Şimdi Ara

Minecraft'ın Geliri 80 Milyon Doları Aştı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•      Tek kişilik 'büyük' bir ekipten çıkan Minecraft, adeta oyun endüstrisine ders vermeye devam ediyor. Minecraft, işin ne grafikte, ne de platform çeşitliliğinde olduğunu elde ettiği gelirle birlikte gösteriyor!

Financial Times'ın raporunda belirtilenlere göre Minecraft'ın sadece PC platformu üzerindeki satışları, 5 milyonu aştı. 2010 Ekim'inden beri satışta kalan Minecraft'tan gelen gelir ise 80 milyon doları aşmış durumda. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Mojang'dan Carl Manneh, oyun satışlarının haricinde ekstra eşyalardan(tişört vs.) elde edilen gelirin 1 milyon doların üstünde olduğunu, Minecraft'ın sadece yazılım sektörüyle sınırlı kalmadığını açıkladı. Carl Manneh, bir çok 'üst kıdemli' Hollywood yapımcısının kendilerine Minecraft'la ilgili film konusunda geldiğini de ekledi.

• "Her şey grafiktir"--"Bu oyun tutmaz" diyenlere gelsin bu haber
  • hak ediyorlar gerçekten oyunun başından kalkamıyorum.
  • Helal len Notch.Göster şimdi bunu grafik manyaklarına..
  • Minecraft Forever !
  • Minecraft filmi nasıl olurdu acaba?
  • Oyun çok iyi gerçekten. Sürekli geliştirilmeye açık, binlerce fikir kolay eklenebilir oyuna.
  • Burdan da anlaşılıyor ki, gerçek hayatta yapamadıklarımızı sanal hayatta yapma ihtiyacı duyuyoruz. Bunun içindir ki oyunu uzun süreli oynamak için; oyunlardaki özgürlük bileşeni, diğerlerine göre daha ağır basmakta ve bunu insanlar ispatlamaktadır.
    Her şey grafik değildir. Grafikler sadece göz boyamasıdır. Dolayısıyla grafik sayesinde, yani grafiği gerçek hayattaki görüntülere yakın olan oyunlar daha hızlı satış yaparlar. Fakat oyundaki özgürlük ortamı sınırlıysa bu grafik insanı bir süre sonra sıkar ve " Ulan sadece bunu yaptırıyorlar, her şey aynı gidiyor !" dedirtir insana...
    Kısacası grafik kalitesi göze hitap ederken, özgürlük ortamı ve sınırsızlık insana hitap eder. =)

..aliriza90
  • Gerçekten eğlenceli ve sıkılmadığınız bir oyun.
  • Vay be bakdığımda her seferinde "uff şu salak adam çıktı yine" dediğim oyun :D :))
    Şimdi olmuş 80milyon dolar gelirine sahip dünya çapında tanındık bir firma ve geleceği olan bir firma..
  • benim için oyun tutmadı çünkü oynamıyorum. bu oyundan zevk almam için ilkokullu beyinine sahip olmak gerek. eksiler gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tizar

benim için oyun tutmadı çünkü oynamıyorum. bu oyundan zevk almam için ilkokullu beyinine sahip olmak gerek. eksiler gelsin.

Eksini verdim liseli.
  • @tizar
    bunu yapan da ilkokul beynine sahip zaten.
    http://www.youtube.com/watch?v=wgJfVRhotlQ
  • PC'de korsan var diyenlere iyi bir ders oldu bu oyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tizar

benim için oyun tutmadı çünkü oynamıyorum. bu oyundan zevk almam için ilkokullu beyinine sahip olmak gerek. eksiler gelsin.

En azından sende ilkokullu beyni olsaydı bu yorumu yazmazdın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.