- x
Akülü arabaya uzaktan kumanda sistemi
8 Cevap2942 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4 Mesaj
26 Mart 2012; 13:01:41 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Ben bir akülü araba aldım çocuğum için. Yalnız şu anda aracın pedalına zor uzanıyor ve araç hareket ettiği zaman korkup ayağını pedaldan hemen çekiyor. Ben de onu arabayla gezdirebilmek için akülü arabaya uzaktan kumanda sistemi yapmak veya yaptırmak istiyorum. Birkaç yere sordum ancak ülkemizde her zaman olduğu gibi sorduğum yerler konularında uzman olmadığı için böyle bir şeyi nasıl yapacaklarını bilemediklerini ilettiler. Konu hakkında bilgisi olan, yardımcı olabilecek olan var ise, çok memnun olurum...

614 Mesaj
26 Mart 2012; 18:56:20 

Dusundugunuz sey gayet kolay. Ama biraz maliyetli olabilir.
Oncelikle kumanda sistemi alman gerek min 2 kanalli. Kumandanin 1 kanalina gazı diger kanalina aldigin yuksek torklu servoyu takacaksin. İstersen esc takip hizini da kontrol edebilirsin.
arabada vites firen falan var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ALIGN

614 Mesaj
26 Mart 2012; 20:17:49 

quote:

Orijinalden alıntı: certy

İçerisinde kendi motoru varken servo motor takmaya gerek yok.

Hocam orda kastettigim servo motor degil. Servo direksiyonun pozisyonunu ayarlamak icin arabayi hareket ettirmek icin degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhyegirdimkendimegeldim -- 26 Mart 2012; 20:18:43 >

ALIGN

4 Mesaj
29 Mart 2012; 11:55:36 

Bilgi için çok teşekkürler.. Arabada vites kolu da var; ileri takıp gaza basınca öne doğru, geriye takıp gaza basınca arkaya doğru gidiyor araç. Ancak fren yok, gaz pedalından ayağını çekince araç duruyor. Vites kolu olduğu için farklı bir şey daha takmak gerekiyor mu? Bir de bu parçaları nereden bulup alabilirim acaba?

4 Mesaj
29 Mart 2012; 11:59:50 

Bir de, yüksek torklu servo dediğiniz, ne kadar yüksek torklu olmalı? Aracın ağırlığı yaklaşık 12 kilo, çocukla beraber 25 kiloyu buluyor araçtaki toplam ağırlık...

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Elektronik » Akülü arabaya uzaktan kumanda sistemi
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.172