- x
sinema ve televizyon bölümü ygs kaç oluyor?
26 Cevap4417 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1406 Mesaj
30 Mart 2012; 2:05:17 

ygs3,ygs4.. bunlardan hangisi oluyor ve matematik çozmeye gerek varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyitonbaşi -- 30 Mart 2012; 2:26:52 >

343 Mesaj
30 Mart 2012; 2:14:09 

ygs 3 ve sadece ygs ile almıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uçarakayakafaatanadam -- 30 Mart 2012; 2:15:35 >

1406 Mesaj
30 Mart 2012; 2:24:14 

Lys de greklimi?
ygs'den okul puaniyla birlikte 300 alsak 4yillik yerlesebilirmiyiz?

tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

343 Mesaj
30 Mart 2012; 2:41:53 

quote:

Orijinalden alıntı: seyitonbaşi

Lys de greklimi?
ygs'den okul puaniyla birlikte 300 alsak 4yillik yerlesebilirmiyiz?

tesekkurler.

malesef asıl lys önemli bide devlet en az 370 ile alıyor o bölümde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uçarakayakafaatanadam -- 30 Mart 2012; 2:43:04 >

1406 Mesaj
30 Mart 2012; 3:01:27 

Hocam ist. Unuversiteleri neden bukadar dusuk? biraz bakindim 260 puanla alan var .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyitonbaşi -- 30 Mart 2012; 3:03:59 >

2340 Mesaj
30 Mart 2012; 7:06:55 

quote:

Hocam ist. Unuversiteleri neden bukadar dusuk? biraz bakindim 260 puanla alan var .

YGS-3 ve LYS puanlariyla almakla beraber, bahsettiginiz universiteler 2 yillik yuksekogretim olsa gerek. Istanbul'da sanmiyorum ki 270 puan olsun. Eskisehir Anadolu Universitesi Sinema-Televizyon okuyorum, 2009 girisliyim, 420 ile girmistim ustad.

4198 Mesaj
30 Mart 2012; 10:47:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Devrim

YGS-3 ve LYS puanlariyla almakla beraber, bahsettiginiz universiteler 2 yillik yuksekogretim olsa gerek. Istanbul'da sanmiyorum ki 270 puan olsun. Eskisehir Anadolu Universitesi Sinema-Televizyon okuyorum, 2009 girisliyim, 420 ile girmistim ustad.

Peki iş imkanları gibi konular hakkında ne söyleyebilirsin?Her yerde çevren olmazsa bitersin deniliyor sen buna katılıyor musun yoksa bu dedikodu git gide şehir efsanesine mi döndü?

3978 Mesaj
30 Mart 2012; 11:09:22 

quote:

Aynen böyledir YGS ile almaz. YGS ile sosyal bölüm yok gibi zaten. Puan olarak da 270 burssuz özellerdir.

2340 Mesaj
30 Mart 2012; 17:16:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Dönüşüm

Peki iş imkanları gibi konular hakkında ne söyleyebilirsin?Her yerde çevren olmazsa bitersin deniliyor sen buna katılıyor musun yoksa bu dedikodu git gide şehir efsanesine mi döndü?

Selamlar, gec cevap veriyorum ama kusuruma bakmayin. Soyle aciklayayim, cevren olmazsa bitersin demeyelim ama, cevrenin az da olsa gerektigini, cevre yoksa da okulda bi sekilde hocalarin gozune girip, is konusunda da staji iyi yerlerde yapmaya calisip, staj esnasinda oradakilere 'ayiya dayi' yontemini uygulamaniz gerekmekte. Ben stajimi TV8'de yaptim mesela; gayet eglenceli ve zevkliydi. Calistim ettim, gayret ettim. Zaten otomatikman sevdiler. Okul sonrasi calismak icin, Radyo Baskent, Kanal B, TV8 teklifte bulundu. Hani teklif derken, gelirsin yetisirsin burada iyicene diye.

Is olanagi kisitli diyebiliriz, evet. Ama cevren yoksa bitersin diyemeyiz. Biraz da kisinin giriskenligine, sosyalligine bagli.

Ha, bolumden memnun kalirsin, o ayri. Beklerim, bir odamiz bos evde.

4198 Mesaj
30 Mart 2012; 17:23:06 

quote:

Selamlar, gec cevap veriyorum ama kusuruma bakmayin. Soyle aciklayayim, cevren olmazsa bitersin demeyelim ama, cevrenin az da olsa gerektigini, cevre yoksa da okulda bi sekilde hocalarin gozune girip, is konusunda da staji iyi yerlerde yapmaya calisip, staj esnasinda oradakilere 'ayiya dayi' yontemini uygulamaniz gerekmekte. Ben stajimi TV8'de yaptim mesela; gayet eglenceli ve zevkliydi. Calistim ettim, gayret ettim. Zaten otomatikman sevdiler. Okul sonrasi calismak icin, Radyo Baskent, Kanal B, TV8 teklifte bulundu. Hani teklif derken, gelirsin yetisirsin burada iyicene diye.

Is olanagi kisitli diyebiliriz, evet. Ama cevren yoksa bitersin diyemeyiz. Biraz da kisinin giriskenligine, sosyalligine bagli.

Ha, bolumden memnun kalirsin, o ayri. Beklerim, bir odamiz bos evde.

Teşekkür ederim yorumun için.Bakalım bu sene girebilirsem Mimar Sinan'ı istiyorum.Olmadı her ihtimale açık olabilirim.Yeniden teşekkürler.

2340 Mesaj
30 Mart 2012; 17:36:56 

quote:

Teşekkür ederim yorumun için.Bakalım bu sene girebilirsem Mimar Sinan'ı istiyorum.Olmadı her ihtimale açık olabilirim.Yeniden teşekkürler.

Rica ederim dostum. Umarim istedigin bolumu kazanirsin, sinavda basarilar.

68 Mesaj
30 Mart 2012; 17:57:29 

geçen sene hep düşündüğüm bölümdü ama sonra vazgeçtim. yorumlar pek iç açıcı değil. mimar sinan zaten imkansız gibi. işletme için çalışıyorum ama kazansamda içimde hep ukte kalacak biliyorum. şu hayatta en sevdiğimden emin olduğum şey sinema. ne yapsam bilmiyorumki. acaba ilerki yıllarda eğitimini alabilir miyim?

623 Mesaj
30 Mart 2012; 18:03:24 

quote:

ygs3,ygs4.. bunlardan hangisi oluyor ve matematik çozmeye gerek varmı?

İletişim Fakültesi Radyo Sinema ve Televizyon bölümü LYS TS1 puan türüne göre öğrenci alıyor. YGS'de TS1 puanını etkileyen puan türü YGS 4'tür.

Buna göre YGS'de;

Sosyal bölümüne ağırlık vermen gerek ve matematik yaparsan sana LYS'de yaptığın net kadar bir kaç ek puan getirir. Fakat yapamam diyorsan LYS'ye ağırlık vermen gerekir.

LYS'de ise;

Coğrafya ve Felsefe netlerine ağırlık vermelisin tabi Edebiyat Tarih netlerini de iyi yapman lazım.

1406 Mesaj
30 Mart 2012; 22:47:24 

değerli yorumlarınız için teşekkur ederim.

4198 Mesaj
30 Mart 2012; 23:36:51 

quote:

Orijinalden alıntı: goldenbrown

geçen sene hep düşündüğüm bölümdü ama sonra vazgeçtim. yorumlar pek iç açıcı değil. mimar sinan zaten imkansız gibi. işletme için çalışıyorum ama kazansamda içimde hep ukte kalacak biliyorum. şu hayatta en sevdiğimden emin olduğum şey sinema. ne yapsam bilmiyorumki. acaba ilerki yıllarda eğitimini alabilir miyim?

İstiyorsan yap hocam içinde ukte kalır yoksa.Zor bir şeyde değil Mimar Sinan hani.İstersen hiç girmeden kulüplerle bile kendini geliştirebilirsin.Elinde internet gibi bir kaynak var.Ama okumak istiyorsan oku bence.

2340 Mesaj
31 Mart 2012; 0:05:05 

quote:

değerli yorumlarınız için teşekkur ederim.

Rica ederim üstad.

68 Mesaj
31 Mart 2012; 0:16:37 

quote:

İstiyorsan yap hocam içinde ukte kalır yoksa.Zor bir şeyde değil Mimar Sinan hani.İstersen hiç girmeden kulüplerle bile kendini geliştirebilirsin.Elinde internet gibi bir kaynak var.Ama okumak istiyorsan oku bence.

hocam bakıyorum sinema tv mezunu çok az yönetmen var ama yinede eğitimini almış kişiler. misal nuri bilge ceylan mühendislik mezunu ama 2 yıl sinema okumuş. bilmiyorum acaba yurt dışı dahamı uygun bu iş için?

2340 Mesaj
31 Mart 2012; 0:21:46 

quote:

hocam bakıyorum sinema tv mezunu çok az yönetmen var ama yinede eğitimini almış kişiler. misal nuri bilge ceylan mühendislik mezunu ama 2 yıl sinema okumuş. bilmiyorum acaba yurt dışı dahamı uygun bu iş için?

Şöyle cevap vereyim ben; yurtdışı eğitimi alırsanız Türkiye'de bu iş için her yerde kapı açık olur size.

Verdiğiniz yönetmen örnekleri de son derece mantıklı. Ekstradan eğitimini alacaksanız Türkiye üzerinden değil de, yurtdışı kaynaklı eğitim almalısınız.

Çünkü Türkiye'de üniversite dışında alınan eğitimler, maalesef o kadar kapsamlı değiller.

4277 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
İnsan Azmanı
31 Mart 2012; 0:21:51 

ygs3,ygs4+lys devlet üniversiteleri 420 puandan başlıyor buda demek oluyorki iki sınvdande sözelleri nerdeyse full yapcan

Samsung Galaxy S5 32GB Black

1255 Mesaj
31 Mart 2012; 0:29:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Rmznts

İletişim Fakültesi Radyo Sinema ve Televizyon bölümü LYS TS1 puan türüne göre öğrenci alıyor. YGS'de TS1 puanını etkileyen puan türü YGS 4'tür.

Buna göre YGS'de;

Sosyal bölümüne ağırlık vermen gerek ve matematik yaparsan sana LYS'de yaptığın net kadar bir kaç ek puan getirir. Fakat yapamam diyorsan LYS'ye ağırlık vermen gerekir.

LYS'de ise;

Coğrafya ve Felsefe netlerine ağırlık vermelisin tabi Edebiyat Tarih netlerini de iyi yapman lazım.

YGS3 = TS1
YGS4 = TS2 değil mi?

Encumbered forever by desire and ambition
There`s a hunger still unsatisfied
Our weary eyes still stray to the horizon
Though down this road we`ve been so many times

68 Mesaj
31 Mart 2012; 0:38:05 

dokuz eylül yetenek sınavıyla alıyormuş. bilgi üniversitesi için de iyi diyorlardı. mimar sinan da geçen sene yetenekle alıcak diye duydum ama olmadı.

4277 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
İnsan Azmanı
31 Mart 2012; 0:40:22 

quote:

dokuz eylül yetenek sınavıyla alıyormuş. bilgi üniversitesi için de iyi diyorlardı. mimar sinan da geçen sene yetenekle alıcak diye duydum ama olmadı.

9eylul yetenekle alıyor evet bılgı ozel zaten parayı bas alırlar mımar sınan 480 puan

68 Mesaj
31 Mart 2012; 0:45:09 

quote:

Orijinalden alıntı: ZR1

9eylul yetenekle alıyor evet bılgı ozel zaten parayı bas alırlar mımar sınan 480 puan

hocam mimar sinan 465, bilgi tam burslu 468, yarı burslu 420. ikisi de yüksek bayağı.

4277 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
İnsan Azmanı
31 Mart 2012; 0:47:45 

quote:

hocam mimar sinan 465, bilgi tam burslu 468, yarı burslu 420. ikisi de yüksek bayağı.

Paran varsa herturlu bılgıye gırersın:) bursluyu kastetmedım yalnız mımar sınan cok yuksek

623 Mesaj
31 Mart 2012; 17:21:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Reclamation

YGS3 = TS1
YGS4 = TS2 değil mi?

Hayır hocam ağırlıklar şöyle:

TS-1′de Türkçe % 13, Temel Matematik % 10, Sosyal % 12, Fen % 5, Türk Dili ve Edebiyatı % 15, Coğrafya-1 % 8, Tarih % 15, Coğrafya-2 % 7 ve Felsefe Grubu % 15;

TS-2′de Türkçe % 18, Temel Matematik % 6, Sosyal % 11, Fen % 5, Türk Dili ve Edebiyatı % 25, Coğrafya-1 % 5, Tarih % 15, Coğrafya-2 % 5 ve Felsefe Grubu % 10.

Yani TS1 puanının daha yüksek gelmesini istiyorsan YGS'de Sosyale önem vermen gerekir.

Fakat TS2 türüne önem vermek istiyorsan YGS'de Türkçeyi Sosyal'den daha iyi LYS'de Edebiyatı Sosyalden iyi yapman gerekir.

5092 Mesaj
31 Mart 2012; 18:32:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Reclamation

YGS3 = TS1
YGS4 = TS2 değil mi?

YGS puanları onlar.

TS-1 ve TS-2 LYS puanları

İstanbul Üniversitesi
- Coğrafya -

1255 Mesaj
31 Mart 2012; 18:36:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Dathka Graush

YGS puanları onlar.

TS-1 ve TS-2 LYS puanları

Biliyorum, YGS puan türünden hangi kısım TS1'i daha fazla etkiliyor diye sordum.

Encumbered forever by desire and ambition
There`s a hunger still unsatisfied
Our weary eyes still stray to the horizon
Though down this road we`ve been so many times
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Liseler » YGS/LYS » sinema ve televizyon bölümü ygs kaç oluyor?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.277