Şimdi Ara

Bu yılın MacBook Pro ve Air modelleri Retina ekran ile gelebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
4.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu yılın MacBook Pro ve Air modelleri Retina ekran ile gelebilir

Yaz aylarına doğru yeni güncellemelerini piyasada göreceğimiz MacBook ailesine ait modellerde bu yıl önemli bir yeniliğin olabileceği iddia ediliyor. 

Aslında iddialar bir süredir zaman zaman gündeme geliyordu. Bu kez Mountain Lion OS X 10.8 ikinci geliştirici sürümünde bazı işaretlerin ortaya çıktığı belirtiliyor. Sürümde Macbook Air ve Pro modellerinin Retina ekran çözünürlüğüne erişeceğine işaret edildiği bildiriliyor.

Sürümü deneyen geliştiricilerin bazı uygulamalarda çözünürlüğün iki katına çıktığına, Messenger uygulamasında ise bazı ikonların normal çözünürlüğün iki katında görüntülendiğine şahit oldukları rapor ediliyor.

Bunun bir hatadan kaynaklandığı ihtimali olsa da Apple'ın yeni MacBook modelleri için Retina çözünürlük hazırlıyor olabilir. Bunun duyurusunun da yaz döneminde Mountain Lion OS ile birlikte yapılacağı düşünülüyor.

Apple'ın OS X 10.7 sürümünden itibaren yüksek çözünürlüklü ekranlara destek verdiği biliniyor. OS X 10.8 ile birlikte Retina benzeri HiDPI ekranlara tam destek sağlanacağı tahmin ediliyor.

Kaynaklar 15 inçik 2880 x 1800 piksel çözünürlükte LCD ekrana sahip MacBook Pro modelinin ihtimal dahilinde olduğunu vurguluyor. 

Retina çözünürlüğe sahip yeni iPad modeli ile Apple ilk adımı attı ve bu yılın sürprizlerle dolu olduğunun da özellikle altını çizdi. Bu yıl Retina ekrana sahip MacBook modelleri kimseyi şaşırtmayacaktır.

• iddia ediliyor

bildiriliyor

rapor ediliyor

dusunuluyor

tahmin ediliyor

vurgulaniyor

sasirtmayacaktir
  • Lion da wallpaperlarin boyutu 3200x2000 di yanlis hatirlamiyorsam,olabilitesi var,olmali da... Ve mumkunse tasarimi da degistirseler iyi olur artik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel haber. Bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

Apple ilklerin markası olması gereği isabet olur

• quote:

Orijinalden alıntı: emrenaz

iddia ediliyorbildiriliyorrapor ediliyordusunuluyortahmin ediliyorvurgulaniyorsasirtmayacaktir

Siz ne zaman biteceksiniz ?
  • Yeni ekran yaptik 10 metreden bakarsaniz retina oluyo derler :D
  • tarafli bir dh klasigi aynen devam

ayrica bu haber dogruysa macbook promuzu yukseltebiliriz

• ben yeni macbook pro yu bekliyorum. beklemekte de iyi yapıyorum anlaşılan. ekran çözünürlüğünün artacağı çok belliydi zaten. ama bu kadar olacağını kimse hayal etmemişti sanırım. en fazla 1900x1200 olur diye düşünüyordum. gerçi haber kesin değil ama hadi bakalım.

bu arada kasa tasarımı da değişecek.
  • Bizimkiler çöp mü olacak şimdi
  • AYLARDIR BU HABERİ BEKLİYORDUM.……

ŞİMDİ GİDİP VGA ÇÖZÜRLÜĞÜNDEKİ MACBOOK'lari almaya değmez ...

Tüm MacBook ve diğer pc severelere gelsin ...

Gerçektende ekran teknolojisi gunümüz insan saglıgına da. Önemlidir.

Saatlerce ekran başında kalan arkadaşlar için iyibir

Çözüm olacaktır.

Ama gidipte. 3000'tlden. Başlayan fiyatlarla. Almak ne kadar akıllıca onuda sorgulamak lazimdir...

Gercektende eğer teknoloji alanında bir vergi indirimi

Söz konusu degilse cogu kullanıcı da yurt disından temin etmek zorunda kalacaktır

Tüm yetkililere duyurulur...

Tüm teknoloji severlere duyurulur şayet herbirimiz

Sayın maliye bakanımıza birer mesaj twitter

Ve veya gerekli yerlere ulaşıp mesaj gönderilseler

İnanıyorum ki teknoloji indirimi. Söz konusu olacaktır

En azından. %18 olan KDV degerini %8'e indirilirse

İnaniyorumki çoğu teknoloji sever yurtdışından vazgeçecektir. Buna inanıyorum

Dieceksiniz ki ? Zaten çoğu firma indirim yapıyor

Eğer KDV indirimi -+- firma indirimleri dahil olduğu

zaman emin olun ki yurtdışından bile geliP

Alışveriş yapmak isticeklerdir...

Lütfen bu mesajımı dikkate alıp gereken yerlere mesaj göndermeyi unutmayın...

TÜM DH OKURLARINA TEŞEKKÜRLER......

• Retina diye iphone 4 e geçtim. Retina diye ipad 3 sipariş ettim. Eğer macbook air de retinayla gelirse tamamen apple olucak evim.
  • apple ilklerin markası ise, dokunmatik ekran yapsın laptoplarına. ios ve os x birleştirerek mükemmel bir kullanılırlık sunar. artık cihaz değil bir ekosistem satar.
  • Mac'in en zayıf yönü zaten grafik kartı. Bir de hayvansal çözünürlüğe geçerse hak getire
  • quote:

Orijinalden alıntı: veleciraptor

Mac'in en zayıf yönü zaten grafik kartı. Bir de hayvansal çözünürlüğe geçerse hak getire

yazılım-donanım uyumu olduğundan çok etki etmiyo

• Samsung yine sağlam cihaz yapıcak desene..
  • Oo gelirse çok iyi olur gerçekten zaten bir farkı var Macbook'ların daha fazla farkı olmuş olur..:) Ayrıca Samsung neden kullanmıyor?
  • Apple bari eski macbook ların panellerinede değişim yapsa :D Götürsek servise hemen panelleri değiştiriverseler :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheTime

apple ilklerin markası ise, dokunmatik ekran yapsın laptoplarına. ios ve os x birleştirerek mükemmel bir kullanılırlık sunar. artık cihaz değil bir ekosistem satar.

İos os x birleşmesi zaten olcak gibi mountain bunun göstergesi.
    Bu haberler beni heyecanlandırıyor 2 aydır mac alcam diye laptopsuzum bu dedikodular yüzünden beklemedeyim bu gidişle 2-3 ayda daha bekliycem umarım hayal kırıklığına uğramam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi treko -- 26 Mart 2012; 0:47:24 >
  • darısı windowsun başına... ben günümüzde kullanılan monitörlerin dpi değerlerini düşük buluyorum. hele hele el kadar telefonlarda koca bir monitörün toplamı kadar pikselleri görünce masaüstünde duran ve dünyanın işlem gücüne sahip bir bilgisayarın bu kadar düşük dpi değerine sahip bir monitörle kullanılmasını koca kasanın yüzlerce watt çeken işlem gücünü el kadar telefonun sahip olduğu bir ekrandaki piksel sayısı için çalıştığını görmek günümüz için üzücü bir durum. lakin işletim sistemleri hep grafik tabanlı olduğu için dpi değerini artırdığınız zaman bu sefer ikonlar masaüstünde minicik görünecektir. bu sorunu aşmanında en iyi yolu olarak artık çözünürlük bağımsız vektörel tabanlı grafiklere sahip bir işletim sistemi yapmaktır. windows2000 çıkmadan vektörel tabanlı olacağı dedikoduları dolaşıyordu o zamandan beridir hayalim vektörel tabanlı bir işletim sisteminin gelmesi. sonra vur dpi değerinin dibine..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.