Şimdi Ara

ASRock vites yükseltiyor; X79 Extreme11 24 fazlı güç tasarımı ile geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
5.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ASRock vites yükseltiyor; X79 Extreme11 24 fazlı güç tasarımı ile geliyor

Yıllar boyu düşük maliyetli anakartlarıyla tanınan ASRock, son birkaç yıldır ciddi bir değişim geçiriyor. Yönetim kademesinde yapılan değişiklikler ve gelecek dönük yol haritası güncellemeleriyle birlikte yönünü yüksek performanslı anakart arenasına çeviren ASRock, arka arkaya duyurduğu yeni modellerle bu konudaki iddiasını gözler önüne seriyor.

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre üst seviye anakart üretiminde sektörde ciddi bilgi birikimine sahip pek çok yetenekli mühendis artık ASRock için çalışıyor ve yeni modellerde bunun yansılamarı görünüyor. Firmanın bu alandaki son ürünü olan X79 Extreme11 sahip olduğu gelişmiş özellikler ve güçlü tasarım detayları ile bu vizyonu net bir şekilde gözler önüne seriyor. Intel'in Sandy Bridge-E serisi işlemcileri için geliştirilen anakart, X79 çipsetini kullanıyor. Üzerinde 8 adet DIMM slotu bulunan X79 Extreme11, 24 fazlı güç tasarımı ve yüksek kaliteli komponentleri ile sınıfındaki en iddialı modellerden birisi olacak gibi görünüyor. Özel MOSFET komponetlerine ve DrMOS bileşenlerine yer verilen anakart üzerinde çoklu GPU kurulumları için daha yüksek bantgenişliği sağlamak adına PLX üretimi anahtar yongalar da bulunuyor. Üzerinde çok sayıda PCI Express slotu bulunan ve dört yollu Crossfire ve SLI kurulumlarına olanak tanıdığı ifade edilen anakart sahip olduğu SATA portlarınını sayısıyla da meraklı bakışları üzerine çekmeyi başarıyor.

Yüksek performansın yanında daha gelişmiş oyun deneyimi için Creative'in dört çekirdekli SoundCore 3D ses işlemcisini de bünyesinde barındıran X79 Extreme11'in, BIOS üzerinde hız aşırtma odaklı çok sayıda özelleştirilmiş detay ve alt menü tasarımına sahip olduğu da altı izilen detaylar arasında yer alıyor. Geçtiğimiz yılın satış rakamları doğrultusunda dünyanın en çok anakart satan 3. üreticisi olduğunu ifade eden ASRcok, X79 Extreme11'in çıkış tarihi ve fiyatı hakkında bir açıklamada bulunmadı ancak kartın özellikleri dikkate alındığında bu konuda kendi sınıfındaki en ucuz modellerden birisi olmayacağını da söylemek gerekiyor. 

• Oney la öyle ? Sitede sorun var. Bi baksanız Resimler filan tam yüklenmiyo.
  • sitede bir sorun var belli .gtx680 inceleme konusundada umarım bir açıklama yapılır.
  • gerçekten bu ürüne sahip olmak çok isterdim.....
  • Bu kadar kaliteli anakart yapıp tüm slotları 16x yapmalarına anlam veremiyorum. Bu anakartı alan birisi pcı ssd kullanmak istese kullanamaz. Yada titanium xfi alsa takacak slotu yok. Birbirine bukadar yapışık pcı 16x lerinde bir getirisi yok zaten hepsini kullanmak mümkün değil. Soğutucu bakımından biraz eksik görsemde bunların dışındaki özellikleri sebebi ile tam bir oc canavarı anakart.

AsRock anakartlarının Tr de yaygınlaşmasını istiyorum , piyasada 2-3 marka boy gösteriyor sadece. Rekabet her zaman iyidir ve AsRock ta piyasamızdakilerden kalmaz.

Haber için teşekkürler.
  • eğer değişim geçirecekse önce isminden başlamalı. asrock diyince hep ucuz ve kalitesi düşük anakartlar gelir benim aklıma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Bu kadar kaliteli anakart yapıp tüm slotları 16x yapmalarına anlam veremiyorum. Bu anakartı alan birisi pcı ssd kullanmak istese kullanamaz. Yada titanium xfi alsa takacak slotu yok. Birbirine bukadar yapışık pcı 16x lerinde bir getirisi yok zaten hepsini kullanmak mümkün değil. Soğutucu bakımından biraz eksik görsemde bunların dışındaki özellikleri sebebi ile tam bir oc canavarı anakart.

AsRock anakartlarının Tr de yaygınlaşmasını istiyorum , piyasada 2-3 marka boy gösteriyor sadece. Rekabet her zaman iyidir ve AsRock ta piyasamızdakilerden kalmaz.

Haber için teşekkürler.

16x slotlarına diğer 1x-4x-8x kartları takabiliyorsunuz,keza ben 2. PCI-EX 16 slotuna X-Fi Titanium kartımı taktım.

• quote:

Orijinalden alıntı: oem
    16x slotlarına diğer 1x-4x-8x kartları takabiliyorsunuz,keza ben 2. PCI-EX 16 slotuna X-Fi Titanium kartımı taktım.

Örneğim şu ürün 16x slotta sorunsuz çalışabiliyor mu ? Bu konuda link vb. varsa pm atabilirseniz sevinirim. Bu konuda eksiklerim var oraları tamamlamak isterim.

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=4897
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CihanKaygusuz -- 11 Ocak 2017; 17:13:14 >
  • ohohohohohohaaaaaaaa
  • Kullandığı ses çipinide göz önünde bulundurursak kaliteli bir anakart olmuşa benziyor. Fakat 24 fazla bir yapının ne kadar kazancı olabilir tartışılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Bu kadar kaliteli anakart yapıp tüm slotları 16x yapmalarına anlam veremiyorum. Bu anakartı alan birisi pcı ssd kullanmak istese kullanamaz. Yada titanium xfi alsa takacak slotu yok. Birbirine bukadar yapışık pcı 16x lerinde bir getirisi yok zaten hepsini kullanmak mümkün değil. Soğutucu bakımından biraz eksik görsemde bunların dışındaki özellikleri sebebi ile tam bir oc canavarı anakart.

Haber için teşekkürler.

PCI Express kartlar, fiziksel olarak uyumlu olduğu her slotta, o slotun hızı kadar çalışabilir. Örneğin PCIEX16 bir kart, fiziksel olarak oturabilmesi için slotun PCIEX16 olması koşuluyla( kartın oturması için burası önemli), elektriksel olarak 16X,8X,4X,2X,1X bağlantıya sahip her slotta çalışabilir. Eger anakartta open ended denilen açık sonlu slot kullanılmışsa bu durumda kart, fiziksel uyum aranmaksızın istenilen PCIEX (16X,8X,4X,2X,1X) slota takılabilir. Sadece o slotun hızında çalışır.

Bu bağlamda PCIEX 1X bir kart, PCIEX yapısındaki her slotta çalışabilir. Çünkü fiziksel olarak PCIEX standardındaki tüm slotlara oturacaktır.Ornek olarak verdiginiz baglantidaki SSD, PCIEX X4 yapıda. Yani çalışabilmesi için ihtiyacı olan sadece herhangi bir PCIEX slotunun ilk 32 pinidir.

Benim anakartım Gigabyte GA-880GMA-UD2H (Rev. 2.1). Ben ses karti olarak Titanium HD'kullaniyorum.Kart anakartımın PCIEX16@4X slotunda takılı. Hiçbir problem yok.

İngilizce sorun olmazsa asagidaki baglantiyi inceleyebilirsiniz

http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=PCI_Express&useformat=desktop

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoXyBuLL -- 25 Mart 2012; 15:14:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FoXyBuLL

PCI Express kartlar, fiziksel olarak uyumlu olduğu her slotta, o slotun hızı kadar çalışabilir. Örneğin PCIEX16 bir kart, fiziksel olarak oturabilmesi için slotun PCIEX16 olması koşuluyla( kartın oturması için burası önemli), elektriksel olarak 16X,8X,4X,2X,1X bağlantıya sahip her slotta çalışabilir. Eger anakartta open ended denilen açık sonlu slot kullanılmışsa bu durumda kart, fiziksel uyum aranmaksızın istenilen PCIEX (16X,8X,4X,2X,1X) slota takılabilir. Sadece o slotun hızında çalışır.

Bu bağlamda PCIEX 1X bir kart, PCIEX yapısındaki her slotta çalışabilir. Çünkü fiziksel olarak PCIEX standardındaki tüm slotlara oturacaktır.Ornek olarak verdiginiz baglantidaki SSD, PCIEX X4 yapıda. Yani çalışabilmesi için ihtiyacı olan sadece herhangi bir PCIEX slotunun ilk 32 pinidir.

Benim anakartım Gigabyte GA-880GMA-UD2H (Rev. 2.1). Ben ses karti olarak Titanium HD'kullaniyorum.Kart anakartımın PCIEX16@4X slotunda takılı. Hiçbir problem yok.

İngilizce sorun olmazsa asagidaki baglantiyi inceleyebilirsiniz

http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=PCI_Express&useformat=desktop

Teşekkür ediyorum , ingilizce sorun değil en kısa sürede değerlendireceğim konuyu.

• asrock yakında asus ıle yarısacak
  • yalnız herkes 24 faza odaklanmış esas gözden kaçırdığınız creative sound core3d var anakart üzerinde sol alt köşede
  • wi-fi ve bluetooth da koysaydi dusunurdum
  • Evet elbette en ucuz olmıyıcak sunduğu özellikler, insanın sahip olmak iste4diği donanımın neredeyse tamamını destekliyor 4adet SLI-Crosfire ne demek yahu tabi o donanımı alıcak paran avrsa o ayrıda yine süper hızlı bir bilgisayar için seçileceklerden en iyisi fiyat ile dha iyi olur bu ürün..
  • Alıcan bunu vurucan kırbacı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sesliangara

GÜZEL BİR YERWWW.SESLİANGARA.COM

Yöneticler nerde haberlerin yarısı böyle seylerle doldu
  • Asrock gerçtekten kalite bir marka
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.