Şimdi Ara

Pioneer MVH-1400UB Oto Teyp Nasıldır (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
664
Cevap
9
Favori
166.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar teyp kendi kendine muteye geciyo mesela bi cukura girdigimizde müzik calarken sarsıntıdan kaynaklanıyo sanırım muteye geciyo bi yerleri tam oturmadı diyerekten oto elektrikciye düzelttirdim bu seferde mute den cıkmıyo :S mute den nasıl cıkacak bu teyip bi yardımcı olurmusunuz
  • İyi günler. Arabam palio 2006 modeldir. Pioneer 1400 aldım gayet memnunum. Hoparlörüde değiştirmek istiyorum. Arkalar iyi fakat kapı altları yetersiz. Sorum şu. Pioneer in hangi hoparlörünü alırsam destekler ? Çünkü aletin üzerinde ofset 4x50 yazıyo. Yani max 50 wat mı olmalı alıcaüım hoparlor. Not. Amfi istemiyorum sadece hoparlörü değiştircem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beneoushtatic

İyi günler. Arabam palio 2006 modeldir. Pioneer 1400 aldım gayet memnunum. Hoparlörüde değiştirmek istiyorum. Arkalar iyi fakat kapı altları yetersiz. Sorum şu. Pioneer in hangi hoparlörünü alırsam destekler ? Çünkü aletin üzerinde ofset 4x50 yazıyo. Yani max 50 wat mı olmalı alıcaüım hoparlor. Not. Amfi istemiyorum sadece hoparlörü değiştircem.

pineer 500w aldım ben şahane hoparlör
    ama çok saçma fiyatlar verenler var 150-160 mesela
    netten 100 tl ye alabilirsin
    daha fazla verme
  • quote:

Orijinalden alıntı: M-D-Luffy

quote:

Orijinalden alıntı: beneoushtatic

İyi günler. Arabam palio 2006 modeldir. Pioneer 1400 aldım gayet memnunum. Hoparlörüde değiştirmek istiyorum. Arkalar iyi fakat kapı altları yetersiz. Sorum şu. Pioneer in hangi hoparlörünü alırsam destekler ? Çünkü aletin üzerinde ofset 4x50 yazıyo. Yani max 50 wat mı olmalı alıcaüım hoparlor. Not. Amfi istemiyorum sadece hoparlörü değiştircem.

pineer 500w aldım ben şahane hoparlör
    ama çok saçma fiyatlar verenler var 150-160 mesela
    netten 100 tl ye alabilirsin
    daha fazla verme

16 cm 250 w aldım ön kapının altına kendim taktım teyp kaldırdı. burdan ileride takıcak olanlara bilgilendirme olsun. hatta arkayada takıcam 2 tane 230 w. 60 tl yav. bilsem arabayı ilk aldıgımda takardım.

• Vatan'da %30 luk indirimi bekliyorum ben de alacağım bu teyp den. Yanına çok yüksek kalitede olmasa da orta ölçekli hoparlör ne tavsiye edersiniz? Yine pioneer mi almalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EricTheodoreCartman -- 12 Ağustos 2013; 17:10:20 >
  • arkadaşlar mvh150 ub modeli var bende teyp bazen açılmıyor.bir ayarı falan mı var anlamadım kafasını söküp takınca yada kontağı çalıstırıp src ye uzun sure basınca acılıyor anlayan varsa yardımcı olursa sevınırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teyp güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 42barış83 -- 21 Ağustos 2013; 12:14:17 >
  • selam arkadaşlar

bende bu teybi almaya karar verdim sub çıkışından subwoofer beslemeyi düşünüyorum ama kafama takılan bir konu var kullanan arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim

kullanma kılavuzunu netten indirip okudum subwoofer için menüyü uygun hale getirdikten sonra arka hoparlör kablolarından birini sunwoofer beslemek için ek amfiye gerek olmadan besleyebilirsiniz diyor

peki diğer arka çıkış ne oluyor iptalmi ediliyor yoksa normal bir hoparlörle çalışmaya devammı ediyor
    yada 2 çıkışta subwoofer besleyecek halemi geliyor

bir diğer aklıma gelen ihtimalde çıkışların köprülenmesi acaba arka çıkışlar köprüleniyormu ama kılavuzda yazdığına göre arka çıkışlardan biri subwoofer çıkışı oluyormuş iyice kafam karıştı

işin içinden çıkamadım

ona göre amfi alıcam arkadaşlar çok ses çıkması önemli değil benim için kalkiteli olsun yeter zevk alamazsın ses sana yetmez tarzı yorumlar yapmazsanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: 5yaprak

selam arkadaşlar

bende bu teybi almaya karar verdim sub çıkışından subwoofer beslemeyi düşünüyorum ama kafama takılan bir konu var kullanan arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim

kullanma kılavuzunu netten indirip okudum subwoofer için menüyü uygun hale getirdikten sonra arka hoparlör kablolarından birini sunwoofer beslemek için ek amfiye gerek olmadan besleyebilirsiniz diyor

peki diğer arka çıkış ne oluyor iptalmi ediliyor yoksa normal bir hoparlörle çalışmaya devammı ediyor

bir diğer aklıma gelen ihtimalde çıkışların köprülenmesi acaba arka çıkışlar köprüleniyormu ama kılavuzda yazdığına göre arka çıkışlardan biri subwoofer çıkışı oluyormuş iyice kafam karıştı

işin içinden çıkamadım

ona göre amfi alıcam arkadaşlar çok ses çıkması önemli değil benim için kalkiteli olsun yeter zevk alamazsın ses sana yetmez tarzı yorumlar yapmazsanız sevinirim

herhangi bi amfideki gibi köprüleme işlemi yapmaya kalkarsanız kısa devre etmiş olursunuz ve ve çalışırken zaten parazit yapmaya başlar
    buu şu şekilde arka çıkışlara woofer bağlamak değilde genelde tesisat yapılmış araçlarda arka pandizotta 6x9 ovallerin olduğunu düşünün ve ön kapılardaki sesten daha tok ve performanssal bi ses verirlera
    bu da aynı mantık arka 2 çıkış (mor ve beyaz) sesin biraz daha bass'a duyarlı hale gelmesi için ..

• yani nasıl oluyor tek çıkış sub besliyorsa diğer arka çıkış noluyor benim merak ettiğim bu
    kılavuzda çıkışlardan birini subwoofer için amfisiz bağlayabilirsiniz diyor

peki diğer arka çıkış ben onu soruyorum ??????????????

hangisi olduğunu nerden anlıcaz hiç bahsetmemiş bunlardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5yaprak -- 27 Ağustos 2013; 20:45:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_FurkanAy

quote:

selam arkadaşlar

işin içinden çıkamadım

herhangi bi amfideki gibi köprüleme işlemi yapmaya kalkarsanız kısa devre etmiş olursunuz ve ve çalışırken zaten parazit yapmaya başlar
    buu şu şekilde arka çıkışlara woofer bağlamak değilde genelde tesisat yapılmış araçlarda arka pandizotta 6x9 ovallerin olduğunu düşünün ve ön kapılardaki sesten daha tok ve performanssal bi ses verirlera
    bu da aynı mantık arka 2 çıkış (mor ve beyaz) sesin biraz daha bass'a duyarlı hale gelmesi için ..

ayrıca kılavuzu okudunuzmu bilmiyorum ama bu ayarı yapınca arka tek çıkıştan 70 w güç elde edildiğinden bahsediyor

normalde 50x4 olarak çalışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: EricTheodoreCartman

Vatan'da %30 luk indirimi bekliyorum ben de alacağım bu teyp den. Yanına çok yüksek kalitede olmasa da orta ölçekli hoparlör ne tavsiye edersiniz? Yine pioneer mi almalıyım?

ben bunu düşünüyorum kullananlar çok memnun
    http://www.electroworld.com.tr/p/roadstar-rdc-620c-mid-takimi-hoparlor/
  • rca çıkışları sub için kullanılır diyor
    rca dan bu kadar yüksek güç çıkarsa amfi bağlı olsa yakarız heralde çok mantıksız geldi bana ne biçim kılavuz hazırlamışlar
    neyse alınca öğrenicez artık

bir kez daha pc donanımı dışında donanımhaberden fayda olmadığını anladım
    ekran kartı desem 100 tane cevap yazılmıştı

Pioneer MVH-1400UB Oto Teyp Nasıldır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5yaprak -- 27 Ağustos 2013; 22:01:46 >

• quote:

yani nasıl oluyor tek çıkış sub besliyorsa diğer arka çıkış noluyor benim merak ettiğim bu

dikkat ettiyseniz bu herhangi bi 30 cm'lik woofer olarak bahsetmiyor
    düşük tonlamadan bahsediyor(düşğk frekans = bass )
    13-16 cm arası bi woofer düşünün ve bunu amfi olmadan kullandığınızı olay bundan ibaret
    alternatif amaçlı bi çalışma prensibi hazırlamışlar var olan yazılım eprom'una ..

• quote:

quote:

yani nasıl oluyor tek çıkış sub besliyorsa diğer arka çıkış noluyor benim merak ettiğim bu

13-16 cm arası bi woofer düşünün ve bunu amfi olmadan kullandığınızı olay bundan ibaret
    alternatif amaçlı bi çalışma prensibi hazırlamışlar var olan yazılım eprom'una ..

tamam anladım orda sıkıntı yok zaten ama benim sorduğum bu değil

derdimi anlatamıyorum ki arkadaş

arka çıkışın biri 13 16 cm sw besliyosa diğeri noluyo iptalmi oluyo

• quote:

quote:

quote:

tamam anladım orda sıkıntı yok zaten ama benim sorduğum bu değil

derdimi anlatamıyorum ki arkadaş

arka çıkışın biri 13 16 cm sw besliyosa diğeri noluyo iptalmi oluyo

ikiside birlikte bu şekilde oluyordur iptal olacağını sanmıyorum
    Ayrıca tek olması da saçma olur

• beyler vatanda MVH-1400 USB ve MVH-150UB USB var ilki 141 ikincisi 135 lira
    1500 yeni model sanırım neden ucuz? birde hangisi iyidir ford focus 2002 için alınacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: heatblast

beyler vatanda MVH-1400 USB ve MVH-150UB USB var ilki 141 ikincisi 135 lira
    1500 yeni model sanırım neden ucuz? birde hangisi iyidir ford focus 2002 için alınacak

Teybi aldınız mı?Bende de focus 2004 var.Orjinal teypten hiç memnun değilim.
  • hayır daha alamadık.
    ama almayı planlıyorum bir aksilik olmazsa
  • bende aynı şekilde neden ucuz diye takılıp 1400 ub aldım diğerinin ekranı farklı sadece ama eskisi daha güzel geldi bana
    yeni model daha ucuzsa vardır bi enayilik bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5yaprak -- 14 Eylül 2013; 12:07:01 >
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.