Şimdi Ara

Apple, Yeniden Kullanım ve Geri Dönüşüm Programı'nı iPad 2 ile yeniledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple, Yeniden Kullanım ve Geri Dönüşüm Programı'nı iPad 2 ile yeniledi

Apple'ın eski iPhone, iPad ve Mac modellerinizi hediye çeki karşılığında değiştirdiği Yeniden Kullanım ve Geri Dönüşüm Programı için bu kez iPad 2 modeli kapsam içine alındı.

Yeniden Kullanım ve Geri Dönüşüm Programı eski Apple modellerine 200$'a kadar hediye çeki temin ederek Ağustos ayında faaliyete başlamıştı. Ocak ayında İngiltere, Fransa ve Almanya da program içerisine girdi. Programın hedefi kullanılabilir cihazları eğitim amaçlı kampanyalara dahil etmek, kullanılamayacak durumda olanları da geri dönüştürmek.

iPad 2 modellerinin çalışma durumuna göre en yüksek geri alım bedeli şu şekilde:

Apple iPad 2 16GB WiFi              205$

Apple iPad 2 16GB WiFi + 3G     250$

Apple iPad 2 32 GB WiFi             245$

Apple iPad 2 32GB WiFi + 3G     280$

Apple iPad 2 64GB WiFi              275$

Apple iPad 2 64GB WiFi + 3G     320$

Bu tarz geri alım işlemleri yapan Gazelle gibi diğer sitelerde başlangıç modeli 240$'a kadar çıkıyor. Amazon da ise "sıfır gibi" iPad 2 16GB WiFi modeli 460$'a kadar alıcı bulabiliyor. Bu sitelerde doğrudan nakit ödeme de alınabiliyor.

• Eğer ki kırık çıkık çalışmayan ipadler içinde böyleyse süper
  • Çalışır durumdaki ipad 2 16gb wifi 205$ mı çok düşürmüş ya adam el den satsa daha iyi.
  • Best buy daha iyi fiyatlara alıyor. Mesela ipad 2 wifi 16 gb iyi durumdaysa 265 $
  • Ben 450 dolardan alırım diyeceğim eksi rekoru kıracak yazım.
  • Böyle bir uygulama çok iyi düşünülmüş.İşi bilen ikinci el olarak farklı sitelerde satış yapabilir ama işi bilmeyen ve sadece öylesine kullanan kişi çoktur eminim.Onlar doğrudan Apple'a satabilirler.Üzerine belli bir miktar ekleyerek yeni iPad'ide rahat bir şekilde alabilirler ki aralarında çokta fazla fiyat farkı yok.
  • Türkiyede 2. eli daha fazla ederXD
  • Bunlar bu fiyattan satıyomu alıyomu
  • Ben 300 dolara alırım :)
  • piyasayı yükseltmesek
  • Kullanıcıda kazanıyor Apple'da kazanıyor bunları toplarsak Apple kazanıyor.:))
  • fiyatlar güzel ama pek bi talep olmaz çogu kişi koleksiyon yapıyor adam düzmüş iphone 1.2.3.4 yeni model çıkınca eskisini rafa kaldırıyor böylede bi tuhaf alışkanlıkları olanlarda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amex

fiyatlar güzel ama pek bi talep olmaz çogu kişi koleksiyon yapıyor adam düzmüş iphone 1.2.3.4 yeni model çıkınca eskisini rafa kaldırıyor böylede bi tuhaf alışkanlıkları olanlarda var.

Aynen dediginiz gibi yapanlarda var hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bana da en sonunda Di Niûv Aypeth aldirtcaklar
  • Orda sifiri 399 dolar diye dusunulunce 205 dolar uygun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizdeki 2. el piyasası fiyatları daha pahalı yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

quote:

Orijinalden alıntı: amex

fiyatlar güzel ama pek bi talep olmaz çogu kişi koleksiyon yapıyor adam düzmüş iphone 1.2.3.4 yeni model çıkınca eskisini rafa kaldırıyor böylede bi tuhaf alışkanlıkları olanlarda var.

Aynen dediginiz gibi yapanlarda var hocam

Misal ben.
  • adamların eski modelleri bile dünyada farklı bir pazar oluşturmaya yetiyor.. mükemmel bir pazarlama teknikleri var adamların..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.