Şimdi Ara

Eco Bubble nedir? (Bilmeyenler içeri)(Resimli)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
42.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Deterjanın tamamen ve etkin bir şekilde çözülmesi için özel bir jeneratör kullanan Samsung Eco Bubble çamaşır makinesi, yıkama işlemine başlarken deterjanı hava ve su ile birlikte bu jeneratörün içinde köpürterek çamaşırlara normal deterjanlı sudan 40 kat daha hızlı ve derinlemesine nüfuz ediyor. Bunun yanı sıra, oluşturduğu köpük ile giysilerin üzerinde deterjan artığı bırakmıyor, kolayca durulama yapıyor. Samsung Eco Bubble’ın bu özelliği sayesinde kıyafetlerinizi tekrar durulamak zorunda kalmayarak ömürlerini uzatırken cildinizi de detarjanın zararlı etkilerinden koruyorsunuz. Ayrıca fazladan su ve enerji tüketimi de yapmamış oluyorsunuz.
    --------

Forumdaki çoğu kişi Eco bubble'lı detarjanı olabildiginden fazla köpürterek çok aşırı köpük yaparak çalıştıgını zannediyor.Ama öyle değil.Detarjanı ayrı bir havuzda hava ile köpürtük Direk çamaşır kazanının içine gönderiyor.

Böylelikle Şu tablo ortaya çıkıyor : (Diğer makinaların çok uzun zamanda yaptıgı işi anında yapmış oluyor.Ve deterjan daha etkili nufüs ediyor..

Buda detaylı Videosu:

Bubble motor makinaların sağ alt kısmında bulunuyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lewel123 -- 30 Mart 2012; 22:35:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

ECO BUBBLE?
    Deterjanın tamamen ve etkin bir şekilde çözülmesi için özel bir jeneratör kullanan Samsung Eco Bubble çamaşır makinesi, yıkama işlemine başlarken deterjanı hava ve su ile birlikte bu jeneratörün içinde köpürterek çamaşırlara normal deterjanlı sudan 40 kat daha hızlı ve derinlemesine nüfuz ediyor. Bunun yanı sıra, oluşturduğu köpük ile giysilerin üzerinde deterjan artığı bırakmıyor, kolayca durulama yapıyor. Samsung Eco Bubble’ın bu özelliği sayesinde kıyafetlerinizi tekrar durulamak zorunda kalmayarak ömürlerini uzatırken cildinizi de detarjanın zararlı etkilerinden koruyorsunuz. Ayrıca fazladan su ve enerji tüketimi de yapmamış oluyorsunuz.
    --------

Forumdaki çoğu kişi Eco bubble'lı detarjanı olabildiginden fazla köpürterek çok aşırı köpük yaparak çalıştıgını zannediyor.Ama öyle değil.Detarjanı ayrı bir havuzda hava ile köpürtük Direk çamaşır kazanının içine gönderiyor.

Böylelikle Şu tablo ortaya çıkıyor : (Diğer makinaların çok uzun zamanda yaptıgı işi anında yapmış oluyor.Ve deterjan daha etkili nufüs ediyor..

Buda detaylı Videosu:

Bubble motor makinaların sağ alt kısmında bulunuyor..

Buda benim Makine(WF1124XAC) kendim açıp bakmak istedim sisteme

İNCELEME İÇİN TEŞEKKÜRLER AMA İNŞALLAH MAKİNE GARANTİDEN ÇIKMAZ :) KAYIŞ VARMI MOTORU KASNAKSIZMI??
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

İNCELEME İÇİN TEŞEKKÜRLER AMA İNŞALLAH MAKİNE GARANTİDEN ÇIKMAZ :) KAYIŞ VARMI MOTORU KASNAKSIZMI??

Motoru DIGITAL İNVERTER MOTOR kayışlı sistem ama Fırçasız Sürtünmesiz 0 ses

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lewel123 -- 30 Mart 2012; 22:36:25 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Motoru DIGITAL İNVERTER MOTOR kayışlı sistem ama Fırçasız Sürtünmesiz 0 ses
     Eco Bubble nedir? (Bilmeyenler içeri)(Resimli),

SİZ RESMEN YENİ MAKİNEYİ SÖKMÜŞSÜNÜZ.SERVİS ANLAMAZ İNŞALLAH.:) RULMANI BAYAĞI BÜYÜK GELDİ.
  • Yok be o kadarda sökmedim sadece Arkada gördügün pencereyi açtım baktım Hayatta anlayamaz

Ama bazı markalar Forumuda takip ediyo ordan belki problem olabilir dedigin gibi

Kasnak gördügüm diğer makinelere göre banada büyük geldi
  • acaba siemensde mi aynı özellik var.motoru samsung da oldugu gibi alta bir yere koymuşlar.fırçasız diyorduk kasnak yok diyoruz ama hepsinde çıkıyor.
  • Merhabalar, bu makineyi yeni aldık ama bir sorun olduğunu düşünüyorum ne kadar deterjan koyarsam yinede kopurmuyor, sanki deterjansiz sırf suyla yikiyorsunuz. Bilgisi olan var mı yoksa servisleri mi görüşelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yeni bir bilgi edindim.Eco bubble özelligini 60 derece ve üstündeki sıcaklıklarda lütfen kapatınız.o sıcaklıklarda fazla etkisi olmadıgı gibi güzel yakamıyormuş..

Ersoy bey :Makina belli aralıklarla köpük yapıyor aslında köpük yapmıyor sadece ayrı jenenatör vasıtası ile detarjanı ayrı depoda köpürtüp kazana yolluyor.Makina çalışırken izlerseniz nasıl köpük yükledigini görürsünüz.Veya benim koydugum videolarada bakabilirsiniz.Youtube'yeWF1124xac yazıp bulabilirisniz.
  • Cevap için teşekkür ederim, ama dedigim gibi çamaşır yikanirken deterjandan eser yok. Sanki sadece su ile yıkıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar yeni bir bilgi edindim.Eco bubble özelligini 60 derece ve üstündeki sıcaklıklarda lütfen kapatınız.o sıcaklıklarda fazla etkisi olmadıgı gibi güzel yakamıyormuş..

Ersoy bey :Makina belli aralıklarla köpük yapıyor aslında köpük yapmıyor sadece ayrı jenenatör vasıtası ile detarjanı ayrı depoda köpürtüp kazana yolluyor.Makina çalışırken izlerseniz nasıl köpük yükledigini görürsünüz.Veya benim koydugum videolarada bakabilirsiniz.Youtube'yeWF1124xac yazıp bulabilirisniz.

kaynak ?
  • Eco bubble'nin abartıldığını düşünüyorum su jeti olan herhangi bir makinada köpük yapabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mandinga.

kardeş bunlar reklam satış amaçlı eger makne gusel yıkıyosa salla bubleyi falan 20 yıllık 2100 bembeyaz yıkıyosa vede taş gibi ise şimdikileri düşünmeye başlaması lazım.

insanları her sene makine değiştirmeye meyleden hareket bunlar.

kimi telefon değiştirir kimi çamaşır maknesi, sagşam yap süper yıkasın yeter, her sene bir özellik ekleyip çıkarark mal satma çabası nedir anlamirem.

çağımızın asıl sorunu küresel ısınma!!!

Ve buna bağlı olarak firmalar enerji ve su tasarrufu için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar...Eco bubble ise adı üstünde ''ekolojik köpük'' yani enerji tasarrufu adına geliştirilmiş bir teknoloji bende sırf bu yüzden bu makineyi aldım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mandinga.

kardeş bunlar reklam satış amaçlı eger makne gusel yıkıyosa salla bubleyi falan 20 yıllık 2100 bembeyaz yıkıyosa vede taş gibi ise şimdikileri düşünmeye başlaması lazım.

insanları her sene makine değiştirmeye meyleden hareket bunlar.

kimi telefon değiştirir kimi çamaşır maknesi, sagşam yap süper yıkasın yeter, her sene bir özellik ekleyip çıkarark mal satma çabası nedir anlamirem.

çağımızın asıl sorunu küresel ısınma!!!

Ve buna bağlı olarak firmalar enerji ve su tasarrufu için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar...Eco bubble ise adı üstünde ''ekolojik köpük'' yani enerji tasarrufu adına geliştirilmiş bir teknoloji bende sırf bu yüzden bu makineyi aldım.

Evet şimdiki makinaların hepsi az suyla yıkıyor amac az suyla uzun programlarda aynı sonucu elde etmekmis. Sudan kesip elektirige yüklüyorlar. Öncelik sunu söylemek istiyorum samsung'a bir düşmanlığım yok bişeyinde gercekten çok merak ediyorum bu makina yikama sırasında bu kadar köpük yaptığına göre durulama sırasında epey bı su harcaması gerekmez mı? Sonucda bu kadar köpük icin tam durulamanin icin söylüyorum çamaşırların vernelle birlikte en az 4 durulama yapması gerekir diye düşünüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buda Swerea nın yaptıgı testlerde çıkan sonuçlar:

http://www.elkedjan.se/upload/Hemsida/20110621%20Samsung%20bubble%20Swerea%20wrap%20up.pdf

normal bir makinedeki pamuklu 40derece yıkamayla eco buble yıkama arasındaki fark ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: er-soy

Merhabalar, bu makineyi yeni aldık ama bir sorun olduğunu düşünüyorum ne kadar deterjan koyarsam yinede kopurmuyor, sanki deterjansiz sırf suyla yikiyorsunuz. Bilgisi olan var mı yoksa servisleri mi görüşelim.

Bende aynı sorunu yaşıyorum. Detarjanı detarjan gözüne koyduğumda köpük olmuyor fazla, detarjanı direk kazana attığımda köpük daha fazla oluyor ve çamaşırlar daha temiz oluyor. Servisi aradım anlattım sorunu, "gelip bakarız ama makinada sorun yoksa servis ücreti alırız" dediler. Ben de şimdilik detarjanı direk kazanın içine atıyorum daha fazla köpük ve daha temiz çamaşır oluyor.
  • Merhabalar. Bu konuyu yeni makina almayı düşündüğümden ve ayrıca özellik olarak daha önceden aklıma geldiği için ilginç buluyorum.
    Eğer; Köpürtme doğru dürüst çalışıp kazan ve çamaşır içine hızla difüze oluyorsa adamlar istediklerini başarmış demeklerdir inovasyon anlamında. Bunun en büyük örneği bence lewel123 ün verdiği test raporu eğer swerea yı otorite kabul edeceksek ki öyle olması lazım adamlar zaten en büyük endikasyonu vermişler. Eşit yıkama performansını bu makina %40 ile % 80 düzeyinde daha az enerji sarfederek gerçekleştiriyor. Buda bu köpük sisteminin konvansiyonel makinaya göre eco(enerji tasarruflu) çalıştığının kanıtı.
    Eğer ortalama haftada 5-6 kere makinanız çalışıyorsa 120 KW ı bulan toplam aylık tüketiminizin 70 ila 24 KW lara düşeceğini belirtmekteki bu çok iyi bir sonuç.
    Dezavantajları direkt sürücülü olmaması ve samsungun bazı şikayetlerini barındırıyormu onu kullananlardan alalım geri bildirim olarak.
    Not: Köpüğü alıp kazana koyma durumunu tam anlyamadım. Fiilen köpük jenaratörünün neresinden köpüğü alıp hangi aşamada kapağı açıp kazana koyuyorsunuz?
  • Konuyu hortlatıyorum ama Eco Bubble 'daki yakaladığım gözden kaçan bir yazılım hatasını yazayım. Bu özelliğin olduğu WF1802WPC modeli makinemiz var. Eco Bubble aktifken ana yıkama sırasında köpürtmek için belirli bir süre tamburu yüksek devirlere çıkarıyor (sıkma ile yıkama arası bir hızda döndürüyor) İşte bu durumda dengesiz yük algılama çalışmıyor ve çok dengesiz yükte makine gezinmeye başlıyor. Önceleri ana yıkama sırasında içinde su da varken makine nasıl olur da gezinir diye çok şaşırmıştım (makineyi ana yıkama sırasında eşim gezinirken durdurmuş bana gösterdiydi) ama sebebini bulamamıştım, akşam tekrar yapınca bu sefer yakaladım ve olayı anladım. Makinenin ayakları dengeli ve ayarlı onda bir problem yok. Samsung ile konuşacağım belki yeni yazılım vs. çıkmıştır belki yükleyebilirler bilmiyorum.

Yıkama sırasında evde olmayacaksanız makinede nevresim, havlu, bornoz gibi dengesiz durum oluşturabilecek çamaşırları yıkıyorsanız Eco Bubble modunu kapalı tutun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MelihTR -- 26 Ağustos 2013; 9:03:33 >
  • Ah Samsung ah
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.