Şimdi Ara

MSI'ın GeForce GTX 680 OC modeli detaylandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• MSI'ın GeForce GTX 680 OC modeli detaylandı

Standart saat hızlarında çalışan referans tasarımlı GeForce GTX 680 modelini 22 Mart'ta duyuran MSI, özel tasarımlı ve hız aşırtmalı modeller için çalışmalarını sürdürüyor. Gelen bilgilere göre, firmanın bu yöndeki ilk adımlarından birisi N680GTX-PM2D2GD5/OC modeli olacak. Tasarım olarak Nvidia'nın referans dizaynına sadık kalan ekran kartının, farklı olarak arttırılmış saat hızına sahip olacağı ve standart modelin 1006MHz (GPU Boost ile 1056MHz) olan GPU çalışma frekansının, MSI'ın yeni modelinde 1058MHz (GPU Boost ile 1111MHz) olacağı bildiriliyor.

28nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Kepler tabanlı GK104 grafik yongasından güç alan DirectX 11.1 destekli ekran kartı, 256-bit bellek veri yolu desteği, 2GB GDDR5 bellek kapasitesi ve 1536 paralel işlem birimi ile geliyor. SLI, 3DVision Surround ve PhysX gibi Nvidia teknolojilerini üzerinde barındıran kartın çıkış tarihi ve son kullanıcı satış fiyatı ise şu an için bilinmiyor. MSI aynı zamanda kapalı kapılar ardonda Twin Frozr IV soğutma çözümüne sahip GeForce GTX 680 modelleri ve GeForce GTX 680 tabanlı yeni Lightning kartı için de çalışmalarını sürdürmekte.  

• Daha gelemeden model enflasyonuna uğrayacağız seç seçebilirsen artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alagan

Daha gelemeden model enflasyonuna uğrayacağız seç seçebilirsen artık

Çok doğru bir yorum Referans tasarım çıkarmasalar keşke..
  • Asus yapıcağını yapar artık
  • 1006-1058-1111-zotac 2000 :D
  • özel tasarımlıları beklemekte fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alphekka

1006-1058-1111-zotac 2000 :D

ZOTAC'ın 2 ghz haberi fazlaca abartı mümkün olacak gibi görünmüyor.

MSI'ın Lightning modelinde 6+8 pin'lik güç girişi ve ona göre bileşen kullanılacağından, belki günlük kullanımda 1260 mhz denen sınırı hava soğutma ile aşabilirler.

Referans kartlarda stabilite yukarısı için sağlanamayacağından, büyük ihtimal bios ile o sınır koyulmuş olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 27 Mart 2012; 17:30:13 >
  • O değilde lightning ne zaman çıkacak onu söyleseler.
  • son günlerdeki haberlere bakıyorum da çok şükür donanım haber özüne dönmeye başladı gibi.. uzun zamandır cep telefonu sitesini andıran site son birkaç gündür eski güzel günlerine döndü. umarım bu gidişat bozulmaz.. :)
  • Daha bunun Twin frozr'u var ligining'i var.devam devam
    Bence buna para verilmez.
    sebebi referans modelin sadece hız aşırtırmışı
    Sırf 50mhz hız için ticaret yapmışlar
  • SENE 2007 EN KUVVETLİ EKRAN KARTI 500-700 TL ARASI VE URETİM TEKNOLOJİSİ 130NM HERSENE NANOMETRIK UFALMANIN MALIYET VE ENERJI KAZANIMLARINDAN BAHSEDIP DAHA UCUZ DAHA KUVVETLI DAHA AZ ISINAN KARTLAR VADEDIYORLARDI SENE 2012 EN KUVVETLI KARTLAR 1500-2500 ARASI URETIM 28NM ENERJİ TUKETİMİ 400W KADAR CIKTI TERMAL DERECELER 90 LARA ALISTI. BU İŞTE BİR TERSLİK YOKMU SİZCE?
  • uyduruk bi şekilde oc yapcağına özel tasarımlı modeller cikarsa daha iyi olur. o oc işini herkes yapar
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbul2007

SENE 2007 EN KUVVETLİ EKRAN KARTI 500-700 TL ARASI VE URETİM TEKNOLOJİSİ 130NM HERSENE NANOMETRIK UFALMANIN MALIYET VE ENERJI KAZANIMLARINDAN BAHSEDIP DAHA UCUZ DAHA KUVVETLI DAHA AZ ISINAN KARTLAR VADEDIYORLARDI SENE 2012 EN KUVVETLI KARTLAR 1500-2500 ARASI URETIM 28NM ENERJİ TUKETİMİ 400W KADAR CIKTI TERMAL DERECELER 90 LARA ALISTI. BU İŞTE BİR TERSLİK YOKMU SİZCE?

aynen arkadaş bizi kandırıyorlar resmen yada steve jobs gibi ileriyi göremediler zamanında :)
  • quote:

SENE 2007 EN KUVVETLİ EKRAN KARTI 500-700 TL ARASI VE URETİM TEKNOLOJİSİ 130NM HERSENE NANOMETRIK UFALMANIN MALIYET VE ENERJI KAZANIMLARINDAN BAHSEDIP DAHA UCUZ DAHA KUVVETLI DAHA AZ ISINAN KARTLAR VADEDIYORLARDI SENE 2012 EN KUVVETLI KARTLAR 1500-2500 ARASI URETIM 28NM ENERJİ TUKETİMİ 400W KADAR CIKTI TERMAL DERECELER 90 LARA ALISTI. BU İŞTE BİR TERSLİK YOKMU SİZCE?

evet buna tüketim çılgınlığı diyorlar
  • quote:

kısmen katılıyorum. çünkü işlemcilerin güçlenmesi için transistör gerekiyor. o zamanki gpulardaki transistörün kat kat fazlası mevcut günümüzdeki işlemcilerde. adamlar ellerinde mm2 alan başına sığdırabildikleri kadar transistör sığdırmaya çalışıyorlar bugün gelinen noktada nvidia tek gpu'da 3.5 milyardan fazla tansistör kullanıyor gpularında. o 2007de kullanılan gpulara bakın birde. bu sayı zamanla nm'rik küçülme arttıkça kullanılan mm2 alan sabit kalıp transistör sayısı artacağından dolayı maliyet maalesef düşmüyor. yani 28nm değilde 11nm ile üretilse bile alandan elde edilen kazanç ekstra transistör olarak yer alacak ve yine ısınan transistör sayısı daha da artacak demektir. şu da doğal bir gelişmedir; her sene çok daha fazla özellik ve artan milyarlarca transistör sayısı ile işlemci tasarlamanın da maliyeti daha da fazla artmakta. bunun sonucu yeni üretim teknikleri için yatırılan sermayenin geri dönüşü, nanometrik küçülme ile elde edilen avantajın ekstra transistör olarak kullanılması, artan güç tüketimine daha fazla önem verilmesi soğutma ve stabilite için gerekli kaliteli donanımın getirdiği maliyetler vesaire daha iyi ürün çıkarmanın maliyetini sürekli olarak artırmakta.

• MSI soğutma çözümünüde getirirse çok fazl averimlilik kazanılır yani testlerdede çok da olmasada 1-2 derece HD 7970'e göre fazla ısınıyor.. Tabi bir zararı olmasada iyi olu ryine ayrıca yükseltilmiş bellek hızlarıda iyi olmuş.. Referans tasarımlar çok fazla çoğalmaya başladı seçim cidden zor..
  • quote:

Twin Frozr IV soğutma çözümüne sahip GeForce GTX 680 modelleri ve GeForce GTX 680 tabanlı yeni Lightning kartı için de çalışmalarını sürdürmekte.

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

kısmen katılıyorum. çünkü işlemcilerin güçlenmesi için transistör gerekiyor. o zamanki gpulardaki transistörün kat kat fazlası mevcut günümüzdeki işlemcilerde. adamlar ellerinde mm2 alan başına sığdırabildikleri kadar transistör sığdırmaya çalışıyorlar bugün gelinen noktada nvidia tek gpu'da 3.5 milyardan fazla tansistör kullanıyor gpularında. o 2007de kullanılan gpulara bakın birde. bu sayı zamanla nm'rik küçülme arttıkça kullanılan mm2 alan sabit kalıp transistör sayısı artacağından dolayı maliyet maalesef düşmüyor. yani 28nm değilde 11nm ile üretilse bile alandan elde edilen kazanç ekstra transistör olarak yer alacak ve yine ısınan transistör sayısı daha da artacak demektir. şu da doğal bir gelişmedir; her sene çok daha fazla özellik ve artan milyarlarca transistör sayısı ile işlemci tasarlamanın da maliyeti daha da fazla artmakta. bunun sonucu yeni üretim teknikleri için yatırılan sermayenin geri dönüşü, nanometrik küçülme ile elde edilen avantajın ekstra transistör olarak kullanılması, artan güç tüketimine daha fazla önem verilmesi soğutma ve stabilite için gerekli kaliteli donanımın getirdiği maliyetler vesaire daha iyi ürün çıkarmanın maliyetini sürekli olarak artırmakta.

belki bununla çözerler olayı.
    MSI'ın GeForce GTX 680 OC modeli detaylandı

• msı firmasıda aynı asus gibi şekilli kutu yapmayı seviyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.