Şimdi Ara

Nokia iki yeni MeeGo cihazı daha hazırlıyor olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
4.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia iki yeni MeeGo cihazı daha hazırlıyor olabilir

Nokia'nın Microsoft ile yaptığı Windows Phone 7 ortaklığı nedeniyle arka planda kalan Symbian işletim sisteminin yanında, Intel ile ortaklaşa geliştirdiği MeeGo işletim sistemi de aynı kaderi paylaşmıştı. Nokia söz verdiği gibi üst seviye bir MeeGo modeli piyasaya sürerek bu projeyi de rafa kaldırmıştı. Ancak iddialara göre iki yeni MeeGo cihazı daha piyasaya çıkabilir.

NetbookNews sitesinin haberine göre, Nokia'nın gelişmemiş ülkelerde yaşayan bir milyar insanı internet ile buluşturma projesi Next Billion kapsamında, bütçe dostu iki yeni MeeGo cihazını piyasaya sürme planları yaptığı belirtiliyor. Haberin kaynağı ise proje grubunda çalışan bir yönetici.

Kısa süre önce başlayan projede temel alınacak işletim sisteminin MeeGo olacağı vurgulanıyor. Çünkü Symbian bir süre sonra rafa kalkacak. Windows Phone 7 ise Microsoft ile anlaşmalı olarak belirli modellerde yer alıyor. Bu bakımdan MeeGo ideal gibi görünüyor. Nokia, N9 ve N950 geliştirici cihazlarına Skype desteği ve iOS tarzı klasörleme imkanı veren bir güncelleme de yayınlamıştı. Bu da MeeGo'nun devam edebileceği ihtimalini ortaya çıkarıyor.

N9 modelinin 1GHz hızında çalışan Cortex-A8 tabanlı TI OMAP 3630 işlemcisi, MeeGo işletim sisteminin düşük konfigürasyonla da çalışabildiğini gösteriyor. Maliyeti düşük akıllı telefonlar için MeeGo biçilmiş kaftan.

Bu iki modelin N9 ile Lumia 800 ve Lumia 900 modellerinin estetik olarak harmanlanmış bir tasarımını sunacağı da ifade ediliyor. Yıl içinde piyasaya çıkması beklenen modellerin fiyat ve kesin bir tarihi şimdilik belirsiz. 

• Bence tüm telefonlarını MeeGo birlikte çıkarsın, nokia büyük firma destek vermesi ile birlikte bu işletim sistemi çok cazip hale gelir...
  • Hala Symbian cikariyorlardi. Ondan iyidir.
  • Keşke MeeGo'ya destek versede marketi felan gelişse. O zaman Nokia alırım işte.
  • Her ne kadar gönlüm el vermese de MeeGo'nun devam etmesi için Symbian'in feda edilmesi gerekiyorsa edilsin. Yeterki MeeGo devam etsin. Şayet haber gerçekse burada şöyle bir şey ortaya çıkıyor. Bu adamların bir dediği bir dediğini tutmuyor. Daha düne kadar bunlar N9 son MeeGo cihaz olacak diyorlardı simdi ise yeni cihaz haberleri çıkıyor. Belki de Microsoft'un tekeline girmemek için MeeGo'yu elinin altında tutmak istiyordur kimbilir. Umarım haber gerçektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nokia dunyanın en iyi yazılımınıda kullansa o işlemcilerle bu iş yurumez
  • Meego kötü bir platform değil,çabuk vazgeçmemeleri iyi olur.
  • N9 a Android işletim sistemi yüklediler. Fanlar bile çıldırdı adam akkılbir işletim sistemini otursunlar diye. Nokia hala göremiyormu acaba.
  • sallama nokia bir dediğin bir dediğini tutmuyor.
  • mobil platformda yer alan en güzel haberlerden biri.. meego umarım ölmez.. nokia yazılım adına ilk defa adam gibi bir işe imza atacaktı microsoft yolundan aldı firmayı. yazık oldu ama umarım iki işletim sistemiyle devam eder yoluna..
  • asılında nokia n9 ile megoo yu tanıttı tuşsuz tasarımı ve uygulamalar arası geçiş çok güzeldi eline alan bu işlemci ile bu iş derken yeni bir megoo cihaz çıkması nokianin symbian dan vaz geçtikten sonra symbian yerinde kullanacağı orta seviye cihazların hangi işletim sistemini kullanacağı açıkça belli oldu
  • olabilir derken?
  • Nokia nin tekrar meego telefon cikarmasi umut verici bir durum nokia icin...

Ahhh ahhh onceligi meego ya vercekti ahhh..
  • kafayı çalıştır nokia! meego on numara sistem.. wp7 ile meego yu aynı anda kullan ne olacak sanki :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: blizzard3

nokia dunyanın en iyi yazılımınıda kullansa o işlemcilerle bu iş yurumez

ben hala intelin 5 yıllık işlemcisini kullanıyorum ve herşey yolunda
  • N9'u Darty'de denedim. MeeGo gerçekten çok hoşuma gitti. Stabil çalışıyor. Takılma sorunu filan hiç yaşamadım. Bence tek kötü yanı eski bir SoC içermesi. Omap 4430 filan kullanırsa MeeGo tadından yenmez
  • Ust seviye için 4 çekirdek, orta seviye için de çift cekirdekli birer meego cihaz çıkarsalar piyasayı sallayacaklar, haberleri yok
  • Meego aslında andoidin babasıdır ancak geliştiremediler.
    Google androidi iyi geliştirdi.Piyasada çok iyi yer edindi.Nokia meegoyu yalnız bıraktı.Lgde destek verecekti ancak oda destegini çekince meego yalnız kaldı.
    Gelişmemesinin ilk sebebi budur.
  • Şekil, tasarım,şık ve dizaynı güzel, ayrıca MeeGo işletim sistemini test edilmesini isteriz editörlerimizden..:)
  • görünen o ki nokia ne symbianı ne meego'yu bırakacak. meego'nun daha çok ekmek yemesi gerekiyor ama symbian şu an çözünürlük olayını saymazsak çok iyi bir durumda. çok yakında daha da iyi hale gelecek gibi görünüyor. bu düşük donanımlarda bu kadar iyi çalışan ve bence şu an mükemmel durumda olan symbianıda kaldırıp çöpe atabileceğini sanmıyourm.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.