- x
Ek Puan Kalktı!!!
92 Cevap14051 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

10 Mesaj
30 Mart 2012; 2:12:37 

TBMM de görüşülen yasa tasarısında meslek liselilere kendi alanlarında verilen ek puan kaldırıldı.Bu sene sınava girenlere ek puan verilecek.

Yönetim Bilişim Sistemleri

66 Mesaj
30 Mart 2012; 2:16:06 

kaynak ?

10 Mesaj
30 Mart 2012; 2:18:13 

Trt haber dedi son olarak yasadan ek puanı çıkarmışlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

9204 Mesaj
30 Mart 2012; 2:28:54 

ntvspor alt yazı geçti

COMINGSOON
Lenovo Y580 • Samsung Galaxy S3 • Carraro Sportive 224
Steam : -b0Ni

22 Mesaj
30 Mart 2012; 8:18:08 

İyi olmuş. Eşitlik eşitlik diye yırtınıyolardı. Alsınlar eşitlik.

52 Mesaj
30 Mart 2012; 8:38:51 

Şimdi sınava giren herkese mi ekpuan verilecek? Yoksa meslek liselerinin ki Mi kalktı?

BAU - EEE - Sophomore

947 Mesaj
30 Mart 2012; 9:21:42 

Tam eşit olduk işte.Hatta ve hatta hiç görmediğimiz lys konularını 2 ayda bitirecek kapasiteye sahibiz.Diğer liselere ek puan verilsin biz zekiyiz yani.

Yalınayaklar koleji ' Önce seni inkar ederler, sonra sana gülerler, sonra seninle savaşırlar, sonunda sen kazanırsın.[br]-Asla geçmişinle yaşama, ama daima geçmişinden ders al-

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri / Kafkas Üniversitesi('14)

10 Mesaj
30 Mart 2012; 9:40:21 

quote:

Orijinalden alıntı: enjack

Şimdi sınava giren herkese mi ekpuan verilecek? Yoksa meslek liselerinin ki Mi kalktı?

Meslek Liselerinin kendi alanlarıyla ilgili aldığı yaklaşık 25 ve 100 arası ek puan kaldırıldı.Bunun nedeni kendi alanını tercih ederken AOP 0,21 ile çarpılıyodu şimdi herkesin 0,12 ile çarpılacak.Dün bu madde yani meslek liselilerine verilen ek puan maddesi yasadan çıkarıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmedfakih -- 30 Mart 2012; 9:41:10 >

4803 Mesaj
30 Mart 2012; 10:06:25 

quote:

Orijinalden alıntı: tabula-rasa

+1

Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
iPhone 4 ve Nikon D7000 kullanıcısı.. :)

Fotoğraflarım: http://500px.com/ergunemr

805 Mesaj
30 Mart 2012; 10:06:31 

öğretmen liselerininde de kalktı mı

134 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
meSutPiskin
30 Mart 2012; 10:11:02 

ya yakacaksın bu ösym binasınıda yök binasınıda hatta içindekilerle beraber sınav derdi filan kalmayacak

10 Mesaj
30 Mart 2012; 10:21:17 

ben şunu anlamıyorum bazı düz liseli arkadaşlarımız (bazı diyorum) sanki meslek liselerine karşı gizli bir nefret besliyor.

92 Mesaj
30 Mart 2012; 10:28:33 

hiç bi haber sitesinde yazmıyo sanki?

6135 Mesaj
30 Mart 2012; 10:31:20 

Hiç bir sitede yazmıyor

2 Mesaj
30 Mart 2012; 10:35:31 

6135 Mesaj
30 Mart 2012; 10:40:20 

İşte bu kötü oldu benim için bu yasa ne zaman yürürlüğe girecek seneye olucak mı bu sistem ?,

Ayrıca yok herkes eşit oldu falan diyorsunuz biz boşuna mı 4 sene meslek dersleri gördük kendi bölümümüzün devamı olan bölümlerden ek puan verilmesi gayet normal o zaman her yeri anadolu lisesi yapıcaksın meslek lisesini kaldırıcaksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan* -- 30 Mart 2012; 11:10:17 >

1 Mesaj
30 Mart 2012; 11:17:54 

quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

ntvspor alt yazı geçti

563 Mesaj
30 Mart 2012; 11:22:51 

Bu sene verilecekmi ek puanlar ?

psn: slymndgn

563 Mesaj
30 Mart 2012; 11:27:01 

Arkadaşlar ÖSYM de öyle bi duyuru yok , ÖSYM de yayınlanmadan inanmayın böyle şeylere.

psn: slymndgn

276 Mesaj
30 Mart 2012; 11:32:23 

meslek lisesindeki adam da o zaman artık normal lise gibi eğitim görecektir. Bence daha yararlı olur. Çünkü tanıdığım arkadaşlar var hepsini eşek gibi çalıştırıyorlar makinada vs..

^^

10 Mesaj
30 Mart 2012; 11:32:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Furkan*

İşte bu kötü oldu benim için bu yasa ne zaman yürürlüğe girecek seneye olucak mı bu sistem ?,

Ayrıca yok herkes eşit oldu falan diyorsunuz biz boşuna mı 4 sene meslek dersleri gördük kendi bölümümüzün devamı olan bölümlerden ek puan verilmesi gayet normal o zaman her yeri anadolu lisesi yapıcaksın meslek lisesini kaldırıcaksın

+1 Haberde muhabir şöyle demişti "bu durum şu anki öğrencileri etkilemiyecek." Yani 2012 ygs de ek puan var seneye olur mu bilmem

6135 Mesaj
30 Mart 2012; 11:35:55 

quote:

Orijinalden alıntı: slymndgn

Arkadaşlar ÖSYM de öyle bi duyuru yok , ÖSYM de yayınlanmadan inanmayın böyle şeylere.

Haber yalan değil şu an mecliste olan şeyler yasa geçince , ÖSYM mecbur uygulayacak

Güya yeni tasarıya göre mesleki eğitimin önemi arttırılıcaktı böyle bir şey olursa daha kötü olur durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan* -- 30 Mart 2012; 11:38:34 >

27 Mesaj
30 Mart 2012; 11:44:38 

Bu ülkeden soğudum artık ya okumak istemiyorum lanet olsun

Yükselsin milletim,Yaşasın devlet :)

19 Mesaj
30 Mart 2012; 11:50:16 

quote:

Orijinalden alıntı: bilbar

öğretmen liselerininde de kalktı mı

yok artık ört lisenin ki niye kalksın :D

372 Mesaj
30 Mart 2012; 12:01:09 

Bu sene geçerli mi değilmi önemli olan o

722 Mesaj
30 Mart 2012; 12:07:13 

Eşitlik diyolarsa Öğretmen Liselilerinde ek puanı kalksın okadar kişinin önünü kapatıyorlar sene basından beri öğretmenlik sececeklerin hakkını savunuyorum diye yemediğim laf kalmadı ama HAKSIZLIK bu ve adamlar gecen sene 30 ek puanı bu senede alırlarsa !!!!!! ooooo gecen sene adam 30 la 3 k geçiyorsa şimdi 6 k rahat gececek hani eşitlik ?

// Psikoloji // 2012 //

722 Mesaj
30 Mart 2012; 12:14:16 

Not bu arada ben anadolu lisesindenim...

// Psikoloji // 2012 //

10 Mesaj
30 Mart 2012; 12:24:30 

tam bir ironi meslek liselilerden ek puanı alıyorsun adam bilgisayar okuyor kültür dersi görmüyor sen git buna geometri soruyorsun ve bu yarışa adil diyorsun.Ya bu meslek liselerine kapatıcaksın ya da mesleğini devam ettirmek isteyen adama kolaylık sağlıyacaksın.Herkes diyor meslek lisesini seçmeselermiş ama unutmayalım kişi tercihini değiştirebilir.

256 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
lisnotjustice
30 Mart 2012; 12:48:04 

meslek liselerini belasını buldu lanet olsun bu sisteme

670 Mesaj
30 Mart 2012; 12:52:42 

quote:

Orijinalden alıntı: tabula-rasa

+1

26 Mesaj
30 Mart 2012; 13:01:38 

Kat sayı kaldığında eşitlik işte budur diyorlardı şimdi ise haksızlık diye yırtınıyorlar :D Ohhh iyi oldu...

2317 Mesaj
30 Mart 2012; 13:08:02 

ek puan mesleki egitim alacaklara tesvik amacliydi artik ahcisi ebesi ameleside universite mezunu olcak sizce iyimi oldu

MyAnimeList - Lazeran

10517 Mesaj
30 Mart 2012; 13:14:38 

quote:

Orijinalden alıntı: pandorinaexl

yok artık ört lisenin ki niye kalksın :D

Kalkmalı. Adı ne öğretmen lisesi. Adam öğretmen olmak için giriyor olmalı oraya.

Anadolu Lisesi mezunu öğretmen olurken AÖL'ne ek puan geliyor havadan. AÖL mezunu mühendis, avukat olacakken hiç sıkıntı yok ama.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

10 Mesaj
30 Mart 2012; 13:58:09 

quote:

Orijinalden alıntı: gezginburada

Kat sayı kaldığında eşitlik işte budur diyorlardı şimdi ise haksızlık diye yırtınıyorlar :D Ohhh iyi oldu...

Ben bu zihniyeti anlamıyorum ":D Ohhh iyi oldu..."

Tamam sen ek puanı al bi şey demiyorumda ideolojik nedenlerle niye MTOKları kapatıyosun.Yani sen meslek liseliye diyorsun ki sen amelesin amele kal.

55 Mesaj
30 Mart 2012; 14:14:48 

öyle bir şey yok inanmayın arkadaşlar.

10 Mesaj
30 Mart 2012; 14:32:36 

quote:

Orijinalden alıntı: süpernova26

öyle bir şey yok inanmayın arkadaşlar.

resmi olarak yok ama "4+4+4" olarak bildiğimiz ve dün geçen yasa tasarısının son maddesinde "Meslek Lisesi Öğrencilerine şu kadar filan filan puan verilir" bir ibare vardı.Onu son dakikada yasa tasarısından çıkardılar.Resmi gazetede yayınlandığında osym ve yökde mevzuatına ekleyecek.Yasa tasarısında diğer maddeler kamuoyunun ilgisini daha çok çekiyor.O yüzden bu konu geride kaldı.

Edit:
Teklifin, 14. maddesi üzerinde AK Parti Grup Başkanvekilleri tarafından verilen önergeyle değişiklik yapıldı. Maddedeki, ''Bir mesleğe yönelik program uygulayan ortaöğretim kurumlarının mezunlarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen aynı meslek dalında yer alan yükseköğretim programlarına yerleşmelerinde, (b) bendindeki puana ek olarak, yerleştirme puanına ek olarak ortaöğretim başarı puanının yüzde 4'ü yerleştirme puanına eklenir'' şeklindeki düzenleme tekliften çıkarıldı. Böylece, meslek lisesi kökenli adaylara kendi alanlarına ilişkin tercih yapmaları durumunda eklenen ''artı puan'' uygulamasına son verildi.

Önergenin gerekçesinde, ''Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla'' değişikliğe gidildiği ifade edildi.

Kaynak:http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1266175&title=meslek-liselere-ek-puan-getiren-duzenleme-tekliften-cikarildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmedfakih -- 30 Mart 2012; 14:39:26 >

19 Mesaj
30 Mart 2012; 15:06:33 

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Kalkmalı. Adı ne öğretmen lisesi. Adam öğretmen olmak için giriyor olmalı oraya.

Anadolu Lisesi mezunu öğretmen olurken AÖL'ne ek puan geliyor havadan. AÖL mezunu mühendis, avukat olacakken hiç sıkıntı yok ama.

mustafa koyuncu aöl. ama ben ögretmenlik istemiyorum yani hedeef daha yüksek sadece ögretmenligi garantilemek için...

10517 Mesaj
30 Mart 2012; 15:16:26 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmedfakih

Tamam sen ek puanı al bi şey demiyorumda ideolojik nedenlerle niye MTOKları kapatıyosun.Yani sen meslek liseliye diyorsun ki sen amelesin amele kal.

MTOK ne ya?

Mühendisliğin içine mi edeceksiniz?

Ara eleman diye bir şey olmasın mı?

Adam sınavda doğru dürüst matematik falan yapamamış, gitmiş bir de mühendislik okuyor. Ondan sonra ortalık niteliksiz mühendis kaynıyor.

Meslek liselerine amele sıfatını siz layık buluyorsunuz.

Aslında amele değiller tabi ki, ama mühendis de olmamalılar. Ara eleman çok önemli ve ülkemizde eksiklik var bu konuda. Bunun nedeni de meslek liselerine gidenlerin çoğunun mecburiyettten gidiyor olmasıdır.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

878 Mesaj
30 Mart 2012; 15:17:56 

quote:

Kardeşim eğer sen birinin lisede hiçbir LYS dersi görmeden seni geççeğine inanıyorsan varsın geçsin zaten seni. Adam zaten biyoloji matematik falan bilmiyor. Ne ara hangi temelle çalışcak? Eğer zaten kazandıysa hepinizden çok çalışmış ve gercekten zeki bir insandır.

Madem eşitlik olcak O zaman meslek liselerinede göstercekler o konuları. Yani meslek lisesi denen birşey olmıycak.

Adam 10. sınıftan 12 ye kadar bölümüyle ilgili bir sürü şey görüyor. Adamın kendi bölüme ek puan alması neden senin zoruna gidiyor ? Hem o meslek derslerini alcak hem fizik kimya biyoloji matematik2 görmiycek? Görüğü meslek dersleri hiçe sayılcak ve OKULDA görmediği derslerden sınav olcak öyle mi ?

10 Mesaj
30 Mart 2012; 15:35:13 

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

MTOK ne ya?

Mühendisliğin içine mi edeceksiniz?

Ara eleman diye bir şey olmasın mı?

Adam sınavda doğru dürüst matematik falan yapamamış, gitmiş bir de mühendislik okuyor. Ondan sonra ortalık niteliksiz mühendis kaynıyor.

Meslek liselerine amele sıfatını siz layık buluyorsunuz.

Aslında amele değiller tabi ki, ama mühendis de olmamalılar. Ara eleman çok önemli ve ülkemizde eksiklik var bu konuda. Bunun nedeni de meslek liselerine gidenlerin çoğunun mecburiyettten gidiyor olmasıdır.

O zaman bütün meslek liseliler ara eleman olsun.MTOK lara kolay giremiyosun YGS ile ekpuanlı eleman alıyo her yerde MTOK yok.Ve ilk başta bir sınava giriyorsun Matematik Bilimlerini bildiğine dair bu sınavı geçemezsen 4 + 1 (Matematik Hazırlık) okuyosun.Bence meslek liselerinde işini seven elemanlara devlet yardımcı olmalı ve onların kendini geliştirmesine izin veriyor.Zannetmeyin ki meslek lisesinde herkes okuldan çıkınca o işi yapmak istiyor.Çünkü sistem onu kalifiye eleman olarak üstünü çiziyor.Sonuç : meslek liselerinde işini seven elemanlara devlet yardımcı olmalı ve onların kendini geliştirmesine izin vermeli.

805 Mesaj
30 Mart 2012; 15:36:35 

quote:

Orijinalden alıntı: 24

Kardeşim eğer sen birinin lisede hiçbir LYS dersi görmeden seni geççeğine inanıyorsan varsın geçsin zaten seni. Adam zaten biyoloji matematik falan bilmiyor. Ne ara hangi temelle çalışcak? Eğer zaten kazandıysa hepinizden çok çalışmış ve gercekten zeki bir insandır.

Madem eşitlik olcak O zaman meslek liselerinede göstercekler o konuları. Yani meslek lisesi denen birşey olmıycak.

Adam 10. sınıftan 12 ye kadar bölümüyle ilgili bir sürü şey görüyor. Adamın kendi bölüme ek puan alması neden senin zoruna gidiyor ? Hem o meslek derslerini alcak hem fizik kimya biyoloji matematik2 görmiycek? Görüğü meslek dersleri hiçe sayılcak ve OKULDA görmediği derslerden sınav olcak öyle mi ?

işte aslında bölümle alakalı seçerse ek puan verilmeli alakasız seçerse puanı kırılmalı

meslek lisesindede imamhatiptede öğretmen lisesinde de

878 Mesaj
30 Mart 2012; 15:37:44 

quote:

işte aslında bölümle alakalı seçerse ek puan verilmeli alakasız seçerse puanı kırılmalı

Şimdiye kadar öyle değilmiydi zaten ?

10 Mesaj
30 Mart 2012; 15:58:36 

bence bizim bu kadar konuşmamızın sebepi tek bir sorunda bitiyor.Üniversite yetersizliği ve gereksiz bölümler.Üniversite niye yetersiz aşırı çoğalıyoruz.Türkiye dünyanın en hızlı nüfus artışına sahip ülke.Bu sene sınava giren kişi sayısı 2 milyona yakın.Bence bu temel sorun çözülmeli.

401 Mesaj
30 Mart 2012; 17:00:49 

Kalksın sorun değil bende meslek lisesi mezunuyum ama bölümümü hiç sevmiyordum,keşke düz liseye gitseyim diye 4 yıl boyunca söylendim.

Ama şunuda söylerim meslek liselerinde eğitim 0.
Eğitim o kadar rezil boyuttadırki inanılmazdır.
Eğitim seviyesini düzeltsinler önce bıraksınlar meslek lisesi memleket meselesi ayaklarını.

Son olarakta Öğretmen Liselerinin ek puanları kalkarsa bütün atlar=öğrenciler aynı yerden start alacak.Umarım öğretmen liselerine verilen ek puanda kalkar.

26 Mesaj
30 Mart 2012; 18:01:39 

quote:

Niye fazla veriyorlar? Ben eşit ağırlığım elin sayısalı veya meslek lisesindeki benim bölümümden tercih ederken benle eşit başlıyor ama ben edeceksem ondan düşük yapıyorum.. geçeceksiniz bu işleri o ki kat sayı kalktı buda kalkmalı..

805 Mesaj
30 Mart 2012; 18:03:40 

quote:

Orijinalden alıntı: 24

Şimdiye kadar öyle değilmiydi zaten ?

öğretmen liselerinde öğretmen ek puan veriliyordu ama başka bölüm seçince puan kırılmıyordu

meslek lisesinde bilgisayar bölümünde okuyan bilgisayar mühendisliği seçerken ek puan verilmiyordu hatta kırılıyordu yanlış bilmiyorsam

545 Mesaj
30 Mart 2012; 19:04:30 

quote:

Orijinalden alıntı: cwr

+1

+2

Think fast, Ride faster

39 Mesaj
30 Mart 2012; 19:14:01 

Ne eşitliği yahu =?

Anadolu Öğretmen de okuyanlar her yıl 3-4 ders eğitim dersi görüyorlar + 11.sınıfta staj yapıyorlar , bu adamların hakkı ne olacak ?

27 Mesaj
30 Mart 2012; 19:29:41 

Meslek lisesi son sınıfta okuyan bir öğrenciyim kendi mesleğimi yapmıcam polislik yapıcam

Yükselsin milletim,Yaşasın devlet :)

36 Mesaj
30 Mart 2012; 19:38:16 

quote:

Orijinalden alıntı: ornitin

Ne eşitliği yahu =?

Anadolu Öğretmen de okuyanlar her yıl 3-4 ders eğitim dersi görüyorlar + 11.sınıfta staj yapıyorlar , bu adamların hakkı ne olacak ?

meslek liseleride staj görüyor onlar nolucak ?

36 Mesaj
30 Mart 2012; 19:42:55 

bende 11.sınıfım anadolu meslek lisesiyim bilgisayar okuyorum. bende bölümümü okumucam ve ben sabahtan 4 e kadar okuldayım ordan direk dershanye gidiyorum evde 8 de oluyorum yinede pes etmiyorum mühendislik seçicem bende. (MTOK tan değill !) kültür derslerini çoğaltmalrı gerekiyor o zaman biz sadece mat2 görüyoruz fizik geo kimya 0 bende. herşeye baştan başlıcam. ya öğretmen liselerindede kesicekler yada hiç dokunmucaklar ! biz burda boşuna çırpınmıyoruuuz.

10 Mesaj
30 Mart 2012; 20:58:33 

quote:

Niye fazla veriyorlar? Ben eşit ağırlığım elin sayısalı veya meslek lisesindeki benim bölümümden tercih ederken benle eşit başlıyor ama ben edeceksem ondan düşük yapıyorum.. geçeceksiniz bu işleri o ki kat sayı kalktı buda kalkmalı..

Size hikayeyi bir daha anlatayım;

Ben meslek liseliyim 9.Sınıf Hariç meslek dersleri görüyorum.Haftada 3 gün mesleki ders görüyorum.Son sene stajım var.Ben bilgisayar işini meslek liseli olduğum için 3 yıldır yapıyorum ve severek yapıyorum üniversitede bilgisayar ile ilgili lisans programı görmek istiyorum devlet olarak sen diyorsun ki Sen ara elemansın ara eleman olarak kalıcaksın.Katsayının kaldırılmasının tek faydası imam hatiplileredir.

15 Mesaj
30 Mart 2012; 23:17:45 

Bu sene için geçerliyse benim gibi tüm meslek liselilere geçmiş olsun,sen adama kültür dersi verme,üstüne üstlük haftada 3 gün staja gönder sonra ek puanını elinden al.Resmen 'kardeşim ben sana 2 yıllık myo'u reva gördüm,paşa paşa gideceksin' demek oluyor bu.

Bi de bu düz liseli arkadaşların baya bi hoşuna gitmiş,onlara diyecek lafım yok zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thejeweler -- 30 Mart 2012; 23:23:17 >

886 Mesaj
30 Mart 2012; 23:35:28 

quote:

MTOK'lar kapatılıyor mu yani.

10 Mesaj
30 Mart 2012; 23:59:48 

quote:

Orijinalden alıntı: !! €MR€ !!

MTOK'lar kapatılıyor mu yani.

Danıştayin kararıyla kapatıldı

295 Mesaj
31 Mart 2012; 0:21:01 

quote:

Orijinalden alıntı: thejeweler

Bu sene için geçerliyse benim gibi tüm meslek liselilere geçmiş olsun,sen adama kültür dersi verme,üstüne üstlük haftada 3 gün staja gönder sonra ek puanını elinden al.Resmen 'kardeşim ben sana 2 yıllık myo'u reva gördüm,paşa paşa gideceksin' demek oluyor bu.

Bi de bu düz liseli arkadaşların baya bi hoşuna gitmiş,onlara diyecek lafım yok zaten.

Seneye 'sınavsız geçişi' de kaldırırlar zaten. Meslek liseleri oldu sana amale lisesi.

886 Mesaj
31 Mart 2012; 0:21:25 

quote:

Danıştayin kararıyla kapatıldı

Meclisten geçmedi mi hocam danıştay nasıl kaldırdı?