Şimdi Ara

Galaxy'den bir ilk: Tek slot tasarımlı GeForce GTX 680 geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
6.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Galaxy'den bir ilk: Tek slot tasarımlı GeForce GTX 680 geliyor

Gelen haberler gösteriyor ki GeForce GTX 680 ile birlikte yüksek performans segmentinde daha önce görülmemiş ekran kartı tasarımlarına tanık olacağız. Geçtiğimiz günlerde haberini verdiğimiz Zotac'ın 2GHz GPU hızına sahip GeForce GTX 680 modeli merakla beklenedursun, GeForce GTX 680 modeliyle en çok konuşulan üreticilerden biri haline gelen Galaxy, ilk defa bu seviyede bir ekran kartını tek slot tasarımla piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Bilindiği üzere en yüksek performans segmentindeki ekran kartları uzun yıllardır çift slot soğutucu tasarımları ile sunuluyor hatta Asus'un bazı modellerinde olduğu gibi üç slot tasarım soğutucu kullanan modeller de piyasada yer alıyor. Ancak tek GPU'lu en hızlı ekran kartı için ilk defa hem hava soğutmalı hem de tek slot tasarımlı bir kart hazırlanıyor. Isıl tasarım gücü 195 Watt olan GeForce GTX 680 için kolları sıvayan Galaxy, bu konuda ilk üretici olacak gibi görünüyor. Ortaya çıkan görsellerden anlaşıldığı kadarı ile kartın baskılı devresini aşan uzunlukta, temel prensip olarak GeForce 8800GT'nin soğutucusu ile benzer karakterde olan yeni soğutucunun, GeForce GTX 680 seviyesinde bir kartı ne derece serin tutabileceği ve fan gürültü seviyesinin ne düzeyde olacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı bile.

Vapor Chamber tabanlı olabileceği konuşulan soğutucunun GPU ile birlikte bellek yongaları ve VRM için etkin soğutma sağlayacak şekilde tasarlandığı ifade ediliyor. Henüz çalışmaları bitmeyen kart hakkında şu an için daha fazla bilgi bulunmuyor ancak piyasaya çıkması halinde üst seviyede ekran kartı arenasında GTX 680'nin üç yollu SLI kurulumları kolaylaşacak ve anakart üzerindeki PCI Express slotlarının arasındaki mesafesine takılmadan performans tutkunları daha rahat bir şekilde GeForce GTX 680 SLI kurulumları yapabilecekler.

Galaxy'den bir ilk: Tek slot tasarımlı GeForce GTX 680 geliyor

• Tek kelimeyle harika AMD fanı olarak söylüyorum bunu...
  • bu kartı bu soğutucu soğutmaz.sadece maceraya kapılmaktır...
  • her zaman, neden soğutucuyu tepsi gibi yayıp tek slot yapmıyorlar diye düşünürdüm. GALAXY 'i tebrik etmek lazım rakiplerine şu anda önemli bir fark atmış olabilir.

[edit : imla]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alito -- 28 Mart 2012; 14:50:08 >
  • Galaxy GTX680'i bekliyormuş resmen
  • Soğutma ve ses performansı en az Stok soğutma gibi olursa süper olur.
  • 8800gt sandim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amd boş durma 400$ a düşür 7970 i
  • Voodoo 5 serisi aklıma geldi, uzun,ince
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkyyy

8800gt sandim :)

aynen benimde gözümn önüne 8800gt biranda
  • quote:

Orijinalden alıntı: alito

herzaman, neden soğutucuyu tepsi gibi yayıp tek slot yapmıyorlar diye düşünürdüm. GALAXY 'i tebrik etmek lazım rakiplerine şu anda önemli bir fark atmış olabilir.

+1

Son dönemde gerçek anlamda gelişme diyebileceğim bir hamle. En son GTX460 ve HD6850 gibi orta seviye kartların tek slot tasarımlarını gördükten sonra tek slot yer kaplayan kartlarda GTX680 seviyesine çıkılmış olması sevindirici. SLI için de mantıklı olacaktır.
  • enine deyilde dikine yapmış adamlar ceyiz sandığı lazım bı karta anca gire icine
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@U

quote:

Orijinalden alıntı: alito

herzaman, neden soğutucuyu tepsi gibi yayıp tek slot yapmıyorlar diye düşünürdüm. GALAXY 'i tebrik etmek lazım rakiplerine şu anda önemli bir fark atmış olabilir.

+1

Son dönemde gerçek anlamda gelişme diyebileceğim bir hamle. En son GTX460 ve HD6850 gibi orta seviye kartların tek slot tasarımlarını gördükten sonra tek slot yer kaplayan kartlarda GTX680 seviyesine çıkılmış olması sevindirici. SLI için de mantıklı olacaktır.

aynen şu anda bu ekran kartları ile kendi anakartımda aralarda 1 slot boşluk kalıcak şekilde 3way sli rahat rahat yapabilirim gerçi kartın bir tanesini bulamadık daha ama olsun hayal kurmak iyidir :,)

• quote:

Orijinalden alıntı: berkaylive

Tek kelimeyle harika AMD fanı olarak söylüyorum bunu...

Aynı hareketi NVIDIA fanlarından da bekliyoruz. *
    * Fanlar dayanamayıp beni eksilemişler. Nasıl da biliyorlar kendilerini. Hemen üzerlerine alınıyorlar. NVIDIA'ya laf yok.

* * *

Yenilik dediğin işte budur. Bu kart, diğer 680'ler arasından sıyrılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 29 Mart 2012; 14:31:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Orijinalden alıntı: berkaylive Tek kelimeyle harika AMD fanı olarak söylüyorum bunu...
    Aynı hareketi NVIDIA fanlarından da bekliyoruz. * * * Yenilik dediğin işte budur. Bu kart, diğer 680ler arasından sıyrılır.

Severim ben 3 slotu. Ağırlık iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setek01 -- 28 Mart 2012; 12:00:32 >
  • cidden soğutur mu..?
    hani yani işin içine oc falan girince.?
  • Slottan kazanıyorlar ama kart uzuyo onu napıcaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: setek01

Severim ben 3 slotu. Ağırlık iyidir

Malzeme kalitesi ve tasarımı ile ağır olsa tamamdır abi. Hacim olarak küçüklük, ve kütle olarak hafiflik her zaman avantaj olmuştur.
    Tabi sen 3 slot seviyorsan, ona birşey diyemem. Tercih meselesi. Tek kart kullanımında sorun olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 28 Mart 2012; 12:14:02 >
  • Neler oluyor inanamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.