Şimdi Ara

Elektrikli Otomobili Kullandım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün renodan geldiler, Elektirikli araçlarının tanıtımını yapmak istediklerini belirttiler bende elektirikli olduğunu görünce hemen denemek istedim. Önce aracın motoruna baktım motordan başka her şeye benziyordu :) her ye bakır kablolarla donatılmış, motorda yağ su vs... hiç bir aksan yok, neyse bağaja bakım dedim bağajın yarısından fazlası dolu nedeni ise akülerin faz yer kablaması bağajı açar açmaz 2-3 metre uzunluğunda elektirik kablosu var :) hiç vakit kaybetmeden aracı çalıştırdım ama nasıl çalıştırma ne motorun çalıştığını anlıyorsun ne araç gaz yediğini anlıyorsun, camı acınca çok az bir çalışma sesi duyuyorsun, o seste motor çalışma sesi bile değil, Ekrandaki ışıklar sönünce ok diye bir ibare beliyor ondan sonra gaza basıp gidiyorsun, aracın son sürati 150 fazla performans beklemek kesinlikle hayal kırıklığı olur. En düşük kullandığım araçın motoru 1.3 tü onunla bile kıyaslamak doğru olmaz, araçın gösterge panelinde 3 tane devir saati var birisi pil durumu göstergesi, diğeri devir saati, ötekiside hız göstergesi, bana dedikleri tam şarjla 180 km yapıyormuş tam şarj ise 5-6 saate doluyor ve bunun maliyeti 3 tl gibi bir rakam, (mükemmel ekonomik kötü yanı şu an için sadece şehir içinde kullanılıyor olması) ayrıca aracın hem sol tarafında hemde sağ tarafında şarj soketleri var araçı aldığınız zaman meçburen evinize şarj istasyonuda kurmak zorunda kalaçakmışsınız, normal fiş gibi değil kablosu kaynak makinalarının uçuna benziyor uçları, en önemli tarafı kesinlikle aracın şarjını bitirmiyeceksiniz yoksa yolda kalırsınız, araç nereden geldi diye sordum bursadan getirdiklerini söylediler bursadan buraya nasıl geldiniz dedim her şehre girdiğimizde reno servisine uğrayarak aracı şarj ettiklerini söylediler, kısacası çok yeni bir teknoloji kesinlikle şu anki araçlarla kıyaslamamak lazım çünkü kıyaslama yaparsanız oh be benim arabam ne güzel diyorsunuz, kullandığım araç Fluance ZE,

• Renault'dan geldiler derken ? Ne iş yapıyorsunuz. Bende kullanmak isterim bu aracı şahsen.
    Çünkü çok merak ediyorum doğrusu. İncelemek de istemiyorum değil hani
    Teşekkürler izlenimler için. Şarj konusu sıkıntı. Motorinle devam derim ben yine de.
    Ama akü değişim istasyonları olunca sıkıntı kalmayacak gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.