Şimdi Ara

Köpek Saldırırsa Ne yapmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
325
Cevap
8
Favori
28.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar soru açık. Sizde biliyorsunuzdur mahallenizde var ise, köpek besleyen psikopat tipler, gece sürekli havlayan sürüler falan. Sabah okula/dersaneye giderken,veya akşam dönerken varsayalım bunlarla veya yanlız bir köpekle karşılaştık. Ne yapmalıyız?Biber gazı almak en mantıklısı gibi duruyor şu an. Teşekkürler.

• Sokak köpekleri genelde yere eğilip taş almaya kalkışınca kaçıyor ama onu tınlamayanlar da var tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: karasimsek06

böyle bir konu vardı
    http://resim.donanimhaber.com/m_59107081/mpage_1/f_/key_//tm.htm#59117738

evet onuda ben açtım,birde konu dışında deniyim dedim.
    sorunlu hayvan sayısı az. sorun tinerciler hayvanı dövüyor yakıyor,apaçiler pitbull besliyor saldır olum,saldırtayımmı lan şu cocuğa falan filan muhabbetler dönüyor. böyle hayvanlara karşı ne yapacağız? ne yapılabilir en azından,ölmeyelim-sakat kalmayalım

• Yazın çalışıyordum akşam 11'de işten gelirken komşunun pitbull gibi bir köpeği üstüme gelmeye başladı.Bende üstüne yürüyüce baktım geri çekiliyor biraz hızlandım sonra köpek kaçtı.Saldırsaydı tekme atacaktım zaten yanımda birşeyde yoktu.
    Saldırırsa ağzına tekme atacan yada taş,sopa,bıçak kullanacaksın.Sürü ile dolaşıyorlarsa kaçacaksın çünkü sayıca fazlalar.Ama önce bir tekme salla baktın kapacak o zaman kaçacan
  • Benim de böyle bir konum vardı. Benim üzerime 2 köpek geldi ben onları kovaladım sonra 5 tane olup onlar kovaladı falan..

Ben şöyle yapıyorum bana havlayan köpekten daha fazla bağırıyorum ondan daha şiddetli ve ürkütücü oluyorum. Bağırınca gidiyor. Taş varsa zaten atınca kaçıyor hepsi ama yoksa üzerine koşup bağır.
  • Ona ince ama sonradan kalınlaşan bir tarzda HooooOOOOŞŞŞT de.
  • valla arkadaşlar uzun bir araştırma yaptım

ya biber gazı,yada sol kolu uzatıyorsunuz,ona atlıyor,sonra sağ kolunuzla hayvanın çenesine iyice bastırıp kendinizle beraber yere atıyorsunuz. sonra sağ kolunuz hayvanın çenesinin üzerinde boğuyorsunuz taki bırakana kadar. küçük bir köpekse 1-2 dakika yetiyor. pitbull falan ise, öldürene kadar boğmanız tavsiye ediliyor.

hayvanı üstten yakalayabilirseniz,rear choke yapın direk,boğazından kitleyin. bayılınca bırakın ve kaçın. ama arkasına nasıl geçilecek o biraz problemli.

büyükse ve etkisiz hale getiremezse,bırakın ısırsın,iki,üç kere izin verin ve sakin sessiz olmaya çalışın , hareketsiz durun. baktınız olacak gibi değil parçalayacak,boş olan elinize kıyafetinizin ucunu sarın,gözlerini oymaya başlayın.

sürüde ise kaçın,veya kendinize güveniyorsanız alfa erkeğini indirmeye çalışın diyor.

cani falan değilim. gerekli durumlarda kullanılması için yazdım,bir insanın canıyla bir hayvanın canı bir tutulamaz. ayrıca, hiç bir hayvan sebepsiz saldırmaz(dövülen,sokağa atılan ,yanlış eğitilenler hariç)

dominant olmayan ön kolu ileri atmazsanız genelde ölüyorsunuz. iki gözünü de oyup burnuna vurmak en mantıkli imiş,bunu söyleyen amerikada bir postacı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epiru3 -- 29 Mart 2012; 5:02:33 >

• v ye bas

• arabaların ustune zıpla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Epiru3

valla arkadaşlar uzun bir araştırma yaptım

ya biber gazı,yada sol kolu uzatıyorsunuz,ona atlıyor,sonra sağ kolunuzla hayvanın çenesine iyice bastırıp kendinizle beraber yere atıyorsunuz. sonra sağ kolunuz hayvanın çenesinin üzerinde boğuyorsunuz taki bırakana kadar. küçük bir köpekse 1-2 dakika yetiyor. pitbull falan ise, öldürene kadar boğmanız tavsiye ediliyor.

hayvanı üstten yakalayabilirseniz,rear choke yapın direk,boğazından kitleyin. bayılınca bırakın ve kaçın. ama arkasına nasıl geçilecek o biraz problemli.

büyükse ve etkisiz hale getiremezse,bırakın ısırsın,iki,üç kere izin verin ve sakin sessiz olmaya çalışın , hareketsiz durun. baktınız olacak gibi değil parçalayacak,boş olan elinize kıyafetinizin ucunu sarın,gözlerini oymaya başlayın.

sürüde ise kaçın,veya kendinize güveniyorsanız alfa erkeğini indirmeye çalışın diyor.

cani falan değilim. gerekli durumlarda kullanılması için yazdım,bir insanın canıyla bir hayvanın canı bir tutulamaz. ayrıca, hiç bir hayvan sebepsiz saldırmaz(dövülen,sokağa atılan ,yanlış eğitilenler hariç)

dominant olmayan ön kolu ileri atmazsanız genelde ölüyorsunuz. iki gözünü de oyup burnuna vurmak en mantıkli imiş,bunu söyleyen amerikada bir postacı

Nasıl boğacaksın lan? Kolunu ısırmış olmayacak mı o sırada?

Olayın canilikle ne alakası var abi? Hayvan saldırıyor, ne yapacaksın başka? Gözleri oymak iyi de, nasıl yapacaksın ya zor işler. Bana hayvan saldırsa korkudan hareket dahi edemem.

• sol kolunu ısırırken hayvanın üstüne atlamandaki yöne veya ona ağırlık vererek hayvanı yere düşüreceksin

şöyle bir olay olacak,bacağı tutan elin ısırıldığını düşün.

şehirdeyse en mantıklısı heykel gibi durup hayvanın sıkılmasını beklemek ve gözüne bakmamak... bu aradada yardım falan gelir bi şekilde. millet bağırır çağırır.

akşam 12 den beri uyumadım bunları araştırıyorum valla,paranoyak oldum iyice.insan bitti de hayvana geçtik korkuda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epiru3 -- 29 Mart 2012; 5:20:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: farego

arabaların ustune zıpla

İyi fikir. Hep aklıma gelmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doppelgangbanger

quote:

arabaların ustune zıpla

baktın yakalayacak gibi cok yaklastı sana hissettin don arkanı ayakkabının ucuyla gelisi.gzel ıskalamadan bir tane agzınaa yapıstır ve dagıt.

tabi nefsi.mudafa yoksa hayvana oyle yapılmaz farzetki kuduz

• quote:

quote:

arabaların ustune zıpla

araba varsa tabiki. küçük köpekler 80kg + insanda pek sorun teşkil etmiyor,büyüklerinde bayağı bi sakatlama riski var.
    araba,duvar,sopa vb var ise tereddütsüz onlara bakın. benim yazdıklarım son çare,sıkıştınız yapacak bişey yok.

askeriyedede aynı yöntem işler,sol kola birşey sarılır(solaksa sağ),köpek atlar direk oraya,bıçak çekilir ve ...

eğitimsiz köpekse ve bacağa dalar ise,direk çullanmak gerekiyor boğana kadar

yazıyorum ama normalde topuklarım herhalde,ruh halime bağlı
    paranoyağa bağladım kendimi rahatlattım be oh,birşeyler biliyorum en azından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epiru3 -- 29 Mart 2012; 5:27:07 >

• quote:

sol kolunu ısırırken hayvanın üstüne atlamandaki yöne veya ona ağırlık vererek hayvanı yere düşüreceksin

şehirdeyse en mantıklısı heykel gibi durup hayvanın sıkılmasını beklemek ve gözüne bakmamak... bu aradada yardım falan gelir bi şekilde. millet bağırır çağırır.

akşam 12 den beri uyumadım bunları araştırıyorum valla,paranoyak oldum iyice.insan bitti de hayvana geçtik korkuda

Isırılırsa acıdan sıkamazsın o eli.

Kol, bacak giderken nasıl heykel gibi duracaksın?

• quote:

quote:

quote:

arabaların ustune zıpla

baktın yakalayacak gibi cok yaklastı sana hissettin don arkanı ayakkabının ucuyla gelisi.gzel ıskalamadan bir tane agzınaa yapıstır ve dagıt.

tabi nefsi.mudafa yoksa hayvana oyle yapılmaz farzetki kuduz

Ben pek saldıramam köpeğe falan. Çünkü ben ona zarar verdikçe o bana daha çok zarar verecekmiş gibime gelir hep.

Ne alaka kuduz olmasıyla? Kuduz olmasa bile ağzını yüzünü kıracaksın. Saldırıyor sonuçta.

• dostummm ısırdıgı zamanda yiyecegin kuduz ignesinin boyunu dusun :d

• quote:

quote:

sol kolunu ısırırken hayvanın üstüne atlamandaki yöne veya ona ağırlık vererek hayvanı yere düşüreceksin

Isırılırsa acıdan sıkamazsın o eli.

Kol, bacak giderken nasıl heykel gibi duracaksın?

yok abi acıyı çeken bilir(artisliğe lüzum yok :D belki sizde biliyorsunuzdur,çok kötü birşey geldiyse başınıza..),köpek ısırığının vereceği acının on katını 9-10 saat çekmiş adamım öyle bir alışıyorsunki 5 - 10 sn den sonra,acı toleransın oluşuyor. kişiden kişiye değişir tabi. orada insanı bağırtan acı değil panik,o panikte sakat kalırmıyım,bişey olurmu korkusu genelde. onun için sol kolu vermek mantıklı. zaten sakat ta bırakamaz çoğu zaman sol kolu . bacaktan girerse kan kaybından öldürebilir damara denk getirirse. koldan baya uzun sürüyor 1-1,5 saat dayanabilir bayılmadan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epiru3 -- 29 Mart 2012; 5:34:46 >

• quote:

quote:

arabaların ustune zıpla

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/33980-dzr-2-kopek-kovucu-aldim.html

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.