Şimdi Ara

Digiturk IQ Hakkında Herşey (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
550
Cevap
10
Favori
105.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: frux

quote:

Orijinalden alıntı: SaWYeR53

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Three Dimensions

Beyler bende IQ sahibi oldum ama olduğuma pişman oldum desem yeridir.İlkin "Tekrar İzle" kısımında bulunan diziler açılmıyordu ama "Seç İzle" de sorun yoktu.Sonra dizilerde oluşan sorun için servis çağırdım ve 9102 alıcıyı 9103 ile değiştirdiler.Bu sefer filmler açılmıyor ve ekranda yeşil bir görüntü oluşuyor bazen reset atıyor,kanal atlamıyor.

Benim de sorunum, tamamen aynı.. Yeni 9103 cihaz ile değiştirdiler, eski 9102 receiver'ımı arar hale geldim.. Hiç olmazsa, 9102 de "seç izle" ve "youtube"u sorunsuz seyrediyordum. Sadece "tekrar izle" de yerli dizilerde çok sık açmama sorunu oluyordu.. 9103 receiver çok daha da beter.. "Seç izle" ve "youtube" aynı şekilde tamamen iptal oldu; ekran yeşilimsi mozaiklenme ile donuyor ve cihaz kitleniyor.. Normal yayına dönmek için, cihazın fişini söküp, takıyorum. Üstelik 9103'ün görüntü kalitesi de düşük.. Renkler daha soluk ve o eski netlik de yok.. Ayrıca ekran formatını auto ayarlayamıyor.. Sürekli tv kumandası ile ekran formatı değiştiriyorum. 9103'te kanal geçişleri ve menü de gezinme de çok ağır.. Cihaz değiştirttiğime bin pişmanım.. Digitürk desteği arasanız, onlarda size teknik servis telefonunu veriyorlar.. Teknik servisten söz aldım bakalım; bir hafta içinde humax 9503 receiver bulup, getireceklermiş.. Sonuç olarak; 9103 receiver digitürk'e yakışmayacak kalitesizlikte bir cihaz.. Eski modeli 9102, bariz olarak çok daha iyi kalitede bir receiver.. Bence teknik servisler, değiştirmeden evvel, bu 9103'leri iyice bir test etmeleri şart..

Bende arayacağım birazdan ve cihaz değişmi isteyeceğim seç izlede her filmden sonra cihaz donuyor fiş söküp takmak ile uğraşıyorum

Sizin receiver 9103 model mi? "Seç izle" açılıyor ve sadece film bittikten sonra donma yapıyorsa, yine çok şanslısınız! Biz de "seç izle" hiç açılmadan ekran yemyeşil mozaiklenme ile donuyor!? Cihazınız 9102 modelse, kesinlikle değiştirmeyin.. 9102 model her bakımdan daha sorunsuz bir receiver.. Tek sorunu sadece "tekrar izle" de arada sırada açmama ve donma sorunu var ve bu sorunun yeni bir yazılımla tamamen düzeleceğini sanıyorum.

Evet bende ki 9103. Tekrar izlede sorun yok arka arkaya bir çok şey seyredebiliyorum. Sorun seç izlede. Biğr filmi izliyorum sona kadar kesintisiz film bitiyor başka film seçince donuyor...
  • @SaWYeR53 Bende de ''tekrar izle'' de hiç sorun yok ama, ''seç izle'' de hiç film açamadım.. film açınca, ekran yeşilimsi olarak donup, kitleniyor.
    Filmi sizin gibi sonuna kadar seyredebilsem, pek şikayetçi olmayacağım..
    İnternetim 7-8 mbit civarı.. Eski 9102'de ''seç izle''de hiç sorun yoktu.. Sadece tekrar izle bazen açmıyordu?! Bu cihazları üreten Vestel üretim sonrası IQ fonksiyonlarını test etmeden mi piyasaya sürüyor anlamadım?!
    Hem biz sorun yaşıyoruz.. Hem de teknik servisler...
  • IQ ''tekrar izle''

dizileri izlerken bazen bozuluyor çıkıp tekrar kaldığı yerden devam ediyoruz :)
    dizilerin son bölümleri çok geç listeye ekleniyor 1 haftayı geçiyor verimsiz bir olay .....
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

IQ ''tekrar izle''

dizilerin son bölümleri çok geç listeye ekleniyor 1 haftayı geçiyor verimsiz bir olay .....

IQ da zaten şu an için sadece "tekrar izle"yi seyredebiliyorum ama; yarıda bıraktığım video'yu, kaldığım yerden başlatamıyorum. Çok denedim, sürekli olarak baştan başlıyor?! "Seç izle"yi de, mecburen digitürk-play'dan seyrediyorum.. Netbook'un Hdmi çıkışı olsa, tv'ye bağlayıp, seyretmek çok iyi olurdu. Sanırım yakın gelecekte, digitürk yayınını da net'ten verecekler.. Çanaklar tarih olacak!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim ilçemize bağlı olan teknik servisi aradım ve bize de Humax 9503 alıcısını getireceklermiş.Umarım Humax sorun çıkarmaz.
  • Üç gün önce kurulum yaptırdım digitürke bugun de iptal ettirdım.Önce Plus bağlattım.HD olmayan kanallar cok kotu gosteıyor ve kanal gecişleri falan berbat.9002 ile değişim istedim , 9003 getirdıler.TAM REZALETT..bu kadar kotu kanal geçişi olamaz...istediğim bir kanala gecmek için kumanda ile mucadele ve kavga.Favori kanal ayarlaym dedim ve ayarladım.Ama neymiş favori olmayan kanallara gecmek için tekrar ayarlara girecekmişim , favori için attığim çeltikleri kaldıracakmısım işte o zaman butun kanalları gosterecekmıs.KISACA İPTAL ETTIRDIM DIGITURKU.3 gun dayanamadım.Bu kanal gecişlerine siz nasıl tahamül ediyorsunuz??
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

IQ ''tekrar izle''

IQ da zaten şu an için sadece "tekrar izle"yi seyredebiliyorum ama; yarıda bıraktığım video'yu, kaldığım yerden başlatamıyorum. Çok denedim, sürekli olarak baştan başlıyor?! "Seç izle"yi de, mecburen digitürk-play'dan seyrediyorum.. Netbook'un Hdmi çıkışı olsa, tv'ye bağlayıp, seyretmek çok iyi olurdu. Sanırım yakın gelecekte, digitürk yayınını da net'ten verecekler.. Çanaklar tarih olacak!

digitürk tivibu gibi birşey yapıcaklar o yüzden dağıttılar kutuları :)

superonline +digitürk ... .

yoksa para verilmez bu rezil hd ye alıcaksam dsmart alırdım kötünün iyisi
  • kanal geçişleri çok rezil ilk gün 2-3 sn sonra 5-6 saniye rezillik

kanal sıraları saçmalık zaten

favori kanal ayarı var onla kim uğraşcak :(

tv lerin uydularını eleştiriyorlar digitürk baya rezil .....
  • Digitürk'ten, IQ hariç memnunum. Sinema ve yabancı dizi + belgesel + ligtv yayın içeriği emsallerine göre çok daha kaliteli.. 12 yıllık üyeyim, daha evvel pek şikayetim olmadı.. 2 yıl kadar önce oturma odası için kampanyadan Dsmart almıştım; beğenmeyip, 7 ay sonra iade etmiştim. Tivibu - Dsmart - teledünya platformları henüz Digitürk'le mukayese edilecek kalitede yayın içeriğine sahip değiller. Sadece IQ'yu sorunsuz gösterecek daha kaliteli bir receiver geliştirmeleri şart! Ayrıca, net'ten Digitürk play hizmetleri de çok güzel..

• merhaba kolay gelsın.. sizden ricam olacak.. şuan digitürk humax 9502 kullanıyorum.. bu cihazın 9503 ile farkı nedir. yavaş hızlı görüntü kalitesi ve IQ performansı.. 9503 haricinde başka hd IQ özellikli digitürk cihazı varmıdır. cevap verirseniz çok sevinirim.
  • Beni Digiturk mh 'den arayıp, sizin cihazınız IQ özellikli isterseniz servis 25 TL karşılığında bu özelliği aktif hale getirecek dedi. Bende ben kendim yapamazmıyım dedim onlarda olmaz modem kurulumu falan var dediler. Bende kalsın 35 TL veremem dedim.

Beni kafalamayamı çalıştılar. Ethernet kablosunu taksam çalışmaz mı bu alet? (cihazım humax ,uyduyu çanak kurabilecek kadar ve diğer bağlantı modem vs işlerindende yeterince anlarım)
  • merhaba arkadaşlar..
    digiturk sitesine baktım buraya da baktım ama anlayamadıgım bir nokta var.
    Digiturk IQ menüsüne nasıl giriyoruz? ben kablo ile bagladm, digiaktif e basıyorum fakat IQ menüsü çıkmıyor
    not : HD ve Plus üyeliğim var
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonmaister

Beni Digiturk mh 'den arayıp, sizin cihazınız IQ özellikli isterseniz servis 25 TL karşılığında bu özelliği aktif hale getirecek dedi. Bende ben kendim yapamazmıyım dedim onlarda olmaz modem kurulumu falan var dediler. Bende kalsın 35 TL veremem dedim.

Beni kafalamayamı çalıştılar. Ethernet kablosunu taksam çalışmaz mı bu alet? (cihazım humax ,uyduyu çanak kurabilecek kadar ve diğer bağlantı modem vs işlerindende yeterince anlarım)

Ethernet kablosunu takıp direk çalıştırdım IQ özelliğini paketimdeki içeriği izleyebiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sezo87

merhaba arkadaşlar..
    Digiturk IQ menüsüne nasıl giriyoruz? ben kablo ile bagladm, digiaktif e basıyorum fakat IQ menüsü çıkmıyor

Receiver modeli ne? Humax 9503'se, cihazın adaptörünü çıkartıp, 10 saniye bekleyip,tekrar takınca, cihazı açınca, modem otomatik ip atayacak. Ağ bağlantısını sına yap.. Ağ'a bağlandı yazar. Ondan sonra IQ tuşuna basınca, IQ menüsü açılır.

• quote:

quote:

merhaba arkadaşlar..

Receiver modeli ne? Humax 9503'se, cihazın adaptörünü çıkartıp, 10 saniye bekleyip,tekrar takınca, cihazı açınca, modem otomatik ip atayacak. Ağ bağlantısını sına yap.. Ağ'a bağlandı yazar. Ondan sonra IQ tuşuna basınca, IQ menüsü açılır.

öncelikle cevap için teşekkürler.
    Cihazımı 5 ay önce yenilediler, DT-PHI7100 yazıyor üzerinde. Kumandasında IQ tuşu yok, bu yüzden bilemiyorum.
    Ama dediğim gibi IQ daha çıkmadan cihazımı değiştirdiler.
  • quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar..

öncelikle cevap için teşekkürler.
    Cihazımı 5 ay önce yenilediler, DT-PHI7100 yazıyor üzerinde. Kumandasında IQ tuşu yok, bu yüzden bilemiyorum.
    Ama dediğim gibi IQ daha çıkmadan cihazımı değiştirdiler.

Bu modeli bilmiyorum ama sanırım IQ özelliği yok.. Humax 9503 receiver istiyorum deyin teknik servis değiştirir. IQ da en sorunsuz modeldir. İşlemcisi daha güçlü ve flahs kapasitesi yüksektir.

• youtube uygulamasında video açılmıyor ve donuyor ve herhangi bi filmi durdurmak istediğimde hata veriyor
  • Arkadaşlar çok çok basit bir soru sormak istiyorum, muhakkak biliyorsunuz cevabini:
    Digiturk Plus+ HD kullaniyorum, televizyonum da 720p, internet baglanti problemim vs yok; Digiturk IQ'ya gecip gidip harici bir de HDD alirsam, yayinlari HD izleyebilir miyim? Digiturk IQ'da HD var mi?

Kisacasi, ben Digiturk'u arayip IQ'ya gecmek istiyorum dedigimde, Sagem marka cihaz olmasa da, getirdikleri cihazla yayinlarimi HD izleyebilecek miyim?
  • arkadaşlar...digitürk IQ şebekesinde yer alan seçip izlemek filimlerinden memnunmusunuz?...yapımlar kesintisiz yayınlanıyormu?...videolarda takılmalar ve donmalar yaşıyormusunuz?...saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartilkisi

arkadaşlar...digitürk IQ şebekesinde yer alan seçip izlemek filimlerinden memnunmusunuz?...yapımlar kesintisiz yayınlanıyormu?...videolarda takılmalar ve donmalar yaşıyormusunuz?...saygılar...

Humax 9503 cihaz ve 20mbit internet kullanıyorum. IQ danda çok memnunum. Bende hiç takılma falan olmuyor...
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.