Şimdi Ara

Google üçüncü taraf yorum sistemini hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google üçüncü taraf yorum sistemini hazırlıyor

Yıl sonunda 400 milyon kullanıcı hedefine ulaşmaya çalışan Google'ın sosyal ağı Google+, Facebook'a rakip olacak yeni bir sistem üzerinde çalışıyor.

The Next Web tarafından kaynaklara dayanarak elde edilen bilgilere göre Google; Google+, web servisleri ve web aramasına bağlamayı düşündüğü yeni bir yorum sistemi hazırlıyor. Sistemin Suudi Arabistan'da devam eden bir konferansta da tartışıldığı belirtiliyor.

Google'ın hizmetlerine yapılan yorumları arama sonuçlarına yansıtmaya başlaması bunun bir işareti olarak görülüyor. İlk olarak kendi servislerinde başlatacağı yorumlama sistemi ardından üçüncü taraf sitelere de yayılacak.

Facebook'un blog yorum sistemi şu an pek çok sitede karşımıza çıkıyor. Bunun yanında Disqus ve Livefyre gibi rakipler de Facebook'u zorluyor. Google'ın bu alandaki yatırımının Facebook haricindeki rakipleri zorlayacağı konuşuluyor. 

• donanım haberin en çok okumamın sebebi buraya yorum yazabilmem !
    bu açında google iyi bir noktayı yakalamış :)
    ama bunu sosyal ağ olarak değerlendirmek pekte doğru olmaz !
    çünkü yazılacak yorumların %99u eleştiri üzerine olacaktır :D
  • Eminim çıktığından bir çok kişi kullanacaktır.Acaba seo'ya etkisi olur mu ? Google ürünü sonuçta diyen bir çok webmaster olucaktır.
  • facebooka zor rakip olur gibime geliyor
  • Haberi anlayanlar parmak kaldırsın.Neye yorum, kime yorum?
  • Facebook'a rakip olcağını sanmıyorum fakat google'ın son dönemler böyle seyler yapması ve birsürü patent alması gayet güzel habeler
  • Kişisel görüşüm; anca zorlar, daha ilerisi uzun zamanlar ister..:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: South Korea

Haberi anlayanlar parmak kaldırsın.Neye yorum, kime yorum?

Sana katiliyorum ne demek istedigini tam olarak anlayamadim
  • Google ürünü sonuçta diyen bir çok webmaster olucaktır.
  • o değil de google gözlüğü çıktı mı
  • Blog kullanıcılarının çoğunun (ben de dahil) seçeceği bir sistem olacak bence. Google ürünü sonuçta. diyen arkadaş da haklı SEOya da etkisi olacağı kanaatindeyim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.