Şimdi Ara

Windows Phone MarketPlace, 70 000 uygulamayı geride bıraktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows Phone MarketPlace, 70 000 uygulamayı geride bıraktı

Mobil cihaz kullanıcılarının her türlü yazılım ihtiyacını karşılaması nedeniyle mobil işletim sistemlerinin en önemli unsuru haline gelen uygulama mağazaları, barındırdıkları uygulamaların çokluğu bakımından ön plana çıkıyor. Apple App Store ve Google Play Store uygulamaları yüzbinlerle ifade edilirken segmente yeni katılan Windows Phone MarketPlace de büyümesine devam ediyor.

Microsoft tarafından yapılan duyuruya göre Windows Phone MarketPlace, 70 000 uygulama sayısını da geride bıraktı. Aralık ayında 50 000 uygulama sayısı, Ocak ayında da 60 000 uygulama sayısı geçilmişti. Ortalama olarak günde 300 yeni uygulama mağazaya ekleniyor.

Windows Phone için kayıtlı 100 000 geliştirici olduğu daha önce açıklanmıştı. Ancak sayıya bakıldığında uygulama mağazasına çok yavaş eklemeler yapıldığı görülüyor. Gerçi Microsoft, Windows Phone uygulama mağazasında sayıdan ziyade kaliteye önem verdiğini belirtiyor. Bu bakımdan uygulamaların artış hızı normal.

Ancak kaliteden ziyade uygulama sayısı tüketici eğilimini belirlemede önemli unsurlardan biri arasında. Her aradığı uygulamayı bulabilme tüketiciyi cezbediyor. Windows Phone işletim sisteminin Tango güncellemesi ile gelişmekte olan ülke pazarlarına da girmesi uygulama mağazasını da olumlu yönde etkileyecektir.

• Haydi bastır haydi bastır haydii (ama önce arayüzünü değiştir)
  • Teknolojiyle içiçe yaşayan biri olarak bu uygulama çılgınlığını anlayamıyorum.Kaliteli uygulamaların windows phone sürümünün olmaması düşünülemez bile.Hele ülkemize gelsin bankaların ve diger tüketici şirketlerin hemen wp uygulamalarını çıkaracağına eminim.Wp platformunu beğenmeyenler olabilir fakat uygulama sıkıntısı çekeceğini düşünen varsa ilk önce microsoft neymiş,hangi yazılım geliştirme ortamlarına sahipmiş,yazılım sektöründe olmadığı alan varmıymış,dünyada yazılım işinden para kazanan profesyonel yazılımcı olupta ms teknolojilerine yabancı olan varmıymış araştırsın sonra karar versin derim.
  • Şu arayüzün güzelliğine bak.. IOS'tan sonra en beğendiğim işletim sistemi
  • windows güçlensin rekabet kızıssın....
  • yaklaşık 1 yıldır wp sürümünü kullanıyorum. Mükemmel çalışıyor. uygulamaların çeşitsizliği ve güncel uygulamaları bulamamak beni biraz etkiliyor tabi. Bu kullanmamıza engel mi? tabiki hayır. Sabırsızlıkla bekliyoruz türkiyede release edilmesini ve uygulamalar geliştirilmesini. Şu aralar şahsen android telefonlara özenmeye başladım desem yalan olmaz. Microsoft ta çalışan arkadaşlarım bile android kullanıyor. Elini çabuk tut microsoft müşteri kaybediyorsun!
  • Android ilk çıktığında aynı şeyleri android içinde söylediler şimdide wp için söylüyorlar...
  • 2015 Olmadan WP alınmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows geriden geliyor,ümit besliyorum bu platforma.
  • wp kullanan arkdaşlar ne kadar iyi,memnunmusunuz.
  • Bu mağazaları her mevkiye açmaları lazım bunun en iyi artış yöntemi budur, öbür türlü Apple'a karşı veya Android'e işi zor olur mağazaları elinde olan imkan süratiyle çoğaltmaları lazım..
  • iOS ve Windows Phone arasında gidip geliyorum. Sanırım iPhone 5 çıkınca Windows Tarafındandaki "donanım" özellikleri satın almama karar verdirecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isyankar_emre

Bu mağazaları her mevkiye açmaları lazım bunun en iyi artış yöntemi budur, öbür türlü Apple'a karşı veya Android'e işi zor olur mağazaları elinde olan imkan süratiyle çoğaltmaları lazım..

"Bu mağazaları her mevkiye açmaları lazım " güzel espriydi
  • her telden bir ses bakalım daha iyisini çıkana kdr aynı sürümle devam ediyoruz. :)
  • Microsoft çalışıyor. Mobil cihazlar için yeni platformlar ve o platformlara destek gelmesi çok güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: aziz77

wp kullanan arkdaşlar ne kadar iyi,memnunmusunuz.

5 ay kadardir kullaniyorum. ikinci el hd7. 1 gh işlemci ve adreno 200 grafik işlemcisi ile cok dusuk konfigurasyona ragmen cok hizli calişiyor. 5 aydir kilitlenme ve reset olmadi. bence oldukca iyi kesinlikle bundan sonraki telefonum wp li olacak.
  • Android'in ilk zamanlarını görüyorum bakalım sonu benzemesin yılda bir güncellemeler falan
  • 70 binin hepsi ise yarar-kaliteli uygulama mi?

Birak Allah'ini seversen MS madem bu kadar kaliteliydin WM yi niye bir kenara birakip WP icin kollari sivadin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • win 8 e yatırım bunlar. ortalık fena karışacak.
  • wp mu güldürmeyin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.