Şimdi Ara

EVGA, GeForce GTX 680 SuperClocked modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• EVGA, GeForce GTX 680 SuperClocked modelini duyurdu

Yüksek performanslı donanımlarıyla sektörün iddialı isimlerinden birisi olan EVGA, fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak gelen GeForce GTX 680 Superclocked modelini resmi olarak duyurdu. Tasarım olarak Nvidia'nın referans çizgilerini koruyan ekran kartı 1058MHz standart ve 1113MHz GPU Boost takviyeli grafik işlemci hızlarında çalışıyor ki kıyaslama yapmak gerekirse referans kart için bu değerlerin 1006MHz ve 1058MHz olduğunu not düşelim. 

Nvidia'nın yeni nesil Kepler mimarisini temel alan ve 28nm üretim teknolojisiyle geliştirilen GK104 grafik yongasının güç verdiği DirectX 11.1 destekli ekran kartı, 1536 paralel işlem birimi, 256-bit bellek veri yolu desteği ve 2GB GDDR5 bellek ile geliyor. PCI Express 3.0 arayüzüne destek sunan kart aynı zamanda SLI ve 3DVision Surround gibi Nvidia teknolojilerini de bünyesinde barındırıyor. Üzerinde yer alan çift DVI, HDMI ve DisplayPort konnektörleri ile tek kart üzerinde üçlü monitör kurulumunu mümkün kılan ekran kartı, EVGA tarafından iki farklı seçenek ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor ki baz model 519.99$, daha etkili soğutma için arka plakaya sahip olan model ise 529.99$ etiket fiyatına sahip. 

EVGA, GeForce GTX 680 SuperClocked modelini duyurdu

• Arka plaka iyi hoşta neden kafa şişiren blower soğutucuya mahkum ediyosun arkadaş... Superclockedsa eğer hakkını ver koy adam gibi soğutmayı öne de.
    Orta seviyenin üstü kartın referans tasarım modeli alınmaz arkadaş bunu bilir bunu söylerim. Zamanında az uçak kaldırmadım odada.Zotac sağolsun.
  • Bu kartti genelde sivi sogutma icin aliyorlar ondan referans kullanmayi secmisler buyuk olasilikla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu eski soğutma sistemi ile ısınır.
  • 680 kartlar tahminen hava soğutmanın uçlarında geliyor çok bir OC performansı vadetmiyor diye biliyorum. Yani eski SOC'lardaki farklar bunlarda olmayacak gibiçç
  • Bir de gelse buralara bunlar
  • evga olsun çamurdan olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: born2bemad

Arka plaka iyi hoşta neden kafa şişiren blower soğutucuya mahkum ediyosun arkadaş... Superclockedsa eğer hakkını ver koy adam gibi soğutmayı öne de. Orta seviyenin üstü kartın referans tasarım modeli alınmaz arkadaş bunu bilir bunu söylerim. Zamanında az uçak kaldırmadım odada.Zotac sağolsun.

standart evga hareketi, önce superclocked ondan sonra su soğutma bloklu versiyon..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poyri!!!

Bu kartti genelde sivi sogutma icin aliyorlar ondan referans kullanmayi secmisler buyuk olasilikla.

Öyle bile olsa kartı referans model olarak çıkarmamalılardı. Çünük Evga'nın su soğutmalı modelleri de var. Dersen ki ucuza getirmek için bu kartı alıp blok takarlar, onu bilemem ancak, Superclocked ile referans model kartı bağdaştıramıyorum ben. Aynısını 480'de de yapmışlardı ve kart neredeyse yanma sınırlarında dolanıyordu.

Haber başlığını görünce, kafamdan özel soğutmalı EVGA'ları tek tek geçirerek girdim konuya referans modelle bir karşılaşınca ama hüsrana uğradım.
  • buda heralde 2750 olur ve yine bizde öle bakarız negüzel
  • evga candır

emme bu soğutucu kafa şişirir belli.
  • Görende birşey yaptılar sanacak, %5 oc ye superlocked mi deniyor
  • quote:

Arka plaka iyi hoşta neden kafa şişiren blower soğutucuya mahkum ediyosun arkadaş... Superclockedsa eğer hakkını ver koy adam gibi soğutmayı öne de.
    Orta seviyenin üstü kartın referans tasarım modeli alınmaz arkadaş bunu bilir bunu söylerim. Zamanında az uçak kaldırmadım odada.Zotac sağolsun.

Hocam sen yine uçak kaldırıyormuşsun bizim evde sanki tüm civardaki fabrikalar vardı gtx 470 zamanı hiç unutmam Annem kalkıp gitmiş çamaşır makinasına bakmış acaba açıkmı unuttum diye...
  • quote:

Arka plaka iyi hoşta neden kafa şişiren blower soğutucuya mahkum ediyosun arkadaş... Superclockedsa eğer hakkını ver koy adam gibi soğutmayı öne de. Orta seviyenin üstü kartın referans tasarım modeli alınmaz arkadaş bunu bilir bunu söylerim. Zamanında az uçak kaldırmadım odada.Zotac sağolsun.

Daha önce bir kaç konuda paylaştım, bir tane video vardı MSI GTX580 noise diye youtube'ta aratırsan eğer orada var. 5870 ve 480 ref blow fanlı kartlarla 580 blow
    fan kıyaslaması yapılmış. 580 en as sesli blow fanlı karttı. Sanırım bunlarda da
    daha kötü olmaz hatta TDp daha düşük olduğu için az biraz daha iyi olabilir.

Eskiden sıcak bakmazdım ama 680 için rf modellere biraz daha farklı bakıyorum.
    Gerçi yine beinim için önemli olan PCB dizaynı, VRM tasarımı, kullanılan yüksek seviye bileşenler olacaktır ama fiyatı avantajlı olursa tercih değişebilir.
  • nvidia çok hızlı giriş yaptı. bu 6x serisinden epey umutlandım açıkcası.. birde orta sınıf kartlar geldimi ortalık tek slot ve uygun fiyatlı nvidia kartlarla dolacak demektir. yeni bir 8800GT olayı bekliyorum bu seriden..
  • gereksiz bu kartlar alayına 6850 cf
  • Soğutma sistemi eski yanar bu kart fiyat olarakta daha iyilerini alabilirsin yahu çok pahalı
  • Evga'nın bu 2. omadımı benmi yanlış hatırlıyorum? ama artık amiral gemisinden sonra Nvidia dah auygun fiyatlı kartları gönderse iyi olucak yoksa cepler yanar..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.