Honda Jazz mı? Opel Astra mı?
75 Cevap1881 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2636 Mesaj
27 Mart 2012; 23:46:11 

Belki kızanlar da olucak bana ama sormak istiyorum,

Honda Jazz Fun CVT mi? Opel Astra 1.4 Sport Active mi?

Hangisini almak daha mantıklı?

Arada fiyat farkı bayaa var.

Ben istiyorum ki az yaksın sorunsuz hatcback otomatik araç olsun.

Jazz için tanıdık vasıtasıyla 39.000 lira aldım fiyat.

Astra için 48.900 fiyat aldık o da tanıdık vasıtasıyla.

Arada 10.000 lira fark var. Ne önerirsiniz?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Mart 2012; 3:22:18 

Honda Jazz tabiki fiyat avantajı da fazlaymıs ben aynı fiyatta olsalar bile Jazz onermeyi dusunmustum. Jazz Amerika'da da cok satılan en iyi kucuk araç secilen bir araba 2011'de. Honda Fit adıyla satılıyor orda.

http://consumerguideaut...recommended-awards1.htm

1199 Mesaj
28 Mart 2012; 3:34:36 

Honda Jazz hem sorunsuzdur,yakıt tüketimi çok iyidir ve sınıfında en geniş iç hacme sahip araçtır.

League of Legends > EU West > EvilMiyu
League of Legends > Turkey > EvilMiyu xD
>>> EvilMiyu / Youtube <<<
>>> EvilMiyu / Stream <<<

358 Mesaj
28 Mart 2012; 6:08:02 

jazz çok güzel fiyat vermiş 10bin cebinizde kalsın

Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene !

Uzaklaştırılmış
28 Mart 2012; 6:20:01 

Her türlü Jazz söyle bir kenara dursun Astra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

428 Mesaj
28 Mart 2012; 8:52:33 

fun modeline mi 39.000 TL fiyat aldınız?

2636 Mesaj
28 Mart 2012; 10:58:25 

quote:

Orijinalden alıntı: aliengin

fun modeline mi 39.000 TL fiyat aldınız?

evet. fun cvt modeli.

44bin liste fiyatı var. tanıdık var honda da 39bine indiriyor fiyatı.

2636 Mesaj
28 Mart 2012; 11:01:53 

astra yı tip olarak çok beğeniyorum çok güzel yapmışlar ama artık benzinin neredeyse 5 liraya yaklaştığı yerde benzini düşünmek gerek.

forumda okudum astra otomatikler 11-12 litrenin altına inmiyor yazmış kullananlar manueli bile 9 litre civarında yakıyormuş şehiriçi. ne kadar doğru bu değerler?

jazz da 7-8 litre diyor kullanıcıları şehiriçi. uzun yolda 5 lere iniyormuş.

doğru mu sizce bu değerler?

150 Mesaj
28 Mart 2012; 11:03:43 

quote:

Orijinalden alıntı: yarkan88

evet. fun cvt modeli.

İyi fiyat almışsınız, güle güle kullanın. Ben bir kaç gün önce 43.250TL den aldım aracı. Tereddütsüz jazz alın, keyfini sürün.

2636 Mesaj
28 Mart 2012; 11:05:15 

quote:

Orijinalden alıntı: seuaz

İyi fiyat almışsınız, güle güle kullanın. Ben bir kaç gün önce 43.250TL den aldım aracı. Tereddütsüz jazz alın, keyfini sürün.

nasıl memnun musunuz aracınızdan?

ilk izlenimleriniz olarak eksi ve artıları nedir? yakıt sarfiyatı nedir kaç gösteriyor yol bilgisayarı?

hayırlı olsun bu arada aracınız. güle güle, kazasız belasız kullanın.

150 Mesaj
28 Mart 2012; 11:10:09 

quote:

nasıl memnun musunuz aracınızdan?

ilk izlenimleriniz olarak eksi ve artıları nedir? yakıt sarfiyatı nedir kaç gösteriyor yol bilgisayarı?

hayırlı olsun bu arada aracınız. güle güle, kazasız belasız kullanın.

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Aracı henüz teslim almadım, Cumartesi kısmetse. Kardeşim aynı aracı Kasım ayında aldı, çok memnun kalınca bizde almayı düşündük.

2636 Mesaj
28 Mart 2012; 11:17:38 

benim ilk baktığım araba jazz dı. sonra farklı araçlarda baktım. astra classic baktım ama easytronic ten dolayı vazgeçtim. yeni astra çok beğendim araba ama hem jazz dan bayaa fiyat olarak farkı var ve çok yakıyormuş diye okudum.

jazz da yokuş kalkış desteği olsa tadından yenmezdi ama bakalım artık jazz bakıcaz.

siz nerden aldınız aracı? hangi bayiden? ellerinde başka fun cvt var mıydı?

4087 Mesaj
28 Mart 2012; 11:19:11 

Jazz 1080 kilo civarında, Astra yanılmıyorsam 1300 kilo Jazz'a 2 kişi daha koyduğunda Astra'nın yakıtını geçer bile. Biri b sınıfı diğeri c sınıfı, ikinizde ışıklarda yanyana geldiğinizde ve kalkış yaptığınızda forum sana hangi aracı aldırdığını anlarsın.

hayırlısı olsun

150 Mesaj
28 Mart 2012; 11:19:35 

quote:

benim ilk baktığım araba jazz dı. sonra farklı araçlarda baktım. astra classic baktım ama easytronic ten dolayı vazgeçtim. yeni astra çok beğendim araba ama hem jazz dan bayaa fiyat olarak farkı var ve çok yakıyormuş diye okudum.

jazz da yokuş kalkış desteği olsa tadından yenmezdi ama bakalım artık jazz bakıcaz.

siz nerden aldınız aracı? hangi bayiden? ellerinde başka fun cvt var mıydı?

Honda Çiftkurtlar MCM, ellerinde bir beyaz , bir de siyah FUN CVT vardı yanılmıyorsam. Kırmızı da vardı ama satılmıştı.
Üstad arabayı 4000TL ucuza bulmuşsun, almazsan döverim bak o derece kızarım yani:)

150 Mesaj
28 Mart 2012; 11:24:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Alfredo

Jazz 1080 kilo civarında, Astra yanılmıyorsam 1300 kilo Jazz'a 2 kişi daha koyduğunda Astra'nın yakıtını geçer bile. Biri b sınıfı diğeri c sınıfı, ikinizde ışıklarda yanyana geldiğinizde ve kalkış yaptığınızda forum sana hangi aracı aldırdığını anlarsın.

hayırlısı olsun

bu yaklaşımın sonu gelmez, benzer mantıkla günün birinde ışıklarda sizin de yanınızdan sizden hızlı bir araba geçer, o zaman aynı şeyi mi söyleyeceğiz?
herkesin araçtan beklentisi başkadır. Burada kimse Jazz, Astradan mutlak iyidir demiyor. 10000TL paran cebinde kalsın diyoruz.

Sırf ışıklarda Jazz marka araçları geride bırakmak için 10.000TL fazladan para harcayıp bencilce israfa girmekten Allah'a sığınırım.

4087 Mesaj
28 Mart 2012; 11:32:00 

konuyu açan kişi bu iki aracı mukayese etmiş, değerlendirmiş ve fikir istemiş. bunları ikisi ışıklara getirmeyeceğiz de hangi araçları getireceğiz?

konumuz zaten astra ve jazz, izin verirsen ışıklarda mukayese edelim!

müsade var mı!

150 Mesaj
28 Mart 2012; 11:39:13 

quote:

konuyu açan kişi bu iki aracı mukayese etmiş, değerlendirmiş ve fikir istemiş. bunları ikisi ışıklara getirmeyeceğiz de hangi araçları getireceğiz?

müsade var mı!

Her alacağın aracı ışıklara götürüp mukayese eder, hangisi hızlıysa alırmısın? Öyleyse sen ışıklarda mukayese et, ben de para sayarken mukayese edeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seuaz -- 28 Mart 2012; 11:42:27 >

4087 Mesaj
28 Mart 2012; 11:51:16 

araçların kendi içlerinde sınıfları vardır, mukayese genelde böyle yapılır. Sen bir aracın üst modeli diğerinin alt modeli ile kıyaslıyorsun. Bunun farkında değil ve bunu savunuyorsun. Bahsettiğim konu 0-100 değerleri değil, öyle olsa bunu zaten ayrı yazar, motor güçlerinden bahseder başka başka örnekler videolar gönderirdim.. Yazdığım konu ışıklarda yanyana gelip kendini daha düşük değerde bir otomobilde hissedip, mutlu ya da mutsuz olmaktı.

Honda,
jazz,corsa,polo,fiesta
astra,golf,civic,focus

Bilmiyor olabilirsin ama burada söylediklerin bir araba sahibine vereceğin yanlış bilgi, maddi kayıplara neden olabilir.

563 Mesaj
28 Mart 2012; 11:55:31 

"Elma mı alsam armut mu?" gibi bir soru olmuş. Aralarında sınıf farkı var. Lüksü kenara bırakıp olmazsa olmaz dediğiniz ihtiyaçlarınızı belirleyin Jazz karşılıyosa Jazz'ı alın. Üst sınıfın deneyeyim dediğiniz zaman Astra ve muadillerini düşünün. Sadece Astraya takılıp kalmayın.

Hangi Kur'an? Cehaletin elinde teberrük edilip kutsanan bir nesne olan Kur'an mı? Cinayetin mızraklarının ucundaki Kur'an mı? Yoksa çeyrek yüzyıldan daha az bir sürede, çölün dağınık ve düşman kabilelerini birleştirerek, dünyanın egemen güçlerini -Bizans, Sasani- çökerten, insanlığın kaderini ele geçiren, devrimci yapısıyla insanlık tarihinde yepyeni bir medeniyet ve kültür meydana getiren bir kitap olarak mı Kur'an?

677 Mesaj
28 Mart 2012; 12:02:53 

Her iki araçta iyidir fakat 10.000 TL fark var o farkı ödiyecek gücünüz varsa astrayı tercih edin. Jazzda sınıfnın önde araçlarındandır. Jazz daha az ve sorunsuzluğu sebebi ile tercih edilebilir.

2012 Ford Cmax Titanium X +O.P | 2012 Honda Jazz Fun CVT | 2006 Polaris Sportman 550cc
MacBook Air| iPhone 4S | iPad Mini | iPad Retina Display

150 Mesaj
28 Mart 2012; 12:21:08 

quote:

araçların kendi içlerinde sınıfları vardır, mukayese genelde böyle yapılır. Sen bir aracın üst modeli diğerinin alt modeli ile kıyaslıyorsun. Bunun farkında değil ve bunu savunuyorsun. Bahsettiğim konu 0-100 değerleri değil, öyle olsa bunu zaten ayrı yazar, motor güçlerinden bahseder başka başka örnekler videolar gönderirdim.. Yazdığım konu ışıklarda yanyana gelip kendini daha düşük değerde bir otomobilde hissedip, mutlu ya da mutsuz olmaktı.

Honda,
jazz,corsa,polo,fiesta
astra,golf,civic,focus

Bilmiyor olabilirsin ama burada söylediklerin bir araba sahibine vereceğin yanlış bilgi, maddi kayıplara neden olabilir.

Arkadasim, bahsettigin konular iyi biliyorum.
Kimseye de yanlis bilgi verilmiyor.
Yanlis bilgi maddi kayiplara sebep olabilir diyorsun, sirf isiklarda hizli diye ust sinifta olsa 10000 tl fazla butce ayirmasini tavsiye ediyorsun seklinde anlasilacak bir yorum yapinca asil ben maddi yonden meseleye bakip daha ucuz olani tavsiye ettim. Kiyaslama yapan elbette her iki aracin teknik ozelliklerini incelemistir, sinif farkini ve diger farkliliklari biliyordur.

12331 Mesaj
28 Mart 2012; 12:23:57 

İki aracin siniflari farkli ama bu ikisi icersinde benim tercihim Astra olurdu :)

Wir Leben Autos.
2012 Astra J | 1.4 Turbo 140HP | Cosmo | Flexride Şasi Sistemi | NAVI600 | Manuel Transmission | Olympic White

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2012 VW Polo - 1.6 TDI 90HP - DSG - Comfortline

http://opelgm.blogspot.com/

2636 Mesaj
28 Mart 2012; 12:29:03 

arada sınıf farkı olduğu doğru. 1 tanesi b segmentinde diğeri c segmentinde.

tabii ki ses yalıtımından başlayarak aralarında çok fark vardır. sonuçta farklı sınıf araçlar dediğiniz gibi.

ama şimdi benim istediğim şey şu; genelde şehiriçi kullanıyorum aracı dolayısıyla dur kalkın çok olduğu yer istanbul. beni memnun edicek daha az benzin harcayacak sık sık sorun çıkarmayacak 1 araç lazım.

mitsubishi colt kullanıcısıyım. b segmenti araç. 1.3 motoru var 95 beygir amt şanzıman yani otomatikleştirilmiş manuel. araca genelde tek veya yanımda 1 kişi ile biniyorum. şehiriçi 600-650 km gidiyor 1 depo ile. dur kalklı yerlerde 7 ile 7.5 gösteriyor ortalama yakıt tüketimi. daha 8 ve 9 oldugunu görmedim.

şimdi jazz ile astra kıyaslamasında arada 10bin lira fark var. bu farkı ödeyebilirim ama öğrenmek istediğim bu farkı versem ne kazanırım ne kaybederim? yani kafadan 10bin artı daha çok yakan 1 araç almış olurum bunun kimse aksini iddaa edemez ama artıları ne olur? daha üst segmentte 1 araç olması dışında?

benzinin de 5 lira yaklaştığı yerde rahat mı daha önemli olur cebini düşünmek mi? çünkü astra otomatik kullanıp şehiriçi 12lt nin altında yakıyor diyen görmedim forumda. jazz kullananlar çok trafiğin oldugu yerlerde 8-9 litre diyor

150 Mesaj
28 Mart 2012; 12:35:11 

quote:

arada sınıf farkı olduğu doğru. 1 tanesi b segmentinde diğeri c segmentinde.

tabii ki ses yalıtımından başlayarak aralarında çok fark vardır. sonuçta farklı sınıf araçlar dediğiniz gibi.

ama şimdi benim istediğim şey şu; genelde şehiriçi kullanıyorum aracı dolayısıyla dur kalkın çok olduğu yer istanbul. beni memnun edicek daha az benzin harcayacak sık sık sorun çıkarmayacak 1 araç lazım.

mitsubishi colt kullanıcısıyım. b segmenti araç. 1.3 motoru var 95 beygir amt şanzıman yani otomatikleştirilmiş manuel. araca genelde tek veya yanımda 1 kişi ile biniyorum. şehiriçi 600-650 km gidiyor 1 depo ile. dur kalklı yerlerde 7 ile 7.5 gösteriyor ortalama yakıt tüketimi. daha 8 ve 9 oldugunu görmedim.

şimdi jazz ile astra kıyaslamasında arada 10bin lira fark var. bu farkı ödeyebilirim ama öğrenmek istediğim bu farkı versem ne kazanırım ne kaybederim? yani kafadan 10bin artı daha çok yakan 1 araç almış olurum bunun kimse aksini iddaa edemez ama artıları ne olur? daha üst segmentte 1 araç olması dışında?

benzinin de 5 lira yaklaştığı yerde rahat mı daha önemli olur cebini düşünmek mi? çünkü astra otomatik kullanıp şehiriçi 12lt nin altında yakıyor diyen görmedim forumda. jazz kullananlar çok trafiğin oldugu yerlerde 8-9 litre diyor

2521 Mesaj
28 Mart 2012; 12:36:09 

39.000 fiyat gerçekten çok iyi hocam

Volkswagen Polo Bluemotion Şeker Beyazı
Samsung Note 2 | Samsung UE-55 D 6000 LED TV | Atlanta HD Box Smart G4 | Logitech Z-2300 | Sony PlayStation 80 GB NTSC-J | Packard Bell TS11HR-701TK
Canon EOS 500 D + Canon EF-S 18-55mm + Canon EF 75-300mm

10448 Mesaj
28 Mart 2012; 12:36:32 

jazz fun cvt 44.000tl alınan fiyat 39.000tl
valla yok böyle bir şey. jazz için böyle bir indirim görmedim.

jazz ve astra ayrı sınıflarda. astra sport 1.4T 140bg/jazz 1.4 100bg motor kıyaslamasından ziyade ilk önce nelere
ihtiyaç olduğuna karar vermekte fayda var. ikisinin de durumu birbirinden tamamen FARKLI...

ben astra sport AS derdim ama jazz eğer gerçekten bu fiyat ise "kesinlikle" kaçırılmamalı.

jazz tüm beklenti ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir araç. önceki kasa cvt şanzımalı ve şimdiki kasa i-shift şanzımanlısını kardeşim
yıllarca kullandı. istanbul şehir içi yakıt değeri 100km/6.5lt ydi. mevcut cvt'li fun+ biraz daha fazla yakar o kadar....

>RALLYCROSS RX SUPERCAR
>HOT WHEELS Car/Motorcycle
>Simon's Cat

10448 Mesaj
28 Mart 2012; 12:44:36 

quote:

quote:

arkadaşım, size jazz uygun duruyor. beklentilerinizi tamamen karşılayacaktır.
araç tamamen dolu ve keyifli bir kullanım sunuyor. bu fiyata kaçırmayın...

astranın en büyük +'sı 1.4 140bg turbo motor ve gerçekten donanımlı ve güzel bir araç. daha ne olsun!
zamanında jazz'ın keyfini çıkarttığım ve şimdi c sınıfı tam otomatik bir araç kullandığımdan ve rahata alıştığımdan dolayı
astra benim için cazip durumda. ama bu fiyata bende Jazz fun+ cvt bulsam hemen atlayabilme ihtimalim fazlaydı........

>RALLYCROSS RX SUPERCAR
>Simon's Cat

2636 Mesaj
28 Mart 2012; 12:47:57 

quote:

Orijinalden alıntı: paanther

jazz fun cvt 44.000tl alınan fiyat 39.000tl
valla yok böyle bir şey. jazz için böyle bir indirim görmedim.

jazz ve astra ayrı sınıflarda. astra sport 1.4T 140bg/jazz 1.4 100bg motor kıyaslamasından ziyade ilk önce nelere
ihtiyaç olduğuna karar vermekte fayda var. ikisinin de durumu birbirinden tamamen FARKLI...

ben astra sport AS derdim ama jazz eğer gerçekten bu fiyat ise "kesinlikle" kaçırılmamalı.

jazz tüm beklenti ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir araç. önceki kasa cvt şanzımalı ve şimdiki kasa i-shift şanzımanlısını kardeşim
yıllarca kullandı. istanbul şehir içi yakıt değeri 100km/6.5lt ydi. mevcut cvt'li fun+ biraz daha fazla yakar o kadar....

honda da yönetici tanıdığımız var. geçen sene kuzenim civic aldıgında da 4000 lira kadar indirim yapmıştı. yani geçen konustugumuz da 39bine ayarlıyacam ben size dedi.

ben hızlı araba kullanan biri değilim şehiriçi zaten hız yapmaya elverişli olmuyor. yani 40bg beni ne kadar etkiler bilmiyorum. sonuçta kmevcut arabamda 1.3 95 bg.

jazz da donanım olarak boş 1 araç değil aksine cam tavan gibi güzelliği de mevcut. donanım olarak ne kadar farkları var baktım sport astra ile jazz fun donanıma en dikkatimi çeken yokuş kalkış desteği oldu. çok çok dikkat çeken ne farkları var? (donanım olarak)

7656 Mesaj
28 Mart 2012; 12:53:29 

Çiftkurtlar Honda'da indirim yapan Astra'da da yapar.
Jazz size yetiyorsa ve sizin için tüketim önemli performans önemsiz ise Jazz alın geçin.

'02 Corsa 1.8 GSI-Corsa Ç.
Xmax 250 ABS

12835 Mesaj
28 Mart 2012; 12:56:31 

quote:

evet. fun cvt modeli.

Tanıdık bize de yapar mı acaba aynı indirimi?

Paran varsa Japon, yoksa alman.

2636 Mesaj
28 Mart 2012; 13:00:38 

quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

Çiftkurtlar Honda'da indirim yapan Astra'da da yapar.
Jazz size yetiyorsa ve sizin için tüketim önemli performans önemsiz ise Jazz alın geçin.

astra sport otomatik versiyonu 50bin küsür normalde.

opel de ki tanıdık vasıtasıyla da 48.900 e indi fiyat ama son 1 teklif daha yapıcaklardı ne kadara düşer bilmiyorum. her halde max. 48bin gibi 1 şey olucak.

150 Mesaj
28 Mart 2012; 13:16:53 

quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Tanıdık bize de yapar mı acaba aynı indirimi?

al benden de o kadar, ben de daha yaklaşık 5000TL sını ödemedim, sana da yaptık bir indirim deseler ne kadar makbule geçerdi!

1237 Mesaj
28 Mart 2012; 13:19:51 

jazz'ini cok seven bir jazz sahibi olarak size Astra oneririm.

Astra jazz'a gore daha 'tok' bir araba.surusu daha guvenli,konforlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumusr -- 28 Mart 2012; 13:20:28 >

2762 Mesaj
28 Mart 2012; 13:23:01 

Bu iki araç arasından jazz önermek mi ?

Eğer ki arkadaş 10000tl farka değermi diye soruyorsa değmesine değer paşa paşa da astra ya binilir. Arkadaşlar lütfen insanlara kendi kullandığınız aracı öneriyim diye yanlış seçim yaptırtıp zor durumda bırakmayın. Yukarıda bi arkadaş ışıklarda durduğunda yanındaki astra yı görünce anlarsın demiş. Tamamen katılıyorum ona..

2002 Alfa Romeo 156 2.0ts Selespeed
Cuore Sportivo

1237 Mesaj
28 Mart 2012; 13:26:25 

quote:

müsade var mı!

yas 16 galiba?
isiklar nedir yaa?

10448 Mesaj
28 Mart 2012; 13:30:12 

quote:

honda da yönetici tanıdığımız var. geçen sene kuzenim civic aldıgında da 4000 lira kadar indirim yapmıştı. yani geçen konustugumuz da 39bine ayarlıyacam ben size dedi.

ben hızlı araba kullanan biri değilim şehiriçi zaten hız yapmaya elverişli olmuyor. yani 40bg beni ne kadar etkiler bilmiyorum. sonuçta kmevcut arabamda 1.3 95 bg.

jazz da donanım olarak boş 1 araç değil aksine cam tavan gibi güzelliği de mevcut. donanım olarak ne kadar farkları var baktım sport astra ile jazz fun donanıma en dikkatimi çeken yokuş kalkış desteği oldu. çok çok dikkat çeken ne farkları var? (donanım olarak)

"geçen konuştuğunuz" dönemde jazz fiyatı neydi acaba? araç 1 ayda iki kerede 2.000tl zam yedi.......
bence tekrar sorup tam güncel bir fiyat alın. şimdiki verebileceği fiyat değişik olabilir. her değişik fiyat durumu bence farklılık yaratır.

genel olarak donanım farklılığı yok zaten jazz da eksik yok. jazz fiyatıyla, donanım ve yakıt durumu ile beklentinizi fazlasıyla karşılar.
bu fiyat buysa kaçırmamanızı önerebilirim. yanlız bu durumu fiyatındaki cazibe için söylediğimi unutmayınız. jazz 44.000tl olsa
astra 48-50.000tl olsa kimse kusura bakmasın, astra dan başkası alınmaz....

Yokuşta Kalkış Desteği (HSA) astrada da var.

ek. astra c sınıfı bir araç kullanım ve durum değerlendirmesi tamamen farklı.
c ınıfı bir araç kullanan birisi b sınıfı bir araca zor geçer.
araç arayışınızı astra & ? / jazz & ? diye yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paanther -- 28 Mart 2012; 13:40:51 >

>RALLYCROSS RX SUPERCAR
>Simon's Cat

2282 Mesaj
28 Mart 2012; 13:35:12 

quote:

Orijinalden alıntı: DoMinicSS

Bu iki araç arasından jazz önermek mi ?

Eğer ki arkadaş 10000tl farka değermi diye soruyorsa değmesine değer paşa paşa da astra ya binilir. Arkadaşlar lütfen insanlara kendi kullandığınız aracı öneriyim diye yanlış seçim yaptırtıp zor durumda bırakmayın. Yukarıda bi arkadaş ışıklarda durduğunda yanındaki astra yı görünce anlarsın demiş. Tamamen katılıyorum ona..

Söyleyeceğimi çok iyi ifade etmişsiniz. İnanılır gibi değil yorumlar.

YENİ OPEL ASTRA | Sport + Sunroof
1.4 Turbo 140 bg Beyaz

2636 Mesaj
28 Mart 2012; 13:41:35 

quote:

"geçen konuştuğunuz" dönemde jazz fiyatı neydi acaba? araç 1 ayda iki kerede 2.000tl zam yedi.......
bence tekrar sorup tam güncel bir fiyat alın. şimdiki verebileceği fiyat değişik olabilir. her değişik fiyat durumu bence farklılık yaratır.

genel olarak donanım farklılığı yok zaten jazz da eksik yok. jazz fiyatıyla, donanım ve yakıt durumu ile beklentinizi fazlasıyla karşılar.
bu fiyat buysa kaçırmamanızı önerebilirim.

Yokuşta Kalkış Desteği (HSA) astrada da var.

ay başında konusmustuk yani bu ay 44bin oldugu zaman.

astrada da var demişsiniz ama

jazz da yok yokuş kalkış desteği. o önemli 1 eksiklik donanım olarak. çok dik olmayan yokuşlarda araç tutuyormuş kendini ama dik yokuşlarda kayma oluyormuş maalesef.

10448 Mesaj
28 Mart 2012; 13:54:47 

i-shif de yokuş kalkış desteği vardı. eski cvt lerde olup olmadığını hatırlamıyorum. siz yazınca ben cvt de var diye algıladım o yüzden
astrada var dedim. evet şimdi kardeşime sordum. cvt jazz da yokmuş.

yanlız şöyle birşey var...
biz bu iki araç dan sonra yaklaşık 15 gün önce, jazz'ı civicHB sport i-shift ile değiştirdik.
50.000tl fiyatı vardı ve 47.500tl'ye aldık. araç tamamen dolu. çok memnunuz....

hem c sınıfı, hem donanımlı, hemde yakıt ekonomisi mevcut.

sizin böyle bir indiriminiz var ise bu aracı düşünebilirsiniz. gerçi 140bglik astra keyfi vermez
ama genişlik, donanım, sınıf ve yakıt yönünden iki aracın karışımı gibi olabilir.

>RALLYCROSS RX SUPERCAR
>Simon's Cat

Uzaklaştırılmış
28 Mart 2012; 13:56:39 

2. el bravo alınır o paraya.ikisine de istenen fiyatlar zarar ziyan başka şey değil.

2636 Mesaj
28 Mart 2012; 14:19:20 

quote:

i-shif de yokuş kalkış desteği vardı. eski cvt lerde olup olmadığını hatırlamıyorum. siz yazınca ben cvt de var diye algıladım o yüzden
astrada var dedim. evet şimdi kardeşime sordum. cvt jazz da yokmuş.

yanlız şöyle birşey var...
biz bu iki araç dan sonra yaklaşık 15 gün önce, jazz'ı civicHB sport i-shift ile değiştirdik.
50.000tl fiyatı vardı ve 47.500tl'ye aldık. araç tamamen dolu. çok memnunuz....

hem c sınıfı, hem donanımlı, hemde yakıt ekonomisi mevcut.

sizin böyle bir indiriminiz var ise bu aracı düşünebilirsiniz. gerçi 140bglik astra keyfi vermez
ama genişlik, donanım, sınıf ve yakıt yönünden iki aracın karışımı gibi olabilir.

evet bu son cvt lerde yok yokuş kalkış.

o da kasa değiştiriyor şimdi. az önce onun vidyosunu izliyordum.

http://www.carbuyer.co....a/civic/hatchback/video

yeni kasanın incelemesi. arka tarafı hiç hoşuma gitmedi aracın. arkada ki spoilerıda görüşü çok etkiler diye düşünüyordum ki site eksi puan olarak onu yazmış zaten.

4087 Mesaj
28 Mart 2012; 14:24:18 

quote:

Orijinalden alıntı: forumusr

yas 16 galiba?
isiklar nedir yaa?

İkisinin yan yana geldiği değerden söz etmiştim.

Işıklar mecazi bir örnekti, ama sen şimdi jazz kullandığın için jazz'da jazz dersin, normaldir, hak veriyorum.

2636 Mesaj
28 Mart 2012; 14:37:16 

ekonomik düşünürsek jazz

konfor kalite üst seviye 1 araç düşünürsek astra sonucu çıkıyor gördüğüm kadarıyla.

4087 Mesaj
28 Mart 2012; 14:43:09 

Esasında pek hoş bir konu olmadı, çok yorum yazanda biri olmamışımdır. Fakat forumda yorum yaz geç mantığı pek yok, biri gelir alıntı yapar ve biriyle kendini tartışrarak bulursun.

Ayda ne kadar km yaptığınız önemlidir, ortalama ayda ödeyeceğiz yakıtı 50,100 lira değiştirebilir, daha fazla veya daha az olabilir. Bu size konfor, üst sınıf, daha iyi bir otomobil kullanımı olarak geri döner. Esasında bir test sürüşü tüm sorularınıza cevap olacaktır, en doğrusu.

Eğer ayda 1000km'den fazla yapıyorsanız, dizel düşünmekte, değerlendirmekte fayda var.

Hayırlısı olsun

1180 Mesaj
28 Mart 2012; 14:44:53 

Almaya ve yürütmeye bütçeniz yetiyorsa astra, yetmiyorsa jazz.

Güncel arabalarım: Chevrolet Captiva high inci beyazı 2011, Fiat Linea T-jet emotion cruise control ESP lal kırmızısı 2008 Güncel kameralarım: Nikon D7000, 50mm 1.8D, 85mm 1.8D, 24-85mm 2.8-4D, SB-800; Canon EOS 550D, 18-55mm 3.5-5.6

2636 Mesaj
28 Mart 2012; 14:50:34 

quote:

Esasında pek hoş bir konu olmadı, çok yorum yazanda biri olmamışımdır. Fakat forumda yorum yaz geç mantığı pek yok, biri gelir alıntı yapar ve biriyle kendini tartışrarak bulursun.

Ayda ne kadar km yaptığınız önemlidir, ortalama ayda ödeyeceğiz yakıtı 50,100 lira değiştirebilir, daha fazla veya daha az olabilir. Bu size konfor, üst sınıf, daha iyi bir otomobil kullanımı olarak geri döner. Esasında bir test sürüşü tüm sorularınıza cevap olacaktır, en doğrusu.

Eğer ayda 1000km'den fazla yapıyorsanız, dizel düşünmekte, değerlendirmekte fayda var.

Hayırlısı olsun

yılbaşında 0 lamıştım 1500 km yapmışım o günden bugüne kadar. yani yılda 10bin yapmıyorumdur.

bu 2 aracı baz aldım çünkü favorilerim onlardı.

ama yine max. 45bin gibi düşünüyorum. yani astra alırsam biraz kasmam gerekicek. bu fiyat aralıgında otomatik olup hatchback olan başka araçlar var mı? mümkünse donanım olarakta zengin 1 araç istiyorum

10448 Mesaj
28 Mart 2012; 14:53:03 

quote:

evet bu son cvt lerde yok yokuş kalkış.

o da kasa değiştiriyor şimdi. az önce onun vidyosunu izliyordum.

http://www.carbuyer.co....a/civic/hatchback/video

yeni kasanın incelemesi. arka tarafı hiç hoşuma gitmedi aracın. arkada ki spoilerıda görüşü çok etkiler diye düşünüyordum ki site eksi puan olarak onu yazmış zaten.

bizde inceleyip yeni kasayı beğenmemiştik. şu anki civicHB diğer daha güncel kasa modelli araçlardan halen daha iyi durur vaziyette.
beklemeye bile gerek duymadık. zaten fiyatı da bu durumda olmayacağı için düşünmeden aldık gitti...genel anlamda memnunuz.
beklentilerimizi tam olarak karşılıyor.

>RALLYCROSS RX SUPERCAR
>Simon's Cat

1137 Mesaj
28 Mart 2012; 14:57:19 

Honda Jazz

1237 Mesaj
28 Mart 2012; 15:15:43 

quote:

İkisinin yan yana geldiği değerden söz etmiştim.

Işıklar mecazi bir örnekti, ama sen şimdi jazz kullandığın için jazz'da jazz dersin, normaldir, hak veriyorum.

6 yanit yukarida yanitim var,Astra onermisim:)

ama jazz ile ilgili bir memnuniyetsizlik,problemden degil.

tersine 3 yildir kullandigim , bakimlar disinda servise ugramadim bir araba.
Fakat Astra'yi da kullandim,jazz'a gore sinif farkli hissediliyor,daha konforlu.

10binTL fark icin degermi degmez mi bilemiyorum bende..ama Astra guzel arac.
2sini de kullandim ordan biliyorum.

4087 Mesaj
28 Mart 2012; 15:30:53 

Benim ilk aracım Clio 3'dü, sonra Astra H geçtiğimde ciddi farklılıklar görmüştüm. Her ikisini de 1,5 yıl kullandım. Şu anda 9 aydır 2.0cdti insignia kullanıyorum, herhangi bir şikayetim hiç birinde olmamıştır. Kardeşimde de 1.4 T sport modeli var, ondan önce Corsa kullanıyordu, bu araçları kullanma sürecimde herhangi bir sorun yaşamadım. hayırlısı olsun

2636 Mesaj
28 Mart 2012; 17:35:51 

quote:

Benim ilk aracım Clio 3'dü, sonra Astra H geçtiğimde ciddi farklılıklar görmüştüm. Her ikisini de 1,5 yıl kullandım. Şu anda 9 aydır 2.0cdti insignia kullanıyorum, herhangi bir şikayetim hiç birinde olmamıştır. Kardeşimde de 1.4 T sport modeli var, ondan önce Corsa kullanıyordu, bu araçları kullanma sürecimde herhangi bir sorun yaşamadım. hayırlısı olsun

kardeşiniz memnun mu aracından?

835 Mesaj
28 Mart 2012; 17:40:17 

astraya para yetiyorsa astra tabi ki.. sonuçta sınıf farkı var

1224 Mesaj
28 Mart 2012; 17:54:12 

İhtiyaçlarınıza bağlı.10.000 tl cebimde kalsın diyorsanız jazz gayet mantıklı bir seçim olur.

2012 Honda civic elegance otm. beyaz

2636 Mesaj
28 Mart 2012; 18:04:44 

gönlümden tabii ki astra almak geçiyor. ne zaman görsem böyle hoşuma giderek bakıyorum. dışı çok güzel. geçenlerde showrooma gidip içine de bindim hakikaten çok güzel araç içi dışı ama işte az yakan araç almak istiyorum. astra da aksine çok yakıyor.

kararsızım yani ne alıcağım konusuda :(

2636 Mesaj
28 Mart 2012; 18:13:09 

jazz incelemesi;

http://www.carbuyer.co....tchback-2008-2011/video

asta incelemesi; (ingiltere'de opel vauxhall diye geçiyor)

http://www.carbuyer.co....l/astra/hatchback/video

2636 Mesaj
28 Mart 2012; 22:30:34