- x
Playstation'da Sorunsuz Online Oyun Oynamak için En Uygun Ayarlar Rehberi
229 Cevap20256 Görüntüleme72 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2428 Mesaj
31 Mart 2012; 18:18:58 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Ps3 ayarlarında Nat 2 yazıyor..Nat 1 yapmazsam, oyunlarda sorun yaşar mıyım..Nat 1 ile Nat 2 arasında Pes 2012 vb oyunlarda bağlantı kalitesi bakımından büyük farklar var mı??

5413 Mesaj
31 Mart 2012; 18:20:15 

quote:

Orijinalden alıntı: .ZeuS.

Oyuna göre değişir. Çünkü oyunların sunucuları farklı ülkelerdedir. Mesela bir Alman sunucusunda oyun oynamakla bir Güney Kore sunucusunda oyun oynamak arasında dağlar kadar fark vardır. Modern Warfare sunucuları bizim düzgün bağlantı yapabildiğimiz bir lokasyonda demek ki. Bu arada, DMZ uygulamayacaksanız, uPnP'yi açmanızı öneririm.

UPnP yi açtım ama bunun açık olmasının bana tam olarak ne faydası var?

3751 Mesaj
31 Mart 2012; 18:53:56 

Yazdıklarınızı uyguladım, rehber için teşekkürler.

MW3'ü satma sebebim bağlantı sorunlarıydı. Keşke satmadan önce böyle bir rehberle karşılaşsaydım.

"Modern insan, bir devlet hastanesinin doğum kliniğinde dünyaya geliyor,
oradan yuvaya, yuvadan okula, sonra da ya bir fabrika ya bir büroya geçiyor.
Modern insan artık kendi yaşamını sürdürmüyor. Ölümü bile kendinin değil çoğu kez."

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
3 gün 25 dk. kadarı kaldı.
31 Mart 2012; 19:29:04 

Süper konu eyvallah

9570 Mesaj
31 Mart 2012; 20:09:52 

quote:

Orijinalden alıntı: drejtc

o dediğini denedim googlede aratmama rağmen bulamadım

Aramaya devam

9570 Mesaj
31 Mart 2012; 20:11:11 

quote:

Orijinalden alıntı: neo23

Ps3 ayarlarında Nat 2 yazıyor..Nat 1 yapmazsam, oyunlarda sorun yaşar mıyım..Nat 1 ile Nat 2 arasında Pes 2012 vb oyunlarda bağlantı kalitesi bakımından büyük farklar var mı??

İkisi arasında büyük fark yok. Zaten PS3 kullanıcıların büyük çoğunluğu NAT 2'deler. Ama NAT 1 olması için çaba sarfedip, son çare olarak NAT 2'de kalmak daha akıllıca.

9570 Mesaj
31 Mart 2012; 20:11:49 

quote:

Orijinalden alıntı: maviyolcu

UPnP yi açtım ama bunun açık olmasının bana tam olarak ne faydası var?

Bu sorunun cevabını rehberin sonlarına doğru verdim. uPnP, gereken portların kendiliğinden açılmasını sağlıyor.

9570 Mesaj
31 Mart 2012; 20:12:27 

quote:

Orijinalden alıntı: LIvERBiRD

Yazdıklarınızı uyguladım, rehber için teşekkürler.

MW3'ü satma sebebim bağlantı sorunlarıydı. Keşke satmadan önce böyle bir rehberle karşılaşsaydım.

Geç olsun, güç olmasın.

1275 Mesaj
31 Mart 2012; 21:08:51 

quote:

Modemin özelliklerini bilmiyorum ama eğer DMZ açıldığında, bu durum modeme bağlı olan tüm cihazlar için geçerli oluyorsa, DMZ'den uzak durmalısın. Çünkü bir PC'yi DMZ moduna almak, bilgisayarı Taksim meydanının ortasına bırakmak gibidir. DMZ sayfasında IP'ler çıkıyorsa ve bazılarını aktive edip bazılarını kapatmana müsade ediyorsa, o zaman sadece PS3 olanı aktive edip, diğerlerini kapatmalısın.

Hocam dmz bolumunde modeme bagli butun cihazlarin ip'si cikiyo ama birtek ps3 un ne ip'si cikiyo nede mac adresi sadece bagli olan pclerin ip leri cikiyo bide soyle bi islem oluyo bagli olan cihazin ipsini secip ole dmz aciliyo yani dmz acildiginda hepsine uygulanmiyo illa ip secmek gerekiyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Psn:bAsSxTrEMe - Logitech - Z5500 - Ps3 Slim 320gb

9570 Mesaj
31 Mart 2012; 22:04:01 

quote:

Orijinalden alıntı: cnbzkrt

Hocam dmz bolumunde modeme bagli butun cihazlarin ip'si cikiyo ama birtek ps3 un ne ip'si cikiyo nede mac adresi sadece bagli olan pclerin ip leri cikiyo bide soyle bi islem oluyo bagli olan cihazin ipsini secip ole dmz aciliyo yani dmz acildiginda hepsine uygulanmiyo illa ip secmek gerekiyo

O zaman sorun yok demektir. Ama neden PS3'ün IP'si çıkmıyor onu anlamadım. PS3 açıkken orada görünmesi lazım IP'si.

1275 Mesaj
31 Mart 2012; 22:27:19 

quote:

O zaman sorun yok demektir. Ama neden PS3'ün IP'si çıkmıyor onu anlamadım. PS3 açıkken orada görünmesi lazım IP'si.

Karistirdim baktim ama yinede modem ps3 ü ip olarak gormuyo

Psn:bAsSxTrEMe - Logitech - Z5500 - Ps3 Slim 320gb

2428 Mesaj
31 Mart 2012; 23:26:10 

quote:

İkisi arasında büyük fark yok. Zaten PS3 kullanıcıların büyük çoğunluğu NAT 2'deler. Ama NAT 1 olması için çaba sarfedip, son çare olarak NAT 2'de kalmak daha akıllıca.

Anladım, Modemim Everest sg 1400 marka...Söylediğin yöntemleri uyguladım ama halen Nat 2 olarak görünüyor..

9570 Mesaj
31 Mart 2012; 23:54:06 

quote:

Orijinalden alıntı: cnbzkrt

Karistirdim baktim ama yinede modem ps3 ü ip olarak gormuyo

Enteresan bir durum. Bunun sebebi hakkında en ufak bir fikrim bile yok maalesef.

9570 Mesaj
31 Mart 2012; 23:55:47 

neo23,

Sanırım bazı modemler bu iş için pek uygun değiller. Veya atladığın bir detay var.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

680 Mesaj
31 Mart 2012; 23:59:34 

aynı sistemle ps3teki nat type yine 2 oluyor.yıllardır yukarıda bahsettiğiniz şekilde kullanıyorum fakat ps3teki nat type ı hiç 1 göremedim. 1 yapabilen olursa yazsın

Psn:Hata34Hata35

[N]aked[K]ing Klanı Başvuru Formu
Beyerdynamic MMX 300 [Best Headset for Gaming]
Sharkoon X-tatic Digital V3 5.1 İncelemesi
Audio Technica AD900 Art Monitor Astro A40 Wireless & Wired Sennheiser Pc 360 Turtle Beach PX5 Turtle Beach Delta MW3 Limited E.Turtle Beach Tango BO2 Limited E.
Bower Wilkins P5

335 Mesaj
1 Nisan 2012; 5:34:04 

yeni eve tasindim, eski evde hizim fiber di 24de2 mb/S idi, yeni evde hizim 20ye1 mb/s
suanda iki modem var biri eski firmanin biri yeni firmanin.
eski firmanin modemi ile aldigim IDM deki hizim max 16mb/S, yeni firmanin modemi ile aldigim hiz full 20mb/s.
eski firmanin modemi ile codmw3 baglandigimda Natype 1 iken yeni modem ile codmw3 baglandigimdaki Natype 2.
eski firmanin modemi ile ps3 deki hiz testim 14mb/s iken yeni firmanin modemi ile ps3 de hiz testim max 16MB/s .

9570 Mesaj
1 Nisan 2012; 10:34:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Prestigi10

yeni eve tasindim, eski evde hizim fiber di 24de2 mb/S idi, yeni evde hizim 20ye1 mb/s
suanda iki modem var biri eski firmanin biri yeni firmanin.
eski firmanin modemi ile aldigim IDM deki hizim max 16mb/S, yeni firmanin modemi ile aldigim hiz full 20mb/s.
eski firmanin modemi ile codmw3 baglandigimda Natype 1 iken yeni modem ile codmw3 baglandigimdaki Natype 2.
eski firmanin modemi ile ps3 deki hiz testim 14mb/s iken yeni firmanin modemi ile ps3 de hiz testim max 16MB/s .

Bu da demek oluyor ki, hızın NAT olayıyla uzaktan yakından alakası yok.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

131 Mesaj
1 Nisan 2012; 12:16:15 

çok teşekkürler sayenizde bazı laglardan kurtuldum

335 Mesaj
2 Nisan 2012; 0:18:07 

quote:

Bu da demek oluyor ki, hızın NAT olayıyla uzaktan yakından alakası yok.

benim görusum Natype etki eden ps3 aldigi ip numarasi ! hiz yada Dmz yada upnp nun acik yada kapali olmasi etki etmiyor ! tabi nete baglanmaya etki ediyordur !

eski firmanin modemi ile ps3 aldigi ip numarasi 88.xx.xx.xx ve Natype 1 iken yeni firmanin modemi ile ps3 aldigi ip numarasi 192.168.x.x ve Natype 2 .

codmw3 veya fifa12 de lagsiz ve host olarak oynamak istiyorsaniz benim gözlemlerim su sekilde !
iyi bir internet hizi bu down kadar up da yuksek olmasi gerekir !
onun disinda baska bi seye aramak yersiz bence, iyi bir oyun icin en az pinginizin < 50 den kucuk olmasi gerekiyor !

eski oturdugum yerde her oyuna 50 ping den dusuk ve en az 6-7 oyun icinde buluyordu ve host oluyordum ! fifa 12 internet gostergem yesil ve her maca ev sahibi olarak basliyordum bu arada Natype 2 idi !
cunku eski oturduugm evimde fiber ve 24/2 mb/s hizim vardi ve ping degerim 13 - 15 arasi idi ! simdi ise 20/1 mb/s ve fiber alt yapisi yok ve ping degerim 75-80 arasi.

9570 Mesaj
2 Nisan 2012; 0:27:11 

IP farklılıklarının bu olayda etkili olduğunu sanmıyorum. Çünkü o IP'ler sadece modemle konsol arasındaki haberleşme için kullanılıyor. Yine o IP'yi manuel olarak istediğiniz gibi değiştirmeniz mümkün. Sayısal değer olarak birşey ifade etmiyorlar.

Hız konusunda da size katılmıyorum çünkü bu ay başında 1 hafta 1024/128 kbps bağlantı kullandım, hat kalitesi olarak hiç fark yoktu bağlantımda. 20 mbit ile ne şekilde oynuyorsam FIFA 2012'yi, 1024 bağlantı ile ve özellikle 128 kbps upload ile aynı şekilde oynayabildim. Hız tabi ki önemli online oyunlarda ama çok da ölümcül bir öneme sahip değil.

3448 Mesaj
2 Nisan 2012; 15:04:11 

ps3 ü aldığım gibi yapmıştım bu ayarları doğru yaparsanız bağlantınızda hiçbir sıkıntı olmaz statik ip ve port açmayı bilmeyenler için güzel rehber olmuş teşekkürler

Bir fanboydan alıntı: "Bence bu olay Playstation markasının da bitişini simgeliyor. Bu olayla birlikte Playstation da Dreamcast gibi tarihin tozlu raflarında yerini alacaktır. Microsoft ve Nintendo, Sony'yi piyasadan silerler diye düşünüyorum."

3450 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Mæster
2 Nisan 2012; 15:26:45 

Ps3 dmz'de ama upnp nedense disabled oldu, bunun bana zorari olmaz degil mi? Nasil olsa dmz'de

649 Mesaj
2 Nisan 2012; 15:31:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Hotel California

Ps3 dmz'de ama upnp nedense disabled oldu, bunun bana zorari olmaz degil mi? Nasil olsa dmz'de

Dmz açıksa zaten upnp nin açık olması gereksiz olcaktır.Herhangi bir zararı yok.

1621 Mesaj
2 Nisan 2012; 15:31:58 

Konu çok yararlı olmuş, teşekkür ederim şahsım adıma.

Yalnız konunun ismini "Ps3'te online oyun için en uygun ayarlar" gibi daha belirgin bir başlık olarak değiştirirseniz daha iyi olur.

Naçizane tavsiyemdir

3450 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Mæster
2 Nisan 2012; 16:32:39 

Peki internet testi yaparken bu hata cikiyor, sorun nedir? Nat type 2 yazmasiyla birlikte cikiyor ve download/upload hizlarini test etmiyor.
Bu hata;
" the router in use may not support ip fragments"

Mtu degeri dogru.

12124 Mesaj
2 Nisan 2012; 20:59:49 

quote:

DMZ, Demilitarized Zone'un kısaltması. Serbest bölge gibi birşey. DMZ alanına alınan IP'ler kafalarına göre her portları kullanabiliyorlar ve hiçbir engele takılmıyorlar. Girişler de çıkışlar da serbest oluyor.

Hocam bunları yaptım fakat MW3 nat ayarı open den modarete ye dönüstü?

Modemım superonlıne prelli

IP Adress: 192.168.1.188 (Son 3 haneyi siz kendinize göre değiştirebilirsiniz).
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Router: Kendi modeminizin arayüzüne girmenizi sağlayan, tarayıcının adres satırına girdiğiniz IP. Superonline'ın Pirelli modemlerinde bu adres 192.168.1.1'dir.
Primary DNS: Yine modemin arayüzüne ulaştığınız IP.
Secondary DNS: Yine modemin arayüzüne ulaştığınız IP.

Ayarları yaptıktan sonra, bir sonraki ekrana geçin. MTU ayarı otomatik olacak. Proxy sunucu kullanmayın. uPnP ise açık olsun.

PS3'deki bu işlemlerin ardından, PC başına geçin ve modemin arayüzüne girin. Yani PS3'deki Default Router bölümüne yazdığınız IP'yi tarayıcının adres satırına girin. Modem arayüzüne ulaştığınızda, firewall kısmında veya güvenlik kısmında, artık her neredeyse, DMZ bölümünü bulun. DMZ özelliği, hemen her modemde vardır. Nerede olduğu konusunda kesin bilgi veremiyorum çünkü markaya göre farklılık gösteriyor. Pirelli router'larda sağdaki firewall ayarlarına tıklandığında veya soldaki menüden Security seçeneği seçildiğinde DMZ bölümüne ulaşılabiliyor.

DMZ bölümüne ulaştığınızda, DMZ'yi aktf hale getirin. IP olarak da az önce PS3 için belirlediğiniz statik IP'yi yazın. Ayarları kaydedin. Modemi kapatıp açın. PS3'ü de öyle. Artık sorunsuz bir bağlantınız var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlacK_TowerR -- 2 Nisan 2012; 21:04:13 >

9570 Mesaj
2 Nisan 2012; 22:13:22 

quote:

Orijinalden alıntı: BlacK_TowerR

Hocam bunları yaptım fakat MW3 nat ayarı open den modarete ye dönüstü?

Modemım superonlıne prelli

Enteresan. Tam tersi olması gerekiyordu. Eski ayarlarda Nat Type 1 veya Open ise bence eski ayarlara dönmelisin.

9570 Mesaj
2 Nisan 2012; 22:16:12 

quote:

Peki internet testi yaparken bu hata cikiyor, sorun nedir? Nat type 2 yazmasiyla birlikte cikiyor ve download/upload hizlarini test etmiyor.
Bu hata;
" the router in use may not support ip fragments"

Mtu degeri dogru.

MTU'dan kaynaklanıyor. PS3'deki MTU ayarını otomatik yapmalısın. Bu sayede modemdeki MTU değerini kullanacak alet. Sorun düzelmezse, modem arayüzünden MTU değerini düşür.

9570 Mesaj
2 Nisan 2012; 22:16:52 

quote:

Orijinalden alıntı: ares88

Konu çok yararlı olmuş, teşekkür ederim şahsım adıma.

Yalnız konunun ismini "Ps3'te online oyun için en uygun ayarlar" gibi daha belirgin bir başlık olarak değiştirirseniz daha iyi olur.

Naçizane tavsiyemdir

Başlığı düzenledim. Tavsiyen için teşekkürler.

9570 Mesaj
2 Nisan 2012; 22:17:55 

quote:

DMZ sadece PS3 için geçerli olacaksa, modeme bağlı olan diğer cihazlar için uPnP'nin açık olması yararlı olabilir. Bilmiyorum başka bir cihazın uPnP'ye ihtiyacı var mı. Aralarında bir seçim yapman gerekecek sanırım.

2205 Mesaj
2 Nisan 2012; 22:53:24 

quote:

Orijinalden alıntı: necroph

bu daha pratik geldi bana :D gereken tek şey bira.

http://www.youtube.com/...erjLbZE&feature=related

Bunun gerçeklik payı var mı?

İzledim kolay ve yapılabilir bir video ama yalan mı doğru mu kanaat getiremedim

PSN:quanchbjk02

2949 Mesaj
2 Nisan 2012; 22:55:52 

quote:

Orijinalden alıntı: quanch

bilmem ki denemedim

9570 Mesaj
3 Nisan 2012; 1:07:16 

quote:

Orijinalden alıntı: quanch

Oldukça mantıklı bir yöntem

12124 Mesaj
3 Nisan 2012; 6:05:17 

quote:

Enteresan. Tam tersi olması gerekiyordu. Eski ayarlarda Nat Type 1 veya Open ise bence eski ayarlara dönmelisin.

Eski ayarda yarım saatte bir psn den atmaya baslamısdı son 2 gundur

9570 Mesaj
3 Nisan 2012; 11:02:07 

quote:

Orijinalden alıntı: BlacK_TowerR

Eski ayarda yarım saatte bir psn den atmaya baslamısdı son 2 gundur

Son 2 gündür oluyorsa geçici bir sorundur.

335 Mesaj
3 Nisan 2012; 23:55:16 

ben ps3 ip sabit ip vermek istiyorum amam bu 192.168.x.x seklinde olmasini istemiyorum !
benim istedigim 88.112.x.x seklinde olmasi ! bunu nasil saglaya bilirim?

interneten su anki ip nuamram diye bakinca cikan 88.112.186.xxx numarasina benzesin ve son rakamlari farkli olsun istiyorum !!

335 Mesaj
8 Nisan 2012; 12:07:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Prestigi10

ben ps3 ip sabit ip vermek istiyorum amam bu 192.168.x.x seklinde olmasini istemiyorum !
benim istedigim 88.112.x.x seklinde olmasi ! bunu nasil saglaya bilirim?

interneten su anki ip nuamram diye bakinca cikan 88.112.186.xxx numarasina benzesin ve son rakamlari farkli olsun istiyorum !!

yok mu bi cevap.

1119 Mesaj
8 Nisan 2012; 12:16:47 

Eyvallah yararlı konu, takip.

But it's just something we have no control over and that's what destiny is.

1119 Mesaj
8 Nisan 2012; 13:11:28 

quote:

DMZ, Demilitarized Zone'un kısaltması. Serbest bölge gibi birşey. DMZ alanına alınan IP'ler kafalarına göre her portları kullanabiliyorlar ve hiçbir engele takılmıyorlar. Girişler de çıkışlar da serbest oluyor.

Hocam ben bir sorun yaşadım bunu yaparkende, şimdi benim modemde superonline pirelli ve adres yerine 192.168.1.1 yazıp girdiğim zaman, karşıma kullanıcı adı ve şifre diye bir yer çıkıyor, ben herşeyi denedim ama burayı geçemedim, kullanıcı adı yazıp şifreyi boş bıraktım olmadı, ikisinide yaptım olmadı, salladım falan hiçbiri olmadı. Son çare modemin bilgisayardaki ismini ve internet şifremi falan denedim oda olmadı. Acaba burada ne yapmamız gerekiyor yardımcı olurmusunuz?

Edit: Birde şu primary dns ve secondary dns bölümüne ne yazacağız tam olarak anlayamadım, yani bilgisayarda ben dns olarak 8.8.8.8 8.8.4.4 kullanıyorum, aynılarınımı yazacağım yoksa bu daha farklı birşeymidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gripholion -- 8 Nisan 2012; 13:19:53 >

But it's just something we have no control over and that's what destiny is.

12124 Mesaj
8 Nisan 2012; 13:19:40 

Arkadaşlar Superonlıne kullanıyorum Pırelli modemim var fakat psn den düşmeler yaşıyorum yardımcı olabilirmisiniz ne yapmam lazım.Artı wirelees kullanmıyorum ethernet kablo ile kullanıyorum ps3 ü.

3450 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Mæster
8 Nisan 2012; 13:22:05 

quote:

MTU'dan kaynaklanıyor. PS3'deki MTU ayarını otomatik yapmalısın. Bu sayede modemdeki MTU değerini kullanacak alet. Sorun düzelmezse, modem arayüzünden MTU değerini düşür.

Onu yaptim. Hatta bir siteden modemin dogru mtu degerini ping ile bulabiliyorduk, onu da yaptim modem'in arayuzundeki dogrusuymus zaten. Ps3 internet settings'de mtu zaten otomatik. Ama hala su sinir uyari cikip duruyor. Eski modemde boyle bir sorun yoktu ama bozuldu. Modem linksys wag160n v2.
Nasil duzeltebilirim? Lutfen yardim edin....

Not: mtu degerinu modemden en dusuge ceksem bile uyari cikiyor ki zaten olmasi gereken yerde.

3450 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Mæster
8 Nisan 2012; 13:25:21 

quote:

DMZ sadece PS3 için geçerli olacaksa, modeme bağlı olan diğer cihazlar için uPnP'nin açık olması yararlı olabilir. Bilmiyorum başka bir cihazın uPnP'ye ihtiyacı var mı. Aralarında bir seçim yapman gerekecek sanırım.

Ps3 her zaman birinci oncelikli modeme bagli diger cihaz laptop ama onda da upnp'i nasil acarim? Ps3'u dmz'e almadan once available idi. Simdi dmz'e alinca nedense upnp not available oldu

2205 Mesaj
8 Nisan 2012; 15:35:21 

Benim de bir sorum olacak. Ben modem arayüzüne 192.168.2.1 ile ulaşıyorum. Statik ip adresi girerken 192.168.2.xxx mi diyeceği yoksa 192.168.1.xxx mi deneyeceğim?

Dediklerinizi yaptıktan sonra DNS hatası alıp PSN'e bağlanamıyorum

PSN:quanchbjk02

2176 Mesaj
8 Nisan 2012; 17:54:20 

Bende aynen yaptım hala nat 2 diyo

psn : konyacel

16 Mesaj
10 Nisan 2012; 20:34:09 

arkadaşlar ben zyxel P-660HW-T1 v2 modelini kullanıyorum ama birtürlü dmz bölümünü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim :/

100 Mesaj
1 Mayıs 2012; 13:00:35 

söylenenlerin hepsini yaptım

20 mps fiber internet var
pc de 20 mps yi görüyo testlerde

ps3 ethernetle bağlı olmasına rağmen hala nat type 2 çıkıyo ve download 6-8 mb çıkıyo.
mw3 oynar ken de hala 3 yeşil bar var. 4 yeşil bar olmuyo hiç

dmz vs. hepsini yaptım.

bi tek modemi kapatıp açtım.
acaba ğne ile mi reset atmak lazım acaba?

37 Mesaj
1 Mayıs 2012; 13:26:06 

Merhabalar, konuyla ilgili bir problemimiz var ama biraz farklı bir sorun. İki gün önceki ayarlar ile sorunsuz bağlanabilirken iki gün sonra problem yaşamaya başladık. Açtığım konuyu linkte gönderiyorum, ilgilenebilirseniz çok sevinirim.

http://resim.donanimhab..._/key_//tm.htm#60360620

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Haziran 2012; 19:00:52 

Nat type oyunlarda moderate oluyor ve lag oluyor.Bu işlemi yaparsam lag kalkar mı?

979 Mesaj
25 Haziran 2012; 19:33:50 

quote:

Orijinalden alıntı: FaKe_DeAtH33

Nat type oyunlarda moderate oluyor ve lag oluyor.Bu işlemi yaparsam lag kalkar mı?

nat type in 3 degilse 2 veya 1 olmasi cok bir sey degistirmiyor diye biliyorum

yani strict olmayacak mod veya open olacak yinede yap bi zarir yok sonucta

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Haziran 2012; 20:17:25 

quote:

Orijinalden alıntı: keos61

nat type in 3 degilse 2 veya 1 olmasi cok bir sey degistirmiyor diye biliyorum

yani strict olmayacak mod veya open olacak yinede yap bi zarir yok sonucta

Lag olmasından bıktım artık!!!

332 Mesaj
1 Temmuz 2012; 14:26:16 

Benim şuan bağlantı hızı fena gözükmüyor ama yine de deniyicem ellerine sağlık LBP 2 oynarken bazen lag vuruyor

Gaige

Psn:RokudoSama

332 Mesaj
1 Temmuz 2012; 18:53:36 

Hocam ger şeyi yapıyorum DMZ'ye de ps3 için ayarladığım ip'yi giriyorum fakat daha ilk başta ps3 obtainig ip adrees derken failed veriyor sorun sence ne olabilir ?

Gaige

Psn:RokudoSama

935 Mesaj
18 Temmuz 2012; 21:40:29 

bende yakında superomline fibere gecicem.modem olarak secim yapabiliyor muyuz?prelliyi özellikle mi sectiniz?ps3 online oyunlar için hangi bağlantı hızını ve modemi tavsiye edersiniz?

PSN : KabuneTR (PS4)

Battlefield 4 Clan PlayStation 4

9570 Mesaj
31 Temmuz 2012; 16:26:27 

quote:

Orijinalden alıntı: kabune

bende yakında superomline fibere gecicem.modem olarak secim yapabiliyor muyuz?prelliyi özellikle mi sectiniz?ps3 online oyunlar için hangi bağlantı hızını ve modemi tavsiye edersiniz?

Kesinlikle Huawei almalısın.

6879 Mesaj
31 Temmuz 2012; 16:39:15 

us robotics olan arkadalardan yardım bekliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

HTC One™

PSN:btxp349

1152 Mesaj
31 Temmuz 2012; 21:58:05 

Huawei HG253 Fiber modem var maalesef DMZ seçeneği yok. Ve sürekli Nat Type 2 alıyorum

Bi çözümü varmıdır acaba ?

Intel i7-3970x Extreme Edition @4.5GHz | ASUS Rampage IV Extreme 2011 X79 | G.Skill 16GB (4x4) RipjawsZ 1866Mhz CL9 | OCZ Vector 512 GB SSD |2x OCZ Vertex 3 120 GB SSD | EVGA GeForce GTX TITAN SuperClocked Signature 6GB | Corsair AX1200i 80Plus Platinum 1200w | Cooler Master HAF X 942 Black Edition| Corsair H100i Hydro Series | 2x Pioner BDR-S06XLB 12x Blu-Ray Writer | Logitech G9x Gaming Mouse | Tuncmatik Newtech Pro 1 KVA 1/1 Online UPS | Epson Stylus Photo PX830FWD | Logitech Z-5500 5.1 | Sennheiser RS-220 Kulaklık | ASUS VG278HR 27" 3D Nvidia Vision 2 LED | 100 TB Orjinal Blu-Ray Arşivi |

9570 Mesaj
31 Temmuz 2012; 22:14:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Aydindril

Huawei HG253 Fiber modem var maalesef DMZ seçeneği yok. Ve sürekli Nat Type 2 alıyorum

Bi çözümü varmıdır acaba ?

O modelde DMZ var.