Şimdi Ara

İPHONE 4 BATARYASI PATLADI BEYLER ACİL YARDIM!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sabah arkadaşın şarz aleti ile telefonu şarza takmiştim şarzı yüzde 40 lardaydı 20 dakika sonra şarz çihazı büyük bir gürültüyle patladı ve hemen kostum telefonu çıkardım ama telefon ateş gibi yanıyordu sonradan farkettimki şarz aleti çin malıymış:( telefonda patlama olarak birşey yok ama telefon şarzı bitene kadar hiç soğumadı .şarzı bittiken sonra ilk iş olarak pc ye kenki kaplosuyla taktım itunesten görüyormu diye ama malesef hiçbir şekilde açılmıyor.herşeyi denememe rağmen .sizce burada kı sorun nedir bataryamı yanmıstır yoksa ana kartmı ? inşllah anakart değildir.

• Orjinal sarj aletlerinden sasmamak gerek

Gecmis sun
  • quote:

Orijinalden alıntı: likable_21

Sabah arkadaşın şarz aleti ile telefonu şarza takmiştim şarzı yüzde 40 lardaydı 20 dakika sonra şarz çihazı büyük bir gürültüyle patladı ve hemen kostum telefonu çıkardım ama telefon ateş gibi yanıyordu sonradan farkettimki şarz aleti çin malıymış:( telefonda patlama olarak birşey yok ama telefon şarzı bitene kadar hiç soğumadı .şarzı bittiken sonra ilk iş olarak pc ye kenki kaplosuyla taktım itunesten görüyormu diye ama malesef hiçbir şekilde açılmıyor.herşeyi denememe rağmen .sizce burada kı sorun nedir bataryamı yanmıstır yoksa ana kartmı ? inşllah anakart değildir.

Geçmiş olsun. Garanti kapsamına girermi acaba ?
  • Yani burdan birşey söylemek imkansız, batarya da yanmış olabilir, anakart da hasar görmüş olabilir, her ikiside olabilir. Bambaşka birşeyde olabilir
    Ama kısmi çalışma durumu bana Anakart arızası var gibi düşündürüyor.İnşallah değildir.
    Telefon garantisiz ise güvenebileceğin bir servise götür.
    Çok geçmiş olsun.
  • Gecmis olsun. Buyuk ihtimalle kart ve pil ikiside gitmistir. Sansiniz varmis ya konusurken patlasaydi. Arkadaslar hangi marka olursa olsun sarj aleti takili iken telefon gelirse sarji cikarmadan cvp vermeyin. Pil bir taraftan bosalirken diger taraftan dolmaya calistigi icin patlama riski yuksek. Tekrar gecmis olsun
  • desenıze teli çöpe atacağız:(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Hkmt

quote:

Sabah arkadaşın şarz aleti ile telefonu şarza takmiştim şarzı yüzde 40 lardaydı 20 dakika sonra şarz çihazı büyük bir gürültüyle patladı ve hemen kostum telefonu çıkardım ama telefon ateş gibi yanıyordu sonradan farkettimki şarz aleti çin malıymış:( telefonda patlama olarak birşey yok ama telefon şarzı bitene kadar hiç soğumadı .şarzı bittiken sonra ilk iş olarak pc ye kenki kaplosuyla taktım itunesten görüyormu diye ama malesef hiçbir şekilde açılmıyor.herşeyi denememe rağmen .sizce burada kı sorun nedir bataryamı yanmıstır yoksa ana kartmı ? inşllah anakart değildir.

Geçmiş olsun. Garanti kapsamına girermi acaba ?

yurtdısı cihaz hocam att geveyli kulllanıyordum

• quote:

desenıze teli çöpe atacağız:(

Anakart gitmişse malesef bir dummy iPhone'un olmuş olur.
    Sen bir-kaç teknik servise gidip, tamiratının ne kadar olacağını, bu şekilde alsalar kaça alacaklarını bir sor
    Garip bir şekilde bazen yüksek fiyatlar çekebiliyorlar arızalı telefonlara.
  • hocam çok geçmiş olsun. teşefonda fiziksel olarak bir hasar oluştu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CTU

hocam çok geçmiş olsun. teşefonda fiziksel olarak bir hasar oluştu mu?

fiziksel hiçbir arıza yok hocam ama ilginçtir prizden çıkartmam ma ragmen şarzı bitene kadar hiç soğumadı pencerenın ününe filan koydum soğusun diye ama nafile .bugun telefoncuya götürdüm açık biryer vardı adam batarya ise 70 tl yaparım dedi ama başka problemleri varsa fiyat değişir dedi .bakalım yarın doğu banka götürecegım bana yakın zaten .ne oldugunu o zaman anlıyacağız
  • quote:

Öncellikle geçmiş olsun, elimde orjinal şarj cihazı olmadımı, pc de şarj ederim herzaman.
    Çünkü 5 TL lik şarj cihazlarının nekadar kalitesiz olduğunu az çok elektironikten anlayanlar bilir.

Şimdi yapabilecekleriniz.

Telefonu tamirciye verip maliyetine bakacaksınız, fiyatı yüksek çıkarsa yedek parça olarak satarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M0nkey D. Luffy

quote:

Öncellikle geçmiş olsun, elimde orjinal şarj cihazı olmadımı, pc de şarj ederim herzaman.
    Çünkü 5 TL lik şarj cihazlarının nekadar kalitesiz olduğunu az çok elektironikten anlayanlar bilir.

Şimdi yapabilecekleriniz.

Telefonu tamirciye verip maliyetine bakacaksınız, fiyatı yüksek çıkarsa yedek parça olarak satarsınız.

hocam yedek parça niyetine satarsınız diyorsunuz valla beni kahrettiniz şimdi :(
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CTU

hocam çok geçmiş olsun. teşefonda fiziksel olarak bir hasar oluştu mu?

fiziksel hiçbir arıza yok hocam ama ilginçtir prizden çıkartmam ma ragmen şarzı bitene kadar hiç soğumadı pencerenın ününe filan koydum soğusun diye ama nafile .bugun telefoncuya götürdüm açık biryer vardı adam batarya ise 70 tl yaparım dedi ama başka problemleri varsa fiyat değişir dedi .bakalım yarın doğu banka götürecegım bana yakın zaten .ne oldugunu o zaman anlıyacağız

anladım hocam. tekrardan çok geçöiş olsun. inşallah çok sorun çıkmadan sorunu atlatırsın
  • Beyler tanıdığım biri 15 günde bir californıa ya gidiyor iş için acaba diyorum ona versem att cihazımı apple storede değiştirebilrmi bedavaha ? fatura filan istiyorlarmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi likable_21 -- 26 Mart 2012; 1:04:40 >
  • quote:

Beyler tanıdığım biri 15 günde bir californıa ya gidiyor iş için acaba diyorum ona versem att cihazımı apple storede değiştirebilrmi bedavaha ? fatura filan istiyorlarmı?

değiştirmeleri imkansız sonuçda sarj aletin patlamış kullanıcı hatası deyip iadesini ederler bence 15 gün bekleme doğubankda tamir yaptırmaya çalış
  • Orjinal sarj aleti olsaydi degistirirlerdi ama cin mali oldugu icin garantili olsaydi da degistirmezlerdi.

Farkindyim meletin sarj aleti pahali 30 lira, cin mali 10 lira ama orjinal alman iyi olacakti.
  • Gecmiş olsun arkadaşım umarım ana kart yanmamıştır.batarya sorunsa ömenlı değıl daha az masrafla kurtarırsınız...
  • geçmiş olsun.
    burada o kadar çok yazdım ki kullanmayın diye.
  • Forumda bir arkadaş vardı arızalı cihazları yurtdışından sıfır cihazlarla değişim yaptırıyordu. İşinize yarayabilir bir bakın derim.
  • Bende tirstim ya. taa ki cin mali yazisini gorene kadar

Ben kendi kutusundan cikan orjinal sarj aletini kullaniyorum. Yada usb den sarj edin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.