bu yoksa 4s in mi, bunu öğrenmek istedim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirkumsali

:) o zaman bir daha sorim. şimdi Lens+ programıyla çekerken 640x480 de çekiyor, çözünürlük daha fazla olması gerekirken. programın özelliği mi bu yoksa 4s in mi, bunu öğrenmek istedim :)

OK Lens+ simdi baktım geliştirici video kayıt özelliğini 640X+480'e sabitlemiş yani en yüksek 480P çekebiliyor.

Bunun 2 nedeni olabilir eski iOS aygıtları uyum sağlansın diye belki artı bir çözünürlük ayarı koymanın getirmiş olduğu kod açısından zorluklar olabilir... 2. ise video çekerken app içinde kullanılan özellikler aygıtın sistem kaynaklarını zorladığı için düzgün çalışmıyor ve çakılıyor olabilir. Bu yüzden düzgün ve hızlı çalışması için 480P ile sınırlandırılmış olabilir...

Zaten 1.99 USD'den ücretsize çekmiş fiyatı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Downer1040 -- 31 Mart 2012; 14:27:32 >

• 4s in video çözünürlüğü 1920*1080 dir lens + programı düşük çözünürlükte çekiyor dostum. ondan haric herhangi programlarda bulabilirsin 4s kendi kamera video cekimi dediğin gibi yakınslastırır top camera giye bir yazılım var normal sekılde video kaydı yapıyor cydia dan temin edebilirsin. :)
  • hocam ekstra kodek programa gerek yok bence kendı kamera cekım kalıtesı gayet basarılı zaten 1920*1080 30 kara sn
  • Bu konuyu hortlatmış oldum arkadaşlar ama bir soru da ben sormak istiyorum iPhone 4S'in video çözünürlüğü hakkında.. Full HD'nin tanımı yapılırken genellikle kullanılan ifade 1920x1080, fakat neden iPhone 4S için sadece 1080p diye ifade ediliyor anlamış değilim. Bu durum ilk başta Full HD mi yoksa HD mi diye tereddüt ettirmişti beni fakat HD çözünürlüğün de 1280x720 olduğunu biliyorum, yani yanılmıyorsam tabi.

Sonuç olarak iPhone 4S Full HD video çekebiliyor fakat keşke bazı kameralarda olduğu gibi tercihe bağlı olarak 1280x720, 800x600 gibi çözünürlüklerde çekebilmek gibi opsiyonlar da olsaydı. Çünkü Full HD video çekmek bazen ihtiyaç fazlası olabiliyor, çok fazla yer kaplıyor ve bir görüntünün çekilip bir yere gönderilmesi falan gerektiğinde sorun olabiliyor. Böyle bir özellik içeren bir uygulama var mı bildiğiniz?.. Yoksa da yapılmalı bence..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.