Şimdi Ara

En kolay ve en zor alınıp satılan araba markası modeli?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
34.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • piyasada da en kolay ve en zor alınıp satılan araba markası modeli hangisi?

• prestij standart saçmalığı en kolay

SAAB'ı satmak zor olur bu ülkede.. Pert araçtan bile zor satılır sanırım...
    Bakan batmış firmayı niye alalım dedi ya halkımız prestije yönelir..
  • Kolay Satılan : Fiat-VW-RENO

Zor: SAAB - VOLVO
  • bmw-mercedes alınıp satılma durumları nasıl?
  • 1.6 tdi dsg jetta ve passat

satması en zor araçta saabtır.

bakan diye adlandırılan cahil bir adamın batmış firmayı neden satalım demesi ile elinde olanların bile satmaya çalıştığı bir araç oldu. ama asıl premium araçlardan birisidr.
  • satması en zor arac.......... maybach exelero
    satması en kolay arac .......rolls royce phantom

tabikide şaka : )

güncel araba markalarından bahsedersek
    satması en zor arac.........volvo tüm seri.
    satması en kolay arac ..... renault tüm seri

diger arkadaslar satılmadık aracları söylediğindensaab, tata, gley gibi güncel markalardan bahsedersek daha iyi olur...
  • Proton,Rover,Geely,Tata,Chery,Daewoo,Ikco,Saab falandır herhalde en zor satılan.
  • En kolay Ferrari,
    Tr'de en zor Rover
  • Saab en zor vaz geçilen arabadır bence. Arkasına Rover'ı da ekleyebiliriz. Elden çıkartmak ise umurumda olmazdı. Bir tanesine sahip olsam, varsın çiftlikte yatsın...

Saab ile bir dönem hintliler ilgilenmiş. Şimdi ise BMW talip olabilir deniyor. Bilgisi olan var mı?
  • Bir Fiat gibi değil ama Volvo'yu satmak hiç de zor değil.
    Saab geçmişten bu yana kolay satılmıyordu, artık neredeyse hiç satılmaz.
    Saab dışında zor satılacak markalar Rover, Daihatsu, Lancia olabilir. Çin arabalarının bile bir alıcı kitlesi oluştu. Ucuz ve yeni olduğu için yalnızca Tata, Chery, Geely bakanlar var.
  • Temiz bir Mercedes, herzaman en kolay satılan araçtır bence. Kaç yıllık olursa olsun, mutlaka alıcısı vardır.
  • bence zor satılan : citroen- kia- alfa romeo - seat - jeep - rover - tata- dfm - gelly-lada-suzuki-mazda-daihatsu-chery
    en kolay fiat-renault-wv-hyundai-bmw-nissan-toyota - cooper-opel-honda-ford-dacia-chevrolet

NOT GİREYİM : PROTON GEN-2
    ARKADAŞIM ACİL PARAYA İHTİYAÇ DUYDU ARAÇ ÇOK SAĞLAMDI YAKITIDA İYİDİ AMA SATAMADI GALERİCİYE MAKUL FİYATA BIRAKMIŞTI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ruoja -- 25 Mart 2012; 7:32:06 >
  • Volvo diyen arkadaslar tekrar düşünsün derim, s60 ilanı verdim ertesi gün sattım.

Bir Passati 6 ayda, 520 BMW yi 3 ayda, 2009 golfü 2 ayda zor sattım. Hepsinin fiyati da arama sonuclarında ucuzdan sıraladığında ilk sayfaya giriyordu. Şimdi de E200 satmaya çalışıyorum bakalım kaç ay surecek. Digerlerini hep keyfe keder satmıştım ama bu sefer ihtiyaçtan satıyorum Umarım cok yorrmaz beni.

Suan sahibinden deki ilanlarda aynı model arabadan ne kadar cok varsa satılma şansı o kadar azalıyor. Saab volvo Rover diyen arkadaslar tekrar düşünsün. 3000 tane e200 var 300 tane s60 var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEZ_TEX -- 25 Mart 2012; 9:15:36 >
  • Aslında hangi marka değil de hangi marka ve hangi model olmalıydı soru.

Fiat en hızlı giden araç Türkiye'de doğrudur. Ancak hangi modeli? ==> Fiat Sedici'yi gelin satın bakalım.

WV de çok hızlı satılır ancak WV Up ya da Beetle'i satın bakalım. Ne kadar Kolay satılacak?

Volvo bazı araçlara göre çok daha hızlı gider. Alıcısı bence az olmayan bir marka.

Yukarıda bazı arkadaşların da hiç tutulmayan bir aracı 1 günde sattığını okudum. Bu alım satım işleri tamamen kader kısmet işleri olabiliyor bazen.

Mesela ben aracımı alırken internetten her gün Ford Fusion marka araç bakıyordum. O gün gene bakarken yeni ilan gördüm, telefon ettim, gittim, aldım. Şimdi o adama sorsan tutulmayan Ford Fusion'u bir günde sattım diyecek.

Her aracın bir alıcısı oluyor arkadaşlar. Artık internet te çok gelişti ki insanlar keyfe keder bile aracını satabiliyor.

Özetle;
    İkinci el araç alırsam Türkiye'de çok da tutulmayan, ancak bana da parça sıkıntısı vs. yaşatmayacak bir model tercih ediyorum. Bu sayede bence tam bir F/P aracı almış oluyorum.
    Şu ana kadar kendime hiç sıfır km araç almadım ancak alacak olsaydım, iyice düşünüp sanırım 2. eli çok da kötü olamayan bir araç tercih ederdim.

Sonuçta 10 - 15 sene de binecek olsan dahi o aracı 15 sene sonunda kaldırıp çöpe atmayacaksın. Eninde sonunda satacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi colibaly -- 25 Mart 2012; 9:31:43 >
  • En kolay(genelleme yapılırsa):opel,renault,ford,honda,toyota,vw
    En zor:saab,volvo,dodge,rover

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kagan12312 -- 25 Mart 2012; 9:39:11 >
  • Artık o ayrımların zamanı geçti. Temiz olan ve fiyatı şişik olmayan araba markası ne olursa olsun hemen satılıyor.
  • Volvo sanildigi kadar zor satılmıyor.VW kadar kolay değil ama yavaş yavaş insanların kafasında yer etmeye başladığını gozlemliyorum.
  • Kolay alınıp zor satılan arabalar değilde zor alınıp kolay satılan tek araba VW olsa gerek. Düşünü 8-9 ay bekleyip Jetta alıyorsun ve 70 bin lira veriyorsun, satacağın zaman anında 75 bine satıyorsun. Neden? Sen bu arabayı satacağın anda biri kesin Jetta kuyruğuna girmiştir ve 8 ay sıra almıştır, bakıyor sen satıyorsun 5 bin lira fazla olsun ama sıra beklemeden altımda olsun deyip alıyor hemen.
  • Bir kaç kişi Volvo demiş. Enterasan. Benim için sıradaki arabalardan birisi. Hoş piyasası olmayan araba benim için daha iyi ya.
  • Kolay olarak___ renault mercedes
    Zor olarak ____ rover proton saab
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.