Şimdi Ara

Kısaca Renault twingo hakkında ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
8.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, bir ara 106 sevdası alıp götürmüştü,uzaklara beni fakat geçen hafta bakmaya gittiğim düşük km ( 89.000 km ) deki Peugeot 106 da aracın kazası olmamasına rağmen kaportada diz kapağı büyüklüğünde bir göçük olması ve vites topuzu içimdeki ateşi söndürdü Aracın saç kalınlığı hiç hoşuma gitmedi,hızlanması,motoruna,karizmasına lafım yok,zaten euro ncap testinden de 1 yıldız almış Sonradan eski kasa cliolara baktım,onlarda da ön konsol ve aracın kaportası,zamanla paslanacak ve çabuk oksitlenecekmiş havası veriyor ki çoğu modellerde ufak,tefek paslar dikkatimi çekti,kısaca hoşuma gitmedi.

Neyse bu aralar 1.2 motoruyla vergi+düşük yakıt tüketimi konusunda beni cezbeden twingoya sardım. Bu aracın tam olarak motor özellikleri nedir ? 1.200 cc 16 valf enjeksiyonlu ? Hızlandığında sertleşen çok hafif, elektronik direksiyonu bütün modellerinde standart mı ? Bu direksiyon sistemi uzun süreli kullanımda arıza,sorun çıkarır mı ?Aracın devir göstergeli modeli var mı ?

Şimdilik aklıma takılanlar bu kadar

• bende bugünlerde fena sardım twingoya.dün oto galeriye gittim bi tane vardı 9000'den 8000'e indirdimde araba 98 model biliyorsunuzdur belki 99 ve üstü biraz daha ferah..bodrumda yaşıyorum üstü açık olması çok güzel bi olay..tabi hepsinde yok...şimdilik bakıyorum bursada bi tane var gidip almayı düşünüyorum aynı hesaba gelecek sanırım..yakıtı çok düşükmüş kullananlar öle diyo...7500-8000 den fazla bişey veremiycem..gidip uno tarzı yada kuş serisi alıcağıma twingo alırım..en azından ben öle düşünüyorum..bu civarda bu fiyata bulabilrsem alıcam...devir göstergesi yok dün biraz baktım ...var aslında oda dijital gibi bişey..elektrohidrolik direksiyon olayı çok güzel...

• ha bu arada elektrohidrolik olayı hepsinde yokmuş haberiniz olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vhdttn

bende bugünlerde fena sardım twingoya.dün oto galeriye gittim bi tane vardı 9000'den 8000'e indirdimde araba 98 model biliyorsunuzdur belki 99 ve üstü biraz daha ferah..bodrumda yaşıyorum üstü açık olması çok güzel bi olay..tabi hepsinde yok...şimdilik bakıyorum bursada bi tane var gidip almayı düşünüyorum aynı hesaba gelecek sanırım..yakıtı çok düşükmüş kullananlar öle diyo...7500-8000 den fazla bişey veremiycem..gidip uno tarzı yada kuş serisi alıcağıma twingo alırım..en azından ben öle düşünüyorum..bu civarda bu fiyata bulabilrsem alıcam...devir göstergesi yok dün biraz baktım ...var aslında oda dijital gibi bişey..elektrohidrolik direksiyon olayı çok güzel...

Hımm yorumun için sağol,99 model ve üstü tavsiye ediyorlar,ön konsol komple revizyon edilmiş.Devir göstergesi dijital olarak bile hiçbir modelinde yok galiba,o kadar ilana baktım,hiçbirinde göremedim Taktırma yapsak ne kadara patlar,aracın fazlaca orjinalliği bozulmadan takılabilir mi

10 yaş ve üzeri üstü açılanlardan pek tavsiye etmiyorlar zamanla kenarındaki contalardan su sızdırma yapabiliyormuş. Kanaatimce klima,airbag,hidrolik+elektronik direksiyonu olmayan modellere 8.000 den fazla verilmez.

• ondan diyorum 99 altı olmaz diye..revizyon derken 99 ve üst modellerde iç konsoldaki bazı yerler dış renk ile uyuşturulmuş..artı direksiyonun şekli, biraz değişmiş ve çift airbag yapmışlar..deviri gördüm gibi sanki küçük küçük kare şeklinde km saatinin altında gibi geldi.aynen öle sızdırma olayı oluyormuş..kesinlikle verilmez 8 den fazla ben vermem şayet vereceksem 2 fazla veriri 4 kapılı bişey alırım...daha önceki mesajınızda 106 demiştiniz ben kesinlikle pejo tavsiye etmiyorum hatta alacak biri çıkıncada engel olmaya çalışıyorum.. inanın beni 2 sene geriye götürdü 206 vardı bende.bu arkadaş yakında olsa gidip alıp gelicem ama çok uzak:)
    http://www.arabam.com/ikinciel/ilan/detay/3624882

• quote:

ondan diyorum 99 altı olmaz diye..revizyon derken 99 ve üst modellerde iç konsoldaki bazı yerler dış renk ile uyuşturulmuş..artı direksiyonun şekli, biraz değişmiş ve çift airbag yapmışlar..deviri gördüm gibi sanki küçük küçük kare şeklinde km saatinin altında gibi geldi.aynen öle sızdırma olayı oluyormuş..kesinlikle verilmez 8 den fazla ben vermem şayet vereceksem 2 fazla veriri 4 kapılı bişey alırım...daha önceki mesajınızda 106 demiştiniz ben kesinlikle pejo tavsiye etmiyorum hatta alacak biri çıkıncada engel olmaya çalışıyorum.. inanın beni 2 sene geriye götürdü 206 vardı bende.bu arkadaş yakında olsa gidip alıp gelicem ama çok uzak:)
    http://www.arabam.com/ikinciel/ilan/detay/3624882

İlandaki araç komple boyalı gibi +98 model,98 lerin ön konsolları hiç hoşuma gitmiyor. Birde aracın orjinalliği bozulmuş,çok oynanmış.Aceleye getirme derim,sonbahar dönemi olduğu için fiyatları bayağı pahalı,beklemek lazım.Motorları hakkında net bir bilgiye ulaşamadım. Twingo 2 ,2007 sonrası üretimlerde 1.2 8 ile 16 valf kullanılmış,inşallah eski modellerinde de öyledir,yani 16 valf lisi vardır.

Edit : Wikipedia: All the first-generation Twingos were equipped with straight-4 petrol engines. Initially available with an 8-valve 1.2-litre 55 hp (41 kW) engine, it was replaced with an 8-valve 1.15-litre 60 hp (45 kW) unit. A 16-valve 75 hp (56 kW) version was added in 2000. 2000 yılından itibaren 16 valf lilerin üretimine geçilmiş,bütçeyi zorlayacağız demektir o zaman

Şöyle bişey buldum,yol bilgisayarı misali,motor devrini de gösteriyor ama fiyatı ne kadar,montajı zor mu ? Hiçbir fikrim yok,hoşuma gitti,adı twiputer

http://www.youtube.com/watch?v=4FYulV2K8gg&

Kısaca Renault twingo hakkında ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 31 Mart 2012; 18:37:55 >

• aynen öyle boyalı ama çok tatlı olmuş tabi hakkını yemiyelim:)
    98 ve altı aynen öyle benimde hoşuma gitmiyor..direksiyon üstündeki o oval şekilleri 98 den sonra vermişler..acele atmek istemiyorum ama işe gitmek için hergün minübüse gidiş-geliş 10 lira veriyorum..bodrumda ulaşım aşırı pahalı..ayda 300 liraya ben bu kadar yakıt tüketeileceğimi sanmıyorum..taplamda 10 km yol...son 3 aydır araç almayı kafama taktım..düşük yakıtlı olması şartıyla:)bu cihazı görmüştüm..twingo fun clup ta videoları felanda var...fiyat için başka siteye yönlendirdi... mesela burdaki iyi yarım saniye felan geçikme oluyormuş...

http://www.renaultfanclub.com/twingo-modifiye/6613-twingo-devir-saati-montaji-fejolerli.html

• Sırf devir saati işi soğut beni araçtan,acemi sürücü olunca kesinlikle lazım oluyor hele ki kışın,kaygan yollarda

Dediğin km altındaki devir saati değil,benzin göstergesiymiş.Kaç model araçlarda bile var,koca renault neden basit bir devir saati koymaz ki,sonradan takılanlar içinde gecikme oluyor,yazılmış

http://www.youtube.com/watch?v=MedgdbtqqIM& Videodaki gibi çok fonksiyonlu,bayağıda hoşuma gitti,Türkiye'de bulunmaz

• haklısınız valla 1 sene önce hyundai atos diye araba vardı bende bilirsiniz...ondada yoktu ikisiini bi arada yapmışlar yani km ile devir ssati aynı ibreler aynı saat:)
    acemi olunca fark edmiyorsunuz ama sonradan tabi sesten insan anlıyo...hayırlısı artık bakıyorum alıcam yakıt bakımından iyi...bide az önce baktım 93-94 model corsa 1.2 cityde nerden bakarsanız aynı fiyata fakat sanırım hidrolik direksiyon yok...izmirde bi kaç tane buldum pazartesi arar öğrenirim...palio diyorum oda ölüsü 9000 den aşağı değil nasıl olcak bilmiyorum...:)
    devir saatini bizim fransız turistlerden isteyem bari
  • http://www.twingofanclub.com/twingo-hakkinda-sohbet-muhabbet/renault-twingo-ford-fiesta-flair-arasinda-kararsiz-kaldim-ilk-arabam-olacak/?topicseen

Twingo fun club ,foruma da üye olup konu açtım,devir saati olarak Twi Tacho varmış,gecikmesi videodan anladığım kadarıyla yok denecek kadar az gibi ama onuda Türkiye'de kolayca bulunur mu Yurtdışından getirtmesi bayağı maliyetli olur Bu arada ford fiesta flair modei de hoşuma gitti ama işçilik ve parçaları pahalı deniliyor,araştıralım bakalım,ev ve araba işi aceleye gelmez derler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 1 Nisan 2012; 0:02:45 >

• O resmini koyduğunuz twiputer aslında Türkiye'de değil yurt dışında bulunmaz :) Direk Mehmet abinin kendi tasarımı ve üretimidir en ufak bir gecikme sapma dahi yoktur. Twingo Fan club'dan detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.
  • fiyatı felan nasıl acaba
  • quote:

fiyatı felan nasıl acaba

Devir göstergesi mi ? Yol bilgisayarı gibi olanı 200 TL sadece hararet + devir göstergesi olan düz renksiz led ekranlısı 70 TL

Ama arabanın pek piyasası yok gibi,Renault ile ford fiesta flair i kıyaslarsak,ford kaporta olarak daha sağlam ve iç konsol dayanıklı,kaliteli gibi geldi bana.Ayrıyetten 16 valf li motorları,devir + hararet göstergesi de standart ama fiyatları çok uçuk,tutulan bir araba olduğundan heralde

Hb arabaya 11-12 bin tl vereceğine sedan 98-99 renault clio alırsın daha iyi hem bagaj sorununda olmaz.Twingoların büyük - leri ön takım ve fren sistemi iyi değilmiş

• ben biraz 94 corsalara salmaya başladım açıkçası aynı fiyat nerdeyse uygun km li bulursam bakarım yanlız bunlarda hidrolik direksiyo yok galiba....
    aynen öyle piyasası çok fazla yok benim ve sizin gibi biri çıkıpta bakacak anca o zaman satabiliriz.. babam kör malın kör alıcısı vardır dergaliba şu anda kör olan biziz98-99 clioda temizi uçuk fiyat...fren sistemi iyi değilse olmaz zaman:)
  • Corsa şu ana kadar baktığım araçlar içinde en pahalı parça sınıfına sahip araba ki 94-93 model alacaksan sanayinin yolunu gözün ezberlersin

Şöyle bir araç buldum,pek adı sanı duyulmuş değil ama japon arabası,donanımlı ve ekonomik gibi.Büyük ihtimal lpg+klimalı 98-99 model ford fiesta flair clio ya da twingo alacağız gibi görünüyor.Çünkü direkt internete girer girmez yeni ilanlarda bu 3 üne bakıyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-daihatsu-sahibinden-cook-acil-satilik-2006-model-78727342/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 2 Nisan 2012; 2:18:17 >

• daihatsu çok güzel araba yanlız ikinci el piyasası hiç yok denecek kadar az..sadece materia diye bi aracı var güzel ve piyasası olan bi araç..corsayı sanayide felan tanıdığom olsa sorcam..flair lerin temizine 12-13 istiyorlar o yüzden alamam..o kadar param olsa 4-5 daha koyar orta kasa fiesta alırım..clioda 98-99 modelleri nasıl bilmiyorum ama bakmam lazım..biraz eski tipli bi araca benziyobende girer girmez direk twingolara bakıyorum...dediğiniz gibi twingo olacak galiba
  • quote:

daihatsu çok güzel araba yanlız ikinci el piyasası hiç yok denecek kadar az..sadece materia diye bi aracı var güzel ve piyasası olan bi araç..corsayı sanayide felan tanıdığom olsa sorcam..flair lerin temizine 12-13 istiyorlar o yüzden alamam..o kadar param olsa 4-5 daha koyar orta kasa fiesta alırım..clioda 98-99 modelleri nasıl bilmiyorum ama bakmam lazım..biraz eski tipli bi araca benziyobende girer girmez direk twingolara bakıyorum...dediğiniz gibi twingo olacak galiba

Noldu peki aradan 1 yıl geçmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cowinenge -- 27 Ağustos 2013; 18:39:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cowinenge

quote:

daihatsu çok güzel araba yanlız ikinci el piyasası hiç yok denecek kadar az..sadece materia diye bi aracı var güzel ve piyasası olan bi araç..corsayı sanayide felan tanıdığom olsa sorcam..flair lerin temizine 12-13 istiyorlar o yüzden alamam..o kadar param olsa 4-5 daha koyar orta kasa fiesta alırım..clioda 98-99 modelleri nasıl bilmiyorum ama bakmam lazım..biraz eski tipli bi araca benziyobende girer girmez direk twingolara bakıyorum...dediğiniz gibi twingo olacak galiba

Noldu peki aradan 1 yıl geçmiş

http://forum.donanimhaber.com/m_78384906/tm.htm

Bu oldu

Ön yargılı olmamak,konuşmamak lazım.Arabanın kaportasında bagaj kapağında avuç içi yer dışında gram pas yoktu + ön konsolu şu ana üretilen en kaliteli Fransız araçlarından biriydi.Resimler herşeyi belli ediyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.