- x
Köpek Saldırırsa Ne yapmalı?
316 Cevap13270 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 2 [4] 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1356 Mesaj
29 Mart 2012; 23:17:36 

Agzi olan dili olmayan bir hayvandan bahsediyorsunuz. Yemisim kopege verecegi zarari diye kilictan bicaktan bahseden arkadaslar acinacak haldesiniz.. Kilic kalkan kusanacaginiza yaniniza 1 paket odul biskuvisi tasiyin. Olmadi biber gazi alin en kotu bu kadar mi yabani oldunuz. Sokakta insanlara bilincli zarar veren ayilara karsi kusanin o kalkanlari. Sokaktaki dilsiz; sadece kendisine zarar geldigini bildigi ve sizdende zarar gelebilecegini dusunen o cana karsi alacaginiz bir biskuvi,kopek kovucu cihazlar yada hafif bir goz yasartici yeterli olacaktir. Herkes sizin kadar canlilara karsi duyarsiz degil burada konusup insanin midesini bulandirmayin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Yaratılırken verilir asalet sana,
onu sonradan kazanamazsın..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Mart 2012; 23:18:17 

quote:

Orijinalden alıntı: vivere

hocam orda 10 dan fazla köpek var adamda ne g. varmış helal olsun

Kürekle dalıyor adam.

2465 Mesaj
29 Mart 2012; 23:19:53 

quote:

Orijinalden alıntı: XperiaTM

Ona ince ama sonradan kalınlaşan bir tarzda HooooOOOOŞŞŞT de.

Skyrim oynuyor gibi hisseder insan

2342 Mesaj
29 Mart 2012; 23:22:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Chosen

Agzi olan dili olmayan bir hayvandan bahsediyorsunuz. Yemisim kopege verecegi zarari diye kilictan bicaktan bahseden arkadaslar acinacak haldesiniz.. Kilic kalkan kusanacaginiza yaniniza 1 paket odul biskuvisi tasiyin. Olmadi biber gazi alin en kotu bu kadar mi yabani oldunuz. Sokakta insanlara bilincli zarar veren ayilara karsi kusanin o kalkanlari. Sokaktaki dilsiz; sadece kendisine zarar geldigini bildigi ve sizdende zarar gelebilecegini dusunen o cana karsi alacaginiz bir biskuvi,kopek kovucu cihazlar yada hafif bir goz yasartici yeterli olacaktir. Herkes sizin kadar canlilara karsi duyarsiz degil burada konusup insanin midesini bulandirmayin..

Sonunda benim gibi dusunen birisi cikti biber gazi bile fazla, hani illa SİDDET kullanicam diyorsan bile mide bosluga veya burnuna hafif bi dokunus yeter de artar kopegin sizden korkmasi icin ama milleti gucu yetmedigine bulasmaz anca kendinden zayiflari ezer

Battlefield 4 Clan PlayStation 4

Uzaklaştırılmış
29 Mart 2012; 23:22:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Epiru3

bunu demeye çalışıyorum.köpek bir hayvandır. insan öldürme potansiyeli olan hayvan beslemek,suç olmalı ve hapis cezası verilmeli. kurt köpeğiyle çoban köpeğini ruhsatli kişiler eğitmeli,beslemeli.
biz buradakileri sokak köpeğine karşı yapmayacağız,hoşt diyince giderler,genelde aç susuz onlar,ve besleniyor. onlar doğal ortamına salınmalı. ama 15-16 yaşında,apaçi dediğimiz tipler pitbull besleyip arkadaşına saldırtayımmı falan filan diyor ülkemizde
hayvanseverler yanlış kişiye kızıyor,millet kendini korumaya kalkınca cahil,manyak,psikopat oluyor.bu forumdan ben zannetmiyorum kimse gidip yoldaki köpeği durduk durmadık yere öldürsün.
bu ülkede aç susuz insana bakılmıyor arkadaşlar,köpekleri geçiniz.onlara acıyan yok. onun yerine,kurttan bozma bir hayvana acıyorsunuz. ilk önce insan,sonra hayvan her zaman.
çoğu hayvan genelde sahibini/çocuklarını öldürüyor. bi açın sorun bakayım,seviyorlarmı artık köpekleri,çok uysallarmı? şu an bildiğiniz köpek,doğal bir şekilde insana yardımcı olanlardan değildir.insana saldıranı ilk insanlar kesip yiyormuş.geri kalan uysalların soyu bunlar,arada bir iki kaçırmışlardır. ayrıca köpek insana alışalı 10 bin bilemedin 20 bin yıl oldu. hala vahşi hayvan statüsündeler. hala avcı içgüdüleri duruyor.
köpeğin yeri şehir değil,orman,sürü,arazi

@jambon
Psikopat bıçağı saplar da, senin elin de armut toplamayacak herhalde. Psikopat bıçağı saplar, kan kaybından ölürsün. Köpek saldırır, parçalanarak ölürsün.

@Epiru3
Dediklerine katılıyorum.

197 Mesaj
29 Mart 2012; 23:27:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Doppelgangbanger

Ulan motorsikletle köpekten kaçamıyor musun? Motorsikletten hızlı mı koşuyor köpek?

kaçıyorumda hocam o korku yetiyor birde bazen saklanıp aniden çıkıyorlar düşenleri bile gördüm motorsikletten

1624 Mesaj
29 Mart 2012; 23:28:28 

İstanbuldayken akşamleyin markete gitmek için dışarı çıktım ortaokuldaydım o zamanlar ama koşarak çıktım dışarı hava da karlı yerler filan hep buz.Sokağın ortasında koşarak gitmeye başladım kafam aşağı bakıyor ama öne değil, kafamı bi kaldırmamla beraber bir tane pitbull tarzı bi köpekle bi tane de sokak köpeğini karşımda gördüm hırlamaya başladılar dedim şimdi ayvayı yedik, geri dönüp bir kaçışım var eve doğru koştum evin önüne geldim ama apartmanın kapısı kapalı zile basıp açılmasını bekleyene kadar köpekler beni mıhlayacak işte kaldırımın yanında arabalar parketmiş sokak boyunca bi tane arabanın arkasına geçtim bir ileri bi geri gidiyorum köpekler aptal oldu öylelikle biraz zaman kazandım ondan sonra bi tane arabanın üstüne atladım o sırada seslerden babam duymuş kapıyı açtı aşağı indi hemen elinde sopayla yarım saat köpekleri aradı dışarda sonra geldi ama bu işler harbiden sakat ulan şerefsiz evlatları o pitbull köpeği alıyorsunuz da sokağa niye salıyorsunuz itoğlu itler o köpek beni orda yakalasaydı kolumu bacağımı kopartabilirdi Allah'a şükür kurtuldum.

Ayrıca doppelbangganger denen cani insan bayağı ağır girmiş jambon nickli arkadaşa kardeşim sokak köpeklerinin o hale gelmesinin sebebi de insanlar sanki karşında düşmanın var yok öldürürüm yok keserim kardeşim sen o hayvanın yaşama imkanlarını elinden alıyorsun ondan sonra da çekilsin yolumdan diyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Divided We Stand -- 29 Mart 2012; 23:36:52 >

1356 Mesaj
29 Mart 2012; 23:30:10 

quote:

Orijinalden alıntı: jambon

Sonunda benim gibi dusunen birisi cikti biber gazi bile fazla, hani illa SİDDET kullanicam diyorsan bile mide bosluga veya burnuna hafif bi dokunus yeter de artar kopegin sizden korkmasi icin ama milleti gucu yetmedigine bulasmaz anca kendinden zayiflari ezer

Boyle kopekler o kadar cok degil zaten ortalikta..
Ha oyle bir yerde yasayan biriside arasin bir kopek egitmenini korkutmanin kralini ogretir telefonda o kadar zor seyler degil.. Hayvana zarar verdigini gorsem ben acikcasi sokakta bir insana zarar veriyormus muamelesi yaparim o kisiye benimle de ugrasmak zorunda kalir sonra..
Bu arada bir arkadas o kopek tinerciden daha mi degerli demis. Kardesim o kopek yeri geldiginde benim icin cogu insandan daha degerli. Tinerci olmasina gerek yok :)

2342 Mesaj
29 Mart 2012; 23:32:07 

Elbette elim armut toplamiycak ama kopek sizi parcalayana kadar cok zaman gecer yani oyle 5 sn de parcalayamaz. Ama kopegin yapabilcegi tek sey isirmak. Adamin biri gelir silahla vurur. Neyse daha fazla tartismayalim :)
Kopekler tabi ormanlardan dogal ortamlari. Ama kopekler atalarindan o kadar farklilasti ki. Atalainin ozelliklerini tasimiyo cogu kopek. Yani yine tekrarliycam ama is sahipte bitiyor. Neyse uzatmayalim daha fazla

4371 Mesaj
29 Mart 2012; 23:33:27 

bulunsun

Astra J 180 hp

Uzaklaştırılmış
29 Mart 2012; 23:35:47 

quote:

@ dopalgangbanger
Ben yanlis anlasiliyorum heralde. Ben kopegi insandan ustun tutmuyorum. Bana gore bir psikopat insan degildir. Adi ustunde psikopat napicagi bellidegil. Simdi ne kopekler var ( ornegin pitbull) diyceksin onlarinda ne yapicagi belli degil diye. Simdi bana bi kopek saldirsa az cok ne yapicagimi bilirim. Senj gibi direk oldurmeyi dusunmem. Ama sokakta bi psikopat saldirsa ben ondna kurtulamam yani. Al en basiti bi kursuna bakar olay yani. Cikartir vurur olur gidersin. Ama bi kopek kolay kolay oldurmez. Oldurse bile senin hic bisi yapmaman gerekir. Cok nadir olur o oldurmeler. Usttediger arkadasta dedigi gibi ulkemizde ne yazik ki kopek bi arac olarak kullaniliyo. Salarim bak ustune tarzi apacilerin elinde ola kopekler cok tehlikelidir insani oldurebilirler evet. Ama bunun nedeni ne hic dusundun mu ? İnsan. O kopegin oyle olmasinin nedeni sahibidir. Benimde pitbulum vardi. Birde goldenim. Yani suana kadar onlarca kisi onyargiyla yaklasti korktular. Ama hepside tesekkur ettiler bana en sonunda. O kadsr uysal ki kac tane bebek kac tane kucuk cocuklar oynadilar kopeklerimle. Yani insanda bitiyo is. Ben bu kopekleri alip bodruma kapatsam ac susuz biraksam cikarttigimds beni bile parcalarlar evet. Ben kopekleri veya diger hayvanlari insandan ustun tutmuyorum bir kez daha soyluyorum. Sen dedigim bir cumleye takilmissin. Dedigim gibi ben yoldaki psikopatlari insan statusunde gormuyorum. Ve ben insanlara daha cok yardim ettim. Etmekteyimde. Yani sen dedin kopek saldirsa oldururum diye. Seninde bilgin olsa o kopegi oldurmeyi degil etkisiz Birakmaya calisirdin. Biraz arastir : Cesar milan. Youtube da doluca videosu var. National geographicte de programi var. İzle biraz da gor. Adama boyum kadar sibirya kurdu saldiriyor ustune basini parcaliyr hatta kolunu isiriyor kac kere. Ama adam OLDURMUYO. Bilgisi oldugu icin etkisiz hale getiriyo direk sonra kopekte yavas yavas teslim oluyo buna. Yanlis anlasilmasin ben bilgiliyim siz cahilsiniz modunda degilim. Sadece biraz bilincli davranmamiz gerektigini dusunuyorum. Sen evinin onune bi kap su koysan bile bi fayda. Sen yolda gordugun garibana bi ekmek versen bile fayda. Ben elimden geldigince bizim buralardaki sokak kopeklerinin asilarini da yaptirmaya calisiyorum. Mamalarini da almaya calisiyorum. Muhtarliga kitap giysi bagisida yapiyorum. Elimden geldigince yardim etmeye calisiyorum. Neyse konu fazla uzamasin anlasamiycaz bu gidisle

Bana göre bir psikopat insan değildir diyerek en başından kaybediyorsun sen. Sana göre bir köpek, bir psikopattan daha değerlidir. Psikopatlar da, durduk yere psikopatlaşmıyor. Bir sürü şeyler yaşıyorlar, sonra sıyırıyorlar. Tedavi edilir, normale döner bu sorun değil. Köpek küçükken dayak yedi diye saldırganlaşınca suç bizde diyorsun, ama psikopat adam karşına gelince onu insandan saymıyorsun. Bu saçmalık. Ha, tabi, köpeğin ne yapacağı belliydi. Köpeğe karşı ne yapacağını biliyorsun da, psikopata karşı mı ne yapacağını bilmiyorsun? Çok çelişkili birisin. Valla bana köpek saldırsa korkudan bir şey yapamam zaten. Ancak kendimi korumak için saldırırım, onda da kendimi kaybederim artık ne yaptığımı bilmem. Bir köpeği durdurmanın yolları varsa, bir psikopatı durdurmanın da yolları vardır. Köpeğin burnuna tekme atıyorsun da, insanın zayıf yerlerine saldıramıyor musun? Ben bir psikopattan, bir köpekten korktuğum kadar korkmam. Yahu öleyim, öleyim. Köpek tarafından paramparça edilmektense öleyim daha iyi. Öldürmez ama öldürmekten beter eder. Köpeğin nasıl olduğunun ne şekilde olduğu beni alakadar etmez. Ona bakarsan, uysal aslanlar da var. Adamlar uysallaştırıyor. Hadi aslan besleyelim o zaman. Evet, o söylediğin cümleye takıldım. Eğer psikopat birini insan olarak görmüyorsan sende sorun var demektir. Bunun bilgi ile alakası yok. Olay karşısında verilen tepki ile alakası var. Ben bana köpek saldırsa tüm bildiklerimi unuturum. Banane ölürse ölsün ya, yemişim köpeğini. Neymiş, köpeği etkisiz hale getirecekmişim. Hey Allah'ım. Ya banane adam köpeği öldürmüyorsa lan? Köpek bana saldırmış öldürürüm tabi o köpeği. Bana saldıran köpeğin gözümde yaşamaya hakkı yoktur. Adamın kafasını parçalıyormuş da, kolunu ısırıyormuş da, adam da etkisiz hale getirmeye çalışıyormuş. Geç bu işleri. Adam köpek uzmanıdır, köpeklere ilgisi vardır öldürmemiştir. Benim köpeklere öyle aşırı bir ilgim yok. Bu kadar basit. Valla hiç uğraşamam bi kap su koymayla, garibana ekmek vermeyle falan. Gariban olan devlete sığınsın. Bir de mama mı alıyorsun? Yahu al kasaptan bir kilo kanat at. Mamayla falan uğraşılmaz.

1356 Mesaj
29 Mart 2012; 23:37:52 

Bu arada bir koy yerinde 10 tane kopegin arasindan bacaklarim titreyerek gectigimi biliyorum. Allah'a sukur bir tanesi bile dokunmadi bana yanimda yuruduler sadece bir kac havlama birde o kadar.. Kopekler icguduleriyle hareket eder ve sizin dusunduklerinizi sezerler.. Oncelikle ona zararsiz oldugunuzu gostermeniz gerekmekte..
Uzerinize kopegini salan birisi icinde oncesinde bir egitmenden destek alip olay aninda uygulayarak yada yan urunler kullanarak kurtulup sahibini sikayet ederek kopegi ondan bir an once kurtarmaniz insanlik icin onemli bir hareket olur..

Uzaklaştırılmış
29 Mart 2012; 23:39:03 

quote:

Ha oyle bir yerde yasayan biriside arasin bir kopek egitmenini korkutmanin kralini ogretir telefonda o kadar zor seyler degil.. Hayvana zarar verdigini gorsem ben acikcasi sokakta bir insana zarar veriyormus muamelesi yaparim o kisiye benimle de ugrasmak zorunda kalir sonra..
Bu arada bir arkadas o kopek tinerciden daha mi degerli demis. Kardesim o kopek yeri geldiginde benim icin cogu insandan daha degerli. Tinerci olmasina gerek yok :)

abicim normal köpekten bahsetmiyorum zaten,onlara hoşt diyince kaçıyor acı çektikleri,aç bırakıldıkları belli,bizde acıyoruz. korkum,beslenen, ve şerefsizce eğitilen,dövülen,sürü halinde gezen köpekler. yoksa diğeri niye saldırsın insana,durduk durmadık yere,onun çözümü belli,yapıştırın suratına tekmeyı çok zorda kaldınız.

zaten sizin dediğiniz insanlar manyak tipler.birine saldırılırken,veya köpeğiniz birine saldırdığında,yardım etmeyip,bide saçma sapan bir muamele sergileyen tipler var,onlardan iseniz şayet,acınası insanlarsınız,insan soyunun yüzkaralarındansınız. birini ölüme terketmek / sakat bırakmak gibi bir davranışınız var,katilten farkınız yok. var böyle insanlar,köpeği çocuğunu ısırıyor adamın,gidiyor çocuğa ve babasına bağırıyor hayvan yerine.

ancak sokak köpeğine saldıran şerefsizler konusunda size katılıyorum. umarım üstteki insanlardan değilsinizdir.

2342 Mesaj
29 Mart 2012; 23:40:05 

Birde insanim diyorsun. Allahindan bul ne diyeyim. Muhattap bile olmiycam artik. Ne insanlarla muhattap oluyorum hey allahim. İnsan diye hitap ediyorum dikkat ediyosan sana. O bile fazla sana. Allah akil fikir versin. Bu da sana son mesajimda. Hadi eyvallah

Uzaklaştırılmış
29 Mart 2012; 23:41:06 

quote:

Bana göre bir psikopat insan değildir diyerek en başından kaybediyorsun sen. Sana göre bir köpek, bir psikopattan daha değerlidir. Psikopatlar da, durduk yere psikopatlaşmıyor. Bir sürü şeyler yaşıyorlar, sonra sıyırıyorlar. Tedavi edilir, normale döner bu sorun değil. Köpek küçükken dayak yedi diye saldırganlaşınca suç bizde diyorsun, ama psikopat adam karşına gelince onu insandan saymıyorsun. Bu saçmalık. Ha, tabi, köpeğin ne yapacağı belliydi. Köpeğe karşı ne yapacağını biliyorsun da, psikopata karşı mı ne yapacağını bilmiyorsun? Çok çelişkili birisin. Valla bana köpek saldırsa korkudan bir şey yapamam zaten. Ancak kendimi korumak için saldırırım, onda da kendimi kaybederim artık ne yaptığımı bilmem. Bir köpeği durdurmanın yolları varsa, bir psikopatı durdurmanın da yolları vardır. Köpeğin burnuna tekme atıyorsun da, insanın zayıf yerlerine saldıramıyor musun? Ben bir psikopattan, bir köpekten korktuğum kadar korkmam. Yahu öleyim, öleyim. Köpek tarafından paramparça edilmektense öleyim daha iyi. Öldürmez ama öldürmekten beter eder. Köpeğin nasıl olduğunun ne şekilde olduğu beni alakadar etmez. Ona bakarsan, uysal aslanlar da var. Adamlar uysallaştırıyor. Hadi aslan besleyelim o zaman. Evet, o söylediğin cümleye takıldım. Eğer psikopat birini insan olarak görmüyorsan sende sorun var demektir. Bunun bilgi ile alakası yok. Olay karşısında verilen tepki ile alakası var. Ben bana köpek saldırsa tüm bildiklerimi unuturum. Banane ölürse ölsün ya, yemişim köpeğini. Neymiş, köpeği etkisiz hale getirecekmişim. Hey Allah'ım. Ya banane adam köpeği öldürmüyorsa lan? Köpek bana saldırmış öldürürüm tabi o köpeği. Bana saldıran köpeğin gözümde yaşamaya hakkı yoktur. Adamın kafasını parçalıyormuş da, kolunu ısırıyormuş da, adam da etkisiz hale getirmeye çalışıyormuş. Geç bu işleri. Adam köpek uzmanıdır, köpeklere ilgisi vardır öldürmemiştir. Benim köpeklere öyle aşırı bir ilgim yok. Bu kadar basit. Valla hiç uğraşamam bi kap su koymayla, garibana ekmek vermeyle falan. Gariban olan devlete sığınsın. Bir de mama mı alıyorsun? Yahu al kasaptan bir kilo kanat at. Mamayla falan uğraşılmaz.

psikopatlık genelde doğuştan oluyor. bazıları doğuştan eğilimli,olup dayak yiyince ortaya çıkıyor.kimsenin suçu değil yani.
bak anders breivik,norveçte ekmek elden su gölden kaç kişiyi öldürdü gülüyor birde. hayvanlardada aynı şekilde,saldırıganlık varsa doğuştandır. yada eğilimlidir tetiklenir.
yoksa dayak yiyip adam olanda çok. hatta katil,psikopat olandan kat ve kat daha fazla.

2342 Mesaj
29 Mart 2012; 23:43:07 

Epiru3 hocam haklisiniz siz katiliyorum size de. Dedigim gibi is sahipte bitiyor. Sen nasil egitirsen kopegi oyle davranir. Atalarimiz ne demis. Ne ekersen onu bicersin

112 Mesaj
29 Mart 2012; 23:43:13 

Uzaklaştırılmış
29 Mart 2012; 23:44:09 

quote:

Ağzı olan dili olmayan bir hayvan. Hmm. Dili yok diye, bana saldıran köpeğe merhamet edeceğim öyle mi? Acınacak halde olan sensin de farkında değilsin. Ahuaha. Ödül bisküvisi dedi ya. İşim gücüm yok bir de ödül bisküvisi taşıyacağım yanımda. Biber gazı iyi fikir aslında, ama kılıç da olur benim için farketmez. İnsandan çok fazla korkmam. Bu yüzden onlara karşı silah da kuşanmam. Ama köpeğe karşı kuşanacaksın arkadaş. Benden zarar gelebileceğini düşündü diye bana saldıran hayvana merhamet etmem. Eğer ben paşa paşa yolumda yürüyorsam, o da bana saldırmayacak. Adam dilsiz diye köpekleri melek yaptı ya. İsteyen kılıçla doğrasın, isteyen bombalasın umurumda bile değil. Evet, bazı gerizekalılar da canlılara karşı aşırı duyarlı.

yani. dominant tür biziz.adam gelmiş benim şehrimde ora benim bölge bura benim bölge diyor,yer değiştir . yaptığı bölücülük teroristist sanki biz köpeğiz onlar insan,benim şehrimde bana dayılık yapıyor.
tehdit olarak görmüşmüş. o beni saldırıyor elimi kolumu parçalıyor hayvan diye haklı. ben onun ağzını yüzünü parçalasam,bende hayvanım,niye haksızım?

hayvanları seven biriyim ama köpeğin yeri şehir değil. salın hayvanları,rahat etsinler. beslerseniz,daha kötü bir hale geliyor. 10 -20 sene önce adam akıllı kısırlaştırılsa bu muhabbetleri yapmayacaktık,herkes mutlu mesut olacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epiru3 -- 29 Mart 2012; 23:45:40 >

Uzaklaştırılmış
29 Mart 2012; 23:44:15 

quote:

Orijinalden alıntı: vahocan

Skyrim oynuyor gibi hisseder insan

3565 Mesaj
29 Mart 2012; 23:44:15 

Miyav diye bağır böyle büyük kedi gördüğüne inanamayacak ve korkudan ölecektir ölmese ölü taklidi yapar o arada emekleyerek kaç.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir Ne mutlu Türküm diyene
Fanatizimle araç almak, daha sonra araçla ilgili yaşayacağınız sorunlar nedeniyle sizi aracınızdan soğutacaktır.

2280 Mesaj
29 Mart 2012; 23:45:27 

quote:

valla arkadaşlar uzun bir araştırma yaptım

ya biber gazı,yada sol kolu uzatıyorsunuz,ona atlıyor,sonra sağ kolunuzla hayvanın çenesine iyice bastırıp kendinizle beraber yere atıyorsunuz. sonra sağ kolunuz hayvanın çenesinin üzerinde boğuyorsunuz taki bırakana kadar. küçük bir köpekse 1-2 dakika yetiyor. pitbull falan ise, öldürene kadar boğmanız tavsiye ediliyor.

hayvanı üstten yakalayabilirseniz,rear choke yapın direk,boğazından kitleyin. bayılınca bırakın ve kaçın. ama arkasına nasıl geçilecek o biraz problemli.

büyükse ve etkisiz hale getiremezse,bırakın ısırsın,iki,üç kere izin verin ve sakin sessiz olmaya çalışın , hareketsiz durun. baktınız olacak gibi değil parçalayacak,boş olan elinize kıyafetinizin ucunu sarın,gözlerini oymaya başlayın.

sürüde ise kaçın,veya kendinize güveniyorsanız alfa erkeğini indirmeye çalışın diyor.

cani falan değilim. gerekli durumlarda kullanılması için yazdım,bir insanın canıyla bir hayvanın canı bir tutulamaz. ayrıca, hiç bir hayvan sebepsiz saldırmaz(dövülen,sokağa atılan ,yanlış eğitilenler hariç)

dominant olmayan ön kolu ileri atmazsanız genelde ölüyorsunuz. iki gözünü de oyup burnuna vurmak en mantıkli imiş,bunu söyleyen amerikada bir postacı

Hahsa onlar karsı karsıyayken aklıma bıle gelmez

bıde el surememkı..

2342 Mesaj
29 Mart 2012; 23:45:46 

Yahu deli ettin beni be adam asil gerizekali cahil olan sensin. Kopek seninle ayni mi dusunuyor be adam. Niye ustune alindn diyceksin evet alindim. Cunku ben deger veriyorum kopeklere. Gerci ben kimle konusuyorum garibana ekmek vermem diyen herifle ... Lanet olsun senin gibi adama

Uzaklaştırılmış
29 Mart 2012; 23:46:15 

quote:

Evet, biber gazı bile fazla. Hiçbir şey yapmayın size köpek saldıracağı zaman. Hatta kışkırtın ki, size saldırıp eğlensin biraz, parçalayıp stres atsın. Köpeğin midesine vurmak, biber gazı sıkmaktan daha mı iyimser bir davranış? Altı üstü biber gazı sıkacaksın, sonra geçecek. Mideye alınan darbe çok can yakar. He, köpek bizden zayıftı ya anasını satayım.

4851 Mesaj
29 Mart 2012; 23:48:37 

Donu indirdikten sonra çömelip sıçmaya başlarsan muhtemelen arkasına bile bakmadan kaçacaktır.

Kural Disi Konu Destroyer
Yapboz bozuldu.

185 Mesaj
29 Mart 2012; 23:49:36 

3-4 hafta önce ananemlerden eve geliyorum neyse yolun yarısında sokaklar ıssız tinerci felan çıksa gardaş nasılsın felan dicem kurtulacam yani senaryo hazır ama baktım pati sesleri geliyo kulaklarım çok iyi işitir. sonra neyse işte korkmadan yanından geçecektim koşa koşa yanıma geldi ayağımdada harley vardı yeni almıştım ortaokuldada beni köpek ısırdığı için çok korkarım o yüzden sürekli kin beslemişimtir köpeklere karşıı

Neyse işte gelirken tam burnuna olsa gerek harleyle vurunca topuğu burnuna felan değmiş olması gerek ki çok acı bi çenileme sesiyle yere düştü geri kalkıp gitti. BodyBuilding yaptığımdan dolayı bacak kaslarım çok iyidir Allah'tan ölmedi ölseydi kendimi affetmezdimm

Ha üzüldümedimmi ? Üzüldüm tabi köpeciğe çok acıdım. Ama benim bi yerime zarar gelseydi dahamı az üzülecektim ?

BL1TZ #

Uzaklaştırılmış
29 Mart 2012; 23:50:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Prooptik

kaçıyorumda hocam o korku yetiyor birde bazen saklanıp aniden çıkıyorlar düşenleri bile gördüm motorsikletten

Kaçıyorsan sorun yok. Ovv. Saklanıp çıkmaları kötü. Sanarsın ki saklambaç oynuyor.

Uzaklaştırılmış
29 Mart 2012; 23:53:15 

Arkadaşlar burada yöntemleri anlatıyorum,ancak bi tane hayvana dahi zarar vermedim,hep gözümü kaçırıp hızlı adımlarla kaçtım. Bu başınıza gelirse yapılabilecekler. Gidip bi sokak köpeği havladı diye,gözünü oyun boynunu kırın demiyorum kimseye.onu yapacak insanda zaten böyle forumda falan yazmaz.bazen köpek saldırıları ölüm kalım,savaşı haline gelebiliyor.
kendinizi koruma amaçlı. hayvanları seven arkadaşlar,yanlış kişiye kızıyorsunuz. @Doppelgangbanger arkadaşımız kendisi dışarıda rahat rahat gezemiyor,sürekli köpek etrafında gardını düşürmeden durmak zoruda vs vs. başka hangi ülkede var böyle bir durum? Insanlar sinirleniyor elbet.Milleti ısırıyor parçalıyor bu hayvanlar sonuçta,yapmasa bile potansiyeli var. 5-6 yaşında çocuğun pompalı tüfekle gezmesinden bir farkı yok.

Hayvanları seviyor iseniz,kısırlaştırmadığı ve barınak açılmadığı için belediyeye kızın. Siz besledikçe,onlar o bölgeyi kendi bölgesi kabul ediyor ve koruyor. Bu sefer bizim gibi,alakasız insanlara saldırabiliyorlar. Köpeklerin edineceği bölge ormanlık arazilerdir. Gidin orada besleyin. Normal köpek bakımına da kısıtlama şart. Pitbull vb türler yasaklanmalı,sadece ruhsatla verilmeli. Yanlış eğitildimi,katliam yapacak türden canlılar bunlar.

Uzaklaştırılmış
29 Mart 2012; 23:53:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Divided We Stand

İstanbuldayken akşamleyin markete gitmek için dışarı çıktım ortaokuldaydım o zamanlar ama koşarak çıktım dışarı hava da karlı yerler filan hep buz.Sokağın ortasında koşarak gitmeye başladım kafam aşağı bakıyor ama öne değil, kafamı bi kaldırmamla beraber bir tane pitbull tarzı bi köpekle bi tane de sokak köpeğini karşımda gördüm hırlamaya başladılar dedim şimdi ayvayı yedik, geri dönüp bir kaçışım var eve doğru koştum evin önüne geldim ama apartmanın kapısı kapalı zile basıp açılmasını bekleyene kadar köpekler beni mıhlayacak işte kaldırımın yanında arabalar parketmiş sokak boyunca bi tane arabanın arkasına geçtim bir ileri bi geri gidiyorum köpekler aptal oldu öylelikle biraz zaman kazandım ondan sonra bi tane arabanın üstüne atladım o sırada seslerden babam duymuş kapıyı açtı aşağı indi hemen elinde sopayla yarım saat köpekleri aradı dışarda sonra geldi ama bu işler harbiden sakat ulan şerefsiz evlatları o pitbull köpeği alıyorsunuz da sokağa niye salıyorsunuz itoğlu itler o köpek beni orda yakalasaydı kolumu bacağımı kopartabilirdi Allah'a şükür kurtuldum.

Ayrıca doppelbangganger denen cani insan bayağı ağır girmiş jambon nickli arkadaşa kardeşim sokak köpeklerinin o hale gelmesinin sebebi de insanlar sanki karşında düşmanın var yok öldürürüm yok keserim kardeşim sen o hayvanın yaşama imkanlarını elinden alıyorsun ondan sonra da çekilsin yolumdan diyorsun

Cani değil, sadece hayvanlara gereğinden fazla değer veren gerizekalılardan değilim. Banane lan sokak köpeğinin hangi hale gelmesinin nedeninden? Ba-na-ne?! Çıldırtmayın adamı. Yok sokak köpeği benim yüzümden o hale geliyormuş da, bilmem neymiş de. Saldırıyor lan hayvan. Bana saldıran hayvana, yok benim yüzümden böyle oldu deyip merhamet mi göstereceğim? Karşımda düşmanım değil, bana saldıran bir hayvan var. Düşmanıma bile köpekten daha çok merhamet ederim ben. Çünkü o insandır. Beni ilgilendirmiyor köpeğin yaşama imkanlarının alınması. Ben adam gibi yolumda yürüyorsam, köpek de adam gibi duracak. Saldırmayacak. Amma laftan anlamaz adamlarsınız.

Uzaklaştırılmış
29 Mart 2012; 23:55:59 

quote:

Merak etme, seni de haklar o kişi.
Zihniyete bak. Hey gidi hey. Tamam sen köpeklere insanlardan daha fazla değer vermeye devam et.

588 Mesaj
29 Mart 2012; 23:57:35 

aynı dertten şikayetçiyim ama farklı bi şekilde , bendede golden var 2 ay kadar oldu mahalleye bi tane sokak köpeği yerleşti benimkisi 1.5 yaşında herneyse sokak köpeğide yaşında vardır herhalde ne zaman köpekle geçsem ayağa kalkıyo hırlıyo yaklaşmaya çalışıyo falan ama ben gram dert etmiyorum köpek beslediğim için incelikleri biliyorum istesem bi vuruşta alırım canını ama korktuğum olay şu köpek bana değil benim köpeğe havlıyor ve bende köpeğimi herkesten çok sakınan biriyim ona olcağına bana olsun felsefesindeyim yani herneyse bu köpek musallat oldu bende işi benim köpeği vahşileştirmekte buldum amacım kendisini korusun cinsi zaten golden ama şu aydır içi pitbull oldu bu it yüzünden kedi kaçınca arkasından ağlayan hayvan gitti yerine bu köpeği gördüğünde parçalıycak hayvan geldi çok şaşırdım bu kadar kısa sürede böyle olmasına ama yapmam lazımdı hem pişmanım hem değil ama sorun hala devam etmekte köpek yer etti mahalleye gitmiyor , biber gazı kesin çözümse alıcam bi tane boşaltcam hayvanın suratına bi tekme gelmez umarım bidaha , benimde , köpeğiminde psikolojisini bozdu hayvan ya her gezdirdiğimde nerden çıkcak acaba diye baka baka paranoyak oldum hayvanı salamıyorum bile bi gün öldürücem galiba gitmemekte direnirse

bu hesap 2 kisi tarafindan kullanilmaktadir

Uzaklaştırılmış
29 Mart 2012; 23:58:27 

quote:

Elbette elim armut toplamiycak ama kopek sizi parcalayana kadar cok zaman gecer yani oyle 5 sn de parcalayamaz. Ama kopegin yapabilcegi tek sey isirmak. Adamin biri gelir silahla vurur. Neyse daha fazla tartismayalim :)
Kopekler tabi ormanlardan dogal ortamlari. Ama kopekler atalarindan o kadar farklilasti ki. Atalainin ozelliklerini tasimiyo cogu kopek. Yani yine tekrarliycam ama is sahipte bitiyor. Neyse uzatmayalim daha fazla

He çok zaman geçer. Kolun bacağın gidecek, sen hala parçalanmayı bekleyeceksin. Isırması sakat işte. Isırdı mı götürür. Adam utanmasa aslan parçalayamayacak, öldürmeyin, etkisiz hale getirin diyecek.

2342 Mesaj
30 Mart 2012; 0:00:15 

@epiru3
Dogru dusunuyorsunuz. Asil suc belediyede. Dedigin gibi sehir disinda ormanlik arazilerde kopek ciftlikleri olmasi gerekiyor. Sokaklardkai tum kopeklerde bunun gibi ciftliklere koyulmali. Sadee koymakla olmuyo iste .. Avrupada sokakta bir tane bile kopek yoktur yani benim gordugum oyle. Ama iste bazi karaktersiz sahsiyetsizler yuzunden cok yanlis anlasiliyo bircok olay. Dediginiz gibi potansiyelli kopekler ruhsatla verilmeli egitim zorunlu olmali. Bende pitbull baktim. Barinaktan almistim. O kadar kotu ve saldirgandi ki. 1 yil sonunda ornek bi kopek olmustu. Yani dediginiz gibi egitim. Ama silah bile ruhsatsiz elden ele 15 yasinda cocuk bile alabildigi bi ulkede yasiyoruz. Devlet silahi bile denetleyemiyk kopeklemi ugrasicak

Uzaklaştırılmış
30 Mart 2012; 0:01:01 

quote:

Bu arada bir koy yerinde 10 tane kopegin arasindan bacaklarim titreyerek gectigimi biliyorum. Allah'a sukur bir tanesi bile dokunmadi bana yanimda yuruduler sadece bir kac havlama birde o kadar.. Kopekler icguduleriyle hareket eder ve sizin dusunduklerinizi sezerler.. Oncelikle ona zararsiz oldugunuzu gostermeniz gerekmekte..
Uzerinize kopegini salan birisi icinde oncesinde bir egitmenden destek alip olay aninda uygulayarak yada yan urunler kullanarak kurtulup sahibini sikayet ederek kopegi ondan bir an once kurtarmaniz insanlik icin onemli bir hareket olur..

İyi bari, saldırmamışlar Allah'tan. Düşündüklerimi seziyorlarsa iyi, saldırmazlar o zaman bana.
Üzerine köpek salındığı zaman kurtulma şansın az.

948 Mesaj
30 Mart 2012; 0:09:39 

abdestsiz gezmeyin looo...

#Toshiba P855-12M (i5 3210 / Nvidia gt630m / Aluminum Case / Led Keyboard / 8gb DDR3 / Windows 7 Ulimate (64bit))
# Logitech z5500 # Toyota Corolla 2000 zze112 # Turkcell T21 MaxiPlus 5 # Beykent Üniversitesi

hayinkofte.blogspot.com

2342 Mesaj
30 Mart 2012; 0:10:41 

quote:

Orijinalden alıntı: MicrosoftluFasulye

aynı dertten şikayetçiyim ama farklı bi şekilde , bendede golden var 2 ay kadar oldu mahalleye bi tane sokak köpeği yerleşti benimkisi 1.5 yaşında herneyse sokak köpeğide yaşında vardır herhalde ne zaman köpekle geçsem ayağa kalkıyo hırlıyo yaklaşmaya çalışıyo falan ama ben gram dert etmiyorum köpek beslediğim için incelikleri biliyorum istesem bi vuruşta alırım canını ama korktuğum olay şu köpek bana değil benim köpeğe havlıyor ve bende köpeğimi herkesten çok sakınan biriyim ona olcağına bana olsun felsefesindeyim yani herneyse bu köpek musallat oldu bende işi benim köpeği vahşileştirmekte buldum amacım kendisini korusun cinsi zaten golden ama şu aydır içi pitbull oldu bu it yüzünden kedi kaçınca arkasından ağlayan hayvan gitti yerine bu köpeği gördüğünde parçalıycak hayvan geldi çok şaşırdım bu kadar kısa sürede böyle olmasına ama yapmam lazımdı hem pişmanım hem değil ama sorun hala devam etmekte köpek yer etti mahalleye gitmiyor , biber gazı kesin çözümse alıcam bi tane boşaltcam hayvanın suratına bi tekme gelmez umarım bidaha , benimde , köpeğiminde psikolojisini bozdu hayvan ya her gezdirdiğimde nerden çıkcak acaba diye baka baka paranoyak oldum hayvanı salamıyorum bile bi gün öldürücem galiba gitmemekte direnirse

Hocam yapmayin yazik etmissiniz kopege yahu. Benim goldenda cok tirsak gibi kediden falan korkuyor bazen:) ama olurda kavga ederlerse icgudesel olarak korurlar kendilerini. O kopekte belli bolgesini korumaya calisiyor. Dominant olmaya calisiyor. Malesef pek bi cozum yok ona. Yani anca o kopegide alip biraz egitmek gerek e buda imkansiz. Bence kendi kopeginizi eski haline getirmeye calisin. Sakin vahsilestirmeyin. Gerektiginde kendilerini korurlar onlar

Uzaklaştırılmış
30 Mart 2012; 0:12:43 

quote:

@epiru3
Dogru dusunuyorsunuz. Asil suc belediyede. Dedigin gibi sehir disinda ormanlik arazilerde kopek ciftlikleri olmasi gerekiyor. Sokaklardkai tum kopeklerde bunun gibi ciftliklere koyulmali. Sadee koymakla olmuyo iste .. Avrupada sokakta bir tane bile kopek yoktur yani benim gordugum oyle. Ama iste bazi karaktersiz sahsiyetsizler yuzunden cok yanlis anlasiliyo bircok olay. Dediginiz gibi potansiyelli kopekler ruhsatla verilmeli egitim zorunlu olmali. Bende pitbull baktim. Barinaktan almistim. O kadar kotu ve saldirgandi ki. 1 yil sonunda ornek bi kopek olmustu. Yani dediginiz gibi egitim. Ama silah bile ruhsatsiz elden ele 15 yasinda cocuk bile alabildigi bi ulkede yasiyoruz. Devlet silahi bile denetleyemiyk kopeklemi ugrasicak

Işte onu diyorum.Korkan insan,gerçekten parçalar hayvanı. Uzak tutucaksın şehirden. Bunun çözümü korkana cani diyip laf atmakla olmuyor. O arkadaş keserim diyor,şahsen banada hayvan saldırsa,paramparça ederim..Ama bu caniliğimden değil. Kendimi korumamdan. Durduk durmadık yere kesen canidir.

Insana barınak yapılmıyor bu ulkede , köpeğe hiç yapılmaz. En azından kısırlaştırın be kardeşim.bölgeci bi hayvan olmasa kedi gibi,bende beslemek isterim. Sokak kedilerine,su ve mama veriyorum. Forumlara falan yazıyorlar,besleyin sokak köpeğini,kankanız olsun vb. Siz besliyorsunuz,orayı bölgesi olarak görüyor. Yoldan geçen adam ne yapsın peki? Sıkıntı burada başlıyor.
Sonra biri birine cani,diğeri insan hayatını hayvanınkinden az gören aşağılık birisi falan filan diyor birbirine giriyor ortalık.

Geceleri,bi insan çocuğunu gezdiremiyor sokakta.Akşam ekmek bile alamadığımız yerler var ve bu istanbulun ortası yani. Köylük bir yerde değil,köyde köpekler bellidir,köylüler besler veya kovar. Beslenirse,o dışarıdan gelene havlar,ama gidip saldırıp parçalamaz. Istanbulda ise,havlıyor birine , biri gidiyor dövüyor bunu. Sonra bu diyorki "bak insanlar bölgeme giriyor,uyarınca direk dövüyor beni tekme tokat. o zaman direk ısırayım çıksın bölgemden".
Sonra olay kopuyor orada.

Şehirde beslenecek türler belli,alman kurdu bölge,şirket vb güvenliği için. Golden,pug gibi köpekler , normal yaşam için. yada kedi,iguana,kuş,akvaryum vb besleyin. Pitbull u istanbulun içinde beslemenin bi anlamı yok,acıyacaksanız,tek acınacak hayvanlar pitbull türü,insan tarafıldan dövüştürülmesi/öldürmesi için zorla seçilen türler değil.Onlara şehir dışında ev bulunmalı veya acısızca uyutulmalıdır.

benim görüşlerim bu.ne caniyim,ne köpekleri çok severim.ama şehirde olacak bir hayvan değil kesinlikle,yoksa köyde ,dağlık arazide bölgecilik oynasınlar aralarında,beni ilgilendirmez. ama biri hasta arkadaşını,hastaneye yetiştiremiyor,bunun sebebi , sağlam olanı köpeğin ısırması ise,her yıl yüzlerce çocuk/yaşlı ölüyor ise bu köpekleri şehirde tutanların suçudur.
emin olun o sokak köpeğide buraları çok sevmiyor... o da isterki adam akıllı bir sahibim olsun veya doğada takılayım sürümle ..

bu başlığı insanlar kendini korusun diye açtım. cani değilim. ama burada yazanlar bir insanı kurtarabilir. herkesin bunları bilmeye hakkı var. sonuçta bilgi paylaşımı yapıyoruz burada,herkesin başına gelebilen bir olay köpek saldırması,ve şehirde çevresel ölümlerden(hastalık,iş kazası,cinayet, vb dışı) en yaygınlarından biri(en yaygını değil ise tabi).

Ayrıca benim kendi görüşüm,eğitimin ne kadar iyi olduğu önemli değildir. Siz kendi çocuğunuzu bile bir melek gibi yetiştirirsiniz,ancak güç eline geçtimi sizi köle yapar. Çok iyi eğitimli,hiç zarar görmemiş bir çocuğa silah verdiğinizi düşünün.. Öldürme potansiyeli bile olması yeter. Pitbullun sokakta durmasıyla,bunun arasında hiç bir fark yok. Hayvan sonuçta,çok uzun süredir aramızda değil,zorla seçilim yaptırılan,avcı bir tür. Bi kedi,kaplumbağa falan değil.Tabiki aslan da değil,ancak öldürme potansiyeli olması bile yeter.

Sonuçta ölüm hayatın acı gerçeği,acıyıp besleyecekleriniz insanı öldürebilen hayvanlar olmamalı.

Neyse kendimi çok tekrar ediyorum,banda sardım. Bu kadar,bu konuyada birdaha mesaj atmayacağım. okumaya devam ederim ancak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epiru3 -- 30 Mart 2012; 0:17:35 >

216 Mesaj
30 Mart 2012; 0:14:00 

arkadaşlar dünyanın lüks semtlerinde soygunluk yapan bir hırsızın ifadesinde ..pitbull ve rotweiler köpekleri naısl safdışı bıraktığı yazılıyordu ve bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır....adamilk önce villanın bahçesine girmeden önce anadan doğma soyunuyormuş ve dört ayak üstüne çömeldikten sonra köpekler bu adamı koklayıp var güçlerince kaçıyorlarmış ...en saldırgan köpek dahi kuytu bir yerde gizleniyormuş ...bu şekilde yüzlerce zengin villayı soymuş... çırıl çıplak denemesi bedava ....aslan ve leoparlar üzerinde denenmiş gerçektende kuzu gibi olmuşlar inanılmazama gerçek !!!

Şefkatle beslenen dost yılan gibidir.

197 Mesaj
30 Mart 2012; 0:14:03 

quote:

Kaçıyorsan sorun yok. Ovv. Saklanıp çıkmaları kötü. Sanarsın ki saklambaç oynuyor.

sorma ya bazen gerçektente çok şaşırtıyorlar beni sanırsın insan bir ara bir köpeği kızdırmıştım akşam ordan geçmek zorunda kaldım tam geçiyorum bi baktım tanıdı beni arkamdan gelmeye başladı bende dedin nasıl olsa önüm boş kaçarım sonra bir baktım etrafımı sardılar arkadaşları, ulan bildiğin çete olmuşlar geldi paçamdan çekmeye başladı çok pis korktum ya çokta zoruma gitti rezil ettiler beni

not: motor yoktu bu olayda

Uzaklaştırılmış
30 Mart 2012; 0:14:17 

quote:

abicim normal köpekten bahsetmiyorum zaten,onlara hoşt diyince kaçıyor acı çektikleri,aç bırakıldıkları belli,bizde acıyoruz. korkum,beslenen, ve şerefsizce eğitilen,dövülen,sürü halinde gezen köpekler. yoksa diğeri niye saldırsın insana,durduk durmadık yere,onun çözümü belli,yapıştırın suratına tekmeyı çok zorda kaldınız.

zaten sizin dediğiniz insanlar manyak tipler.birine saldırılırken,veya köpeğiniz birine saldırdığında,yardım etmeyip,bide saçma sapan bir muamele sergileyen tipler var,onlardan iseniz şayet,acınası insanlarsınız,insan soyunun yüzkaralarındansınız. birini ölüme terketmek / sakat bırakmak gibi bir davranışınız var,katilten farkınız yok. var böyle insanlar,köpeği çocuğunu ısırıyor adamın,gidiyor çocuğa ve babasına bağırıyor hayvan yerine.

ancak sokak köpeğine saldıran şerefsizler konusunda size katılıyorum. umarım üstteki insanlardan değilsinizdir.

Saçma sapan muamele sergilemekten kastın ne? Valla ben bir köpeğin bir insana saldırdığını görsem, o an korkudan bir şey yapamam. Kimsenin kimseye herhangi bir durumda yardım etme mecburiyeti yok. Biri veya ben zor durumdayken yardım etmeyen insana bir şey demem. Kendi iradesidir. İster yardım eder ister etmez. Kimsenin de kızmaya hakkı yok. Yok öyle bir şey. Birini ölüme terkediyorsan şeyinin keyfine değil, korktuğundan dolayı. Katillik birini öldürmektir, birini ölüme terkederek katil olmuş olmazsınız. Sakat bırakma olayını anlamadım zaten. Sakat bırakmak nedir?

16708 Mesaj
30 Mart 2012; 0:16:15 

Daha geçen gün akşam vakti hafif genişçe bir sokakta karşıma pitbull-bulldog kırması gibi bir köpek çıktı. Ön ayaklar böyle geniş durur ya hani, bildiğin saldırgan görünüşlü bir köpekti. Çevrede de hiçbirşey yok. Bildiğin yok. Köpek ve ben karşı karşıyayız. Dedim tamam Burak gitti 1 senen.(Pazar günü YGS var) Sonra köpekle göz göze geldik. Ben korkudan parmak uçlarıma doğru dikildim farkında olmadan. Ama çıt çıkaramadım öyle bakıyorum. Sonra bu hafifçe sola kaydı ben de sağdan yürümeye başladım tam aynı hizadayken havlamaya başladı. G.tüm tutuştu afedersiniz. Adımlarımı hızlandırdım, köpek de ... olup gitti. Saldırsaydı biterdim, ne bir araba ne bir insan evladı. Yapacak hiçbirşeyim yoktu. Allah korudu, takip..

iPhone 5 16GB
iPad 2 Wi-Fi 16GB

Ford Connect 1.8 TDCI 2010 GLX PP 140PS~320NM by Megachips
98' Astra F 1.6 GLS

Uzaklaştırılmış
30 Mart 2012; 0:19:07 

quote:

Saçma sapan muamele sergilemekten kastın ne? Valla ben bir köpeğin bir insana saldırdığını görsem, o an korkudan bir şey yapamam. Kimsenin kimseye herhangi bir durumda yardım etme mecburiyeti yok. Biri veya ben zor durumdayken yardım etmeyen insana bir şey demem. Kendi iradesidir. İster yardım eder ister etmez. Kimsenin de kızmaya hakkı yok. Yok öyle bir şey. Birini ölüme terkediyorsan şeyinin keyfine değil, korktuğundan dolayı. Katillik birini öldürmektir, birini ölüme terkederek katil olmuş olmazsınız. Sakat bırakma olayını anlamadım zaten. Sakat bırakmak nedir?

Yanlış anladınız. Yardım etmeyip hayvanı savunanı kast ettim ben. Yardım edebilecek bilgi/kapasitede olup,bilerek,korkmadan yardım etmeyendir.
Sakat bırakma olayı,köpek insanı öldürmeyip sakatta bırakabilir,siz yardım etmediniz diye.

Yoksa siz korkuyor,riske girmek istemiyorsanız,kendi görüşünüzdür. En azından edecek birine ulaşmanız bile,yeterlidir zaten.Isterseniz onu da yapmazsınız,o da sizin tercihiniz ama ben her sağlıklı bireyin yapacağına inanıyorum.

Son mesajım bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epiru3 -- 30 Mart 2012; 0:21:19 >

180 Mesaj
30 Mart 2012; 0:20:25 

Köpeğimi gezdirirken bugün saldım.Birinin üzerine atladı oyun için yoksa o senmisin? :D
Not:Köpek golden.

Uzaklaştırılmış
30 Mart 2012; 0:21:44 

quote:

psikopatlık genelde doğuştan oluyor. bazıları doğuştan eğilimli,olup dayak yiyince ortaya çıkıyor.kimsenin suçu değil yani.
bak anders breivik,norveçte ekmek elden su gölden kaç kişiyi öldürdü gülüyor birde. hayvanlardada aynı şekilde,saldırıganlık varsa doğuştandır. yada eğilimlidir tetiklenir.
yoksa dayak yiyip adam olanda çok. hatta katil,psikopat olandan kat ve kat daha fazla.

Evet. Adam psikopatsa ne yapacaksın? Sanki kendisi istiyor psikopat olmayı. Ama insanları katledenlere de cezasını vereceksin, öldüreceksin. Tamam psikopat olmak onun suçu değil ama insanlara zararı var.

1 Mesaj
30 Mart 2012; 0:22:24 

hepsi fasafiso
azman gibi bir köpek ağzından salya saçarak size dogru koşarak gelirse yapacagınız en kolay şey altınıza mıçmaktır
zaten köpek kokuyu alınca sizden koşaradım kaçacaktır..
yok tekme atarım , yok tekvando yaparım , yok soluksuz bırakırım
yok yumruk atarım boş işer
köpege yumruk atmayı deneyen varmı hayatında
ben denedim sonuç ne biliyormusunuz
yumrugumu ısırdı
hala elimde izleri var
en mantıklısı köpek kovucu
http://www.motosiklet.n...kopek-kovucu-aldim.html
bu linkte

2342 Mesaj
30 Mart 2012; 0:22:48 

@ epiru3
Yanlis anlama ben sana birsey demedim:) ve ben kopek size saldirsa bile birsey yapmayin demiyorum. Tabiki kendinizi koruyacaksiniz. Dedikleriniz dogru evet ama benim buralarda 6-7 tane sokak kopegi var. Dedigim gibi bakiyorum bir nevi onlara. (Asi, yemek vs. )
Disarda gorseler kosar gelir hepsi yanima sevdirirler kendinlerini :) hepsininde ismi var alistilar isimlerine. Ama disaridan biri veya hic alakasi olmauan birine saldirmadilar hic. Tabi bu sadece buradaki kopekler icin gecerli. Yani dediginiz gibi istanbulda bile neler goruyrouz kopeklerle ilgili. Ama iste diyorum ya insanla alakali. Mesela bizim burda bir kopek var adi charlie hatta :D kopek ilk baslarda o kadar kotuydu ki, fazla yanasmiyor ayri takiliyordu hep. Acikcasi bende korkuyordum haif napicagi belli olmayan tiplerdendi. Ama sonra alisti. Sonradan ogrendim ki ; bu charliyi eskiden dovmusler cok fena. Kopek o yuzden insanlardan korkuyodu yanasmiyordu. Sonra tam alisti derken birgun bunu sakat buldum. Bacagi falan kirilmisti garibimin. Megersem bu havladi diye dovmusler bunu hani oyle boyle degil ya icim acidi yandi resmen. Hadi vurdun diyelim bir vurursun iki vurursun. Niye kopege iskence ediuorsun. Kopek cani yaninca kacar uzaklasir zaten ordan. Sonra kopek yine korkmaya basladi. Simdi normal allahtan sakin eski haline kavustu. Dedigim gibi insandan kaynaklaniyor yani.

Uzaklaştırılmış
30 Mart 2012; 0:25:27 

quote:

yani. dominant tür biziz.adam gelmiş benim şehrimde ora benim bölge bura benim bölge diyor,yer değiştir . yaptığı bölücülük teroristist sanki biz köpeğiz onlar insan,benim şehrimde bana dayılık yapıyor.
tehdit olarak görmüşmüş. o beni saldırıyor elimi kolumu parçalıyor hayvan diye haklı. ben onun ağzını yüzünü parçalasam,bende hayvanım,niye haksızım?

hayvanları seven biriyim ama köpeğin yeri şehir değil. salın hayvanları,rahat etsinler. beslerseniz,daha kötü bir hale geliyor. 10 -20 sene önce adam akıllı kısırlaştırılsa bu muhabbetleri yapmayacaktık,herkes mutlu mesut olacaktı.

Güzel yazmışsın. Benim anlamadığım, köpekler bölgeleri niye sahipleniyor? Çete mi lan bunlar.
Aynen işte, köpek saldırdığı zaman hayvan olduğundan haklı oluyor, biz saldırdığımız zaman insan olduğumuzdan haksız oluyoruz. Şeyimizin keyfine saldırmıyoruz ki anasını satayım. Köpek birine saldırsa bunlar, hayvan diye, aklı yok diye bir şey demezler. Ama psikopatın biri saldırsa, insan değil bu der, ağzını yüzünü kırarlar.

Uzaklaştırılmış
30 Mart 2012; 0:25:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Aspirinhapi

hepsi fasafiso
azman gibi bir köpek ağzından salya saçarak size dogru koşarak gelirse yapacagınız en kolay şey altınıza mıçmaktır
zaten köpek kokuyu alınca sizden koşaradım kaçacaktır..
yok tekme atarım , yok tekvando yaparım , yok soluksuz bırakırım
yok yumruk atarım boş işer
köpege yumruk atmayı deneyen varmı hayatında
ben denedim sonuç ne biliyormusunuz
yumrugumu ısırdı
hala elimde izleri var
en mantıklısı köpek kovucu
http://www.motosiklet.n...kopek-kovucu-aldim.html
bu linkte

Bunların işe yarayıp yaramadığı konusunda tam bilgisi olan birisi var ise sevinirim?

Uzaklaştırılmış
30 Mart 2012; 0:28:38 

quote:

Orijinalden alıntı: wampaa

Miyav diye bağır böyle büyük kedi gördüğüne inanamayacak ve korkudan ölecektir ölmese ölü taklidi yapar o arada emekleyerek kaç.

Uzaklaştırılmış
30 Mart 2012; 0:30:39 

quote:

Orijinalden alıntı: GReddy.x

3-4 hafta önce ananemlerden eve geliyorum neyse yolun yarısında sokaklar ıssız tinerci felan çıksa gardaş nasılsın felan dicem kurtulacam yani senaryo hazır ama baktım pati sesleri geliyo kulaklarım çok iyi işitir. sonra neyse işte korkmadan yanından geçecektim koşa koşa yanıma geldi ayağımdada harley vardı yeni almıştım ortaokuldada beni köpek ısırdığı için çok korkarım o yüzden sürekli kin beslemişimtir köpeklere karşıı

Neyse işte gelirken tam burnuna olsa gerek harleyle vurunca topuğu burnuna felan değmiş olması gerek ki çok acı bi çenileme sesiyle yere düştü geri kalkıp gitti. BodyBuilding yaptığımdan dolayı bacak kaslarım çok iyidir Allah'tan ölmedi ölseydi kendimi affetmezdimm

Ha üzüldümedimmi ? Üzüldüm tabi köpeciğe çok acıdım. Ama benim bi yerime zarar gelseydi dahamı az üzülecektim ?

Lan bir yürü git, pati seslerini duymuşmuş. Kedi misin sen.

Belki köpek saldırmayacaktı ama korkmuşsun. Neyse, en azından köpek kaçmış.

185 Mesaj
30 Mart 2012; 0:31:49 

quote:

Lan bir yürü git, pati seslerini duymuşmuş. Kedi misin sen.

Belki köpek saldırmayacaktı ama korkmuşsun. Neyse, en azından köpek kaçmış.

Harleyin seside olabilir ya bulanık hatırlıyorum orayı

BL1TZ #

Uzaklaştırılmış
30 Mart 2012; 0:35:16 

quote:

Arkadaşlar burada yöntemleri anlatıyorum,ancak bi tane hayvana dahi zarar vermedim,hep gözümü kaçırıp hızlı adımlarla kaçtım. Bu başınıza gelirse yapılabilecekler. Gidip bi sokak köpeği havladı diye,gözünü oyun boynunu kırın demiyorum kimseye.onu yapacak insanda zaten böyle forumda falan yazmaz.bazen köpek saldırıları ölüm kalım,savaşı haline gelebiliyor.
kendinizi koruma amaçlı. hayvanları seven arkadaşlar,yanlış kişiye kızıyorsunuz. @Doppelgangbanger arkadaşımız kendisi dışarıda rahat rahat gezemiyor,sürekli köpek etrafında gardını düşürmeden durmak zoruda vs vs. başka hangi ülkede var böyle bir durum? Insanlar sinirleniyor elbet.Milleti ısırıyor parçalıyor bu hayvanlar sonuçta,yapmasa bile potansiyeli var. 5-6 yaşında çocuğun pompalı tüfekle gezmesinden bir farkı yok.

Hayvanları seviyor iseniz,kısırlaştırmadığı ve barınak açılmadığı için belediyeye kızın. Siz besledikçe,onlar o bölgeyi kendi bölgesi kabul ediyor ve koruyor. Bu sefer bizim gibi,alakasız insanlara saldırabiliyorlar. Köpeklerin edineceği bölge ormanlık arazilerdir. Gidin orada besleyin. Normal köpek bakımına da kısıtlama şart. Pitbull vb türler yasaklanmalı,sadece ruhsatla verilmeli. Yanlış eğitildimi,katliam yapacak türden canlılar bunlar.

Ben de daha bir hayvana zarar vermedim. Tabi hayatım boyunca demiyorum, yani bir hayvan saldırdı da ona zarar vermedim. Ama saldıran hayvana acımam kardeşim. Ben köpeklerden korkarım. Küçüğünden bile korkarım, çünkü dişleri var. Isırabilir. Her ne kadar az zarar verecek olsa da korkuyorum işte. Fobi gibi bir şey.

Aynen köpeklerin yeri şehir değil. Gidin köyde falan besleyin.

Uzaklaştırılmış
30 Mart 2012; 0:40:00 

quote:

Orijinalden alıntı: MicrosoftluFasulye

Saldırganlaştırmana gerek yoktu köpeği. Zaten sokak köpeği saldırmaya kalkarsa Golden karşılık verirdi. + sen de varsın, işin inceliklerini biliyormuşsun.

Uzaklaştırılmış
30 Mart 2012; 0:51:36 

quote:

Işte onu diyorum.Korkan insan,gerçekten parçalar hayvanı. Uzak tutucaksın şehirden. Bunun çözümü korkana cani diyip laf atmakla olmuyor. O arkadaş keserim diyor,şahsen banada hayvan saldırsa,paramparça ederim..Ama bu caniliğimden değil. Kendimi korumamdan. Durduk durmadık yere kesen canidir.

Insana barınak yapılmıyor bu ulkede , köpeğe hiç yapılmaz. En azından kısırlaştırın be kardeşim.bölgeci bi hayvan olmasa kedi gibi,bende beslemek isterim. Sokak kedilerine,su ve mama veriyorum. Forumlara falan yazıyorlar,besleyin sokak köpeğini,kankanız olsun vb. Siz besliyorsunuz,orayı bölgesi olarak görüyor. Yoldan geçen adam ne yapsın peki? Sıkıntı burada başlıyor.
Sonra biri birine cani,diğeri insan hayatını hayvanınkinden az gören aşağılık birisi falan filan diyor birbirine giriyor ortalık.

Geceleri,bi insan çocuğunu gezdiremiyor sokakta.Akşam ekmek bile alamadığımız yerler var ve bu istanbulun ortası yani. Köylük bir yerde değil,köyde köpekler bellidir,köylüler besler veya kovar. Beslenirse,o dışarıdan gelene havlar,ama gidip saldırıp parçalamaz. Istanbulda ise,havlıyor birine , biri gidiyor dövüyor bunu. Sonra bu diyorki "bak insanlar bölgeme giriyor,uyarınca direk dövüyor beni tekme tokat. o zaman direk ısırayım çıksın bölgemden".
Sonra olay kopuyor orada.

Şehirde beslenecek türler belli,alman kurdu bölge,şirket vb güvenliği için. Golden,pug gibi köpekler , normal yaşam için. yada kedi,iguana,kuş,akvaryum vb besleyin. Pitbull u istanbulun içinde beslemenin bi anlamı yok,acıyacaksanız,tek acınacak hayvanlar pitbull türü,insan tarafıldan dövüştürülmesi/öldürmesi için zorla seçilen türler değil.Onlara şehir dışında ev bulunmalı veya acısızca uyutulmalıdır.

benim görüşlerim bu.ne caniyim,ne köpekleri çok severim.ama şehirde olacak bir hayvan değil kesinlikle,yoksa köyde ,dağlık arazide bölgecilik oynasınlar aralarında,beni ilgilendirmez. ama biri hasta arkadaşını,hastaneye yetiştiremiyor,bunun sebebi , sağlam olanı köpeğin ısırması ise,her yıl yüzlerce çocuk/yaşlı ölüyor ise bu köpekleri şehirde tutanların suçudur.
emin olun o sokak köpeğide buraları çok sevmiyor... o da isterki adam akıllı bir sahibim olsun veya doğada takılayım sürümle ..

bu başlığı insanlar kendini korusun diye açtım. cani değilim. ama burada yazanlar bir insanı kurtarabilir. herkesin bunları bilmeye hakkı var. sonuçta bilgi paylaşımı yapıyoruz burada,herkesin başına gelebilen bir olay köpek saldırması,ve şehirde çevresel ölümlerden(hastalık,iş kazası,cinayet, vb dışı) en yaygınlarından biri(en yaygını değil ise tabi).

Ayrıca benim kendi görüşüm,eğitimin ne kadar iyi olduğu önemli değildir. Siz kendi çocuğunuzu bile bir melek gibi yetiştirirsiniz,ancak güç eline geçtimi sizi köle yapar. Çok iyi eğitimli,hiç zarar görmemiş bir çocuğa silah verdiğinizi düşünün.. Öldürme potansiyeli bile olması yeter. Pitbullun sokakta durmasıyla,bunun arasında hiç bir fark yok. Hayvan sonuçta,çok uzun süredir aramızda değil,zorla seçilim yaptırılan,avcı bir tür. Bi kedi,kaplumbağa falan değil.Tabiki aslan da değil,ancak öldürme potansiyeli olması bile yeter.

Sonuçta ölüm hayatın acı gerçeği,acıyıp besleyecekleriniz insanı öldürebilen hayvanlar olmamalı.

Neyse kendimi çok tekrar ediyorum,banda sardım. Bu kadar,bu konuyada birdaha mesaj atmayacağım. okumaya devam ederim ancak.

Adamların gözü hayvan sevgisinden kör olmuş. Yapacak bir şey yok. Herkes onlar gibi hayvansever olmak zorunda, canını tehlikeye atmak zorunda sanki. Etkisiz hale getirecekmişim de bilmem neymiş de. Sanki o an köpeği etkisiz hale getirmeyi düşünebileceğim korkudan. Biz de öyle durduk yere hayvanlara işkence yapan insanlardan değiliz.

Güzel söylemişsin.

Oha, adam arkadaşını hastahaneye yetiştirirken köpek mi ısırmış?

Doğru yazmışsın. Ama olay eğitimle değil, kişilikle alakalı. Benim elimde bir silah olsa bile kendimi savunma haricinde kimseye karşı kullanmam.

Uzaklaştırılmış
30 Mart 2012; 0:53:52 

quote:

Orijinalden alıntı: evomit

arkadaşlar dünyanın lüks semtlerinde soygunluk yapan bir hırsızın ifadesinde ..pitbull ve rotweiler köpekleri naısl safdışı bıraktığı yazılıyordu ve bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır....adamilk önce villanın bahçesine girmeden önce anadan doğma soyunuyormuş ve dört ayak üstüne çömeldikten sonra köpekler bu adamı koklayıp var güçlerince kaçıyorlarmış ...en saldırgan köpek dahi kuytu bir yerde gizleniyormuş ...bu şekilde yüzlerce zengin villayı soymuş... çırıl çıplak denemesi bedava ....aslan ve leoparlar üzerinde denenmiş gerçektende kuzu gibi olmuşlar inanılmazama gerçek !!!

Sallama ya. Çırılçıplak soyununca köpek niye kaçsın?