Şimdi Ara

Amfi + Hoparlor tavsiyesi (1500-2000 TL) // SİSTEM ALINDI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
4
Favori
6.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sistem hakkındaki yorumlarım:

Evet nihayet maceramı şimdilik noktaladım.

Cumartesi günü canhifi'a gittim blackstone'ları dinlemek için. Müzik performansını bildiğim için direkt film izlemek istedim, ve tahmin ettiğim gibi filmlerde proav'da yaşadığım vokal sıkıntısından eser yoktu. Tertemiz, pırıl pırıl geliyordu sesler. Sonuç olarak CanHiFi'dan Blackstone 1600'leri 1.550 TL'ye 8 taksite satın aldım. Nakite fazla bir indirim yapmadıkları için taksitli almayı tercih ettim.

Blackstone ile HK setlerini karşılaştırmamı isteyenler vardı, öncelikle şunu söylemek lazım HK setlerini saturn de yalıtımı iyi olmayan bir alanda dinledim, blackstoneları özel odada dinlediğim için çok sağlıklı bir karşılaştırma olmayacaktır ama blackstone ses orta derecede açıkken hem HKTS16'dan hem de HTKS20'den çok çok daha berrak ve tok ses veriyordu.

Bu işe 2.000 TL civarı bütçe ayırdığım için elimde çok da fazla bir mebla kalmamıştı. Hazır beşiktaştayken mediamarkt'ın Yamaha 467 kampanyasına bakim dedim, gittim gördüm, meğerse cihazın ucuz olma (600 TL ) sebebi hem aylardır teşhirde olması hem de kumandasının olmamasıymış. Oldu olacak sadece devrelerini verselermiş biz toparlardık!.. Ayrıca beşiktaş mediamarkın dünyalar zekisi çalışanlarına da burdan teşekkür etmek istiyorum zira tek amfi alacağımı söylememe rağmen bana kampanyalı seti satın almamı, sonrasında speakerları satıp paramı çıkartabileceğimi tavsiye etti. Kendisine buradan minnetlerimi sunuyorum.

Neyse konuyu fazla uzatmadan Istanbul Forum'daki Saturn'den Sony DH520'yi 495 TL gibi bir fiyata satın aldım. Normal fiyatı 595 TL idi fakat ellerinde 2 tane teşhir, 1 tane de teşhir olmayan fakat üst kasasında hafif bir eğilme olan bir model vardı. Ben üst kasasında hafif eğilme olan modeli test ettikten sonra defosundan dolayı indirim istediğimi söyledim ve 495TL gibi komik bir rakkama amfiyi satın aldım.

Home theater konusunda acemi olduğum için hoparlor kablolarının setin içerisinden çıkacağını düşünüp o gün kablo alışverişi yapmamıştım, cumartesi akşamı seti kurarken acı gerçekle karşılaştım. Eve geldiğimde saat geç olduğu için de seti kuramadım. Benim gibi acemilere ibret olsun, seti aldıktan sonra hoparlor kablosunu almayı unutmayın :)

Nihayet pazar günü kurulumları tamamladım, media oynatıcı olarak bilgisayarımı kullandım (HDMI) Avatarın DTS codecli rip'ini amfi sorunsuz olarak çözdü ve performansından oldukça tatmin olduğumu söylemem gerekiyor. Gerçekten pırıl pırıl ses aldım. Eğer bu işe benim gibi 2.000 TL civarı bütçe ayıran varsa kesinlikle blackstone'ları tavsiye ederim.

quote:

Merhaba,

Yakın zamanda 1500-2000 TL arasında bir sistem kurmak istiyorum. Önceliğim PC'yi, uydu alıcısını amfi'ye bağlayıp görüntüyü TV'den almak. Filmleri şu an pc üzerinden tv'de izliyorum.

Kafamdaki amfiler:

SONY STR-DH520 (600 TL)
    PİONEER VSX-520-K (800 TL)
    YAMAHA RX-V 371 (870 TL)
    DENON AVR-1312 (1.100 TL)

Kafamdaki speaker setleri:

Polk Audio Blackstone TL1600 (1.550 TL)
    Polk Audio RM705 system (944 TL)
    WHARFEDALE DIAMOND 9 HCP (855 TL)
    WHARFEDALE CRYSTAL-2 40 HCP (1.260 TL + SUB lazım)

Kafamda bu fiyata uyan bir kaç konfigrasyon var, sizin önerilerinizi de öğrenebilirsem çok sevinirim. Fiyatları istanbulhifi ve cemhifi sitelerinden aldım. Daha uygun fiyata bulabileceğim yerler olursa onları da öğrenmek isterim.

1) SONY STR-DH520 + Polk Audio Blackstone TL1600
    Toplam: 2.150 TL (bu benim bütçemi zorluyor ama blackstone için çok iyi yorumlar okudum)

2) SONY STR-DH520 + Polk Audio RM705 system
    Toplam: 1.544 TL

3) DENON AVR-1312 + WHARFEDALE DIAMOND 9 HCP
    Toplam: 1.955 TL

Bunlar dışında darty'de gördüğüm bir harman kardon hazır sistem var: Harman Kardon HD SHOW 9
    1.999 TL liste fiyatı var.
    Setin içerisinde: AVR 156 + BDT30 + HKTS9BQ var. Blu-ray playera ihtiyacım yok, dediğim gibi filmleri bilgisayardan izliycem ama amfi + speaker için yorumlarınızı bekliyorum.

Sonuç olarak benim öncelikli amacım PC'den hd+dts codec li filmleri sorunsuzca izlemek (hdmi ile). Ayrıca uydu alıcısını da amfiye bağlıycam. Sistemi salona kurucam, salon da çok büyük değil 25-30 m2 arası. Benim için en önemli kriter sesi çok fazla açmadan mümkün oldukça temiz ses duyabilmek. Bu yöndeki tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Teşekkürler

Sistem incelememasahttp://forum.donanimhaber.com/m_59221369/mpage_1/f_/key_//tm.htm#msglink_59590444http://forum.donanimhaber.com/m_59221369/mpage_1/f_/key_//tm.htm#msglink_59590444

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theshiver -- 9 Nisan 2012; 9:52:40 >

• bence sony'den vazgeçme ;)
  • Takip
  • Tam olarak yapmak istediğim bağlantı şeması şu şekilde. Buna göre bir sorun yaşar mıyım?

Amfi + Hoparlor tavsiyesi (1500-2000 TL) // SİSTEM ALINDI
  • ^

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theshiver -- 3 Nisan 2012; 9:58:06 >
  • çizdiginiz semada bi sorun yok.zaten amfinin gorevi sesi ve goruntuyu gereken cihazlara (burda tv ve speaker) aktarmak.bizim kullandigimiz sistemden bi farki yok yani.
  • Polk blackstone u öneririm geçen gün dinledim oldukça başarılı idi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuribaras -- 30 Mart 2012; 13:29:38 >
  • @nuribaras yorumun için çok teşekkürler. Bu gün bir firmadan blackstone + pioneer vsx520 için nakit 2000 TL civarı bir fiyat aldım, gidip test ettikten sonra son kararımı vermeyi düşünüyorum. speaker lar için şu an tek seçeneğim blackstone gibi gözüküyor kağıt üzerinde ama amfi konusunda pioneer 520 ile sony 520 arasında kaldım.
  • Bu haftasonu blackstone 1600'ü dinleme fırsatım oldu. Bass'lar ve Tiz'ler mükemmelken, Vokal sesleri resmen çamur gibiydi, hatta okadar kötüytü ki görevliye Center'lar bağlı mı diye sormak zorunda kaldım. Filmde denilen hiç bir kelime anlaşılmıyordu, yani şöyle anlatiğim 300 TL'lik dandik ses sistemlerinde daha anlaşılır vokal sesleri duydum. Ben bu işte hiç bir bilgim olmamasına rağmen bu setin bu kadar kötü vokal performansı vereceğine inanmıyorum o yüzden bu hafta sonu canhifi'da dinlemeye gidicem blackstone'u. Eğer canhifi'da da aynı sorunla karşılaşırsam benim açımdan çok büyük hayal kırıklığı olmuş olacak.
  • bu arada yukarıda verdiğim bağlantı şemasında uyduyu amfi'ye bağlayıp, amfiyi de hdmi ile tv'ye bağladığımda hiç bir şekilde görüntü alamayacağımı öğrendim. en azından benim baktığım fiyat aralığındaki amfilerin (pioneer 520, yamaha 371, sony 520) bunu yapma olayı yokmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theshiver -- 2 Nisan 2012; 18:02:43 >
  • slmlar,

amfi için pioneer 521 bütçe varsa 921 öneririm. her koşulda sonyden iyidir. pioneer 921 ..1350 tl, pioneer 521 700 TL civarı
    Speaker konusunda ise haftasonu ben Can hifiden Polk audio Blackstone T 1600 aldım. 8 taksit 660 Euro
    kesinlikle öneririm. inanılmaz bir performansı var. ki ben daha amfiyi değiştirmedim. Denon AVR 390 gibi başlangıç. seviyesi amfi kullanmaktayım.
    Blackstone Boseden daha. iyi Bose Acoustimass 6 dan iyi 10 seviyesinde. fiyatlarına da bakarsan yarı fiyatında.
    Teknolojik olarak Bose Polk audionun gerisinde. Çünkü film izlerken bose de bass amfiden gelir. amfi nerdeyse oradan sesi alabilirsiniz. Blackstone da ise her uygudan bas sesini alırsınız ki bu daha doğaldır.
    ben ilk dinlediğimde kule hoparlör çalışyor sandım. Blackstone bir sakadır.
    Bu arada PROAVde bir kampanya var Pio 521 + Blackstone T1600 - 2099 TL.
    Bi bak istersen...
  • ustad aynı semayı bende kurmaya basladım tw olarak 46d7000 aldım evımıster kampanyasından :)
    sırada home speaker system war arastırmalarını beklıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: scelen

slmlar,

amfi için pioneer 521 bütçe varsa 921 öneririm. her koşulda sonyden iyidir. pioneer 921 ..1350 tl, pioneer 521 700 TL civarı
    Speaker konusunda ise haftasonu ben Can hifiden Polk audio Blackstone T 1600 aldım. 8 taksit 660 Euro
    kesinlikle öneririm. inanılmaz bir performansı var. ki ben daha amfiyi değiştirmedim. Denon AVR 390 gibi başlangıç. seviyesi amfi kullanmaktayım.
    Blackstone Boseden daha. iyi Bose Acoustimass 6 dan iyi 10 seviyesinde. fiyatlarına da bakarsan yarı fiyatında.
    Teknolojik olarak Bose Polk audionun gerisinde. Çünkü film izlerken bose de bass amfiden gelir. amfi nerdeyse oradan sesi alabilirsiniz. Blackstone da ise her uygudan bas sesini alırsınız ki bu daha doğaldır.
    Bi bak istersen...

Şu ana kadar aldığım en güzel tavsiye, öncelikle teşekkür ediyorum ilgin için.
    Bütçem 2000 TL civarı, Proav'dan geçen hafta nakite pio 520 + blackstone için 2040 TL fiyat almıştım. Bahsettiğin kampanya sanırım senin için özel verilmiş nakit fiyat, çünkü sitesinde göremedim böyle bir paket.
    Pazar günü Tuncay beyle blackstone 1600'ü deneme fırsatım oldu, açıkcası benim ilk setim olacak ve kulağıma güvenen birisi olduğumu iddia etmiyorum fakat Demo olarak izlediğimiz transformers filminde vokaller inanılmaz boğuk geldi ikimizin de kulağına. Hatta ben Tuncay bey'e acaba center takılı değil mi diye sordum bozuldu baya :) Bu hafta blackstone'dan emin olmak için canhifi'a gidip bir de orda dinliycem. Çünkü tarif edilemeyecek kadar kötü geliyordu vokaller ve açıkcası performansının bu olduğuna inanmıyorum, zira müzik demosunda ses berraklığı, tizler ve baslar mükemmeldi.

Özetlemek gerekirse bu hafta son bir kez daha blackstone'u dinliycem. Eğer vokallerdeki boğukluğu duymazsam kesinlikle blackstone almayı düşünoyorum. Amfi olarak da seçeneklerim şunlar:

Yamaha 371 veya V467 (mediamarkt kampanya yapmış 550TL'den veriyor)
    Pioneer 520 veya sizin söylediğiniz fiyat ise 521

Açıkcası her şey blackstone'un performansına bağlı benim açımdan. Eğer proav'da duyduğum sesi duyarsam başka hoparlore yonelmeyi düşünüyorum, eğer sorunsuz sesi dinleyebilirsem canhifi'da; proav'daki 2100TL'lik pio521+blackstone kombosu kaparım.

• quote:

Orijinalden alıntı: theshiver

quote:

Orijinalden alıntı: scelen

slmlar,

Bi bak istersen...

Şu ana kadar aldığım en güzel tavsiye, öncelikle teşekkür ediyorum ilgin için.
    Bütçem 2000 TL civarı, Proav'dan geçen hafta nakite pio 520 + blackstone için 2040 TL fiyat almıştım. Bahsettiğin kampanya sanırım senin için özel verilmiş nakit fiyat, çünkü sitesinde göremedim böyle bir paket.
    Pazar günü Tuncay beyle blackstone 1600'ü deneme fırsatım oldu, açıkcası benim ilk setim olacak ve kulağıma güvenen birisi olduğumu iddia etmiyorum fakat Demo olarak izlediğimiz transformers filminde vokaller inanılmaz boğuk geldi ikimizin de kulağına. Hatta ben Tuncay bey'e acaba center takılı değil mi diye sordum bozuldu baya :) Bu hafta blackstone'dan emin olmak için canhifi'a gidip bir de orda dinliycem. Çünkü tarif edilemeyecek kadar kötü geliyordu vokaller ve açıkcası performansının bu olduğuna inanmıyorum, zira müzik demosunda ses berraklığı, tizler ve baslar mükemmeldi.

Özetlemek gerekirse bu hafta son bir kez daha blackstone'u dinliycem. Eğer vokallerdeki boğukluğu duymazsam kesinlikle blackstone almayı düşünoyorum. Amfi olarak da seçeneklerim şunlar:

Yamaha 371 veya V467 (mediamarkt kampanya yapmış 550TL'den veriyor)
    Pioneer 520 veya sizin söylediğiniz fiyat ise 521

Açıkcası her şey blackstone'un performansına bağlı benim açımdan. Eğer proav'da duyduğum sesi duyarsam başka hoparlore yonelmeyi düşünüyorum, eğer sorunsuz sesi dinleyebilirsem canhifi'da; proav'daki 2100TL'lik pio521+blackstone kombosu kaparım.

Hocam hayırlısı olsun
    İzlenimlerini muhakkak bizlerle paylaş.
    Alacak olan arkadaşlara çok yardımcı olursun.
    Selamlar

• Ben de 921+blackstone dusunuyorum. ;) yada benzer oneriler istiyorum uzmanlardan!
  • takippp

hazır sıstemler oluyordu medıamarktta gnelde,
    harmankordon avr140 ve jbl scs 1000 ytl yue almıstım kardesıme,

sımdi kendıme b,raz daha fazla butceyle yine boyle bir paket bakıyorum, cunku boyle daha ekonomık oluyor.
    var mı tavsiyeniz?
  • Öncelikle hocam bende böyle bir arayış içerisine girdim fakat birşey farkettim yurt dışı ile türkiyedeki satış fiyatları arasında uçurum farklar varDenon'un AVR-1312 model amfisinin türkiyedeki ve yurt dışındaki fiyatlarını görünce gerçekten ne yapın ne edin yurt dışından getirtin demek geldi içimden

Amazondaki Denon AVR-1312 Fiyatı
    http://www.amazon.com/Denon-AVR-1312-Channel-Theater-Receiver/dp/B004U403S6/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1333812650&sr=1-1

D&R'deki (Türkiye) Denon AVR-1312 Fiyatı
    http://www.dr.com.tr/Elektronik/Denon-AVR-1312-Black-A-V-Amfi/Ev-Elektronigi/Amfi-Receiver/urunno=0000000379961

Sahibindendeki (Türkiye) Sıfır Denon AVR-1312 Fiyatı
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-denon-avr-1312-hd-3d-av-receiver-dikmen-stoklarinda-ozel-fiyat-57567684/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xRay97 -- 7 Nisan 2012; 18:33:53 >

• şimdi o durum şöyle oluyor: yabancı ulkede yaşayan insanların gelirleri bizden çok ama çooooookkkk düşük oldugu için onlara ucuza veriyorlar . bizde haliyle onlardan 10 kat fazla kazandıgımız için böyle 100 dolarlık en dandik cihazları bile 1000 dolara alabiliyoruz .. zenginiz ya!!!
  • diğer bir konuda da sordum ama burayada sorayım hazır tartışma ilerlemişken,

benimde bütçem 2000-3000 tl arası, sony pioneer, yamaha arasında kararsızım. bir tane marantz 7005 var bütçeyi biraz daha arrtırıp onu mu alsam acaba?

kullananlardan yorum ve öneri rica edebilir miyim?

yoksa uğraşmadan hazır bir sistem mi almalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xRay97

Öncelikle hocam bende böyle bir arayış içerisine girdim fakat birşey farkettim yurt dışı ile türkiyedeki satış fiyatları arasında uçurum farklar varDenon'un AVR-1312 model amfisinin türkiyedeki ve yurt dışındaki fiyatlarını görünce gerçekten ne yapın ne edin yurt dışından getirtin demek geldi içimden

Amazondaki Denon AVR-1312 Fiyatı
    http://www.amazon.com/Denon-AVR-1312-Channel-Theater-Receiver/dp/B004U403S6/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1333812650&sr=1-1

D&R'deki (Türkiye) Denon AVR-1312 Fiyatı
    http://www.dr.com.tr/Elektronik/Denon-AVR-1312-Black-A-V-Amfi/Ev-Elektronigi/Amfi-Receiver/urunno=0000000379961

Sahibindendeki (Türkiye) Sıfır Denon AVR-1312 Fiyatı
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-denon-avr-1312-hd-3d-av-receiver-dikmen-stoklarinda-ozel-fiyat-57567684/detay/

hocam bu sadece demin icindır belki,

bazı markalarda boyle oluyo, offf cinayet gibi fiyat farkı ya.

bugun MMe gidicem bi bakiyim bakalım neler var

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.