Şimdi Ara

Monitör VGA to HDMI Çevirici Kablo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
43.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim bilgisayarımın ekran kartında MİNİ HDMI var. LED MONİTÖRÜMDE de normal VGA çıkışı var şu resimde görnüğünüz kabloyu alsam sorun olur mu aynı HD kaliteyi alır mıyım ?

• aynı soruyu bende merak ediyorum takip ...
  • YARDIM EDECEK BİR UZMAN VEYA BİLGİ SAHİBİ ARKADAŞ VAR MI?
  • Görüntü verir ancak öyle normal bir HDMI kablo ile HDMI çıkışlı bir monitörde olan net görüntüyü alamayacağını düşünüyorum açıkcası.
  • Eğer ekran kartınızda VGA çıkışı da var ise bu kabloyu boşu boşuna para verip almayın
    Kalite artışı olmaz,kaynaktan gelen ne ise (vga çıkışı) monitöre gelen de o kalite olucak.
  • VGA'dan HDMI'a bağlantıda, normal şartlar altında bu kablo ile hd görüntü almanız söz konusu değil. Ekran kartınız nedir? Monitörünüz nedir?
  • merhaba arkadşlar. konu biraz eski ama benim de 1-2 gündür aklımda olan bir konu bu. benim ekran kart sapphire hd 6870. monitörüm phlips 22iel led monitör. ekran kartından dvi to vga dönüştürücü ile monitöre bağlıyorum. monitörde sadece vga çıkış var.
    http://www.hergunyeni.com/hdmi-to-vga-kablo-1-5-metre-urun119.html
    bu linkteki hdmi to vga dönüştürücü ile full hd görüntü kalitesi elde edebilir miyim?
  • önlerden
  • Arkadaşlar çeviri kablosuyla herhangi bir görüntü kalitesinin artması söz konusu değildir.
  • vga deildi di-v aydan sorun olmuyo çevirme
  • Aynı kaliteyi almanızın imkanı yok, çünkü ekran kartınızdan gelen dijital sinyali analog sinyale dönüştürüyorsunuz. Fakat, aradaki kayıp o kadar azdır ki fark etmeniz imkansızdır
  • VGA tamamen analog sinyallerden oluşur. HDMI ve DVI ise dijital. O yüzden doğrudan bir dönüşüm yapılamıyor. DVI-VGA dönüşümünde ise bir püf nokta var sadece DVI-I destekli girişlerde DVI-VGA dönüşümü yapılabilir çünkü DVI-I geri yönelik uyumluluk adına analog bağlantı noktalarınıda içerir.

O yüzden basit bir kablo ile HDMI VGA dönüşümü yapılamaz. Araya bir çeşit devre "box" koymalı.

C1 Analog red
    C2 Analog green
    C3 Analog blue
    C4 Analog horizontal sync

Bunlar da diğer bağlantı tipleri:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muuzoo -- 3 Aralık 2012; 1:13:19 >
  • Ben de yeni bir monitör alacağım da ps3 için piyasada bir sürü led 1080p olan monitör var sadece vga çıkışlı.Benim sorum böyle bir monitör olsam vga-hdmi kablo ile bağlasam hdmi dan alacağım görüntüyü alabilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarjinaL_Kedi

vga deildi di-v aydan sorun olmuyo çevirme

bu kablolarla kaliteyi artırmak zor gibi okuduğum forumlara bakılınca
  • quote:

Orijinalden alıntı: muuzoo

VGA tamamen analog sinyallerden oluşur. HDMI ve DVI ise dijital. O yüzden doğrudan bir dönüşüm yapılamıyor. DVI-VGA dönüşümünde ise bir püf nokta var sadece DVI-I destekli girişlerde DVI-VGA dönüşümü yapılabilir çünkü DVI-I geri yönelik uyumluluk adına analog bağlantı noktalarınıda içerir.

O yüzden basit bir kablo ile HDMI VGA dönüşümü yapılamaz. Araya bir çeşit devre "box" koymalı.

C1 Analog red
    C2 Analog green
    C3 Analog blue
    C4 Analog horizontal sync

Bunlar da diğer bağlantı tipleri:

Kardeşim ben 3-4 ay sonra yeni bi sistem almayı düşünüyorum ve şimdi ki monitörümü kullanıcam.Yalnız monitör bağlantısı d-sub şeklinde gözüküyor.Ekran kartı HD7870,bağlarken sorun olur mu ? Hangi dönüştürücüyü almalıyım ?
    MONİTÖR BU
  • quote:

Orijinalden alıntı: gktrKrgz

Kardeşim ben 3-4 ay sonra yeni bi sistem almayı düşünüyorum ve şimdi ki monitörümü kullanıcam.Yalnız monitör bağlantısı d-sub şeklinde gözüküyor.Ekran kartı HD7870,bağlarken sorun olur mu ? Hangi dönüştürücüyü almalıyım ?
    MONİTÖR BU

Muhtemelen ekran kartının içinden alttaki dönüştürücü çıkar onu kullanırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan

quote:

MONİTÖR BU

Teşekkür ederim.Ayriyetten farklı bir alet almama gerek var mı ?
  • quote:

quote:

quote:

MONİTÖR BU

Herhangi bir alet veya çeviriciye ihtiyacınız yok. Yeni ekran kartınızın kutusundan çıkmazsa sadece yukarıdaki fotoğraftaki çeviriciye ihtiyacınız var. Oda %90 kutu içeriğine dahildir zaten. Aldığım her ekran kartı kutusundan çıkıyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

MONİTÖR BU

Herhangi bir alet veya çeviriciye ihtiyacınız yok. Yeni ekran kartınızın kutusundan çıkmazsa sadece yukarıdaki fotoğraftaki çeviriciye ihtiyacınız var. Oda %90 kutu içeriğine dahildir zaten. Aldığım her ekran kartı kutusundan çıkıyor.

Tamam yardımınız için çok teşekkür ederim.Bir de vga ve d-sub aynı şeyler mi ?
  • hiç bir şekilde vga ekranlardan dijital görüntü elde etmeniz mümkün değildir. ancak elektronikten çok iyi anlayan biri var ise, (monitörlerimiz dijital girişlidir fakat çıkışını analog olarak üretirler. bu da satış stratejisidir!) monitörün içerisinden hdmı çıkışı alabilmeniz için elektronikci birinden destek alarak bu durumu gerçekleştirebilirsiniz. bu ciddi anlamda çok ucuz bir maliyet ile gerçekleştirebileceğiniz durumdur. (yanlız tekrar tekrar vurgulayarak, her elektronikcinin bu olayı yapabileceğini sanmıyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demonmaster -- 2 Ağustos 2013; 23:53:48 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.